[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 815
30 844
113
Egy elég érdekes infó estére.

Állitólag Szerbia saját fejlesztésű Lazar 3 páncélozott gyalogsági szállitójárművet küld Ukrajnába


Nem hivatalos infó ugyan, bár gondolom nem is lesz róla. Esetleg valaki olvasott e valamit erről más oldalról?


Felvételek jelentek meg a nyilvánosság előtt a Beogradi Nikola Tesla reptérröl, ahol egy Lazar 3 látható egy kamion trélerén .

A másik tréleren valami ismeretlen jármű van, nem tudom kinézni mi lehet az

Egy Ukrán felségjelzésű Ilyushin IL 76 os jött érte. Volt Ilyushin IL 76 nekik? Ezt nem tudtam eddig?

A gépet nem hallottam hogy jött, pedig kellett volna jó eséllyel, hiszen felettem szoktak elrepülni azok a repülőgépek általában amik északról jönnek, és itt már nem is utazomagasságon szoktak átrepülni felettem.
Hacsak nem tegnap délelőtt érkezett a gép mikor munkahelyemen voltam.

Szerk: Most látom videóban mutatja hogy Törökországból jött a gép, azért nem észleltem. Mikor hszt írtam, még nem néztem végig a videót.

Elég nagy a dezinfó az ukrán helyzet kapcsán. De kétlem, hogy az a szerb kormány egy óránál tovább húzná, ami valamilyen NATO projektet támogat és ez kiderűl.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
26 500
93 714
113
nyugalom .. az ellenkezőjére sincs bizonyíték .. majd pár nap múlva ha bemutatják térjünk erre vissza
Valószínűleg hamar felmutatnák a skalpot. De sztem ahogy kezd megcsuklani az ukrán hadsereg, ami késik nem múlik.

Persze azt a verziót se zárjuk ki, hogy Zselé hallgatott a katonákra és ha kapkodva is, de a legkritikusabb területekről kivonja a darálóból megnaradt harcképes egységeket és nyugatabbra vesznek fel állásokat.

Ahogy haladnak az az oroszok, ugy nyúlik meg az utánpótlás vonal, kevésbé lesznek képesek biztisítani a légteret, több katona kell a megszálláshoz és egyre ellenségesebb civilek lesznek.

Rövid távon gyors orosz haladás várható, de ha van eszük 1 ponton túl megállnak, rendezik a sorokat. Aztán folyt. kövi.
Ha tartani akarják a nyomás ez idő alatt, nem hülyeség újranyitni az északi frontot, csak rizikós. Nem tudom, milyennlehet a belorusz közhangulat.
 

SenkiFia

Well-Known Member
2022. április 4.
1 440
12 396
113
Putyin hazudozik. Megígér a telefonban egy csomó dolgot Macronnak, majd másnap elindítja az Iskandereket.
Macron is csak pofázik a nagyvilágba Putyinnak, utána meg elkezdi a a szokásos nyugati baromságot tolni a médiába.
Mariupolnál nagyon eröltette a humanitárius folyosót, meg a minden civilt hozzunk ki szöveget, aztán napvilágot láttak olyan kis szösszenetek, hogy lehet a bentragadt francia "fejek" kiemenkítése volt a cél. Képmutatás ezerrel.
Itt mindenki meghallgatja a másikat, aztán az ellenkezőjét teszi. Ez ilyen.
Nem is értem ezt az iskanderes mondatot. Majd telefonon megígérem egy olyan lezullot államnak, hogy igen macron nem fogunk iszkanderezni, mert te vagy a csigazabálók feje? :D
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 278
68 261
113
Tobb tucat loholo hohol Liszicsanszkbol, igyfutottak el.


A kozakok is megerkeztek hat, van legalabb egy tucatnyi ukran zsakmany T64 tankjuk is.

 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 240
37 090
113
Macron is csak pofázik a nagyvilágba Putyinnak, utána meg elkezdi a a szokásos nyugati baromságot tolni a médiába.
Mariupolnál nagyon eröltette a humanitárius folyosót, meg a minden civilt hozzunk ki szöveget, aztán napvilágot láttak olyan kis szösszenetek, hogy lehet a bentragadt francia "fejek" kiemenkítése volt a cél. Képmutatás ezerrel.
Itt mindenki meghallgatja a másikat, aztán az ellenkezőjét teszi. Ez ilyen.
Nem is értem ezt az iskanderes mondatot. Majd telefonon megígérem egy olyan lezullot államnak, hogy igen macron nem fogunk iszkanderezni, mert te vagy a csigazabálók feje? :D
Le a makaronival mink a spagettit szeressük!
 

matyiii2

Well-Known Member
2016. november 28.
361
2 177
93
Én egyébként az ukránok helyében megpróbálnam húzni az időt, látszólag belemennek az oroszok követeléseibe, persze legyen a krim meg a donbasz orosz, kezdjük meg a tárgyalásokat, de persze azonnali tuzszunettel. Aztán a tárgyalásokon huznám az időt, hogy közben beerkezzen a nyugati technika, aztán meg azt mondanám, hogy sajnos elakadtak a tárgyalások. Most napi ezer embert veszítenek, ha egy hónapig elhuzzak a tuzszunetet, akkor az 30 ezer ember, még sok értékes idő.
Ez nem így működik. Az eddigi tárgyalások alatt sem volt tűzszünet.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Valószínűleg hamar felmutatnák a skalpot. De sztem ahogy kezd megcsuklani az ukrán hadsereg, ami késik nem múlik.

Persze azt a verziót se zárjuk ki, hogy Zselé hallgatott a katonákra és ha kapkodva is, de a legkritikusabb területekről kivonja a darálóból megnaradt harcképes egységeket és nyugatabbra vesznek fel állásokat.

Ahogy haladnak az az oroszok, ugy nyúlik meg az utánpótlás vonal, kevésbé lesznek képesek biztisítani a légteret, több katona kell a megszálláshoz és egyre ellenségesebb civilek lesznek.

Rövid távon gyors orosz haladás várható, de ha van eszük 1 ponton túl megállnak, rendezik a sorokat. Aztán folyt. kövi.
Ha tartani akarják a nyomás ez idő alatt, nem hülyeség újranyitni az északi frontot, csak rizikós. Nem tudom, milyennlehet a belorusz közhangulat.
Az azért attól is függ, hogyan szerezték meg ha megszerezték. Ha tényleg lefizettek valakit vagy valakiket, akkor jó ideig nem fognak mutogatni semmit. Ha harcban esik az ölükbe, azt meg fogják mutatni szerintem.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 988
11 991
113
Szlovákia átadhatja Ukrajnának MiG-29-es vadászgépeit, valamint szovjet gyártású harckocsikat.

Ezt Eduard Heger miniszterelnök nyilatkozta – írja az "Európai Igazság" az ST24 -re hivatkozva .


"De nem akarok erről részletesen beszélni, mert Ukrajna is azt kérte, ne menjünk bele a részletekbe" - mondta Heger.

A szlovák miniszterelnök Peter Fiala cseh kormányfővel közösen beszélt a cseh televízióban.

A két ország vezetői bejelentették, hogy szeptembertől Csehország segít Szlovákiának légterének védelmében.

Júniusban Szlovákia Csehországhoz fordult segítségért a légtér védelmében, amíg megkapja a megrendelt F-16-os vadászgépeket. Állítólag lecserélik a még üzemelő MiG-29-eseket, de a szállítás késik.

Heger elmondta, hazájának körülbelül egy évig szüksége lenne a cseh harcosok segítségére.

Heger és Fiala is meglepte őket, hogy Ukrajna milyen hatékonyan és mennyi ideig tud védekezni Oroszország inváziója ellen, amelynek hadseregének papíron sokkal erősebbnek kellett volna lennie. "Minden előfeltételünk megvan ahhoz, hogy elhiggyük, Ukrajna megnyeri ezt a háborút" - mondta a szlovák kormányfő.

Fiala ugyanakkor elismerte, hogy senki sem tudja, meddig tart Ukrajna teljes ellenőrzése a területe felett, és rámutatott, hogy a Nyugat segítsége nélkül nem tud védekezni az oroszokkal szemben.

"Fegyverekkel kell rendelkezniük, hogy harcolhassanak függetlenségükért, biztonságunkért és szabadságunkért. Harcolnak értünk" - tette hozzá.

Fiala azt is elmondta, hogy szükség esetén Csehország kész részt venni az ukrán hadsereg kiképzésében.

Emlékezzünk vissza arra hogy, június elején vált ismertté, hogy az ukrán An-26-os repülőgép Ungvárról Moldovába érkezett, és állítólag MiG-29-es vadászgépekhez vittek el alkatrészeket. Moldova közölte, hogy a gép műszaki repülést hajtott végre, és nem vett fel a fedélzetére katonai felszerelést.

Jajj, ez a f@sz szlovak kormany, szinte nulla a tamogatottsaga, de intezkedik, annak ellenere, hogy a nep nagyja elzavarna oket a francba. Tiszta brusszelita szint...
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 709
13 919
113
Valószínűleg hamar felmutatnák a skalpot. De sztem ahogy kezd megcsuklani az ukrán hadsereg, ami késik nem múlik.

Persze azt a verziót se zárjuk ki, hogy Zselé hallgatott a katonákra és ha kapkodva is, de a legkritikusabb területekről kivonja a darálóból megnaradt harcképes egységeket és nyugatabbra vesznek fel állásokat.

Ahogy haladnak az az oroszok, ugy nyúlik meg az utánpótlás vonal, kevésbé lesznek képesek biztisítani a légteret, több katona kell a megszálláshoz és egyre ellenségesebb civilek lesznek.

Rövid távon gyors orosz haladás várható, de ha van eszük 1 ponton túl megállnak, rendezik a sorokat. Aztán folyt. kövi.
Ha tartani akarják a nyomás ez idő alatt, nem hülyeség újranyitni az északi frontot, csak rizikós. Nem tudom, milyennlehet a belorusz közhangulat.

Majd meglátjuk hogy omlanak össze.
De donyecket ha beveszik, addig csak rövidül a front. Plusz a dnyeper is ott van, ami előnyükre is lehet.

Meg azért nézd meg a fehérorosz hadsereg állományát. Azért azt sem szabad félvállról venni.
Ha akárcsak hasonló mértékben avatkoznának be, amely nem vészes a háttérgazdaságra) is komoly ütőerő lehet.
Nyilván hozzátesz az emberek véleményéhez az, hogy a magyar ellenzéki libsioldalak célkeresztjében volt folyamatosan Lukasenka és fehéroroszországot nevetség tárgyává próbálták tenni folyamatosan.
De én nem becsülném le őket.
És szerintem a nyugattal ellentétben ők is képesek lennének veszteségeket elviselni.

Ugye egy lengyel fenyegetés kapcsán mindenki a teljes haderővel számol valamiért... de azt azért vegyétek figyelembe, hogy oroszország úgy vív rendes háborút, hogy ezt otthon nem veszik észre, rotálva... na most egy lengyel milyen erőket tudna hasonló módon felmutatni?
 
W

Wilson

Guest
Majd meglátjuk hogy omlanak össze.
De donyecket ha beveszik, addig csak rövidül a front. Plusz a dnyeper is ott van, ami előnyükre is lehet.

Meg azért nézd meg a fehérorosz hadsereg állományát. Azért azt sem szabad félvállról venni.
Ha akárcsak hasonló mértékben avatkoznának be, amely nem vészes a háttérgazdaságra) is komoly ütőerő lehet.
Nyilván hozzátesz az emberek véleményéhez az, hogy a magyar ellenzéki libsioldalak célkeresztjében volt folyamatosan Lukasenka és fehéroroszországot nevetség tárgyává próbálták tenni folyamatosan.
De én nem becsülném le őket.
És szerintem a nyugattal ellentétben ők is képesek lennének veszteségeket elviselni.

Ugye egy lengyel fenyegetés kapcsán mindenki a teljes haderővel számol valamiért... de azt azért vegyétek figyelembe, hogy oroszország úgy vív rendes háborút, hogy ezt otthon nem veszik észre, rotálva... na most egy lengyel milyen erőket tudna hasonló módon felmutatni?
A bajszos TSZ elnök nem fog belépni aktívan a háborúba,így a fehérorosz hadsereg nem fogja megtámadni Ukrajnát.
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 988
11 991
113
Én egyébként az ukránok helyében megpróbálnam húzni az időt, látszólag belemennek az oroszok követeléseibe, persze legyen a krim meg a donbasz orosz, kezdjük meg a tárgyalásokat, de persze azonnali tuzszunettel. Aztán a tárgyalásokon huznám az időt, hogy közben beerkezzen a nyugati technika, aztán meg azt mondanám, hogy sajnos elakadtak a tárgyalások. Most napi ezer embert veszítenek, ha egy hónapig elhuzzak a tuzszunetet, akkor az 30 ezer ember, még sok értékes idő.
Ezt mar egyszer eljatszottak az ukrik, a targyalasok idejere tuzszunetet kertek, aztan tojtak erdemben targyalni, ugyhogy ezt meg egyszer az oroszok nem fogjak megcsinalni.
 

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
A nyugatnak nem kell, mert lényegesen kisebb vesztességgel és gyorsabban képes országokat elfoglalni.
Erre térjünk vissza nyár végére illetve szeptemberre. Előbb vagy utóbb a fekete zsákokkal is el kell számolni lengyel oldalon is. És akkor jön a dominó elv.... Hiába nincsenek elvileg papíron de bujtatva igen. Egyébként csak nekem tűnt fel hogy szokatlan a zsoldosfronton a csend. Gondolom látva a helyzetet inkább rugalmas elszakadásra szavaztak.
 

mindenen kívül

Well-Known Member
2019. szeptember 18.
6 488
18 501
113
Elég nagy a dezinfó az ukrán helyzet kapcsán. De kétlem, hogy az a szerb kormány egy óránál tovább húzná, ami valamilyen NATO projektet támogat és ez kiderűl.

A ruszki ellen?
Ugyan már.
Putyin nagyon bepüffedne....
Hiába tömte ingyen T-72-vel, MiG-29-el, Pancirral a szerbeket?!
:)
Amúgy is kevés van a Lazarból.
Szerintem ez dezinfó....

TUwh1olZFVs.jpg


Az orosz hadsereg kezébe került a Nyugat által Ukrajnába küldött PzH 2000 önjáró tarackok egyike – írja a Bild című német lap. Egy önjáró tüzérségi löveget találtak el a Donbászban. Ironikus, hogy a kiadvány jelzi: az önjáró fegyvereket egy elfogott német gránátvetőről lőtték le, amelyet Berlin is Kijevbe szállított. A Bild azt írja, hogy ezt a PzH 2000-et, amelyet a világ legdrágább és legkorszerűbb technológiájának tartanak, már az orosz hadsereg is tanulmányozza.

jó "sokat" kellett rá várni .. biztos jól fog mutatni Kubinkában ez is :D

Azért kivárnék ezzel, a CAESAR-okról sincs azóta se semmi. A cikk a Bildre hivatkozik (igen arra az ócska libbantbulvár FOS-ra ahová Julian barátunk is bedolgozik), de ott nincs semmi róla...

Nincs rá bizonyíték, hogy CAESAR vagy Pzh2000 került volna orosz kézre.

Ez is olyan megbízható ruszki dezinfó, mint hogy Walit első 20 percben kiszedte a ruszki szpecnaz....
:)

Hangulatkeltésre, bulvárhírnek jó, kattintasért.
Más haszna nincs, hamar cáfolható.
 
  • Tetszik
Reactions: PPP

tonyo

Well-Known Member
2017. június 23.
5 427
7 987
113
Ezt mar egyszer eljatszottak az ukrik, a targyalasok idejere tuzszunetet kertek, aztan tojtak erdemben targyalni, ugyhogy ezt meg egyszer az oroszok nem fogjak megcsinalni.
Majd a maradék ukrán vezérkar viszont ahhoz előbb fel kell koncolniuk a nyugati hárombetűs szolgálatokat. Ha az oroszok elérik a nyár végére a dnyepert akkor izgalmas evakuációs napok elé nézhetünk Kíváncsi leszek hogy az usa be fogja e nyomni a lengyeleket a darálóba akkor vagy addigra. Mert ha igen Ívánék harci morálja jelentős mértékben nőni fog ami azzal fog járni hogy közel se lesznek olyan bénák mint tavasszal.