[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
A multkor meg azt irtak hogy nem all fel neki, meg megorult, stb... Szojguval is volt valami, aztan megse. Most megint beteg, leesik a lovakrol...
Bide ba bezzeg ott van a szeren 80-anon tul is, meg a Bojo a balna testevel. :D
McCain szenátort támadták ezzel a demek a életkorával a 2007. őszi kampányban.
Ehhez képest egy ciklust mint kiderült biztosan végig tudott volna keményen dolgozni mert több mint két ciklus múlva trump elnöksége alatt hunyt el úgy hogy folyamatosan szenátorként dolgozott és tevékeny volt!
Egyébként McCain akkor /2007. ősze/ szemmel láthatóan is jobb állapotban volt mint a mostani elnök a elnökválasztási kampányban.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 892
56 745
113
Szerintem sincs abban az állapotban, de mit tegyenek, ha azt érzékelik, hogy az orosz csapatok visszahúzódnak egy adott területről. Már propaganda okokból sem hagyhatják kihasználatlanul a lehetőséget, de szerintem ők maguk is tisztában vannak a kockázatokkal, ha kilépnek a nyílt terepre.
És mèg jobban szethuzzák eröiket.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Kijev körül felszabadított települések: Demydiv, Dymer, Lytvynivka, Havrylivka, Kozarovychi, Zhovtneve, Hlybivka, Yasnohorodka, Talakun, Sukholuchcha, Lypivka, Gavronshchyna, Makovyshche, Mykolaivka, Khmilna, Rudnya, Shevchenkove, Bobryk, Stara Basan, Nova Basan, Makeyevka, Pogreby, Bazhanivka, Volodymyrivka, Shnyakivka, Salne, Sofiyivka, and Gavrylivka.
Kijevtől keletre ezzel már 100 km-rel tolták vissza a betolakodókat.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 772
9 187
113
Ez nem magyarázza meg a kijevi támadást majd visszavonulást meg úgy általában az orosz hadsereg felkészületlenségét. Az meg a kezdetektől nyilvánvaló volt hogy Donyeck és Luhansz megyét vinni akarja. Ha akarna se tudna visszavonulót fújni a szakadár államok ügyében az elismerésük után, mert az túl nagy arcvesztés volna.
 

Kijev Szelleme

Well-Known Member
2022. március 1.
981
1 740
93
Herszonban felszabadított települések: Novovorontsovka, Mala Shesternya, Novohryhorivka, Topolyne, Kniazivka, Krasnivka, Svobodne, Kamyanka, Pryhirya, Kochubeivka, Orlove.
 
W

Wilson

Guest
De az egyik leghasznosabb mint pl. Terminator kollega!

Minden tisztelet a tiéd !!!! és a sok frissenregisztrált elvtársaknak is csaxólok, hogy lehet veleményezni kommentelni szabadon de azért ésszel és tudni azt hogy meddig ér az a bizonyos takaró...ez az egész HTKA nincs ha nincsenek olyanok mint Wilson(!)...és az ok hogy Sixtus vagy Aquarell Honvéd, Pogány, Pöcshuszár, Kim Philby, Terminator, LMzek 2.0, Cirqle (nem priorizáltam, bocs ha kimaradt még parszaz tag) sorolhatnám stb. néha "kostolgatják" egymást, de nekik úgymond lehet ők kiharcolták fent a helyüket, tisztelik egymást, hosszú évek alatt sokmindent letettek a HTKA asztalára ők maguk a HTKA (a gyengébbek kedvéért dr. Maróth Gáspár aki minden életbevágót beszerez a hazának sem viccből viseli a HTKA pólót).


És nektek hála ma nem hazudtam az eves értekelésen a managementnek, amikor azt mondtam:

"Örülök, hogy ezen a munkahelyen egy kiváló csapat tagja is lehettem/lehetek!"
:D

Köszönjük a munkádat Wilson!!!

....de Kádirovot ne kritizáljad már..látszik, hogy tök elfogult vagy mikor a csecsenekről posztolsz ki híreket...most akkor kivel vagy??? azonnal írd meg... :D (csak vicc volt)
Köszönöm de szerintem mindenki hozzátesz a maga lehetőségei szerint a fórumhoz, nem hiszem, hogy én kilógnék bármilyen irányban a sorból.....
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 632
113
igen itt ugye kérdés,hogy miért álltak meg ? Kijevet erővel elfoglalni (megoldható dolog egyébként,valószínűleg nem is esne nehezükre ha akarnák) úgy hogy a civil lakosságot megkímélik (na innentől borul az első lehetőség) nagyon nehéz feladat, Itt ugye sokszor szóba került,hogy könnyeb menetre számítottak,azt hitték olyan lesz mint a Krím annektálása stb .. szerintem nem is akarták Kijevet igazából,sok véráldozattal járna,inkább lenne nyomásgyakorlás az ukránokra,vagy jelképes győzelem Ukrajna felett .. de igazából semmi értelme nem lenne a veszteségeket figyelembe véve. Kijev kb 3 millió lakossal bír,addig rendben van, hogy Berlint is bevették anno, az is megvan nekem hogy sokan elmenekültek Kjievből,hogy akik ott maradtak civilek maguktól maradtak-e ,vagy human shield státuszban szerepelnek ezt igazából nem lehet tudni, ami itt kérdéses (szerintem) Kijev kapcsán,hogy mit gondol erről Putyin ? lebombáztatja-e a fővárost ,vagy eltekint ettől mert későbbiekben tervez vele valamit .. még nem tudni.

azt ,hogy most átcsoportosítások vannak és ezt kihasználva az ukránok területeket "szereznek vissza",vagy van pár ellentámadás még nem könyvelném el az orosz haderő vereségének,mint itt sokan azt képzelik, azért papírformailag is,meg a valóságban is az orosz haderő erősebb mint az ukrán,főleg most,hogy többnyire MANPADOK_ra meg ATGM-ekre hagyatkozhatnak,mert a légi és szárazföldi haditechnikájuk bő 70%-a elveszett.

a tactical nuke-ra kitérve egy gondolat erejéig .. felesleges ezzel foglalkozni,mivel thermobarikus fegyverekkel egyszerűbben és "kíméletesebben" megoldható lenne Kijev eltüntetése.

Belgoroddal kapcsolatban :

-A belgorod-i esemény simán lehetett pl egy titkos Wagner-akció is (majd baleset éri "véletlenül" az elkövetőket) aminek célja, a hazai közvélemény háborút ellenző magatartásának megváltoztatása,hiszen orosz anyácskát is támadás érte,így az oroszok még jobban összezárnak majd, szankciók.fegyveres támadás az ország ellen stb .. mert addig rendben van,hogy megrakétáznak egy olajtárolót/finomítót (nem tudom mi volt az) ,de érdekes módon sem odafelé,sem visszafelé nem táraztak ki a gépágyúkból a házakra ,se semmire ,,

azt meg szvsz engedjük el most ,hogy nem is állt szándékukban,meg milyen rendesek ezek az ukránok,hogy nem lövik a civil oroszokat a szétbombázott,szétlőtt országuk,és a megölt bajtársaik miatt nekem itt valami nem egészen kerek ebben a sztoriban

-vagy tényleg az ukránok voltak és akkor egy vakmerő huszáros dolgot követtek el,és gratula nekik érte.
Vagy csak ápr1 van.
 
  • Tetszik
Reactions: Sniper

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Előre lehetett látni hogy ez lesz.
Yoda is írta itt többször hogy feleslegesnek tűnik ez a megállapodásba:




április 1., péntek 15:26

Amerika és a nyugati szövetségesek vonakodnak az Ukrajna által kért biztonsági garanciáktól​


Ukrajna kedden, az isztambuli béketárgyaláson állt elő azzal a javaslatával, hogy semlegességéért cserébe biztonsági garanciát kérne egyes nyugati országoktól. Vagyis vállalná, hogy nem csatlakozik a NATO-hoz, de közben kikötné, hogy ha támadás éri Ukrajnát, akkor a garanciát vállaló országot kötelesek megvédeni, valahogy úgy, ahogy a NATO-tagok esetében. A CNN szerint kicsi az esélye, hogy ezt ebben a formában vállalnák a nyugati országok, ráadásul az sem világos, hogy Oroszország belemenne-e. Az ukránok elvileg nyitottak arra, hogy a keleti, szakadár régiókra ne vonatkozzon a biztonsági garancia.
 
  • Tetszik
Reactions: jani22 and dkes

Yoda

Well-Known Member
2022. február 28.
1 854
2 188
113
Ez viszont pozitív.
Yoda szerint remek megoldás lenne ez a 15 éves periódus és a tárgyalásos megoldás kikötése!


április 1., péntek 15:09

Készül az orosz válasz az ukrán felvetésekre​


Erről Szergej Lavrov orosz külügyminiszter beszélt Indiában, három nappal azután, hogy az ukránok Isztambulban semlegességet kínáltak, és biztonsági garanciákat kértek. Elmondása szerint az ukránok nyitottabbnak mutatkoznak a Krím és Donbasz ügyében, írja a TASZSZ orosz hírügynökség. (Ami a Krímet illeti, Ukrajna 15 éves konzultációs periódust ajánlott, és kikötné, hogy csakis tárgyalásos úton rendezhetnék az oroszok által 2014-ben annektált félsziget kérdését.)
Közben az ukrán elnök tanácsadója bejelentette, hogy egyelőre online folytatódnak a tárgyalások.