[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 654
48 441
113
A Mandineren egy hozzászólás:

+A nemzetközi jog miatt nem nevezik háborúnak.

1. Az LPR (Lugansk People's Republic), DPR (Donetsk People's Republic) függetlenségét elismerték 2022 február 24 előtt, talán épp 23-án.
2. Az oroszok még aznap katonai szövetségre léptek velük.
3. Az oroszok megvédik őket az ENSZ 51-es cikkelye alapján, méghozzá a Biztonsági Tanács jóváhagyása nélkül, mivel ezek az újonnan elismert államok Oroszország szerint közvetlen fenyegetettség alatt vannak."
 

Flamand

Well-Known Member
2021. augusztus 26.
3 600
17 817
113

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 760
28 659
113
Eh, megint elfelejtette ide posztolni @nyugger :)
Pedig már tegnap megjelent:
Huhh akartam is, csak megint zajlik itt felém az élet és kicsit a fejemet sem tudom merre van :D A felépítés a szokásos, avagy Z nyikolajevi látogatásával próbáltak valami ellentámadásnak tűnőt mutatni az ukránok, Donbassz szorul, Harkov stabil. A kiegészítő részen meg ukránok vallották be, hogy kb a technikai állomány fele kuka, avagy 1300 BMP+BTR, 400 tank és 700 tüzérségi eszköz az gatya. Ja és Donyeck belövése kapcsán Putyin ugyanazt mondta mint én :D Kiegészítés, hogy azért a counter artilleryt kicsit jobban kéne Grísának nyomatnia
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 654
48 441
113
Huhh akartam is, csak megint zajlik itt felém az élet és kicsit a fejemet sem tudom merre van :D A felépítés a szokásos, avagy Z nyikolajevi látogatásával próbáltak valami ellentámadásnak tűnőt mutatni az ukránok, Donbassz szorul, Harkov stabil. A kiegészítő részen meg ukránok vallották be, hogy kb a technikai állomány fele kuka, avagy 1300 BMP+BTR, 400 tank és 700 tüzérségi eszköz az gatya. Ja és Donyeck belövése kapcsán Putyin ugyanazt mondta mint én :D Kiegészítés, hogy azért a counter artilleryt kicsit jobban kéne Grísának nyomatnia
Szoktam pévasni a mosztvater.com oldalt, benne a te írásaidat. Látom, hogy nagyon fiatal vagy, még tanulsz. Tanulmányaid közben hogyan tudsz ilyen komoly munkát végezni? Gratulálok a teljesítményedhez!
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 563
93
Tudtátok? :
Bombatölcsérekben mossák a ruhát a hullaszagban, miközben utcai kivetítőkön tolják nekik az orosz propagandát
Ilyen az élet Mariupolban egy hónappal azután, hogy bevették az oroszok.



- Igaz, nem tudom az egész cikket elolvasni, de azért egy képet berakhattak volna, hogy hogyan kell bombatölcsérben mosni. Esetleg tanulhattam volna valamit.
- Nem tudom, hogy aki leír ilyesmit az mi?
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 832
48 527
113
1101950911_400.jpg
Megint új fejezet a narratívában: most épp az megy, hogy az oroszok lehet, hogy nyernek ukrajnában, de akkor is meg kell állítani putlert, illetve győzni fog a társadalmi/gazdasági fejlődés, ésatöbbi.

Vajon lesz majd ehhez hasonló címap megint? Végülis, nemsokára itt a 30as évforduló :(


 

szuvorov

Well-Known Member
2014. május 16.
7 447
23 617
113
Tudtátok? :
Bombatölcsérekben mossák a ruhát a hullaszagban, miközben utcai kivetítőkön tolják nekik az orosz propagandát
Ilyen az élet Mariupolban egy hónappal azután, hogy bevették az oroszok.



- Igaz, nem tudom az egész cikket elolvasni, de azért egy képet berakhattak volna, hogy hogyan kell bombatölcsérben mosni. Esetleg tanulhattam volna valamit.
- Nem tudom, hogy aki leír ilyesmit az mi?
Propagandista?
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
826
7 563
93

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
26 021
87 749
113
Tudtátok? :
Bombatölcsérekben mossák a ruhát a hullaszagban, miközben utcai kivetítőkön tolják nekik az orosz propagandát
Ilyen az élet Mariupolban egy hónappal azután, hogy bevették az oroszok.



- Igaz, nem tudom az egész cikket elolvasni, de azért egy képet berakhattak volna, hogy hogyan kell bombatölcsérben mosni. Esetleg tanulhattam volna valamit.
- Nem tudom, hogy aki leír ilyesmit az mi?
Betettem pár videót, hogy milyen az élet Mariupolban, meg lehet nézni mizu van. Olyan rakta fel őket, aki az ostrom ELŐTT és UTÁN is ott élt. Egy videón sem vettem észre oroszbarátságot. Van kint kivetítő, azon jön a tv, hogy propaganda, nem tudom, ruszki tv, sőt, volt egy videó ahol az Elfújta a szél ment éppen a kivetítőn, de akkor gondoljatok az erőszakos ukránosításra: kék-sárga kerítés, kémény, zászlók mindenhol, táblák, graffitik, stb.

Tény, hogy nem a 444 által nyomott fősodratú FOSt nyomják, de ha ez agitprop, mi a fősodratú FOS, ugye?
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 273
37 187
113
Nagyon kemények lettek a germánok, lelki szemeimmel már látom a gombafelhőt a Reichstag felett.
 

Hunter77

Well-Known Member
2022. február 28.
172
1 622
93
Én is ugyanezt gondolom. Minden halottnak van rokona, családja, ismerőse, nem hagyja napokig, sőt a műholdak alapján hetekig a vadállatok martalékául. Nem is szólva a forgalmas utakról: tankok mentek, jöttek, de ezeken a halottakon semmi külsérelmi nyom. Úgy voltak elhelyezve, hogy ilyen böhöm járművekkel kikerülni sem lehetett. És még egy jópár gyanús körülmény: fehér karszalag, ételcsomagok, polgármester nyilatkozata.
Úgy érzem ezért sokat fogok kapni, de kikívánkozik.....Az én egyéni véleményem, hogy Bucsában, a bevonuló ukrán "demokratikus" harcosok, összegyűjtötték a kollaboránsnak, így árulónak tartott helyieket, és felhasználták őket, a már korábban, a támogató nagytestvér szakértői által kigondolt kisfilm alapanyagául. És erősen él bennem a gyanú, hogy azért olyan nagy a csend, mert.....vagy valami előkerült, vagy valami gebasz van a történetben, különben jobban marketingelnék.
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 432
33 736
113
Tudtátok? :
Bombatölcsérekben mossák a ruhát a hullaszagban, miközben utcai kivetítőkön tolják nekik az orosz propagandát
Ilyen az élet Mariupolban egy hónappal azután, hogy bevették az oroszok.



- Igaz, nem tudom az egész cikket elolvasni, de azért egy képet berakhattak volna, hogy hogyan kell bombatölcsérben mosni. Esetleg tanulhattam volna valamit.
- Nem tudom, hogy aki leír ilyesmit az mi?

Elképzelem, ahogy a bombatölcsérben összegyűlt sáros vízben ruhát mosnak...
 

enzo

Well-Known Member
2014. augusztus 4.
13 432
33 736
113
Úgy érzem ezért sokat fogok kapni, de kikívánkozik.....Az én egyéni véleményem, hogy Bucsában, a bevonuló ukrán "demokratikus" harcosok, összegyűjtötték a kollaboránsnak, így árulónak tartott helyieket, és felhasználták őket, a már korábban, a támogató nagytestvér szakértői által kigondolt kisfilm alapanyagául. És erősen él bennem a gyanú, hogy azért olyan nagy a csend, mert.....vagy valami előkerült, vagy valami gebasz van a történetben, különben jobban marketingelnék.

Lehetséges, bár akkor miért hagytak meg olyan nyilvánvaló jeleket, mint a fehér karszalagok és az ételcsomagok?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 654
48 441
113
1101950911_400.jpg
Megint új fejezet a narratívában: most épp az megy, hogy az oroszok lehet, hogy nyernek ukrajnában, de akkor is meg kell állítani putlert, illetve győzni fog a társadalmi/gazdasági fejlődés, ésatöbbi.

Vajon lesz majd ehhez hasonló címap megint? Végülis, nemsokára itt a 30as évforduló :(


Azért van annak egy groteszk bája, hogy ezt leírja egy amerikai szerző és újság:
"Szörnyen igazságtalan, hogy a konfliktusban az egyik fél jogosítványt gyakorol a másik pusztítására, miközben maga fizikailag érintetlen marad."