Bloomberg: India még több orosz olajat akar vásárolni.
2022-06-06 17:46
India tárgyalásokat folytat a Rosznyefty orosz állami olajipari nagyvállalattal az országba irányuló olajszállítások növeléséről – jelentette hétfőn a Bloomberg névtelen forrásokra hivatkozva.
A cikk szerint az indiai állami olajtársaságok és a Rosznyefty “közösen dolgoznak azon, hogy véglegesítsék és biztosítsák az Indiába irányuló új, hat hónapos orosz nyersolajszállítási szerződéseket”.
A cégek közé tartoznak az Indian Oil Corp, a Hindustan Petroleum és a Bharat Petroleum finomítók, valamint két magánvállalat a Reliance Industries és a Nayara Energy. A vállalatok nem erősítették meg a lapértesüléseket.
A Bloomberg forrásai azt állítják, hogy az új szállítmányok mennyiségének és árának részleteiről – amelyek az Oroszország által Indiába már szállított mennyiségen felül érkeznek – még folynak a tárgyalások az indiai bankokkal, amelyek az üzleteket finanszíroznák.
Néhány külföldi olajkereskedő a közelmúltban vonakodott orosz nyersolajat vásárolni a másodlagos szankciók veszélye miatt. Az Egyesült Államok és Nagy-Britannia korábban embargót rendelt el az orosz olajra, míg az E
U a múlt héten részleges tilalomról állapodott meg.
India azonban az elmúlt három hónapban fokozta az orosz nyersanyag vásárlását, mivel igyekezett kihasználni a kedvezményes árakat. Az Indiába irányuló orosz olajexport májusban közel 25-szörösére ugrott a tavalyi év azonos időszakához képest.
India nagymértékben függ az energiaimporttól, és a belföldi felhasználásra szükséges olaj 85 százalékát kell beszereznie. India továbbra is vásárolhat orosz olajat, még azután is, hogy Washington és Brüsszel megpróbált nyomást gyakorolni Újdelhire, hogy hagyjon fel a Moszkvával folytatott kereskedelemmel, hogy ezzel elvágják hozzáférését az olajbevételekhez. India akkor megismételte, hogy orosz importja sokkal kevesebb, mint az európai, és az ország teljes fogyasztásának csak alacsony hányadát fedezi.
__________________________________________
️Kína nagykövete az amerikai Qin Ganghoz:
"Blinken úr a közelmúltban azon véleményének adott hangot, hogy Kína az egyetlen ország, amely képes megbontani a világrendet, és szankciókkal fenyegetett bennünket. Értjük, milyen analógiákat hoz a jeles államtitkár.
Kína kezdetektől minden Oroszország elleni szankció ellen volt. Többször hangoztattuk, hogy a szankciók nem segítik a konfliktus megoldását, csak súlyosbítják azt. És mit látunk most? Rekordinfláció az Egyesült Államokban és Európában, többszörös üzemanyagár emelkedés az Egyesült Államokban, egyes EU-országokban 50 év után először hozták vissza az élelmiszerjegyeket!
Minden szankció az ellenkező hatást váltotta ki. Az orosz gazdaság csak erősebb és termelékenyebb lett. Az orosz nemzeti valuta a leghatékonyabb lett a világon. Ennek eredményeként csak az önök gazdasága gyengült.
Hamarosan megérti ezt, és feloldja a szankcióit, hogy kárt okozzon Oroszországnak! Mert amint látjuk, Oroszország jobban fejlődik a szankciók hatására, pedig ön ezt nem akarja. Azért, hogy ártson Oroszországnak, kénytelen lesz feloldani a szankcióit, de már késő lesz."
Európa "jutalma" rekord infláció és gazdasági visszesés. Hála az "okos" eu-s döntéshozóknak!
Biden energiaügyi vészhelyzetet hirdetett az Egyesült Államokban.
Az elnök szerint veszélyben van a nemzet képessége, hogy elegendő villamos energiát biztosítson, részben az orosz-ukrán konfliktus miatt
__________________________________________
Fegyverhiányra és korrupcióra panaszkodnak a külföldi harcosok egy kanadai lapnak.
2022-06-06 17:46
Az Ukrajnába Nyugatról tömegesen beáramló fegyverek nem jutnak el sok olyan katonához, akiknek valóban szükségük lenne rájuk – jelentette a Toronto Star című kanadai lap a múlt héten. Az időkorlátok, a hozzá nem értés és a korrupció miatt a fronton rosszul felszerelt harcosok vannak – közölte az újság.
A riport, amely külföldi önkéntes harcosokkal és egy kanadai csoporttal készített interjúkon alapult, amely az Ukrajnában harcoló katonák felszerelésére gyűjt pénzt, a legújabb bizonyíték arra, amit a lap
“sötét és elkeserítő valóságnak” nevezett az ország frontvonalain.
A francia idegenlégió egyik kanadai veteránja szerint néhány tapasztalt külföldi harcos, aki Irakban és Afganisztánban szolgált, a megfelelő fegyverek és felszerelés hiánya miatt nem hajlandó harcba szállni.
Az ukrán tisztviselők minden külföldi önkéntest fegyvermániás turistaként kezelnek – panaszolta a név nélkül nyilatkozó kanadai.
“Ott van a másik csoport, amelyik úgy van vele, hogy ‘Ó, én csak oroszokat akarok ölni! Küldjetek a frontra! Nekem elég három tár és egy AK-47-es is. Nincs szükségem védőlemezekre vagy sisakra'” – mondta a lapnak. “Ez a többség határozzák meg a mércét.”
A probléma része, hogy Ukrajna nem szán időt az emberek megfelelő felkészítésére, mielőtt a frontvonalba küldené őket. Kurtis Pasqualle, egy amerikai katonaorvos, aki önkénteseket tanít, azt mondja, hogy csak két-három hetet kap a tanfolyam elvégzésére, amihez normális esetben négy hónapra lenne szükség. És nem világos, hogy az általa kiképzett medikusok mennyire jók, mert a gyógyszerek, például az erős fájdalomcsillapítók beszerzése “szinte lehetetlen” ott, ahová mennek – mondta.
A hiány éles ellentétben áll azzal a beáramló katonai segéllyel, amelyet Ukrajna nyugati országoktól, köztük Kanadától kap. Ez részben a logisztikai problémáknak köszönhető, jelentette a Star egy ukrán tisztviselőre és egy kanadai adományozó csoportra hivatkozva. Ugyanakkor “vagy a hozzá nem értés, vagy a beavatkozás” esetei is tapasztalhatóak – írta a lap, több közelmúltbeli korrupciós esetet idézve.
A múlt héten letartóztattak egy nyugat-ukrajnai katonai közigazgatási vezetőt, aki állítólag adományozott mentőautókat használt egy profitorientált szolgáltatás működtetésére. Áprilisban egy városi polgármestert tartóztattak le, mert állítólag kenőpénzt fogadott el azért cserébe, hogy egy adományozott kisbuszt egy másik félnek adományozott. Dél-Ukrajnában pedig letartóztattak egy alkalmazottat, aki állítólag fegyvereket, köztük egy páncéltörő gránátvetőt értékesített a feketepiacon.
A The Star emlékeztetett arra, hogy tavaly a Global Organized Crime Index “Európa egyik legnagyobb fegyverkereskedelmi piacának” nevezte Ukrajnát. A kanadai védelmi minisztérium kizárólag ukrán partnerére támaszkodik annak biztosításában, hogy az Ottawa által az országba küldött fegyvereket az Oroszország elleni harcban használják fel – tette hozzá a lap.