[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Temetkezési vállalkozó "IS" vagy?? :oops::rolleyes:
nagy orosz birodalom erre kepes. meg egy normalis koporsot sem tud kiallitani a hosi halottjainak.
szanalmas.

bezzeg ha ez egy ukran koporso lenne, mar menne, hogy megerdemelte a hohol, meg erre van penz, meg minek ment oda, stb.

homokos zelenskyrol megy a viccelodes, mert az olyan humoros, meg eppe a topicba valo.
a forumba barki irkalhat barmit, amig ukrajnaval foglalkozik a tema.

a halott elesett orosz katonak ukrajnaban szerintem idevag, ha nem majd a moderator kidob.

szoval lehet ignoralni, meg lapozni, ha nem tetszik valami.

orosz kilott tabor, csak hogy hir is legyen, hogy ne sirjanak egyesek :
<blockquote class="twitter-tweet"><p lang="da" dir="ltr">(Former) Russian camp, Kharkiv Oblast <a href="https://t.co/C4NSBiW4Xz">pic.twitter.com/C4NSBiW4Xz</a></p>&mdash; OSINTtechnical (@Osinttechnical) <a href=" ">May 22, 2022</a></blockquote> <script async src="https://platform.twitter.com/widgets.js" charset="utf-8"></script>
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
5 millio ember elmenekult lengyelorszagba.
szerinted miert ?

a koporso miatt tettem be, hogy ez a nagyon gazdag oroszorszag milyen szepen megemlekezik a hallottairol.

szerinted is igenyes ?
Most el kéne pityerednem? Talán nem kellett volna basztatni a ruszkikat és akkor most nem ez lenne.
A koporsó meg... ha egyszer megdöglök engem nem fog zavarni mibe tesznek, sőt egészen biztosan kérni fogom, hogy egy kurva petákot se herdáljanak rám feleslegesen.
Nem ismerjük mi az eljárás arrafelé, de valószínűleg egy többször használatos fémkoporsóban küldték haza a holttestet zsákban, a családnak meg esetleg nem volt pénze és nem kértek segítséget.
Megjegyzem, hogy a cégünk mellett egy temetkezési vállalkozó bérel helyet, ha érdekel jövő héten lefotózom milyen koporsókból van készletük, de az alap az nem sokkal különb ennél.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
  • Tetszik
Reactions: Roni

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
Most el kéne pityerednem? Talán nem kellett volna basztatni a ruszkikat és akkor most nem ez lenne.
A koporsó meg... ha egyszer megdöglök engem nem fog zavarni mibe tesznek, sőt egészen biztosan kérni fogom, hogy egy kurva petákot se herdáljanak rám feleslegesen.
Nem ismerjük mi az eljárás arrafelé, de valószínűleg egy többször használatos fémkoporsóban küldték haza a holttestet zsákban, a családnak meg esetleg nem volt pénze és nem kértek segítséget.
Megjegyzem, hogy a cégünk mellett egy temetkezési vállalkozó bérel helyet, ha érdekel jövő héten lefotózom milyen koporsókból van készletük, de az alap az nem sokkal különb ennél.
ertem, hogy neked tokmindegy miben temetnek el.
a halottnak is mindegy.

gondolom a szuloknek, a csaladnak is mindegy.

ennyit tud oroszorszag a hosi halottjainak adni.

ezert is szamit az a koporso, egy hosi halott tiszt, a legolcsobb koporsot kapja.
 

32karakter

Well-Known Member
2011. február 21.
1 308
2 674
113
A román és a lengyel tudtommal NATO légtér. Vagy már nem? Amúgy a tanker mi befolyásol? :D
Én a fekete tenger feletti RC-135 repülésekre értettem, hogy lenne lehetőség baszakodni akár aktív zavarással, akár más módon. (például : kiküldeni pár nagyobb hajót és közölni, hogy mivel aktív harci műveletben vesznek részt ezért x km-re kerüljék el őket, egyéb esetben nem vállalnak felelősséget a berepülő gépért. ;) )
Azok a maszek tulajdonú műholdak pedig aktív harctevékenység részesei, szóval legitim célpontok a szememben.
A tankerek semmit, na de amit töltenek
A fekete tengeri repüléseket szintén kísérik, zavarni kb lehetetlen, a mindenféle orosz hajó légvédelmi zónájat bőven kikerülik.
Most hogy a starlink aktív hát tevékenység része e vagy sem, ott a döntő az US szava, ok meg azt mondják, hogy az US eszköz, nem szabad bántani. Meg mint említettem, nagyon nehéz is, meg nem is éri meg. Annyi van belőlük, mint a fene. A végén még véletlenül Musk bácsi a következő adagot magasabb pályára állítja és jól összeütköztek valamivel.
 

deze75

Well-Known Member
2010. április 25.
1 098
3 048
113
“sziasztok, szerintetek meddig tartanak ki az ukranok. valahol 4 napot olvastam kijevre. Az ukranok eleg elszantnak tunnek,de azert ez keves lesz. en sajnalom mindket felet, ennek nem lett volna szabad igy megtortennie, az ukranok is tultoltak, az oroszok meg... viszont mi lesz ennek vege...”

Tippeljetek ez kinek volt a 1. Hozzászólása itt a fórumon?:D:D:D:D
 

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
320
2 944
93
https://ren.tv/news/v-mire/977974-e...azal-kak-sluzhba-v-vsu-sdelala-ego-narkomanom (videóval)

Az ukrán hadseregben való szolgálat arra késztette Andrej Belouszovot, az ATO egykori résztvevőjét, hogy vödörszámra fogyasszon kábítószert

Andrej Belouszov, az Ukrán Fegyveres Erők (VSzU) egykori tisztje elmondta, hogy a kijevi rezsim oldalán folytatott harci cselekményekben való részvétel hogyan tette drogfüggővé. Az Izvesztyija tudósítója beszélt az úgynevezett „terrorizmusellenes művelet” (ATO) egyik résztvevőjével. Andrej Belouszovot a Herszoni területen vették őrizetbe. A házában hatalmas mennyiségű kábítószert találtak, háromliteres üvegekbe eltéve, mint a savanyúságot. Belouszov elismeri, hogy ekkora mennyiségű szer még egy évre sem elég neki, amiért az ukrán fegyveres erőknél végzett szolgálat a hibás.

„Ingyenes volt az alkohol, mert nálunk 80 fő volt, ebből 60-an függők. Kábítószer – bármilyen, heroin is volt. Kender mindenkinek volt bőven”- emlékszik vissza a harcos. Elmondása szerint zászlóaljának harcosai annyit használtak, hogy irányíthatatlanná váltak. A kijevi parancsnokság még megpróbálta újraosztani őket, de a helyzet nem változott, hiszen a drogok nem tűntek el az ukrán fegyveres erőkből. „A VSzU-nak köszönhetően drogfüggő lettem. Ott szoktam rá. Megpróbáltam egyszer, két-három alkalom után ráálltam. És amióta hazatértem, folyamatosan drogozok” – mondja az ATO volt résztvevője. Miután Kijev oldalán harcolt, kábítószer-függőségét szó szerint "vödörben" mérik. Belouszov elismeri, hogy még 10 liter sem lesz elég neki egy évre. „Volt egy lehetőség, hogy éljek vele – éltem vele. Most a 10 literes vödör nem elég egy évre.” – mondja.

Ráadásul Belouszov két börtönbüntetést tudhat maga mögött, de ez nem zavarta az ukrán parancsnokságot, amikor csatlakozott a hadsereghez. Sőt, hivatalosan kétszer is kitüntették. De ahogy az ATO egykori résztvevője bevallja, sokkal több kitüntetése van. Ezeket azonban mind az interneten vásárolták meg bedrogozva. „Az ATO-ban való részvételért, elnöki. Két hivatalos. A többit magunknak írtuk az interneten ”- mondja. Az ukrán fegyveres erőknél teljesített szolgálat után Belouszov súlyos kábítószer-függőségben szenved, amiért „köszönetet mond” az ukrán hadseregnek.
 

adam.bertok

Well-Known Member
2022. február 26.
358
1 129
93
“sziasztok, szerintetek meddig tartanak ki az ukranok. valahol 4 napot olvastam kijevre. Az ukranok eleg elszantnak tunnek,de azert ez keves lesz. en sajnalom mindket felet, ennek nem lett volna szabad igy megtortennie, az ukranok is tultoltak, az oroszok meg... viszont mi lesz ennek vege...”

Tippeljetek ez kinek volt a 1. Hozzászólása itt a fórumon?:D:D:D:D
az enyem volt.
nem gondoltam volna, hogy eddig huzzak az ukranok.
ti igen ?
 
  • Vicces
Reactions: Molon Labe

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 633
9 182
113