[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ximix

Well-Known Member
2017. december 1.
820
2 387
93
Affene, én meg azt hittem majd a leggyorsabb leszek a képekkel :D

Pár dolgot nem értek. Lőszerrobbanás az eddigiek alapján nem volt.
A hajó -úgy néz ki, hogy menthető lett volna. A lenti szerint szellőztették a hajót.
Szerintem korán adta ki a kapitány a hajót elhagyni parancsot.
Vagy ha meghalt, akkor kitört a fejetlenség és ezért sem zajlott rendesen a kárelhárítás.

No offence, de bennem erősödik a gyanú -amit már említettem is, hogy képzettség,
rutin meglehetősen hiányos a RU flottánál.

Valószínűsíthető találat/ok
FQlNX8JVkAAUtXf

Lőszerek
FQlO2IQVQAMnSIM


FQlOJqmVQAE2PN3
Az oldalán a sok fekete pötyli azok valami szellőző nyílások lesznek szerintem és a kiáramló korom színezhette el.
Az első ovális jelöléstől balra lent a vízvonalnál az már inkább érdekes, meg az utolsó narancs karika jobb szélen.

Russian-Navy-cruiser-Moskva.png
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 209
9 342
113
De ha nem veszik be a városokat, mert nem megy, akkor mi lesz a katlanban?
A nagyvárosok? Amiket nem tudnak bevenni?
Akkor hogyan ölik fel a városokba lévő erőket?
A katlan száját Kijev felől mekkora erővel kell védeni? Naggyal, különben nem működik a katlan.
:(
Lehet, hogy a városi harchoz szükséges 5-6 szoros erőfölény nem lesz meg.
Lehet, hogy az ukrán erők legyőzéséhez még nagyobb erőfölény kell.
Valaki szerint 200 ezer, valaki szerint több ukrán katona és gárdista védi Ukrajnát. Ökölszabaly szerint minimum 3 szoros fölénnyel illik támadni. A fölény minőségi összetevői pótolhatják a mennyiségi hiányokat.
Van, lesz minőségi fölény? Ha nem vagy nem elég, akkor mennyiségi?
Nekem vannak kételyeim. Azért is, mert a NATO támogatás pont a védelmi harchoz szükséges hatékony eszközöket biztosítja, ami hatalmas veszteségeket jelenthet a támadónak.
Érdekes, tanulságos történelmi események ezek.
Minek vennék be a városokat? Körbezárják és megvárják míg éheznek és kitáraznak. Az ukrán vezetés képtelen a folyamatos utánpótlás biztosítására, ha mégis próbálkoznak azt az oroszok keményen büntetik. Se lőszerük, se üzemanyaguk nincs. Idő kérdése.
 

ssgtzlan

Well-Known Member
2020. május 10.
1 200
5 141
113
W

Wilson

Guest

Olaszország kész fegyverrel segíteni Ukrajnának....​


Mario Draghi olasz miniszterelnök kijelentette, hogy szinte egyhangúlag döntöttek Ukrajna parlamenti támogatásáról.

Annak ellenére, hogy az országban vannak olyan erők, amelyek megkérdőjelezik az Ukrajna támogatásáról szóló döntést, a hatóságok álláspontja egyértelmű.

Így mondta Draghi a Corriere della Serának adott interjújában , írja az "Európai Igazság".

Mario Draghi, Olaszország miniszterelnöke FOTÓK: Reuters
Mario Draghi, Olaszország miniszterelnöke FOTÓK: Reuter

„A helyzet nagyon világos: van, akit megtámadtak, és van egy sereg agresszor. Mi a legjobb módja annak, hogy segítsenek a megtámadottakon? Szankciókra van szükség az agresszor meggyengítéséhez, de rövid távon nem tudják megállítani a hadseregét. Ehhez közvetlen segítségre van szükség az ukránoknak (fegyverrel) – és mi ezt tesszük” – mondta Draghi.

Azt is megjegyezte, hogy az Ukrajnának nyújtott segélyek figyelmen kívül hagyása olyan, mint elfogadni a rabszolgaságot és a leigázást. Ez ellentétes az európai értékekkel.

"Segíteni akarunk az ukránoknak, hogy megvédjék magukat" - tette hozzá Draghi.


Az EU 1,5 milliárd eurót különített el katonai segítségnyújtásra Ukrajnának. Ez a pénz az Európai Békefenntartó Alapba kerül. A döntéseket az EU összes tagállama támogatta.

A legutóbbi, 500 millió eurós segélycsomagot április 13-án hagyták jóvá.

Ezeket a pénzeszközöket mind fegyverszállításra, mind egyéni védőfelszerelések, elsősegélynyújtó készletek és üzemanyag szállítására használják fel az ukrán védelmi erők számára.

 

1valaki

Well-Known Member
2022. február 27.
437
3 300
93
De ha nem veszik be a városokat, mert nem megy, akkor mi lesz a katlanban?
A nagyvárosok? Amiket nem tudnak bevenni?
Akkor hogyan ölik fel a városokba lévő erőket?
A katlan száját Kijev felől mekkora erővel kell védeni? Naggyal, különben nem működik a katlan.
:(
Lehet, hogy a városi harchoz szükséges 5-6 szoros erőfölény nem lesz meg.
Lehet, hogy az ukrán erők legyőzéséhez még nagyobb erőfölény kell.
Valaki szerint 200 ezer, valaki szerint több ukrán katona és gárdista védi Ukrajnát. Ökölszabaly szerint minimum 3 szoros fölénnyel illik támadni. A fölény minőségi összetevői pótolhatják a mennyiségi hiányokat.
Van, lesz minőségi fölény? Ha nem vagy nem elég, akkor mennyiségi?
Nekem vannak kételyeim. Azért is, mert a NATO támogatás pont a védelmi harchoz szükséges hatékony eszközöket biztosítja, ami hatalmas veszteségeket jelenthet a támadónak.
Érdekes, tanulságos történelmi események ezek.
Kérdezd meg a szakikat a katlanharc módszereiröl.Már minimum kétszer bizonyitottak.Akkor sem érkezett semmilyen erösités.Most sem fog.Leirják a katlanban rekedteket járulékus veszteségnek és kész.Mariupolba is mekkora segitség érkezett Kijev irányából.....Majd most is akkora fog érkezni.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Az oldalán a sok fekete pötyli azok valami szellőző nyílások lesznek szerintem és a kiáramló korom színezhette el.
Az első ovális jelöléstől balra lent a vízvonalnál az már inkább érdekes, meg az utolsó narancs karika jobb szélen.

Russian-Navy-cruiser-Moskva.png
Az első mondatod teljesen oké. Korom.
A legutolsó kilövőkben robbanhatott be valami, vsz pont kilövéskor, és az vitt be egy kisebb robbanássorozatot belülre. De szerintem nem véletlenül úszott még a hajó tovább, túl is élhette volna, de történhetett még valami, pl. a tüzet nem tudták eloltani és jött a vihar, ami megpecsételte a sorsát. Ennek a hajónak enyhén sérült a bal oldala.

Egy Neptune nem ilyen kárt okoz kívülről (ha a füst alatti akar lenni a bemeneti nyílás!)! Úszni pedig pláne nem fog utána semmilyen hajó, főleg nem KÉT Neptune után. Ha ott két Neptune találta el, ez a hajó ketté tört volna a gcibe, nem pedig tovább "úszik" egy kikötőbe. Sőt, egyszerűen a robbanás és tűz után nem volt szerencséje, és ezért süllyedt el, nem pedig azért, mert az ukránok Neptune szellemét rádiójátékoznak az éterbe.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
De ha nem veszik be a városokat, mert nem megy, akkor mi lesz a katlanban?
A nagyvárosok? Amiket nem tudnak bevenni?
Akkor hogyan ölik fel a városokba lévő erőket?
A katlan száját Kijev felől mekkora erővel kell védeni? Naggyal, különben nem működik a katlan.
:(
Lehet, hogy a városi harchoz szükséges 5-6 szoros erőfölény nem lesz meg.
Lehet, hogy az ukrán erők legyőzéséhez még nagyobb erőfölény kell.
Valaki szerint 200 ezer, valaki szerint több ukrán katona és gárdista védi Ukrajnát. Ökölszabaly szerint minimum 3 szoros fölénnyel illik támadni. A fölény minőségi összetevői pótolhatják a mennyiségi hiányokat.
Van, lesz minőségi fölény? Ha nem vagy nem elég, akkor mennyiségi?
Nekem vannak kételyeim. Azért is, mert a NATO támogatás pont a védelmi harchoz szükséges hatékony eszközöket biztosítja, ami hatalmas veszteségeket jelenthet a támadónak.
Érdekes, tanulságos történelmi események ezek.

Ahogy Sniper írta neked, Debalceve majd' egy évtized múlva újra megismétlődne. Mert ott is ugyan ezt nyomták, hogy az oroszok úgy sem fogják tudni a 3-szoros meg 6-szoros létszámfölényt kiizzadni magukból. Utána meg tudjuk mi lett.

De nekem egy másik dolog is eszembe jutott. Nézd meg mi történt épp most Mariupolban. Hát nem, nem azért nem tudták tartani a bekerített Debalcevét, mert 2014-ben még nem érte fel az oroszt, hanem mert elkeserítően szar ötlet volt hagyni a katlant magukra zárni.
Ha most nem tartják nyitva a logisztikai útvonalakat és az oroszok kettős gyűrűbe zárják az ukrán főerőket, akkor nem két dandár fog bebukni, mint a kikötőben.

Ne is mondd! Rokon rokona nem akart eljönni onnan. A család többi része eljött. Öreg, nem mozdul. Ha a sors úgy hozza, ott hal meg ...

Most erre mit mondjak? Őrültek? Teljesen normálisnak tűnnek nekem. Az emberek 90%-a nem akar pár hónapra sem eljönni az otthonából, még ha mindenki látja, hogy a front közeleg. És miért? Nem fogják porrá lőni a házát, ha ő bent van?

Kurva szar helyen van az a város. A folyó miatt nem hiszem, hogy a közel jövőben a ruszkiknak lenne kapacitásuk körbe keríteni. De semmi stratégiai vonal nem védi. És a rakéta és a sugárhajtómű gyártás miatt már az is megéri az orosznak, ha apró kavicsokká lövi, ha elfoglalni nem lesz esetleg elég ereje ez után a csata után. És megsemmisül Ukrajna légelhárító és tankelhárító rakéta gyártása, gyakorlatilag ha a légierőt újra akarja építeni majd, akkor közel nulla hazai hozzáadott értéket tud kialkudni, szóval minden megvásárolt vadászgép csak növelné az államadósságot és távolabb vinné az országot a harcképességtől.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 990
87 634
113
Most erre mit mondjak? Őrültek? Teljesen normálisnak tűnnek nekem. Az emberek 90%-a nem akar pár hónapra sem eljönni az otthonából, még ha mindenki látja, hogy a front közeleg. És miért? Nem fogják porrá lőni a házát, ha ő bent van?

Kurva szar helyen van az a város. A folyó miatt nem hiszem, hogy a közel jövőben a ruszkiknak lenne kapacitásuk körbe keríteni. De semmi stratégiai vonal nem védi. És a rakéta és a sugárhajtómű gyártás miatt már az is megéri az orosznak, ha apró kavicsokká lövi, ha elfoglalni nem lesz esetleg elég ereje ez után a csata után. És megsemmisül Ukrajna légelhárító és tankelhárító rakéta gyártása, gyakorlatilag ha a légierőt újra akarja építeni majd, akkor közel nulla hazai hozzáadott értéket tud kialkudni, szóval minden megvásárolt vadászgép csak növelné az államadósságot és távolabb vinné az országot a harcképességtől.
81 éves. Neki már mindegy. Megértem, de sajnálom, mert a rokon családja sajnálja. :(
 
W

Wilson

Guest
Affene, én meg azt hittem majd a leggyorsabb leszek a képekkel :D

Pár dolgot nem értek. Lőszerrobbanás az eddigiek alapján nem volt.
A hajó -úgy néz ki, hogy menthető lett volna. A lenti szerint szellőztették a hajót.
Szerintem korán adta ki a kapitány a hajót elhagyni parancsot.
Vagy ha meghalt, akkor kitört a fejetlenség és ezért sem zajlott rendesen a kárelhárítás.

No offence, de bennem erősödik a gyanú -amit már említettem is, hogy képzettség,
rutin meglehetősen hiányos a RU flottánál.

Valószínűsíthető találat/ok
FQlNX8JVkAAUtXf

Lőszerek
FQlO2IQVQAMnSIM


FQlOJqmVQAE2PN3
Teljesen tragikus az orosz hivatalos kommunikáció a Moszkvával kapcsolatban.....

Dmitrij Peszkov kérésünkre kommentálta az interneten megjelent felvételeket, amelyeken állítólag a Moszkva cirkáló látható:

"Valóban láttuk ezt a felvételt. De hogy ezek mennyire hitelesek és mennyire felelnek meg a valóságnak, azt nem tudjuk megmondani".

 

DINAMO

Well-Known Member
2017. április 5.
3 476
1 826
113
Lvov. A rengeteg fekete füst alapján ez egy üzemanyagtároló lehet

Mas oldalakon van teljes ki nem takart felvetel ahol mutatjak hogy egy helyi gumis valalkozo boltjat talaltak el. Legalabbis az egyik. Meg az indexen is megtalalhatok a fotok mar a tuz eloltasa utan.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az oldalán a sok fekete pötyli azok valami szellőző nyílások lesznek szerintem és a kiáramló korom színezhette el.
Az első ovális jelöléstől balra lent a vízvonalnál az már inkább érdekes, meg az utolsó narancs karika jobb szélen.

Russian-Navy-cruiser-Moskva.png
igen, a fekete 'pötyikre' írtam, hogy valsz szellőztetni akartak, azért a kiáramló égéstermék színezte terület. :)
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Teljesen tragikus az orosz hivatalos kommunikáció a Moszkvával kapcsolatban.....

Dmitrij Peszkov kérésünkre kommentálta az interneten megjelent felvételeket, amelyeken állítólag a Moszkva cirkáló látható:

"Valóban láttuk ezt a felvételt. De hogy ezek mennyire hitelesek és mennyire felelnek meg a valóságnak, azt nem tudjuk megmondani".

Görények.
Képesek negligálni a saját katonáik áldozatát. Ami áldozat leginkább a t.vezetésnek köszönhető, akik
alkalmas felszerelés és harceljárás nélkül küldik feladatra a hajóikat.
Aztán meg annyival el van intézve, hogy a fővezéradmirálistábornok mossa kezeit: ő aztán nem kompetens
semmiben sem, majd a katonai vezetők.... akiket ő nevezett ki, nem feltétlenül a szakmaiságuk alapján.
Párat eltüntetnek a Lubjankában, azt' annyi. Semmi, de semmi nem változott a SU óta...

Ha Kennedy meg Raegan tudta volna, hogy semmi tartalom nincs mögöttük...