[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

monster

Well-Known Member
2016. február 21.
2 320
10 818
113

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Több helyen T 80 írták a képhez.
Amúgy ha T-90, akkor mi van? Nincs sebezhetetlen tank! :)
A rinocérosz Merkavákat is kikapkodták ATGM-mel Libanonban, pedig azért ott brutális izraeli tech és emberanyagfölény volt. Ha Abrams , Leo2 vagy Challenger 2 kerülne hoholisztánba, azokat is kilövöldöznék. Háborúban ez megesik. :p
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Nem hozták nyilvánosságra mind a mai napig az orosz hatóságok az ott használt gáz típusát illetve összetételét amelynek következtében az elhunyt 129 túsz nagyrésze meghalt, még a helyszínre kivonult egészségügyi személyzettel sem közölték, hogy milyen gázt lélegeztek be a túszok, az egyik túlélő azt mondta, hogy égett szagot árasztó füstszerű felhő ereszkedett le a színház teremre és olyan hatása volt a gáznak mintha megivott volna egy vödör vodkát
Nem kötekedni akarok: "az elhunyt 129 túsz nagyrésze meghalt", de ezt nem tudom értelmezni
 

rappali_

Well-Known Member
2016. szeptember 18.
3 715
17 056
113
Azt, hogy utólag nevesítették, már tisztázták a történészek. Nehéz lett volna névtelen hősre hivatkozva lelkesíteni a harcolókat. Amint az idézett forrásod is mutatja, nem egyedi eset.
Hősökre minden háborúban álló nemzetnek szüksége van. "Kijev Szellemét" is ez az igény hívta életre. Biztosan voltak bátor ukrán pilóták, akik vállalták az egyenlőtlen harcot (ahogy anno szerb Mig-lovagok is). Miért ne lehetne legendát szőni egyikük köré?
Az egyik eset valós és ismétlődő, kijev szelleme meg kb. annyira, mint a star wars. Ne keverjük a történelem hőseit a fröccsöntött propagandával.
 

Molon Labe

Well-Known Member
2020. július 26.
2 114
11 272
113
Köcsög ukránok SPANYOLORSZÁGBAN letartóztattak egy ellenzéki bloggert.

A spanyol rendőrség nemzetközi akció keretében őrizetbe vette Anatolij Sarij neves bloggert és az ukrán kormány kritikusát – jelentette be csütörtökön az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SBU).

Shariyt szerdán tartóztatták le spanyol és ukrán zsaruk, valamint nemzetközi „partnerek” közös akciójában – áll az SBU közleményében.

És még a Lukas Enkót basztatják, hogy a saját légteréből lehalászott egy hasonlót?

#nincshálózat
 
W

Wilson

Guest
Nem kötekedni akarok: "az elhunyt 129 túsz nagyrésze meghalt", de ezt nem tudom értelmezni
Így próbáld meg.....:)

"Nem hozták nyilvánosságra mind a mai napig az orosz hatóságok az ott használt gáz típusát illetve összetételét amelynek következtében az elhunyt 129 túsz nagyrésze meghalt"

Ugyanis a 129 elhalálozott túsz kisebbik része a csecsen terroristák illetve a színházteremben betörő orosz különleges egységek tűzpárbajba következtében halt meg a nagyobbik része pedig a belélegzett gáztól.
 

hózentróger

Well-Known Member
2022. február 25.
694
2 748
93
Látom nem nyugszanak a kedélyek a zártosztályon.

  • Shandriholove-t elfoglalták az oroszok, Yarova-nal harcok vannak (Novoselivka-tól közvetlen északra van)
  • Lymantól nem messze (128-asok) dél-keletre Ozorne lehet már orosz készen, Dibrova támadás alatt.

Összeségében egyre szűkebb a hely az ukriknak a Donyec bal partján a térségben.

Nyzhnie-t bevették az oroszok, és Orikhove egy része is elfoglalva. (Ezek Liszicsanksztól délre vannak, Popasna-tól észak-keletre)

Ha már Popasna:
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 100
24 749
113
Bucsaban mit csinaltak? Akik olyat tesznek azokat nevukon kell nevezni.
figyelj már ide Zsiguli .. én elhiszem hogy zsigerből gyűlölöd az oroszokat,de amíg nincs kivizsgálva az úgy ,addig ne nyilatkoztassál már ki "igazságokat",amiről te úgy gondolod,hogy az úgy volt ..

most ez olyan,mint ha én is elkezdeném híresztelni egy nyílt internetes fórumon,hogy te vagy a hiányzó láncszem a romagyilkosságok kapcsán,bizonyítékkal is tudok szolgálni,egy nyíltan militarista topicot használsz évek óta,tehát valószínűleg vonzódsz a fegyverek után, viszont a topicban eléggé sokan savaznak,ami miatt valószínűleg frusztrált is vagy,többször hangot adtál annak írásban,hogy zsigerből gyűlölöd az oroszokat,tehát valószínűleg neonáci is vagy,vagy ha nem de fogékony vagy ezekre az eszmékre a ruszofóbiád által

tehát ha a 3 dolgot összerakom,egy neonáci nézetekkel szimpatizáló,frusztrációkkal küszködő fegyvermániás ember vagy tehát simán lehetsz a romagyilkosságok hiányzó láncszeme. (kereshetsz is egy Petrocellit ha gondolod) .. na kb ennyire biztos a te állításod is,mint az enyém,feltételezésekre alapszik,mégis mint perdöntő bizonyítékként szolgáló igazságot,adod elő.

tehát ahogy a mondás is tartja : okosan a bolond ésszel !!
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Nem tudom hogyan tudom offtopickként megjelölni...
Mindenesetre beszéltem egy emberrel, aki azt mondta, hogy évekig a tüzérségnél szolgált és állítása szerint, a lökéshullámoktól olyan agykárosodást szenvedet, mint ami egyes idült alkeszeknek is van (Korsakow)...
(Tehát (kb.) rövid időnként kitörlődik az rövidtávú emlékezete.)

Halottatok már ilyenről?
Nem, de süketnek én is süket vagyok mint az ágyú :)
Abszolút elképzelhető egyébként. Mint azt korábban említettem, előfordultam pár lövészeten, láttam és csináltam ezt-azt. ;)
100 millimétertől felfelé, szigorúan a lövegcső mögött és fülvédőben, de (kalibertől függően) 30-50 méteren belül az is csak annyit nyújt hogy nem cseng a füled, a nyomást megérzed. Ha ezt valaki rendszeresen kapja, nem csodálom, ha fura betegségei lesznek.
 

hendrick

Well-Known Member
2018. június 30.
2 802
4 966
113
Ezzel kapcsolatban kikérném a nemzetközi egyezmények szakértőjének véleményét...
Sem az USA sem Oroszország nem írta alá. Ukrajna nyilván aláírta, de az oroszok használhatnak aknákat ők meg nem, ez őket hátrányba hozza, nyilván ezzel az alkalmazás felfüggesztését fogják kérni honvédő háborúra tekintettel, majd bejelentik az ENSZ-nek, ő a letéteményes, majd ha lesz idejük papírmunkázni... honvédő háború közepette... (Egyébként az Ottawa treaty csak a személy elleni aknákat tiltotta be, illetve azt sem teljesen, mert kiképzési célokra lehet tartani)
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 984
5 428
113
Azért van... de a lényegen nem változtat.
Ugye pont akkor, pont ott volt a légtérben egy Nato felderítőgép, aki besegített kissé a célra vezetésben, amúgy egy 50 éves szar volt....
Nincs 50 éves 80-as évek elején állt hadrendbe a moszkva!Ennyi erővel q Nimitz osztályú hordozók is szarok!Inkább az volt a probléma vele hogy a légvédelmét a 80-as évek végének szintjét képviselő S300-asok adták!
 
  • Tetszik
Reactions: paul64

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113
Így próbáld meg.....:)

"Nem hozták nyilvánosságra mind a mai napig az orosz hatóságok az ott használt gáz típusát illetve összetételét amelynek következtében az elhunyt 129 túsz nagyrésze meghalt"

Ugyanis a 129 elhalálozott túsz kisebbik része a csecsen terroristák illetve a színházteremben betörő orosz különleges egységek tűzpárbajba következtében halt meg a nagyobbik része pedig a belélegzett gáztól.
Még egy kis infómorzsa...
https://honvedelem.hu/hatter/multidezo/tizennegy-eve-tortent-a-moszkvai-tuszdrama.html
912 túsz és "csak " 129 halott. Szerintem más terror elhárítók sem tudták volna jobban megoldani. Váratlan húzás volt és bejött. Még akkor is sikeres volt az akció ha 129 (130) személy elhunyt. Szerintem. De nem akarok vitázni, igazából a gáz miatt linkeltem be a cikket.
 
W

Wilson

Guest
Még egy kis infómorzsa...
https://honvedelem.hu/hatter/multidezo/tizennegy-eve-tortent-a-moszkvai-tuszdrama.html
912 túsz és "csak " 129 halott. Szerintem más terror elhárítók sem tudták volna jobban megoldani. Váratlan húzás volt és bejött. Még akkor is sikeres volt az akció ha 129 (130) személy elhunyt. Szerintem. De nem akarok vitázni, igazából a gáz miatt linkeltem be a cikket.
Az a 129 túsz illetve a hozzátartozóik ezt szerintem máshogy gondolják, amúgy az akció után nagyon sok kritika érte az orosz közvélemény részéről az orosz vezetést.
 
W

Wilson

Guest

Az Orosz Föderáció Védelmi Minisztériumának esti tájékoztatója​

A TASS szerint a legfontosabb .

  • Az Orosz légierő nagy pontosságú rakétákkal találták el az Ukrán Fegyveres Erők 24. Önálló gépesített dandárjának parancsnoki beosztását Loskutovka térségében.
  • Az Orosz Föderáció tüzérségi egységei hat parancsnoki állomást semmisítettek meg, és az ukrán fegyveres erők 190 emberét ölték meg.
  • Az Orosz légierő 45 ukrán katonai létesítményt talált el, köztük egy rakéta- és tüzérségi fegyverraktárt az LPR-ben.
  • Az orosz légvédelmi rendszerek három ukrán drónt lőttek le a nap folyamán.
 
  • Tetszik
Reactions: Halfdan

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Két oldallal visszább a orosz trollok még zsidózták hitlert , most meg jön az új naratíva.
Pontosabban a Haaretz zsidózta Hitlert :)
Hazudni nem ér!
Ezt tudjuk hogy orosz szokás, és ki fosztani a meg szált területeket.
Remélem mosógépben kapod a fizetésed!
Poltikában és háborúban minden IS ér és ezt bizony a fényes nyugattól tanulták a ruszkik ;)
Alapvetően az oroszoknál egy kézfogás vagy adott szó is elég volt régen.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
5 196
29 224
113
Köcsög ukránok SPANYOLORSZÁGBAN letartóztattak egy ellenzéki bloggert.

A spanyol rendőrség nemzetközi akció keretében őrizetbe vette Anatolij Sarij neves bloggert és az ukrán kormány kritikusát – jelentette be csütörtökön az Ukrán Biztonsági Szolgálat (SBU).

Shariyt szerdán tartóztatták le spanyol és ukrán zsaruk, valamint nemzetközi „partnerek” közös akciójában – áll az SBU közleményében.

És még a Lukas Enkót basztatják, hogy a saját légteréből lehalászott egy hasonlót?

A "full oroszpárti magyar sajtó":
https://www.vg.hu/kozelet/2022/05/spanyolorszagban-fogtak-el-az-oroszbarat-ukran-bloggert

Bűne: oroszbarát és bírálta az ukrán kormányt.
Nagyvonalúan kihagyják a cikkből, h már 2012ben, Janukovics elnöksége idején elmenekült.

Mi lenne, ha ez a full oroszbarát magyar sajtó még ukránpárti is lenne?!