[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 914
16 847
113

Oroszország az idén bőséges termésre számít, beleértve a rekord búzatermést is – közölte csütörtökön Vlagyimir Putyin orosz elnök az előzetes adatokra hivatkozva.

“Jó termés várható az idén. A szakértők szerint – természetesen ezek előzetes becslések – a gabonatermés elérheti a 130 millió tonnát, ezen belül a búza 87 millió tonna” – mondta Putyin, megjegyezve, hogy “ez rekord lehet [a búzatermés] Oroszország egész történetében”.


Az orosz elnök szerint egy ilyen eredmény “nem csak a hazai szükségletek fedezését teszi lehetővé egy kis mozgástérrel, hanem a világpiacra történő szállítások növelését is partnereink számára, ami nagyon fontos a világ élelmiszerpiacai számára”.

PUTYIN HOZZÁTETTE, HOGY SZÁMOS ORSZÁGOT ÉHÍNSÉG FENYEGET, RÁMUTATVA, HOGY EZÉRT KIZÁRÓLAG A NYUGATI ELIT A FELELŐS.
Oroszország legnagyobb gabonatermését 2017-ben jegyezték fel, amely 135,5 millió tonna volt, ebből 86 millió tonna búza volt.

2020-ban ez a szám 133,5 millió tonna gabona volt (ebből 85,9 millió tonna búza). Tavaly a termés 121,4 millió tonna volt (ebből 76 millió tonna búza).

Az előrejelzések szerint Oroszország a következő években is megőrzi vezető szerepét a világ búzapiacán.
 

Renitens

Well-Known Member
2022. február 26.
1 914
16 847
113
Elon Musknak könyörög a neonáci Azov zászlóalj, hogy segítsen nekik kijutni az Azovsztalból.

A milliárdos amerikai üzletembertől, Elon Musktól kért segítséget az ukrán neonáci Azov zászlóalj fegyverese Szerhij Volina a Twitteren.

Az Azovsztal katakombáiban rekedt Azov nácik, korábban a katolikus egyházfőtől és Zelenszkijtől is segítséget kértek már. Az orosz fegyveres erők és személyesen Vlagyimir Putyin is felszólította az ukrán erőket az acélműben, hogy tegyék le a fegyvert és nem esik bántódásuk, a nemzetközi jog szerinti bánásmódban részesülnek, de nemet mondtak.

AZ EMBEREK AZT MONDJÁK, HOGY EGY MÁSIK BOLYGÓRÓL JÖTTÉL, HOGY MEGTANÍTSD AZ EMBEREKET HINNI A LEHETETLENBEN. A BOLYGÓINK EGYMÁS MELLETT VANNAK, HISZEN ÉN OTT ÉLEK, AHOL SZINTE LEHETETLEN TÚLÉLNI. SEGÍTS KIJUTNI AZOVSZTALBÓL EGY KÖZVETÍTŐ ORSZÁGBA. HA NEM TE, AKKOR KI? ADJ EGY TIPPET – ÍRJA BEJEGYZÉSÉBEN A SZÉLSŐSÉGES AZOV ZÁSZLÓALJ FEGYVERESE.

@elonmusk people say you come from another planet to teach people to believe in the impossible. Our planets are next to each other, as I live where it is nearly impossible to survive. Help us get out of Azovstal to a mediating country. If not you, then who? Give me a hint.
du. 11:46 · 2022. máj. 11.
 

senkineksenkije

Well-Known Member
2020. november 22.
540
4 892
93
Nem tudom, volt-e már ez cikk.


Bár nem közvetlenül a háborúról szól, de talán érdekes lehet.
Én ezt már pedzegettem a https://forum.htka.hu/threads/hirek-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/post-1194406-ben.
Próbáltam megmagyarázni, de nem valamiért hihetetlennek tűnt a verzió: https://forum.htka.hu/threads/hirek-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/post-1194560
Pedig, nem kell hozzá más csak egy kis logisztika, nagyon pici szállítmányozási ismeret (ami nálam nyomokban van meg), pici gyakorlati földrajzismeret.
 

Ramzana

Well-Known Member
2021. október 22.
4 873
27 449
113
FélOFF
Voltam Znojmoban, nem először (utoljára február közepén voltam), én eddig ott dzsippót nem láttam. Most meg nem mondom, h tele velük a város, de látványosan sokan vannak, na. Szóval értem én a csehek feldemhedését. Na de a slusszpoén: egyik sem magyarul beszélt. Szóval az ukrajnai magyar cigányok témáról lejöhetnek Svejkék. :)
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 674
113
Nem piaci körülmények között. Nézd meg milyen szabályokat vezettek be az oroszok!

Ma voltam a tüzépen. A kijáratnál megkérdezték, hogy ki vagyok én, hogy olyan kiváltságos vagyok, hogy tudtam venni üveggyapotot. (Ismertem a tulajt)
Nincs és lehet nem is lesz.
Na itt ilyen piaci körülmények vannak.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 674
113
Azt a durva...

Hátrahagyott orosz T72-esek. Majd a mieink használatba veszik.

Orosz tank veszteség, nem bírnak leállni
Megszoktad nézni mi a feladat vagy csak végrehajtod?
Ugyanazokat a videókat osztod meg.
Küldik a listát, hogy mit kell? Nézd azért meg vagy szólj nekik, hogy túl sok az ismétlés.
A kevesebb néha több.
 

tomippo

Well-Known Member
2016. május 16.
3 305
10 214
113
A jelentések szerint újabb 3 falut foglaltak el az oroszok, Severodonetski front bajban, kb 50km választja el az északnyugati éktől a Popasnayatól északra levőket



7DRnq5D.jpg
 

ender

Well-Known Member
2014. november 9.
51
514
83
Nem tudom, volt-e már ez cikk.


Bár nem közvetlenül a háborúról szól, de talán érdekes lehet.
Egy háború sújtotta országból mennyire szerencsés vagonszám hordani kifelé a búzát? A holodomorból nem tanultak semmit?
 

éber

Well-Known Member
2020. december 15.
782
2 303
93
Ez a Nagyoroszok első (2014-es) támadása előtt történt, vagy utána?
Ez pár hete konkrétan.
De még a médiát is vedd hozzá,tv-rádió csatornák,online oldalak,teljes a kontroll.
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
412
1 080
93
Ez pár hete konkrétan.
De még a médiát is vedd hozzá,tv-rádió csatornák,online oldalak,teljes a kontroll.
Tehát a második (2022-es) támadási hullám alatt, amikor már hadban álltak.

Meszokott ez, hogy egy ország háborúba lépvén betilt politikai szervezeteket?
Van erre példátok más ország háborújából?
 

Daneel

Well-Known Member
2021. február 10.
159
849
93
Honnan tudjam... elképzelhető, ha ezzel jöttök.
2014 után kevésbé elfogadó lett a Kisoroszok kissebbségi politikája.

Mondjuk a náci-párt Némethonban is be van tiltva...

Ukránok minden ellenzéki pártot akik akár csak a megbékélést az oroszokkal megemlítették, betiltottak.
A náci ideológia pont nem az ellenzék oldalon van. (volt mert nincs ellenzék már)

A tárgyaló delegáció egyik tagját "véletlenül" agyonlőtték.
Mármint az Ukránok a saját delegációjuk egyik tagját.

Ha oroszul beszélsz, akkor lehet hogy csak kikötnek egy oszlophoz, de ha erőlteted akkor el is tünhetsz.

Szóval, a jogállamiságot és EU értékeket egy mondatban Ukrajnával kérlek ne jó?
Max így mint ellenpélda...
 

Lando

Well-Known Member
2011. június 29.
412
1 080
93
Vagy csak kevésbé művel operettpolitizálást a nyugati kollégáihoz képest. Ahogy nagyobb hangsúlyt kapnak a biztonságpolitikai kérdések, úgy esik vissza (exponenciálisan) az elérhető transzparencia.
Nem tiktokon kell háborút nyerni szerencsére.
Az ember aki félmeztelenül lovas-pózol, a tengerhez érvén pedig azonnal értékes régiségeket talál... "...kevésbé művel operettpolitizálást...".