[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 722
28 337
113
Nyugger kolléga következő ukrajnai kiadása
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 252
12 524
113
Újabb ukrán fenyegetés Magyarország részére:

„Magyarország nyíltan felvállalja, hogy együttműködik Oroszországgal. Sőt, Putyin előre figyelmeztette, hogy megtámadják az országunkat. Valamiért azt gondolták, hogy megszerezhetik az országunk egy részét. Ez soha nem fog megtörténni.
Majd meglátjuk, milyen következmények sújtják azt az országot a háború után"

https://telex.hu/kulfold/2022/05/02...elmi-tanacs-magyarorszag-orban-viktor-invazio

Mondtam, mi következünk.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Újabb ukrán fenyegetés Magyarország részére:

„Magyarország nyíltan felvállalja, hogy együttműködik Oroszországgal. Sőt, Putyin előre figyelmeztette, hogy megtámadják az országunkat. Valamiért azt gondolták, hogy megszerezhetik az országunk egy részét. Ez soha nem fog megtörténni.
Majd meglátjuk, milyen következmények sújtják azt az országot a háború után"

https://telex.hu/kulfold/2022/05/02...elmi-tanacs-magyarorszag-orban-viktor-invazio

Mondtam, mi következünk.
Az az érdekes, hogy az orosz propi is ugyanezt nyomja. Jelenleg az az orosz propi lemez, hogy a lengyelek akarnak "ősi lengyel" területeket elcsatolni meg bevonulni. Az az igazság, hogy szerintem arra megy ki a dolog, hogy egyes szomszéd nato tagok számára ellenségesre motiválják az ukrán hangulatot. Gyakorlatilag nekem úgy tűnik arra megy ki a dolog, hogy az orosz média eteti mind a hazai ukránokat, mind a rengeteg menekültet aki hozzánk jött, hogy mi szét akarjuk szedni az országukat, és kint hőbörögjenek e miatt az utcán, ezáltal az ukrajnát támogató országok kedvét elvenni a további támogatástól. PsyOps akciót látunk szerintem, és az index is tudatalatt kiveszi a maga részét belőle azzal, hogy terjeszti az "igét".
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 099
36 584
113
Ukrajna azt állítja, hogy Magyarország a területét akarja Egy magas rangú kijevi tisztviselő azt állítja, hogy Magyarországot előzetesen tájékoztatták az orosz támadásról, és el akarja foglalni Ukrajna területét.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 481
18 438
113
Újabb orosz fegyverfogás

-Javelin
-NLAW
- RPG 75M
-Panzerfaust 3-IT
-RK-2S tandem töltésű HEAT rakéta Stugna-P/Skif rendszerekhez


Gondolom ezekből a sok talált nyugati fegyverekből megy Oroszországba is, vizsgálatra, tesztelésre, vagy már ment is lehet.

Eddig is volt, mégsem mentek vele semmire.
Az orosz ipar nem tudja gyártani. Sok pénz és innováció kell még hozzá.
Meg idő....
Ebből van a legkevesebb.

Mennek oktatási anyagnak. Nekünk a főiskolán volt M16-osunk Vietnámból

Oktatási célból.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ukrajna azt állítja, hogy Magyarország a területét akarja Egy magas rangú kijevi tisztviselő azt állítja, hogy Magyarországot előzetesen tájékoztatták az orosz támadásról, és el akarja foglalni Ukrajna területét.
Ez egyre jobban néz ki egyébként, hogy a háborúzó mindkét fél ezt állítja. Még jó, hogy kiváltottam az útlevelem, ha netán nem propaganda és tényleg két kézzel bele akar tenyerelni Viktor egy olyan háborúba, amit hivatalosan "mindenképp el akar kerülni hogy belekerüljünk" :D
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 920
16 912
113
Az az érdekes, hogy az orosz propi is ugyanezt nyomja. Jelenleg az az orosz propi lemez, hogy a lengyelek akarnak "ősi lengyel" területeket elcsatolni meg bevonulni. Az az igazság, hogy szerintem arra megy ki a dolog, hogy egyes szomszéd nato tagok számára ellenségesre motiválják az ukrán hangulatot. Gyakorlatilag nekem úgy tűnik arra megy ki a dolog, hogy az orosz média eteti mind a hazai ukránokat, mind a rengeteg menekültet aki hozzánk jött, hogy mi szét akarjuk szedni az országukat, és kint hőbörögjenek e miatt az utcán, ezáltal az ukrajnát támogató országok kedvét elvenni a további támogatástól. PsyOps akciót látunk szerintem, és az index is tudatalatt kiveszi a maga részét belőle azzal, hogy terjeszti az "igét".
Remélem ezek is csak propi szövegek. :)

“Hány embernek kell még meghalnia, hogy lépjenek? Nektek fontosabb a rezsicsökkentés, mint emberek élete? Stratégiai nyugalmatok csak a sírban lesz. Az 1848-as forradalom évfordulója jön, és rezsicsökkentésről beszélnek? Nem szégyellik magukat? Nem az emberi élet a fontos? Van joguk március 15-én ünnepelni azoknak, akiknek a szabadságnál a rezsicsökkentés fontosabb? Kérem, idén csak azok menjenek ki az utcára ünnepelni, akikben van bátorság kiállni a szabadság mellett!”​

(Ljubov Nepop, Ukrajna budapesti nagykövete)

"Figyeljen, Viktor, tudja, mi folyik Mariupolban? Kérem, ha teheti, menjen ki a rakpartra. Ezt csinálja ma Oroszország. Ugyanazok a cipők. Mariupolban ugyanazok az emberek. Felnőttek és gyerekek. És nagyszülők. És több ezer van belőlük. És ezek az ezrek elmentek. És gondolják át: haboznak szankciókat alkalmazni vagy nem? Haboznak átengedni a fegyvereket vagy sem? Haboznak kereskedni Oroszországgal vagy sem? Nincs idő habozni. Ideje dönteni"


(Vlagyimir Zelenszkij Ukrajna elnöke)

Zelenszkij éjszaka újra üzent: „Orbán Viktor elvesztette a becsületét”​

Minden eddiginél élesebben kritizálta a magyar miniszterelnököt Ukrajna elnöke, azt mondta, Orbán Viktor szinte egyedüliként támogatja Putyin rezsimjét.

Az ukrán elnök éjszakai beszédében azt mondta, most egy olyan emberhez fordul, aki nem teljesen érti, Ukrajna és egész Európa min megy most keresztül. A magyar miniszterelnök szerinte

"csaknem egyedüliként támogatja Putyin rezsimjét."
Zelenszkij úgy fogalmazott, nem valami különleges dolgot kér Budapesttől.

"Azt sem kaptuk meg, amit mindenki más már megtett a békéért. Nem kaptuk meg az életbevágóan fontos, védekezéshez szükséges fegyverzetet, és nem láttunk erkölcsös politikai vezetést náluk. Nem láttunk semmilyen erőfeszítést annak érdekében, hogy megállítsák a háborút. Miért történt ez?"

Szerinte egész Európa békét akar, és meg akarja állítani a háborút. "Senki sem akarja Európában, hogy a harcmező átkerüljön Mariupolból Budapestre, Harkivból Varsóba vagy Csernyihivből Vilniuszba."

"Akkor a hivatalos Budapest miért megy szembe egész Európával, az összes civilizált országgal? Minek az érdekében cselekszik?" - kérdezte.

Szerinte ha egész Európát fenyegető veszélyről van szó, akkor azt ki kell mondani.

"Ezt hívom én becsületnek, aminek híján van Orbán úr. Lehet, hogy elveszítette ezt a becsületet valahol a Moszkvával folytatott kapcsolata során"
- fogalmazott az ukrán elnök.
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Az az érdekes, hogy az orosz propi is ugyanezt nyomja. Jelenleg az az orosz propi lemez, hogy a lengyelek akarnak "ősi lengyel" területeket elcsatolni meg bevonulni. Az az igazság, hogy szerintem arra megy ki a dolog, hogy egyes szomszéd nato tagok számára ellenségesre motiválják az ukrán hangulatot. Gyakorlatilag nekem úgy tűnik arra megy ki a dolog, hogy az orosz média eteti mind a hazai ukránokat, mind a rengeteg menekültet aki hozzánk jött, hogy mi szét akarjuk szedni az országukat, és kint hőbörögjenek e miatt az utcán, ezáltal az ukrajnát támogató országok kedvét elvenni a további támogatástól. PsyOps akciót látunk szerintem, és az index is tudatalatt kiveszi a maga részét belőle azzal, hogy terjeszti az "igét".
Az Index és a többi nem tudat alatt csinálja. A nyugati-globális "progresszió" célja a békétlenség szítása nyomán sarjadó pusztítás, majd a romok - és az alatta maradt értékek - birtokba vétele. Szerintem a sok kisebb-nagyobb ok közül ez az egyik, ami miatt Oroszország háborút indított.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Az Index és a többi nem tudat alatt csinálja. A nyugati-globális "progresszió" célja a békétlenség szítása nyomán sarjadó pusztítás, majd a romok - és az alatta maradt értékek - birtokba vétele. Szerintem a sok kisebb-nagyobb ok közül ez az egyik, ami miatt Oroszország háborút indított.
Egyvalamit felejtesz el, hogy az rt.com is ugyanezt a lemezt járatja. Most az orosz és az ukrán média is ugyanezt a lemezt nyomja, hogy a gonoszlengyelek ... a végén még oroszország úgy akarja megbékíteni az ukránokat, hogy a gonosz lengyeleket megleckézteti amiért ukrán föld után sóvárogtak.... és lazán bedobja mellé a magyarokat is ha kell.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 627
86 010
113
Ukrajna azt állítja, hogy Magyarország a területét akarja Egy magas rangú kijevi tisztviselő azt állítja, hogy Magyarországot előzetesen tájékoztatták az orosz támadásról, és el akarja foglalni Ukrajna területét.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Egyvalamit felejtesz el, hogy az rt.com is ugyanezt a lemezt járatja. Most az orosz és az ukrán média is ugyanezt a lemezt nyomja, hogy a gonoszlengyelek ... a végén még oroszország úgy akarja megbékíteni az ukránokat, hogy a gonosz lengyeleket megleckézteti amiért ukrán föld után sóvárogtak.... és lazán bedobja mellé a magyarokat is ha kell.
Engedd el az ilyen jóslásokat... árt a színvonalnak. Maradjunk a tényeknél.

Tény1: Az oroszok szépen, komotósan számolják fel az ukrán ellenállást.
Tény2:Magyarország minden orosz szankciót megszavazott.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Ukrajna azt állítja, Magyarország akarja a területét
2022. május 2

| RT

Küzdj a cenzúra ellen, oszd meg ezt a bejegyzést!

Egy magas rangú kijevi tisztségviselő azt állítja, Magyarországot előre tájékoztatták az orosz támadásról, és el akarja foglalni Ukrajna területét
 

u9k6N5vF

Well-Known Member
2022. március 24.
314
2 565
93
Egyvalamit felejtesz el, hogy az rt.com is ugyanezt a lemezt járatja. Most az orosz és az ukrán média is ugyanezt a lemezt nyomja, hogy a gonoszlengyelek meg magyarok... a végén még oroszország úgy akarja megbékíteni az ukránokat, hogy a gonosz magyarokat meg lengyeleket megleckézteti amiért ukrán föld után sóvárogtak....
Ez nem mond ellent annak, amit írtam, mert ha például az oroszok ugyanazt akarják csinálni ill. elérni, amit a nyugatiak, akkor az eszközeik is hasonlóak.
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 512
20 113
113
Az az érdekes, hogy az orosz propi is ugyanezt nyomja. Jelenleg az az orosz propi lemez, hogy a lengyelek akarnak "ősi lengyel" területeket elcsatolni meg bevonulni. Az az igazság, hogy szerintem arra megy ki a dolog, hogy egyes szomszéd nato tagok számára ellenségesre motiválják az ukrán hangulatot. Gyakorlatilag nekem úgy tűnik arra megy ki a dolog, hogy az orosz média eteti mind a hazai ukránokat, mind a rengeteg menekültet aki hozzánk jött, hogy mi szét akarjuk szedni az országukat, és kint hőbörögjenek e miatt az utcán, ezáltal az ukrajnát támogató országok kedvét elvenni a további támogatástól. PsyOps akciót látunk szerintem, és az index is tudatalatt kiveszi a maga részét belőle azzal, hogy terjeszti az "igét".
És az orosz PsyOps sikeresen megetette Olekszij Danilovot is. Akkor valóban sikeresek... :D
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 063
28 452
113
Ukrajna azt állítja, hogy Magyarország a területét akarja Egy magas rangú kijevi tisztviselő azt állítja, hogy Magyarországot előzetesen tájékoztatták az orosz támadásról, és el akarja foglalni Ukrajna területét.
Legfeljebb a saját területünk felszabadításáról lehet szó.