[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
594
6 309
93
És ez az igazság Oroszország a világ legnagyobb földgázkitermelöje.Meszikék már remélem leadták a gázórát.
Én meg remélem, hogy már elindult rőzsét gyűjteni, mert a farendeléssel már elkésett. Ha nagy szerencséje van, még talán tud hozatni, de már találkoztam olyan céggel, akik idénre nem vesznek fel több rendelést, mert kiárultak mindent.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 911
91 533
113
Ezt alá is tudod támasztani valamivel?
A halottak számával?? Még mindig ott vannak a romok alatt. Mariupolban, aki ukran az is oroszul beszél. De legalább a város fele orosznak is vallotta magát, nemcsak az volt. Harkov ugyanez.

1 elegáns krími akciót akart Putyin csak nagyobb hadsereggel, több fegyverrel, de az strategiailag betli lett. A mostani taktika hatásos, kevesebb is az orosz katonai veszteség, jóval nagyobb az ukrán. Csakhogy a helyi oroszokat is aprítja a tüzérség. Járulékos veszteség, de jóval több, mint ahány oroszt az Azov megölt. A nácítlanítás több orosz halottal jár mint a nácik akciói. Kellemetlen, de ez van.

És attol még hogy ez igaz, lehet a Nyugat is hülye. Igen, a szankciók tönkreteszik Európát. Ugyanúgy debill az Unió vezezése is.

A helyzet az hogy gazdaságilag értelmezhetetlen marad Ukrajna, az Unió évekre szenvedni stagnálni fog. De az orosz életszínvonal is be fog zuhanni. Egyrészt a háború drága dolog, másrészt persze ad el minden xart Putyin az afgánoknak, Indiának, de messze nem olyan fizetőképes a kereslet, mint a Nyugat esetén. Másrészt Indiában is korlátozott az uráli olaj feldolgozhatósága, Kelet - Europára lett tervezve.

Kína ugyanez, csak ők még veszélyesebbek is Moszkvára. Szépen felvásárolnak majd olyan cégeket, amik eddig nem voltak eladók, csak most a kényszer ráviszi Putyint. És ez még visszaüthet azokon a határmenti vitatott területeken, ahol folyamatos a kínai bevándorlás és az oroszokkal szemben többsége is kerülnek. De ez majd a kövi menet.
 

Dalco Olmo

Well-Known Member
2022. március 21.
321
2 950
93
nem lehetne csak annyit írni, hogy az ukrán erők? miért kell fasisztázni? Ott vagy ismersz egyet is személyesen? Honnan tudod, hogy melyik milyen eszmét követ? Csak nyomod fullba az orosz propot. Egyébként nézd meg minden európai országban a szélsőjobbos vezetők vannak jóban az oroszokkal, akkor ki is a fasiszta vagy a fasisztabarát? Az hogy ki és hova rakja az eszközeit, hát a másik oldal se különb , az meg megint egy másik dolog, hogy még mindig a második VH-s szinten vannak. Nulla preciziós csapásméréssel! Most jöhetnek az anyázások. Köszönöm.
Nézd, meggyőződésem, hogy Ukrajnában 2014 óta egy fasiszta rendszer van hatalmon. Nem vagy köteles hinni nekem, de elmondhatom, hogy valamennyire ismerem az országot, bejártam még a Majdan előtt személyesen is (két ízben biciklivel is, ami elég jó „alulnézeti” keresztmetszetet ad). Sok ukrajnai emberrel (ukránokkal, oroszokkal egyaránt) találkoztam és nagyon nem közömbös számomra a sorsuk. Épp ezért követtem az eseményeket a Majdan óta és ezek alapján (nem az „orosz propaganda” miatt) állítom, hogy az ukrán állam (hangsúlyozottan NEM az ukrán nép, tőlem kaprozást vagy hoholozást sosem olvashattál itt) igenis kimeríti a fasizmus valamennyi kritériumát. Épp ezen a fórumon napi rendszerességgel találhatsz erre bizonyítékokat, nem kezdem el sorolni tételesen, miért. Azt se hiszem, hogy bizonygatni kell, hogy a fasiszta ukrán fegyvereseknek (azovisták vagy nem, ugyanazt teszik) mit ér a donbasszi civilek élete és hogy élő pajzsnak használják őket (olvasgasd a mariupoli ostromról szóló cikkeket).

A többi felvetésedre: a hivatalos orosz politika a végletekig pragmatikus és minden olyan erővel kapcsolatot tart, mely az adott országban egy Oroszországgal való „jószomszédi” viszony garanciája lehet. Legyen akár a radikális baloldalon vagy az euroszkeptikus jobboldalon. Egy számít Putyinnak: az OF-hoz való viszony.

A legkevésbé sem szimpatizálok Putyinnal, részben az ő chamberlaini politikája vezetett ehhez az áldatlan helyzethez, az ukrán fasizmust már 2014-15-ben meg kellett volna fékezni. A KPRF szimpatizánsa vagyok, már csak ezért is visszautasítom, hogy „nyomnám fullba az orosz propot”.

Anyázásra részemről ne számíts, az az atlantisták „műfaja”.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 899
11 351
113
Ezzel kapcsolatban egy apróság miután az ukrán erők elkezdték támadni az a bizonyos Kijev melleti konvojt az bizony azután bomlott fel..
sajnos meg kell mondjam, alternativ valosagban elsz. Ebbol annyi igaz, hogy volt Kijev fele egy sok-sok kilometeres oszlop (8-20km attol fugg melyik forrast vesszuk), ami tobb napig (hetekig?) nem mozdult. Ott szobroztak heteket? es az ukrik nem voltak kepesek megtamadni ezt az oszlopot. Benaztak az oroszok, ez egyertelmu, de az ukik nem tudtak kihasznalni. Talan, ha jol emlekszem, volt valami szladgalas, piszkalodas a kornyezo erdokben quadokkal, de semmi tuzersegi csaps, legi csapas, tocska... semmi. Az ukrik is csak neztek, csodaltak milyen nagy, hosszu van az oroszoknak, de ennyi, kart tenni mar akkor sem tudtak benne.
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 433
4 786
113
de nézz nyugodtan utánna a többi magyar városnak hogy is zajlott ez egy világégésbe...
Szerintem félre értettük egymást. Én városharcról beszéltem, ahol a védők akarnak harcolni. Sztálingrád, Budapest, Libanon, Groznij, Moszul, Aleppo. (ennyi jut eszembe) Ukrajnában az ukránonak szinte csak a lakott területen vívott harcban van esélyük. Valamennyi, és valameddig. A nagyvasakat ha nyilt területre viszik roppant gyors amortizáció a vége. A városharcban a konyha ablakból is lőnek. És bizsony vissza is lőnek. A városharc -jellegéből adódóan- a világon mindenhol súlyos civil áldozatokkal jár.
Más. Szerintem az ukránok egyre nehezebben fognak tudni városharcot vívni. Oda jól kiképzett állomány kell. A néhány napos, hetes kiképzést kapó állomány nam az. Szerintem
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 257
33 836
113
Szerintem félre értettük egymást. Én városharcról beszéltem, ahol a védők akarnak harcolni. Sztálingrád, Budapest, Libanon, Groznij, Moszul, Aleppo. (ennyi jut eszembe) Ukrajnában az ukránonak szinte csak a lakott területen vívott harcban van esélyük. Valamennyi, és valameddig. A nagyvasakat ha nyilt területre viszik roppant gyors amortizáció a vége. A városharcban a konyha ablakból is lőnek. És bizsony vissza is lőnek. A városharc -jellegéből adódóan- a világon mindenhol súlyos civil áldozatokkal jár.
Más. Szerintem az ukránok egyre nehezebben fognak tudni városharcot vívni. Oda jól kiképzett állomány kell. A néhány napos, hetes kiképzést kapó állomány nam az. Szerintem
ez esetben bocsánat és teljes mértékben eggyetértek veled.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 899
11 351
113
Na? Aláírták a békét?

A területeket meg is kellene tartania. Ahhoz meg kevés lesz az adósság elengedése....
Háborúban ugyanis sem gazdaságot, sem infrastruktúrát nem lehet építeni.
Ha nem tud építeni, akkor egy jó nagy senkiföldjén állomásoztathat pár száz ezer katonát egy háborús térségben a következő évtizedekben.
Jó sok pénzért jó nagy semmit szerezhet.
Ha meg tudja védeni a NATO támogatta ukránoktól.
:)
Minden a terv szerint halad.
:D
Na? szopnak a hoholok? jo melytorkosat? nyilatkozni barmit lehet, ugyis a harcmezon tortentek dontenek, az meg nem a hoholoknak kedvez.

Megjott mar a wunderwaffe? Igen? Ez mar hanyadik is volt? NLAW, JAvelin, Switchblade, M777, Caesar... Ja, hogy majd a Marder meg a Leo2 ? esetleg a HIMARS? hogy az majd mar biztos???
:)
Minden a terv szerint halad.
:D
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 939
48 711
113
A halottak számával?? Még mindig ott vannak a romok alatt. Mariupolban, aki ukran az is oroszul beszél. De legalább a város fele orosznak is vallotta magát, nemcsak az volt. Harkov ugyanez.

1 elegáns krími akciót akart Putyin csak nagyobb hadsereggel, több fegyverrel, de az strategiailag betli lett. A mostani taktika hatásos, kevesebb is az orosz katonai veszteség, jóval nagyobb az ukrán. Csakhogy a helyi oroszokat is aprítja a tüzérség. Járulékos veszteség, de jóval több, mint ahány oroszt az Azov megölt. A nácítlanítás több orosz halottal jár mint a nácik akciói. Kellemetlen, de ez van.

És attol még hogy ez igaz, lehet a Nyugat is hülye. Igen, a szankciók tönkreteszik Európát. Ugyanúgy debill az Unió vezezése is.

A helyzet az hogy gazdaságilag értelmezhetetlen marad Ukrajna, az Unió évekre szenvedni stagnálni fog. De az orosz életszínvonal is be fog zuhanni. Egyrészt a háború drága dolog, másrészt persze ad el minden xart Putyin az afgánoknak, Indiának, de messze nem olyan fizetőképes a kereslet, mint a Nyugat esetén. Másrészt Indiában is korlátozott az uráli olaj feldolgozhatósága, Kelet - Europára lett tervezve.

Kína ugyanez, csak ők még veszélyesebbek is Moszkvára. Szépen felvásárolnak majd olyan cégeket, amik eddig nem voltak eladók, csak most a kényszer ráviszi Putyint. És ez még visszaüthet azokon a határmenti vitatott területeken, ahol folyamatos a kínai bevándorlás és az oroszokkal szemben többsége is kerülnek. De ez majd a kövi menet.
Te tudod, hányan haltak meg Mariupolban?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Szerintem félre értettük egymást. Én városharcról beszéltem, ahol a védők akarnak harcolni. Sztálingrád, Budapest, Libanon, Groznij, Moszul, Aleppo. (ennyi jut eszembe) Ukrajnában az ukránonak szinte csak a lakott területen vívott harcban van esélyük. Valamennyi, és valameddig. A nagyvasakat ha nyilt területre viszik roppant gyors amortizáció a vége. A városharcban a konyha ablakból is lőnek. És bizsony vissza is lőnek. A városharc -jellegéből adódóan- a világon mindenhol súlyos civil áldozatokkal jár.
Más. Szerintem az ukránok egyre nehezebben fognak tudni városharcot vívni. Oda jól kiképzett állomány kell. A néhány napos, hetes kiképzést kapó állomány nam az. Szerintem

Városharchoz kellene felhalmozott készlet, erős (politikai) motiváció és a lakosság támogatása.
Mostanra egyik sincs ukrán oldalon.

Ráadásul néha olyan érzése van az embernek, mintha kezdene szakadás lenni az ukrán politika és hadvezetés között, azog egységeket szarban hagynak, még hidat is felrobbantanak mögöttük, regurális egységeket hátravonják, kerülik a harcérintkezést, kényszersorozattakat saját parancsnokuk motiválja megadásra...
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 411
8 639
113
Nézd, meggyőződésem, hogy Ukrajnában 2014 óta egy fasiszta rendszer van hatalmon. Nem vagy köteles hinni nekem, de elmondhatom, hogy valamennyire ismerem az országot, bejártam még a Majdan előtt személyesen is (két ízben biciklivel is, ami elég jó „alulnézeti” keresztmetszetet ad). Sok ukrajnai emberrel (ukránokkal, oroszokkal egyaránt) találkoztam és nagyon nem közömbös számomra a sorsuk. Épp ezért követtem az eseményeket a Majdan óta és ezek alapján (nem az „orosz propaganda” miatt) állítom, hogy az ukrán állam (hangsúlyozottan NEM az ukrán nép, tőlem kaprozást vagy hoholozást sosem olvashattál itt) igenis kimeríti a fasizmus valamennyi kritériumát. Épp ezen a fórumon napi rendszerességgel találhatsz erre bizonyítékokat, nem kezdem el sorolni tételesen, miért. Azt se hiszem, hogy bizonygatni kell, hogy a fasiszta ukrán fegyvereseknek (azovisták vagy nem, ugyanazt teszik) mit ér a donbasszi civilek élete és hogy élő pajzsnak használják őket (olvasgasd a mariupoli ostromról szóló cikkeket).

A többi felvetésedre: a hivatalos orosz politika a végletekig pragmatikus és minden olyan erővel kapcsolatot tart, mely az adott országban egy Oroszországgal való „jószomszédi” viszony garanciája lehet. Legyen akár a radikális baloldalon vagy az euroszkeptikus jobboldalon. Egy számít Putyinnak: az OF-hoz való viszony.

A legkevésbé sem szimpatizálok Putyinnal, részben az ő chamberlaini politikája vezetett ehhez az áldatlan helyzethez, az ukrán fasizmust már 2014-15-ben meg kellett volna fékezni. A KPRF szimpatizánsa vagyok, már csak ezért is visszautasítom, hogy „nyomnám fullba az orosz propot”.

Anyázásra részemről ne számíts, az az atlantisták „műfaja”.

Ukrajnában nem fasiszta rendszer van, mert az az ultrakonzeratív társadalompolitikáról, neoliberális és protekcionista gazdaságpolitikáról, neoliberális szociális rendszerről és vezérkultuszról szól. Nem ezek jutnak az emberek észébe Ukrajnáról. Szerintem te az erőteljes nacionalizmusra gondolsz. A Krím után az ukránok készültek a háborúra és annak része volt a társadalom felkészítése is. Ennek része a hazafiasság erősítése is. Az ilyen dolgok meg vele járnak a nacionalizmus, a nacionalizmus szélsőségesebb formáinak erősödésével.

Egyébként ha nem akarsz orosz propagandistának tűnni, ne használd az atlantista kifejezést. Olyan értelemben ahogy használják egyesek, olyan értelemben nincs is. Az hogy valaki az atlanti civilizációt tartja jó iránynak, attól még az nem propagandista, tehát nem atlantista. Pláne ha az "atlantisták" szemében a szálkát is meglátod, mások szemében meg a gerendát sem (anyázás terén).

A KPRF amúgy minek a rövidítése?
 
  • Tetszik
Reactions: PPP