[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 436
31 756
113
Harcoltak,nem harcolnak. Ne terelj. Amikor kiderült,a balhé után kivonták őket. Szerintem te is emlékszel rá,csak biztos hirtelen nem jutott eszedbe.
A hadgyakorlat miatt voltak sorozottak is. De a támadás első felvonása után kivonták őket.
Nem tudom , hogy kinek hogy jön le de nekem az, hogy az ukránok sem szuperhősök ők is emberek mint bárki más , csak van egy lényeges motiváció tényezö az ukránok nagy többsége számára ez egy honvédő háború...
Ez egy idegen érdekek ért folytatott öngyilok. Az elmúlt 10 év alatt grundolt ukrán öntudat, idegen idegméreg. Az orosz ellen irányuló ellensúly miatt kell az ukronáció, saját fészkében megtámadni. Hasznos idióták...
Zöld karszalag=zsoldos
Ok orosz teruleten voltak, nem ukranban. A Moszkva fedelzete orosz felsegterulet.
A szakács volt sorozott...
Én személy szerint kevés esélyét látom egy Odessza elleni orosz támadásnak.
Az orosz támadást sem valószínűsítetted.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 855
113
Az elég szomorú lenne egy egy szónok beszéde miatt háborúkat indítanának. Xar világ lenne :D
Hogy lehetett vna NATO tag, ha területének egy része idegen megszállás alatt van, és a miniduce is megvétózta?
Hogy lehet hogy gyorsított eljárásban most komolyan azon morfondírozik a nyugat, hogy MINDEN eddig precedenst meghágva EU csatlakozást indítanak egy konkrétan háborúban lévő, szétlőtt, bukott országnak?

Mert van rá akarat. Nyilván önös érdekből van ellenakarat is, de én bármit el tudok képzelni, meg annak az ellenkezőjét is, az a tévképzetem elmúlt, hogy a NYUGAT tartja magát az adott szavához, vagy akár csak a saját törvényeihez, papírra leírt ígéreteihez. Ami a legerősebb véleményvezér akarata, az fog történni, ennyi, ezt látom a valóságban.

Gondolom nem csak az volt a probléma, hogy Zelenszkij hülyeséget beszélt, hanem hogy tapsikolt hozzá a sok biodíszlet nyugati államfő...

S hát igen, mint említettem volt, történelmi tény hogy meg lettek támadva utána, és azóta is a propival amit toltok ellent mond a valóság, az ukránok nyögik jobban a következményét, nem az oroszok. Akik ezt is hallhattuk, olvashattuk már tőletek, megfagytak, éhenhaltak, elfogyott a lőszerük, nincs üzemanyag, menekülnek az alacsony morál miatt, Putyint meg elkergeti az otthoni lázadás, a háború miatti ellenállás. Meg bevételük sincs, és a gazdaság meg a Rubel is összeomlott. Az ukránok meg már nem csak létszámfölényben, de már harckocsik számában is felülmúlják az oroszokat, és ráadásul amit kapnak M-84-et, az jobb mint az orosz T-72.

Majd szólj ha Moszkvánál vannak az ukránok, köszi!
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 328
2 574
113
Jajajajaja...

Ignoráld akkor továbbra is azt a TÉNYT, hogy a Müncheni biztonsági konferencián Zelenszkij elmondta hogy NATO-tagságot, és atomot akar a saját ország védelmét garantálni elősegítendő, meg vissza akarja venni a Krímet - ami Koszóvaval a nyugat által megteremtett precedens alapján népszavazás útján csatlakozott azóta Orosz föderációhoz, annak alaptörvényükben rögzített elidegeníthetetlen része - s a nyugati diplomaták meg állva tapsolták! Mindezt pár nappal korábban mint a támadás elindult!


Még valami értetlenség, hogy "Putler egyszerűen csak megőrült a semmiből, ok nélkül, dicsak" ?!
De Koszovó nem csatlakozott sehova…pont azért nehogy precedens legyen belőle.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 855
113
Ahogy gondolod de én ezt már rég elmondtam....Ahogy azt is, már az invázió első napján ,hogy ebben a konfliktusban az Ukránokkal szimpatizálok..Ez nem az uki meg angol propi hanem az én véleményem, ha valamilyen nem tetszik akkor nem tetszik....
A híreket hozod. Ezt szoktad mondogatni. Boki is hozza a híreket, Ő sem elfogulatlanabb mint TE, mégis mindenki tudja hogy orosz propgandista volt, amíg ki nem lett zárva két hónapra.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 855
113
De Koszovó nem csatlakozott sehova…
ÉS?

Akkor nem is precedens, hogy lehet ilyet csinálni hogy fogod magad, és kinépszavazod magad valahonnan? Az oroszok meg továbbgondolták egyel! Az a tré, hogy ezt a szellemet is a nyugat engedte ki a palckból, lehet eltagadni a nyilvánvalót, csak nem érdemes!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Hogy lehet hogy gyorsított eljárásban most komolyan azon morfondírozik a nyugat, hogy MINDEN eddig precedenst meghágva EU csatlakozást indítanak egy konkrétan háborúban lévő, szétlőtt, bukott országnak?

Mert van rá akarat. Nyilván önös érdekből van ellenakarat is, de én bármit el tudok képzelni, meg annak az ellenkezőjét is, az a tévképzetem elmúlt, hogy a NYUGAT tartja magát az adott szavához, vagy akár csak a saját törvényeihez, papírra leírt ígéreteihez. Ami a legerősebb véleményvezér akarata, az fog történni, ennyi, ezt látom a valóságban.

Gondolom nem csak az volt a probléma, hogy Zelenszkij hülyeséget beszélt, hanem hogy tapsikolt hozzá a sok biodíszlet nyugati államfő...

S hát igen, mint említettem volt, történelmi tény hogy meg lettek támadva utána, és azóta is a propival amit toltok ellent mond a valóság, az ukránok nyögik jobban a következményét, nem az oroszok. Akik ezt is hallhattuk, olvashattuk már tőletek, megfagytak, éhenhaltak, elfogyott a lőszerük, nincs üzemanyag, menekülnek az alacsony morál miatt, Putyint meg elkergeti az otthoni lázadás, a háború miatti ellenállás. Meg bevételük sincs, és a gazdaság meg a Rubel is összeomlott. Az ukránok meg már nem csak létszámfölényben, de már harckocsik számában is felülmúlják az oroszokat, és ráadásul amit kapnak M-84-et, az jobb mint az orosz T-72.

Majd szólj ha Moszkvánál vannak az ukránok, köszi!
Nem igazán értem, hogy miért veszed személyes sértésnek, ha nem a 'Te' oldalad narratívája szerinti dolgok is kikerülnek ide.
Más, máshogy gondolja.
Ezen nem kell megsértődni és jönni a bullshittel, hogy majd ha moszkva alatt vannak. Nyilván senki nem
tételez fel ilyet, 'erről' az oldalról sem. Szerencsére a világ nagyobbik felében még nem szoktak le a vitáról úgy, mint HU-n.
Ami persze szomorú, de különösebben nem hat meg, nomeg off is. :D
Mindazonáltal semmi értelme itt téríteni egymást - senkinek nem fog sikerülni, egyik oldalról/ra sem.
Csak nyújtja az oldalakat. Meg még fárasztó is, minden elfogultabb hír után két oldal polemizálást olvasni.
Javaslom, hogy csak simán görgesd át ha vmi nagyon nem szimpatikus. Én is így járok el.
Sokkal jobb lesz a vérnyomásod is.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 855
113
Ja két nap után egyből helyesbített, hogy nem akar atomot , mivel szóltak neki Washingtonból,hogy ne beszéljen hülyeségeket.
De mondok neked jobbat , nézd már meg légy szíves Putyin indokait, hogy miért indította el az inváziót Ukrajna ellen, segítek nem azért mert Zelenszkij atomfegyvert akart.Ebből egyből látszik, hogy Putyin egy másodpercre is komolyan vette az ukrán atomfegyvert
Láttam Putyin reakcióit, ott volt konkrétan hogy azért támadja meg az Ukránokat, mert rajtuk keresztül fenyegetik Oroszországot létében.

Nézd szépen végig hogy miket nyilatkozott a háború kitörése előtt közvetlenül, vagy 1 héttel korábban, de akár 2014 óta minden évben a Valdaj klubbon!

Mindenkinek aki ide téved, ezt ajánlom, kiváló angol feliratokkal elérhető a neten, aztán döntsön mindenki maga!
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 855
113
Nem igazán értem, hogy miért veszed személyes sértésnek, ha nem a 'Te' oldalad narratívája szerinti dolgok is kikerülnek ide.
Más, máshogy gondolja.
Ezen nem kell megsértődni és jönni a bullshittel, hogy majd ha moszkva alatt vannak. Nyilván senki nem
tételez fel ilyet, 'erről' az oldalról sem. Szerencsére a világ nagyobbik felében még nem szoktak le a vitáról úgy, mint HU-n.
Ami persze szomorú, de különösebben nem hat meg, nomeg off is. :D
Mindazonáltal semmi értelme itt téríteni egymást - senkinek nem fog sikerülni, egyik oldalról/ra sem.
Csak nyújtja az oldalakat. Meg még fárasztó is, minden elfogultabb hír után két oldal polemizálást olvasni.
Javaslom, hogy csak simán görgesd át ha vmi nagyon nem szimpatikus. Én is így járok el.
Sokkal jobb lesz a vérnyomásod is.
Az nem vita, hogy leírja az oldalad hogy "Putler megőrült" meg "ok nélkül támadtak az oroszok"! Ez hazugság, tények elferdítése, minimum csúsztatás!
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 705
113
Az nem vita, hogy leírja az oldalad hogy "Putler megőrült" meg "ok nélkül támadtak az oroszok"! Ez hazugság, tények elferdítése, minimum csúsztatás!
És kizárni 100% -ban nem is lehet.
A pszichének azért nem tesz túl jót sok év kritika és ellentmondás nélküli uralkodás.
Persze lehet nincs baja, de az is lehet, hogy nem klappol vmi. Te sem tudod, meg más sem.
 
  • Vicces
Reactions: megazez and zeal
W

Wilson

Guest
Láttam Putyin reakcióit, ott volt konkrétan hogy azért támadja meg az Ukránokat, mert rajtuk keresztül fenyegetik Oroszországot létében.

Nézd szépen végig hogy miket nyilatkozott a háború kitörése előtt közvetlenül, vagy 1 héttel korábban, de akár 2014 óta minden évben a Valdaj klubbon!

Mindenkinek aki ide téved, ezt ajánlom, kiváló angol feliratokkal elérhető a neten, aztán döntsön mindenki maga!
Persze a létében ,de mindegy ez már annyiszor ki lett tárgyalva, felesleges újabb értelmetlen sehová sem vezető vitákkal megtölteni a topikot.
 

Ranger

Well-Known Member
2021. szeptember 20.
1 328
2 574
113
ÉS?

Akkor nem is precedens, hogy lehet ilyet csinálni hogy fogod magad, és kinépszavazod magad valahonnan? Az oroszok meg továbbgondolták egyel! Az a tré, hogy ezt a szellemet is a nyugat engedte ki a palckból, lehet eltagadni a nyilvánvalót, csak nem érdemes!
Nem ártana ismerni a még mindig élő és egymásra épülő nemzetközi egyezményeket legalább a tartalmi elemeket. S akkor tudhatnád nyugat nem engedte ki semmit a palackból, h a szavaidat idézzem.
Ja, hogy az oroszok ezt másképpen gondoltak?ok.
S akkor nem kell csodálkozni, h az egyezményekkel érintett nemzetközi közösség szinten változtatott a putyini Oroszországhoz való hozzáállásán.
 

Árpicsek

Well-Known Member
2016. október 7.
2 756
11 950
113
Ja teljesen igazad van, ezek a rohadt irakiak, meg afgánok, libiaiak, stb nagyon nem azt csinálták mint amit akartunk, szét is vágtuk őket tankokkal, meg repülőkkel mint a régi szép cári időkben.
Egy büdös szóval nem mondtam, hogy bezzeg a nyugat dolgaival minden fasza lenne. Sőt, az USA egy igazi balfasz.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 855
113
Persze a létében ,de mindegy ez már annyiszor ki lett tárgyalva, felesleges újabb értelmetlen sehová sem vezető vitákkal megtölteni a topikot.
Nyilván felesleges, persze...

Azért én mindenkinek aki ide téved, azt tanácsolnám, nézzen már meg egy feliratozott Putyin beszédet, ha ideje engedi akár Valdaj klubbokat a helyett hogy készpénznek veszi hogy "csak úgy a semmiből - érthetetlen hogy miért - támadtak a gonosz oroszok", s a helyzet fekete és fehér, van jó és rossz :p !

Szép napot :) !
 

eszena

Well-Known Member
2021. április 3.
899
3 231
93
Nem igazán értem, hogy miért veszed személyes sértésnek, ha nem a 'Te' oldalad narratívája szerinti dolgok is kikerülnek ide.
Más, máshogy gondolja.
Ezen nem kell megsértődni és jönni a bullshittel, hogy majd ha moszkva alatt vannak. Nyilván senki nem
tételez fel ilyet, 'erről' az oldalról sem. Szerencsére a világ nagyobbik felében még nem szoktak le a vitáról úgy, mint HU-n.
Ami persze szomorú, de különösebben nem hat meg, nomeg off is. :D
Mindazonáltal semmi értelme itt téríteni egymást - senkinek nem fog sikerülni, egyik oldalról/ra sem.
Csak nyújtja az oldalakat. Meg még fárasztó is, minden elfogultabb hír után két oldal polemizálást olvasni.
Javaslom, hogy csak simán görgesd át ha vmi nagyon nem szimpatikus. Én is így járok el.
Sokkal jobb lesz a vérnyomásod is.
,,Szerencsére a világ nagyobbik felében még nem szoktak le a vitáról úgy, mint HU-n."
Tipikus felsőbbrendü világlátás. Ráadásul nem igaz. Legalább is az USA.-ra, Angliára nem lehet vonatkoztatni.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 763
46 855
113
Nem ártana ismerni a még mindig élő és egymásra épülő nemzetközi egyezményeket legalább a tartalmi elemeket. S akkor tudhatnád nyugat nem engedte ki semmit a palackból, h a szavaidat idézzem.
Ja, hogy az oroszok ezt másképpen gondoltak?ok.
S akkor nem kell csodálkozni, h az egyezményekkel érintett nemzetközi közösség szinten változtatott a putyini Oroszországhoz való hozzáállásán.
Persze, tök rendben van hogy fogja magát egy terület, és a többséget ahová tartozik nem megkérdezve kiszavazzák magukat egy országból a helyi fölényük miatt! Ez történt a többségi szerbek akaratát figyelmen kívül hagyva a helyi albánok szavazataival a nyugat bábáskodása mellett!

Kérdem én, ugyan ezt miért nem engedik mondjuk a Katalánoknak?
Vagy mikor ezt, ugyan ezt megcsinálják - megcsinálták! - az oroszok bábáskodása mellett a Krímen, akkor az meg miért nincs elfogadva?!

A választ én tudom, mert az első az USA, a második meg az Orosz érdek, és mi USA gyarmat vagyunk itt az EU-ban.

Csak azt ne várja már senki, hogy tapsoljak a kettős mércének, meg a jogtiprásnak! Mostanra mondom világos, hogy SEMMIVEL nem vagyunk erkölcsileg - morálisan magasabb polcba tartozó szövetségben, mint valaha voltunk!

Az a helyzet, hogy a nemzetközi jog, az lófasz tormával esti fényben, a többiről meg dönt az erő!
 

Fade

Well-Known Member
2010. április 20.
3 664
3 516
113
Putyin nem azért szakította le 2014-ben a két szaki köztársaságot mert annyira aggódott az ott élő oroszokért azért avatkozott be mert szüksége lett volna egy szárazföldi folyosóra az annektált Krímmel,de az akkor nem jött össze.

Visszatérve a kérdésedre ,én simán ki vártam volna, látható volt ,hogy az invázió előtt az USA mindent megtett annak érdekében ,hogy Putyint beugrassza egy invázióba, én meg voltam arról győződve, hogy az USA pofára esik, mert Putyint okos politikusnak tartottam, aki pontosan tudja, hogy egy orosz invázió Ukrajna ellen az USA számára főnyeremény lenne, nos tévedtem, Putyin úgy viselkedett ahogy az az
USA-k a lehető legmegfelelőbb volt.

HA esetleg Ukrajna nagyját vagy akár egészet anektálják és úgy, hogy nem egy Vietnam/Afganisztán féle gerillaháborúba kerülnek még úgy is baromi nagy bukás de valahogy meg lehetett volna magyarázni. De az fszbnek fel kellett volna mérnie, hogy erre esély sincs.

Ezzel szemben Ukrajna így/úgy létezni fog. Akkor mit nyertek? Mert a veszteségeket azt sorolni lehet. Már magában a Finn, Svéd NATO tagság messze problémásabb mint egy Ukrán. Főleg, hogy Ukrajnát sose vették volna fel. De a gazdaság is le fog seggelni.