[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 1711

Guest
Szerintem félre értettük egymást. Én városharcról beszéltem, ahol a védők akarnak harcolni. Sztálingrád, Budapest, Libanon, Groznij, Moszul, Aleppo. (ennyi jut eszembe) Ukrajnában az ukránonak szinte csak a lakott területen vívott harcban van esélyük. Valamennyi, és valameddig. A nagyvasakat ha nyilt területre viszik roppant gyors amortizáció a vége. A városharcban a konyha ablakból is lőnek. És bizsony vissza is lőnek. A városharc -jellegéből adódóan- a világon mindenhol súlyos civil áldozatokkal jár.
Más. Szerintem az ukránok egyre nehezebben fognak tudni városharcot vívni. Oda jól kiképzett állomány kell. A néhány napos, hetes kiképzést kapó állomány nam az. Szerintem

Városharchoz kellene felhalmozott készlet, erős (politikai) motiváció és a lakosság támogatása.
Mostanra egyik sincs ukrán oldalon.

Ráadásul néha olyan érzése van az embernek, mintha kezdene szakadás lenni az ukrán politika és hadvezetés között, azog egységeket szarban hagynak, még hidat is felrobbantanak mögöttük, regurális egységeket hátravonják, kerülik a harcérintkezést, kényszersorozattakat saját parancsnokuk motiválja megadásra...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 243
113
Nézd, meggyőződésem, hogy Ukrajnában 2014 óta egy fasiszta rendszer van hatalmon. Nem vagy köteles hinni nekem, de elmondhatom, hogy valamennyire ismerem az országot, bejártam még a Majdan előtt személyesen is (két ízben biciklivel is, ami elég jó „alulnézeti” keresztmetszetet ad). Sok ukrajnai emberrel (ukránokkal, oroszokkal egyaránt) találkoztam és nagyon nem közömbös számomra a sorsuk. Épp ezért követtem az eseményeket a Majdan óta és ezek alapján (nem az „orosz propaganda” miatt) állítom, hogy az ukrán állam (hangsúlyozottan NEM az ukrán nép, tőlem kaprozást vagy hoholozást sosem olvashattál itt) igenis kimeríti a fasizmus valamennyi kritériumát. Épp ezen a fórumon napi rendszerességgel találhatsz erre bizonyítékokat, nem kezdem el sorolni tételesen, miért. Azt se hiszem, hogy bizonygatni kell, hogy a fasiszta ukrán fegyvereseknek (azovisták vagy nem, ugyanazt teszik) mit ér a donbasszi civilek élete és hogy élő pajzsnak használják őket (olvasgasd a mariupoli ostromról szóló cikkeket).

A többi felvetésedre: a hivatalos orosz politika a végletekig pragmatikus és minden olyan erővel kapcsolatot tart, mely az adott országban egy Oroszországgal való „jószomszédi” viszony garanciája lehet. Legyen akár a radikális baloldalon vagy az euroszkeptikus jobboldalon. Egy számít Putyinnak: az OF-hoz való viszony.

A legkevésbé sem szimpatizálok Putyinnal, részben az ő chamberlaini politikája vezetett ehhez az áldatlan helyzethez, az ukrán fasizmust már 2014-15-ben meg kellett volna fékezni. A KPRF szimpatizánsa vagyok, már csak ezért is visszautasítom, hogy „nyomnám fullba az orosz propot”.

Anyázásra részemről ne számíts, az az atlantisták „műfaja”.

Ukrajnában nem fasiszta rendszer van, mert az az ultrakonzeratív társadalompolitikáról, neoliberális és protekcionista gazdaságpolitikáról, neoliberális szociális rendszerről és vezérkultuszról szól. Nem ezek jutnak az emberek észébe Ukrajnáról. Szerintem te az erőteljes nacionalizmusra gondolsz. A Krím után az ukránok készültek a háborúra és annak része volt a társadalom felkészítése is. Ennek része a hazafiasság erősítése is. Az ilyen dolgok meg vele járnak a nacionalizmus, a nacionalizmus szélsőségesebb formáinak erősödésével.

Egyébként ha nem akarsz orosz propagandistának tűnni, ne használd az atlantista kifejezést. Olyan értelemben ahogy használják egyesek, olyan értelemben nincs is. Az hogy valaki az atlanti civilizációt tartja jó iránynak, attól még az nem propagandista, tehát nem atlantista. Pláne ha az "atlantisták" szemében a szálkát is meglátod, mások szemében meg a gerendát sem (anyázás terén).

A KPRF amúgy minek a rövidítése?
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

zolkas

Well-Known Member
2016. október 19.
5 182
12 391
113
Na? szopnak a hoholok? jo melytorkosat? nyilatkozni barmit lehet, ugyis a harcmezon tortentek dontenek, az meg nem a hoholoknak kedvez.

Megjott mar a wunderwaffe? Igen? Ez mar hanyadik is volt? NLAW, JAvelin, Switchblade, M777, Caesar... Ja, hogy majd a Marder meg a Leo2 ? esetleg a HIMARS? hogy az majd mar biztos???
:)
Minden a terv szerint halad.
:D
hogy te mekkora troll vagy! de ez jól áll neked.
Mélytorkosat az az Eu fogja éppen kiprobálni de nem holmi vékony kolbásszal igazi házi jellegű csabai vastagkolbásszal kezdik
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Ukrajnában nem fasiszta rendszer van, mert az az ultrakonzeratív társadalompolitikáról, neoliberális és protekcionista gazdaságpolitikáról, neoliberális szociális rendszerről és vezérkultuszról szól. Nem ezek jutnak az emberek észébe Ukrajnáról. Szerintem te az erőteljes nacionalizmusra gondolsz. A Krím után az ukránok készültek a háborúra és annak része volt a társadalom felkészítése is. Ennek része a hazafiasság erősítése is. Az ilyen dolgok meg vele járnak a nacionalizmus, a nacionalizmus szélsőségesebb formáinak erősödésével.

Egyébként ha nem akarsz orosz propagandistának tűnni, ne használd az atlantista kifejezést. Olyan értelemben ahogy használják egyesek, olyan értelemben nincs is. Az hogy valaki az atlanti civilizációt tartja jó iránynak, attól még az nem propagandista, tehát nem atlantista. Pláne ha az "atlantisták" szemében a szálkát is meglátod, mások szemében meg a gerendát sem (anyázás terén).

A KPRF amúgy minek a rövidítése?
KPRF = az Orosz Föderáció Kommunista Pártja

Egyébként a nickje és az avatarja is árulkodó lehet a támogatott ideológiát illetően ;)

Miért zavar, ha valakit atlantistának hívnak?
 
  • Tetszik
Reactions: Tumpek and Pogány

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 440
93
én mondtam. Medve olvas engem tuti :D


Mariupolban, aki ukran az is oroszul beszél.

Fordítva: ukrajnában, aki ukrán tájszólással beszéli az oroszt, az is orosz.
 

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
320
2 944
93
Ukrajnában nem fasiszta rendszer van, mert az az ultrakonzeratív társadalompolitikáról, neoliberális és protekcionista gazdaságpolitikáról, neoliberális szociális rendszerről és vezérkultuszról szól. Nem ezek jutnak az emberek észébe Ukrajnáról. Szerintem te az erőteljes nacionalizmusra gondolsz. A Krím után az ukránok készültek a háborúra és annak része volt a társadalom felkészítése is. Ennek része a hazafiasság erősítése is. Az ilyen dolgok meg vele járnak a nacionalizmus, a nacionalizmus szélsőségesebb formáinak erősödésével.

Egyébként ha nem akarsz orosz propagandistának tűnni, ne használd az atlantista kifejezést. Olyan értelemben ahogy használják egyesek, olyan értelemben nincs is. Az hogy valaki az atlanti civilizációt tartja jó iránynak, attól még az nem propagandista, tehát nem atlantista. Pláne ha az "atlantisták" szemében a szálkát is meglátod, mások szemében meg a gerendát sem (anyázás terén).

A KPRF amúgy minek a rövidítése?
A téma messzire vezetne (a „klasszikus” fasizmusdefinícióktól való eltérések szerintem az ukrán rezsim importált, mesterséges módon, geopolitikai okokból „átültetett” jellegéből fakadnak - ld. Nuland 5 milliárdja és a "színes forradalmak"), de ajánlom figyelmedbe ezt a 2015-ös (!) cikket és az azóta eltelt 7 év fejleményeit:

https://hu.mebal.eu/az-ukran-fasizmus-mutacioi-szvjatoszlav-knyazev/

„Most pedig akkor térjünk vissza a fasizmusról adott klasszikus meghatározáshoz.

Militarista nacionalizmus van? Van!

Antikommunizmus van? Van hát! A kommunizmust általában véve is betiltották!

Idegengyűlölet van? Van bizony!

Revansizmus, sovinizmus? De még milyen!

A választott demokrácia iránt megvetés? Ohó! Hány és hány olyan felhívás született már, hogy a „vattakabátosokat” nem kellene hagyni szavazni!

Az uralkodó elitbe és a társadalmi hierarchiába vetett hit? De még mennyire!

Etatizmus? Hát hogyne!

A genocídium? Persze – propagálják és gyakorolják is! Az iskolákra, a kórházakra nyitott tüzérségi tűz – talán bizony nem népirtás? Vagy minek nevezzük azt, hogy Ogyesszában céltudatosan égettek meg embereket elevenen?

Nos, hát, mivel is van dolgunk Ukrajnában? Fasizmussal! A legvalódibb – gyakorlatilag a klasszikus – fasizmussal!

És ahogy Kijevben az emberek járnak-kelnek, mosolyognak? Úgy még Varsóban is egyeseknek megadatott, hogy járjanak-keljenek, mosolyogjanak. Miközben Lengyelország 6 millió lakosát égették el a krematóriumokban.”


Atlantistán pedig nem a misztikus „atlanti civilizációt” (van ilyen egyáltalán ? – én erről a szóösszetételről a luzitán világra asszociálok…) értem, hanem az „atlanti” imperialista hegemónia (az angolszász vezetésű „nyugati világ”) támogatását, háborús propagandájának terjesztését.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 893
93
Brazilok Szeverodonyecknél

nem semmi milyen védelmi állásokat építettek ki az ukránok

sajnos sok az áldozat :(

A Pentagon azt tervezi, hogy hírszerzési adatokat továbbít Ukrajnának az MLRS-csapások miatt - mert eddig nem tették????

oroszország szenved a szankciók miatt - A Rosztyeh 5 milliárd rubelért építi a Magas Biomedicinális Technológiai Központot Szurgutban

További orosz szenvedés - állítólag már a trolikat is ellopják ukrajnából :)
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 243
113
Biden-ék bejelentették az újabb csomagot.


18 tarack + 36ezer lőszer
két Harpoon - asszem kerekes - kilövő
HIMARS lőszerek
mindenféle személyes felszerelés
 

Kalormen

Well-Known Member
2022. április 22.
725
3 336
93
Nem tudom mennyire tűnt fel de általában kiröhögni szeretem a Nyugatot is. Ugyanezt teszem Putyinnal, csak sokak szemében ez szentségtörés. Pedig nem sok különbség van az USA és Oroszország közt. Ugyanúgy eltaposnak minket ha útban vagxunk, ugyanúgy a vezetőjének már nyugdíjas éveit kellene töltenie és nem országot vezetnie.. Csak Putyin eddig jobb szellemi állapotban volt.

Most hogy Mariupolban, Harkovban meg Kelet - Ukrajnában úgy menti meg az orosz nemzettársait, hogy többet megölt mint az ukrán nácik, hát gratulálni tudok csak. Ez az igazi orosz népírtás, épp Putyin vezeti.
megmondom őszíntén, te nem vagy normális. De mindegy is. Amúgy igen. Szóval mi a francért kéne útban lennünk?
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
614
7 440
93

Nácivá nevelt kis hülye k..va. Csak azt nem tudom, hogy a rendezők miért nem vezették el, és adták át a TEK-nek?
A szerencsétlen orosz gyerek 2 éves eltiltást kapott egy Z betű miatt, a kis náci k...va meg nyugodtan ünnepelhet.

Nem, dehogyis nácik az ukránok.

Emlékszem amikor vki itt 14-15 körül leírta, hogy munka miatt jár ukrajnába rendszeresen, és az átlag ukrán világnézetileg echte náci.
 

embersarkany

Well-Known Member
2014. augusztus 22.
870
4 893
93
Biden-ék bejelentették az újabb csomagot.


18 tarack + 36ezer lőszer
két Harpoon - asszem kerekes - kilövő
HIMARS lőszerek
mindenféle személyes felszerelés
a pótlás ilyen gyors bejelentése jelentheti azt, hogy az oroszok ténylegesen megsemmisítették a már odaküldött felszerelések nagy részét ...
nincs afelől kétségem, hogy a most küldött eszközök sem járnak sokkal jobban. ne feledjük rengeteg segítője van az oroszoknak az ukrán hátországban. célkoordináták, időpontok. ezek nem csak úgy kerülnek hozzájuk. szvsz.
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Most hogy Mariupolban, Harkovban meg Kelet - Ukrajnában úgy menti meg az orosz nemzettársait, hogy többet megölt mint az ukrán nácik, hát gratulálni tudok csak. Ez az igazi orosz népírtás, épp Putyin vezeti.
Aki ezt még egyszer leírja, annak megkérdőjelezem az értelmi színvonalát. Halnak meg orosz civilek? Igen. Nagyrészt azért, mert az ukrán hadsereg élő pajzsnak használja őket. Ezt amúgy már korábban írtam, ha az arabok teszik meg, akkor is gusztustalannak érzem, de bandera kései követői az SS-est és a Wermachtot tartják példaképnek. Ami azért teszi az egészet végkép gusztustalanná, mert az utóbb említett erők azért harcoltak, hogy minnél több civil élhessen. De másik oldalról. Igen, lehet MOST többen halnak meg, mint a pogromokban eddig meghaltak. Csak miután a pogromozók ki lesznek onnan takarítva, akkor az ott élő oroszok NEM fognak pogrom áldozatai lenni, csatlakoznak a saját népükhoz, és lesz esélyük fennmaradni. Ezt a pogromozók között nem igazán remélhették. Avagy, amikor a III. Magyar Hadsereg alakulatai épp Székelyudvarhelyet ostromolják, te lelkesen fogod szídni a magyarokat, mert hááát az élőpajzsnak használt székelyekből mennyi ember hal meg, de ha nem megy oda a hadsereg akkor bezzeg nem...
Ilyen problémájuk nem lenne az oroszoknak, ha a saját országukba lennének és nem megint más országával akarnák bővíteni a birodalmukat.
Hát igen, a székelyeknek, felvidékieknek, parciumiaknak, őrvidékieknek, délvidékieknek, kárpátaljaikank, krajnai szerbeknek, és többek között a kelet-ukrajnai oroszoknak se lenne ilyen problémájuk, csak hát senki nem kérdezte meg őket (illetve pont az ukrajnai oroszokat igen, jelzem nagy többségben szavaztak a szovjetunióra), hogy mit akarnak, elcsatolták, részben, vagy egészében kiírtották őket, és amikor az anyaország tiltakozott, akkor vagy ténylegesen, vagy fenyegetés színtjén jöttek a bombázók. A fent felsoroltak közül amúgy a Donbassziak szerencséje, hogy az ő esetükben a magára talált anyaország visszaszólt, hogy a bombázókra az SS-20 indul pionírkodni, csak ez nem az Estonia lesz, hanem az ICBM.
Ezzel kapcsolatban egy apróság miután az ukrán erők elkezdték támadni az a bizonyos Kijev melleti konvojt az bizony azután bomlott fel..
Hmm, az oltásellenesek egy kedvelt toposza, hogy az oltások autizmust okoznak, és erre szokták felhozni, hogy miután a csecsemő megkapja az oltásokat nagyon megugrik a diagnosztizált autisták száma. Erre szoktam mondani, hogy ez így van. Csak a kérdés rossz. Mert tényszerűen igaz, hogy az oltások UTÁN diagnosztizálják az autizmust. Ez amúgy leginkább abból adódik, hogy a legsújosabb eseteket leszámítva, korábban nem is lehet. Csak a helyes kérdés nem az, hogy mi után, hanem, hogy minek a következtében.
Na most itt is ez a fő kérdés. Mert onnantól, hogy a konvoj kialakult az ukránok zaklatták, tehát nehezen lehetett volna az előtt felbontani, hogy az ukránok elkezdték támadni. Csak a kérdés az, hogy a támadások következtében bomlott fel? Ehhez meg kell nézni, hogy milyen dokumentált veszteségeket szenvedett. És itt bizony, fájdalom, még az ukrán propagandagépezet is maximum szunyogcsípéseket az elefánton tudott felmutatni. Szóval bár elvileg lehet, hogy a támadások következtében bomlott fel az a harccsoport, csak a gyakorlatban ennek kicsi az esélye.
1 elegáns krími akciót akart Putyin csak nagyobb hadsereggel, több fegyverrel, de az strategiailag betli lett. A mostani taktika hatásos, kevesebb is az orosz katonai veszteség, jóval nagyobb az ukrán. Csakhogy a helyi oroszokat is aprítja a tüzérség. Járulékos veszteség, de jóval több, mint ahány oroszt az Azov megölt. A nácítlanítás több orosz halottal jár mint a nácik akciói. Kellemetlen, de ez van.
Elküldenéd a dokumentumokat a támadási tervről? Csak mert sokan sokszor jelentitek ki, hogy mit akart Putyin, csak nem igazán akarjátok ezt alátámasztani. Amúgy szerintem is volt egy ilyen terv is. Nevezzük счастливыйnek. De, hogy ezen kívül volt tervük erre a helyzetre is, abban olyan biztos vagyok, mint abban, hogy a vákum árt a tüdőnek.
Szokták mondani hogy sírva vigad a magyar, de szerintem csak azok akik sosem mulattak még ruszkikkal
Hát igen, be is rakok egy dalt a szerelemről, barátságról, bátorságról, az újáépítésről, és arról, hogy ha van még puskaporod lőj