[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 495
12 673
113
Lavrov olyan naiv hogy azt hiszi két ukrán kisváros miatt tárgyalni fognak az ukránok?

Szerintem az ukrán hadsereg állapotát ismerve gondokja ezt, nem pedig a két kisváros miatt.


Amúgy miért gondolja mindenki azt, hogy alapvetően egy caesar, pzh2000, akár bármelyik csodatarack, önjáró löveg messze jobb lenne, mint egy orosz?

Szerintem nem feltétlen jobbak szumma.
Ha meg belevesszük az árat is a jósági fokba, akkor meg nem hogy rosszabbak, hanem némelyik a kifejezetten szar kategória.

Én a 777es tarackok és a himars elemzést is várom már a kapor propagandától, hogy miért olyan szuperek..

Baromira nem szeretném a háború eszkalálódását. De azért egy lengyel fél belépésével baromira megnéznék egy f16 bevérzést vagy hogy mit tudnak a világ legnagyobb javelin, nlaw készlete ellen a leopard 2a4ek.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 597
19 652
113
Sztem nincs mit tárgyalni. Ultimátum van. Vagy aláírod, vagy megy minden tovább.
Vagy az aláírásuk kerül oda a papírra vagy az....
:oops::oops::oops:
Van azoknak sokkal jobb, nem fogják azt a dögöt lemásolni.
Hidd el nekem azok az uralvagonzavodos mérnökök nagyon kíváncsi srácok! Egészen biztosan szívesen meglesnének pár nyugati tűzvezetőrendszert.
@GI83 : https://forum.htka.hu/threads/hirek-ukrajnai-fegyveres-konfliktus.855/post-1245471
A nyugati tűzvezetőrendszerek fejlettebbek, más elgondolások alapján készülnek. Biztosan van amiben lehet tőlük tanulni. Maga az ágyú kb hasonló szinten mozog.
 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
47 825
81 204
113

Ukrajna bejelentette, hogy vesztettek, feladták Liszicsanszkot​


Súlyos harcok után az ukrán védők kénytelenek voltak elhagyni állásaikat Liszicsanszkban – jelentette be vasárnap este az ukrán vezérkar. Ez azt jelenti, hogy a kelet-ukrajnai szakadárok és az orosz hadsereg egységei közös erővel elfoglalták a kelet-ukrajnai Luhanszk megye teljes területét.

Így menekültek esze-veszetten, amintudtak autón, motorkerékpáron, némelyikek az AK-t is eldobták és a sebesülteket is hátrahagyták...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 377
45 768
113

Két amerikai katonatiszt tanácsa: Bidennek nem szabad Ukrajna győzelméhez mindenképpen ragaszkodni​


Nincs olyan valós forgatókönyv amelyben Ukrajna lesz a győztes. Washingtonnak a megegyezéshez kellene asszisztálnia. Tulsi Gabbard, az USA képviselőház egykori tagja, a 2020-as amerikai elnökválasztás Demokrata párti jelöltje, és az USA hadsereg alezredese Daniel L. Davis, a Defense Priorities kutatója, és az USA hadsereg egykori alezdredese

 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 042
113
Az a kerdes hogy mibol nincs meg eleg darabszam nekik ami alapjan kezdodhet a reverse engineering.

Gondolom Kina is "megtekintene" ezeket az eszkozoket.
Volt már róla szó, hogy az eddig átadott PzH-k kb Gvozgyika szinten vannak, mert az automata töltő nem képes kezelni azt a lőszert ami az ukránoknak van így marad a kézi töltés és a digitális tűzvezető rendszer is hiányzik belőlük. Azt pedig én teeszem hozzá, hogy a PzH az oroszoknak nem olyan nagy szám, hisz olyanuk már van a modernizált Msta és 2S35 képében.
 

BigTony

Well-Known Member
2022. március 3.
606
7 271
93
Én egyébként az ukránok helyében megpróbálnam húzni az időt, látszólag belemennek az oroszok követeléseibe, persze legyen a krim meg a donbasz orosz, kezdjük meg a tárgyalásokat, de persze azonnali tuzszunettel. Aztán a tárgyalásokon huznám az időt, hogy közben beerkezzen a nyugati technika, aztán meg azt mondanám, hogy sajnos elakadtak a tárgyalások. Most napi ezer embert veszítenek, ha egy hónapig elhuzzak a tuzszunetet, akkor az 30 ezer ember, még sok értékes idő.
okoska - ezt már márciusban elpróbálták, aztán az ősbemutatón akkora bukás lett, hogy a színház vezetése leszólt Washingtonból, és leállította a színjátékot.
 

oliver88

Well-Known Member
2020. április 3.
220
763
93
Egy elég érdekes infó estére.

Állitólag Szerbia saját fejlesztésű Lazar 3 páncélozott gyalogsági szállitójárművet küld Ukrajnába


Nem hivatalos infó ugyan, bár gondolom nem is lesz róla. Esetleg valaki olvasott e valamit erről más oldalról?


Felvételek jelentek meg a nyilvánosság előtt a Beogradi Nikola Tesla reptérröl, ahol egy Lazar 3 látható egy kamion trélerén .

A másik tréleren valami ismeretlen jármű van, nem tudom kinézni mi lehet az

Egy Ukrán felségjelzésű Ilyushin IL 76 os jött érte. Volt Ilyushin IL 76 nekik? Ezt nem tudtam eddig?

A gépet nem hallottam hogy jött, pedig kellett volna jó eséllyel, hiszen felettem szoktak elrepülni azok a repülőgépek általában amik északról jönnek, és itt már nem is utazomagasságon szoktak átrepülni felettem.
Hacsak nem tegnap délelőtt érkezett a gép mikor munkahelyemen voltam.

Szerk: Most látom videóban mutatja hogy Törökországból jött a gép, azért nem észleltem. Mikor hszt írtam, még nem néztem végig a videót.

Az is érdekes h pont csak 1 et küldtek? Vagy lehet lesz több is.

 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 785
30 559
113
Egy elég érdekes infó estére.

Állitólag Szerbia saját fejlesztésű Lazar 3 páncélozott gyalogsági szállitójárművet küld Ukrajnába


Nem hivatalos infó ugyan, bár gondolom nem is lesz róla. Esetleg valaki olvasott e valamit erről más oldalról?


Felvételek jelentek meg a nyilvánosság előtt a Beogradi Nikola Tesla reptérröl, ahol egy Lazar 3 látható egy kamion trélerén .

A másik tréleren valami ismeretlen jármű van, nem tudom kinézni mi lehet az

Egy Ukrán felségjelzésű Ilyushin IL 76 os jött érte. Volt Ilyushin IL 76 nekik? Ezt nem tudtam eddig?

A gépet nem hallottam hogy jött, pedig kellett volna jó eséllyel, hiszen felettem szoktak elrepülni azok a repülőgépek általában amik északról jönnek, és itt már nem is utazomagasságon szoktak átrepülni felettem.
Hacsak nem tegnap délelőtt érkezett a gép mikor munkahelyemen voltam.

Szerk: Most látom videóban mutatja hogy Törökországból jött a gép, azért nem észleltem. Mikor hszt írtam, még nem néztem végig a videót.

Elég nagy a dezinfó az ukrán helyzet kapcsán. De kétlem, hogy az a szerb kormány egy óránál tovább húzná, ami valamilyen NATO projektet támogat és ez kiderűl.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 877
91 413
113
nyugalom .. az ellenkezőjére sincs bizonyíték .. majd pár nap múlva ha bemutatják térjünk erre vissza
Valószínűleg hamar felmutatnák a skalpot. De sztem ahogy kezd megcsuklani az ukrán hadsereg, ami késik nem múlik.

Persze azt a verziót se zárjuk ki, hogy Zselé hallgatott a katonákra és ha kapkodva is, de a legkritikusabb területekről kivonja a darálóból megnaradt harcképes egységeket és nyugatabbra vesznek fel állásokat.

Ahogy haladnak az az oroszok, ugy nyúlik meg az utánpótlás vonal, kevésbé lesznek képesek biztisítani a légteret, több katona kell a megszálláshoz és egyre ellenségesebb civilek lesznek.

Rövid távon gyors orosz haladás várható, de ha van eszük 1 ponton túl megállnak, rendezik a sorokat. Aztán folyt. kövi.
Ha tartani akarják a nyomás ez idő alatt, nem hülyeség újranyitni az északi frontot, csak rizikós. Nem tudom, milyennlehet a belorusz közhangulat.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 443
12 410
113
Putyin hazudozik. Megígér a telefonban egy csomó dolgot Macronnak, majd másnap elindítja az Iskandereket.
Macron is csak pofázik a nagyvilágba Putyinnak, utána meg elkezdi a a szokásos nyugati baromságot tolni a médiába.
Mariupolnál nagyon eröltette a humanitárius folyosót, meg a minden civilt hozzunk ki szöveget, aztán napvilágot láttak olyan kis szösszenetek, hogy lehet a bentragadt francia "fejek" kiemenkítése volt a cél. Képmutatás ezerrel.
Itt mindenki meghallgatja a másikat, aztán az ellenkezőjét teszi. Ez ilyen.
Nem is értem ezt az iskanderes mondatot. Majd telefonon megígérem egy olyan lezullot államnak, hogy igen macron nem fogunk iszkanderezni, mert te vagy a csigazabálók feje? :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
28 845
65 539
113
Tobb tucat loholo hohol Liszicsanszkbol, igyfutottak el.


A kozakok is megerkeztek hat, van legalabb egy tucatnyi ukran zsakmany T64 tankjuk is.

 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
8 846
35 418
113
Macron is csak pofázik a nagyvilágba Putyinnak, utána meg elkezdi a a szokásos nyugati baromságot tolni a médiába.
Mariupolnál nagyon eröltette a humanitárius folyosót, meg a minden civilt hozzunk ki szöveget, aztán napvilágot láttak olyan kis szösszenetek, hogy lehet a bentragadt francia "fejek" kiemenkítése volt a cél. Képmutatás ezerrel.
Itt mindenki meghallgatja a másikat, aztán az ellenkezőjét teszi. Ez ilyen.
Nem is értem ezt az iskanderes mondatot. Majd telefonon megígérem egy olyan lezullot államnak, hogy igen macron nem fogunk iszkanderezni, mert te vagy a csigazabálók feje? :D
Le a makaronival mink a spagettit szeressük!