[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 759
9 113
113
Hanem mi van? Mi van nyugaton szerinted? USA? Trump kitiltása elnökként a Twitterről? "Független" hírhamisítók? AFD nem engedélyezve a médiában? Ha nyer az AFD, új választások? Szobordöntések? (Ja, ez van Ukrajnában is, hagyom.) De nézzük a választásokat! A halottak is szavazhatnak pl. a demokrata államokban?
Sok értelmét nem látom hogy ebbe belemenjek. Amerikában tudott nyerni Trump. Trump sokszor megsértette a Twitter felhasználói feltételeit. Az hogy az AFD mennyi médiához jut különösebben nem érdekel, nyerni sose fognak mert nincs olyan támogatottságuk. Mindenféle konteókba meg értelmetlen belemenni. Tele volt az altright média kamu leleplezésekkel az amerikai választások idején, de hát mindig ez van ha valaki veszít, a demokraták is ezt csinálták amikor Trump nyert.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 843
113
Véletlenül se ledegradálni szerettem volna a fórumot. Inkább arra gondoltam, hogy lényegében szakmai a kommunikáció nagy része. Nem egy nők lapja cafe na:)
Kevés a nő. Meszike van, meg a férje, Mindennek annyi vagy mi a neve, de ennyi. Hüvelygombáról meg még Meszike se szokott okfejteni, ellenben a NLen. :)

Ursulát pedig bannolták két hónapra.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 843
113
Sajnos nem olvasható a cikk teljes terjedelemben.
Van viszont egy dolog amivel az oroszok helyében mindenképp foglalkoznék.
Ez pedig az Elon Musk nevű trójai.
Nekem fixa ideám, hogy a faszinak nem véletlenül nyúltak a hóna alá, a háttérből a warmongerek támogatják, a korábbi gazdasági mentőövekért cserébe megosztja a Teslák által gyűjtött összes adatot és a Starlink rendszer használata is biztosított a legális fehér műveletektől kezdve egészen a Black opsig terjedő skálán. A ruszkik helyében kiheréltetnék minden Tesla kamerát és akár fizikailag is támadnám a Starlinket. Abban a pillanatban ugyanis, hogy a hoholok utóbbit használják az oroszok elleni műveletek során, a Starlink aktív hadviselő félként teljesen legitim célpont.
Reggel még olvasható volt. :D Ha beírod a címet gugliba, a tároltban még mindig tudod olvasni. ;)
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 168
10 656
113
Az usanak miért nem érdeke egy erős EU? Ezt levezetné nekem valaki? Persze azon túl, hogy vehetjük majd tőlük az energiát drága pénzen.
A Drábik János ezt már levezette.
Röviden annyi, hogy a főleg német termelő, árualapú kapitalizmus szemben áll az usa mögötti pénzkapitalizmus érdekeivel.
Továbbá, -az itt már beidézett Freeman beszédből is sejthető, hogy a német technológia egyesülése az orosz nyersanyaggal, az usa hegemónia számára már valódi fenyegetést jelentene.
Ezért dolgoznak most azon, hogy az utolsó ukránig harcolva gyengítsék az oroszt, gazdaságilag-szankciók, katonailag-fegyverszállítás, politikailag-média terén egyaránt.
 
T

Törölt tag 133

Guest
Azt vágod, hogy a szélerőműveket, szélviharban nem lehet üzemeltetni... A lapátok jegesedése sem kívánatos. Másik, hogy a szélerőmű nem lehet alaperőmű, illetve a primer és a szekunder szabályozba sem lehet bevonni. Mielőtt neki állsz észt osztani, nézz utána a dolgoknak. Minél több szélerőműved van, annál több gázmotoros erőműre is szükség van. Ha csak nem akarunk idősávosan elérhető villamoskapacitást!

Próbáltam utánaolvasni, ezek szerint fals infóba futottam, volt ahol 160 km/h-nál is pörgő szélerőművekről írtak. Elnézést professzor úr!
Innen vettem amugy, h nálunk télen is jól pörögnek a szélerőművek:
https://www.google.com/amp/s/www.po...ergia-termelest-a-teli-szelviharok-526837?amp
 
  • Tetszik
Reactions: mindenen kívül

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Próbáltam utánaolvasni, ezek szerint fals infóba futottam, volt ahol 160 km/h-nál is pörgő szélerőművekről írtak. Elnézést professzor úr!
Innen vettem amugy, h nálunk télen is jól pörögnek a szélerőművek:
https://www.google.com/amp/s/www.portfolio.hu/uzlet/20220217/megtoltak-a-hazai-szelenergia-termelest-a-teli-szelviharok-526837?amp
A legnagyobb probléma a megtermelt energia tárolása jelenleg és ez minden "megújuló" forrásra igaz sajnos.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ha bosszúra éhesek, akkor nem oda teszik őket, hanem ahol fizikai kontaktusban vannak a rabtársakkal.
Oroszgyűlölőként nem lehet túl sok barát egy ilyen helyen.
Egy korábbi talán NG videóban mintha mutattak volna nagy körleteket is onnan. Persze a kannibál és a hozzá hasonlók valószínűleg mind zárkában laknak, de a töltelék sem lehet gyenge eresztés :)
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Mennyire kerül lelőni egyet az oroszoknak? És mennyire kerül pótolni azt Musknak?
EMP, Mikrohullám, tiszta időben esetleg lézer.... kitalálnám a helyükben, hogy mivel érdemes. Mindenre van megoldás és mivel a Starlink holdak nem éppen robusztusak, így szerintem nem kell rájuk rakétával lövöldözni.
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 922
7 751
113

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 850
86 843
113