[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

W

Wilson

Guest
Az eszedbe se jut, hogy esetleg a Kreml elemzői nem teljesen idióták? Vagy, hogy a más vélemény nem agymosottságot jelent? De most tök komolyan, miért érdeke az usanak a teljes eu lenullázása? Egy évszázada az eu kiszipolyozásából világhatalom...
Nem akarja az USA lenullazni az EU-t hülye lenne, ezt csinálni, ő csak vissza akarja szerezni az ellenőrzést felette ami kezdett kicsúszni a 'kezei" közzül, de hála Vlagyimir Vlagyimirovics inváziójának, ezt gyakorlatilag pillanatok alatt vissza is szerezte....
 

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 111
9 147
113
érdekes,és több kérdést is felvet bennem ..

mit szólnak ehhez a moldávok ? (volt szó valami egyesülésről,de azt hiszem a moldávok ezt leszavazták, a romulánok akarták ezek kevésbé .. azóta meg semmi,ha jól tudom,)

mit szól ehhez mondjuk az USA és a NATO ?
minek fog ez minősülni ? megszállásnak,és ha igen,ez hogyan illeszkedik be a NATO politikájába ?
ha odavernek Moldovában az oroszok a románoknak akkor mi van , semleges területként értékeli a NATO vagy Románia megtámadásának ?
a románok meg .. hát ők románok.helyzet kihasználásból csillagos ötös,épül Romania Mare (remélem nem sikerül nekik és ez is csak egy álhír lesz)
Gondolom hülyére lesz szankciózva románia ha megtámad egy független államot. Természetesen a nyugat fegyverekkel fogja segíteni a moldáv szabadságharcot. Nyilván így lesz. Ja nem. Amúgy kinézem a románokból, hogy a nagy kavarodásban megpróbálják behúzni a moldávokat.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 965
66 062
113
Nem hinném- azt írják, hogy Izjumtól délre történt az eset. A gépek valami fasorban állnak, biztosítják a mezőt gondolom előrenyomulás után. A rakéta 12-13 másodpercet repül, azaz a távolság valahol 4km környéke. Ez passzol az izjumtól délre levő területhez, amit lapos nyílt terep jellemez.
De miert lovi ujra es ujra ugyanazokat a celokat? Mozgas nincs a celok korul, nagyobb robbanas se.
Plusz az arab irkafirka...
Nem valami kikepzese ez a szaudi, mianmari stb kezeloknek? Bar torok iras is lehet, en annyira fel nem ismerem, de Vlad biztos elolvasna ha torokul van.
 
  • Tetszik
Reactions: Xtreeem

phaidros

Well-Known Member
2014. augusztus 9.
11 366
30 872
113
Nem láttam, hogy volt hozzá szöveg, csak az alapján mondtam amit láttam.
Rosszul érted. Az történt, hogy:
1. Orosz rendszámú, fehér szalagos járművek haladtak valahonnan valahova, alacsonyabb intenzitású de nem biztonságos területen (ezért civil járművekkel, de mégis konvojban)
2. Az ukránok beszivárogtak, felállítottak egy lesállást
3. Megállították a konvojt, valószínűleg voltak biztosító járművek amiket erősebb tűz alá vettek, a kisteherautó viszonylag sértetlen
4. Az oroszok rendesen reagáltak, tűzzel lefogták a támadókat ezért el tudták hagyni az autókat (ami ilyenkor indokolt és bevett dolog) és próbálnak elszakadni és bejutni a távolabb látható erdőbe
5. Elszakadás közben az ukránok utánuk mentek (nem olyan közelről volt indítva az a lesállás mint ahonnan a videó indul), már a járművekre felzárkózás közben indul a felvétel (látszik a legelején, hogy a járműátvizsgálást már végeznék középen), a videós biztosít amíg a társai mozognak
Szerintem.
Nem akartam vele foglalkozni, de véletlenül szembe jött a neten újra és még egyszer megnéztem. (videó)
Szóval:
Nem jól láttad. :)
Nem látszik a rendszám, csak egy pillanatra a robbanáskor annyiban, hogy fekete alapon van, de azt használják az ukránok, mégpedig a katonai járművek rendszáma. (ukrán rendszámok)
Nem fehér szalagos, hanem eredetileg fehér furgon feketére fóliázva (esetleg festve) utólag, de az ajtónyílás maradt fehér (1. nyíl) Ezt nézhetted fehér szalagnak.
A furgonon egyértelműen látszik az azonos zöld jelzés (2. nyíl), mint az ukrán katonákon.
Semmi érvet nem látok az átvizsgálásra, az ajtó nyitva volt, de ez még szerintem még semmi nem támasztja alá az átvizsgálást.
8543.jpg
 

Busho3301

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2021. április 26.
2 399
10 176
113
Nem akartam vele foglalkozni, de véletlenül szembe jött a neten újra és még egyszer megnéztem. (videó)
Szóval:
Nem jól láttad. :)
Nem látszik a rendszám, csak egy pillanatra a robbanáskor annyiban, hogy fekete alapon van, de azt használják az ukránok, mégpedig a katonai járművek rendszáma. (ukrán rendszámok)
Nem fehér szalagos, hanem eredetileg fehér furgon feketére fóliázva (esetleg festve) utólag, de az ajtónyílás maradt fehér (1. nyíl) Ezt nézhetted fehér szalagnak.
A furgonon egyértelműen látszik az azonos zöld jelzés (2. nyíl), mint az ukrán katonákon.
Semmi érvet nem látok az átvizsgálásra, az ajtó nyitva volt, de ez még szerintem még semmi nem támasztja alá az átvizsgálást.
8543.jpg
Valóban, jól mondod! :)
De ha ezek saját járművek (most már én is így gondolom) akkor nem értem ezt a helyzetet miként sikerült összehozniuk.
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 454
8 731
113
A nyugat világnak kb minden alternatívája, mert egy önfelszámoló rendszer, ami a saját demográfiai bázisát és kulturális értékeit pusztítja, és helyükbe idegen elemeket valamint a értékromboló pszeudokultúrát telepít.

Nem önfelszámoló a nyugati rendszer, ez hülyeség. Az orosz rendszert kizárólag az olajpénzek és az abból vásárolható nyugati életszínvonal tartja fenn. A kínai meg nem tartható fenn sokáig pont a rendszer működésének alapelvei miatt. Szóval jelenleg csak a nyugatinak van jövője. Te se tudnál jobbat mondani most.

Az értő olvasás ott kezdődik, hogy elemzed a kontextust is. Nem az teszi méltatlanná a fórumhoz, hogy csúnyát mond róla, hanem az, hogy egy geopolitikai jelentőségű történelemformáló eseményt lerendez annyival, hogy "kapuzárási pánik". De ha találsz olyan hozzászólást, amelyben az USA folyamatos agresszív terjeszkedését azzal magyarázzák, hogy Biden a lányunokáját a saját halott fiaként mutatta be a sajtónak a "megválasztása" előtt 1 héttel, akkor én azt is méltatlannak találnám, függetlenül attól, hogy ki írta.

Jaj, ezt a terelést :) De bizony mindennek leírják őket és nem függetlenül attól, hogy mit csinálnak.
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 616
5 384
113
Csak akkor lépnek ha az USA támogatja őket. Ez persze benne van a pakliban. Ha okosak a románok, ebben a biznytalan nemzetközi helyzetben, ezt a mérgezett almát nem fogadják el.
Egyébként ha bemennek és az orosz odacsap nekik, akkor magukra maradnak, mert egyrészt a nemzetközi jog szerint agresszorok, akik megtámadtak egy független államot, így semmi támogatás nem illeti meg őket (hasonlóan Oo.-hoz), másrészt nem NATO területen csapják szét őket az oroszok, így a NATO nem érintett, ha csak az USA nem akar miattuk hadba vonulni (a többi biztos nem menne).
Ha mégis sikerülne a nagy egyesülés, akkor a Lengyelnek mit adna az USA, mert, hogy a lengyelek is kérnének valamit, az biztos.
Továbbá egy ilyen lépéssel a román megint csak tovább erodálhatná a nemzetközi jogot, ettől kezdve mindenki azt vinne, amit szeretne és tetszik neki. Kína rendesen ki is használná Tajvan kapcsán, a "jogosnak" eladott román országegyesítést.
És azt sem szabad feledni (gondolom a románok is észben tartják), hogy valahányszor megszerezték Moldáviát és Besszarábiát, nem sokra rá a muszka bekopogott az ajtójukon. Most pedig, ha eldurvul a helyzet, könnyen lehet, hogy még az államisága is rámenne.
És ha "önként" csatlakoznának? Indok lehet a NATO/EU "csatlakozás" reagálva Transznyisztriai orosz tervekre.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 965
66 062
113
Nem akartam vele foglalkozni, de véletlenül szembe jött a neten újra és még egyszer megnéztem. (videó)
Szóval:
Nem jól láttad. :)
Nem látszik a rendszám, csak egy pillanatra a robbanáskor annyiban, hogy fekete alapon van, de azt használják az ukránok, mégpedig a katonai járművek rendszáma. (ukrán rendszámok)
Nem fehér szalagos, hanem eredetileg fehér furgon feketére fóliázva (esetleg festve) utólag, de az ajtónyílás maradt fehér (1. nyíl) Ezt nézhetted fehér szalagnak.
A furgonon egyértelműen látszik az azonos zöld jelzés (2. nyíl), mint az ukrán katonákon.
Semmi érvet nem látok az átvizsgálásra, az ajtó nyitva volt, de ez még szerintem még semmi nem támasztja alá az átvizsgálást.
8543.jpg
Ez igen...
Kicsit olyan penzszallito auto benyomasat kelti...
 
  • Tetszik
Reactions: Kim Philby

ozymandias

Well-Known Member
2013. június 4.
2 766
17 862
113
A pocsék nyugat ennyit tud. Más farkával verni a csalánt. Ajduk vissza a T72 -ket a ruszkiknak, azt meg fizesse szlovákia.
Angolszász szarkeverés, sokadjára. Érdekes, a pesmergák miért nem kaptak ennyi támogatást vagy a kurdok, miközben nagyrészt ők takarították el az ISIS-t.

Ahová a lábukat betettékagy vagy hozzáértek, mindig szarhalmot hagytak maguk mögött, lásd India/Pakisztán, I.világháború lezárása, Kelet-Ázsia, Közel-Kelet folyamatosan.

Aztán a szarkeverés után bebújnak a vénasszony szoknyája mögé, vagy előadják demokratikus humanisták - időnként a megfelelő mennyiségű "célzott dróntámadást" Béke Nobel díjjal honorálják. Fillérekért feladják az összes elvet, ami még valaha gerincet biztosított.

Semmivel sem különbözik a muszkától, maximum annyiban, hogy a muszka nem fordít ennyi PR-t az álcájára sem szabadítja az ótvar identitáspolitikai flagellánsmenetet a világra - mert igazából csak úgy válhatnak világbirodalommá, hogy milliós nagyságrendben írtották a náluk gyengébbeket.

Hatalmas probléma, hogy a náci faszfejeket a kommunista faszfejek nyomták le a kapitalista faszfejekkel karöltve, majd a történelem két legnagyobb népírtója ítéletet mondott a képzeletbeli dobogó harmadik helyezettjéről.

Így elmondható, hogy a világnak legalább 100 éve nincs erkölcsi magassága, sem legitimációja. Velejéig korrupt bagázs, nem tudok csápolni egyiknek sem és értetlenséggel vegyes megvetéssel viszonyulok a véresszájú támogatóihoz - főleg, amikor ez már egy túlkompenzálós megfelelési versenybe megy át, akármelyik oldalon is történjen.

A jelenkor szarságai amiatt vannak, mert a múlt mindig változik, a jelen nettó hazugság, a jövőt meg eladták. A helyzetet súlyosbítja, hogy egyre többen csak egy oldalt hajlandóak befogadni majd egy sértettségi véleménybuborékból lövészárok-harcot folytatni a másik buborék ellen. Pont annyira jelentőségteljes és tartós, mint egy buborék...