[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Őszintén szólva milyen jó lenne látni pár magyar hadosztály bevonulni Kárpátokba....teljes joggal, mert egykori saját terület....Út mentén zászlós tapsoló magyar emberek, könnyek, boldogság....Igazán egy felemelkedő pillanat egy nemzetnek...a Nato még le van szarva...
Na jó, csak álmodtam....
 

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
Már elnézést nem vagyok balliberális,csak tájékozott el kellene olvasni a Párizsi Békeszerződést,a Szovjet illetve Orosz barátaitok akiket védtek, ugyanúgy pontot tettek Trianonra mint a nyugat,sőt Molotovnak erősen benne volt a keze,hogy három falut Csehszlovákiához csatolják,mert közel volt a határ Pozsonyhoz.Sőt a lakosság csere is az ő szüleménye.Tehát ne védjük már ennyire őket,igazolva a tetteiket.Birodalmi gondolkodású az Orosz és rohadtul le szarja az olyan népeket mint a Magyar.Tessék egy kicsit gondolkodni,ha az Orosz miatt kapsz majd egy be hívót akkor is majd őket pártoljátok! Nato tagállam vagyunk,és hadseregünk nincs de golyófogónak jók leszünk.Amint említettem már nem szimpatikus nekem se a Jobb szektor! Csakhogy ami nekünk a jobbik, az Ukránoknak jobb szektor, ebből kell ki indulni.Az hogy a nacionalista eszmék a felszínre kerülnek az a globalizált kapitalista rendszer bűne.Az Orosz se csinál mást, hiszen aki ellene van azt le fasisztáza.Hidd el tudom miről beszélek nagyapám huszár tiszt volt 2VH-ban,és mindig hortista faszisztának nevezték.Pedig csak a kötelességét teljesítette.
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukraine: First people arrive to cast their vote for referendum in Simferopol
http://www.youtube.com/watch?v=lGAtIJl_OWI

A szavazófülkék függönyeinek színe, fehér, kék, piros... Ez csak a véletlen műve. :p


Ukraine: Civilians vote for the future of Crimea
http://www.youtube.com/watch?v=ttDU5fmBCwA
 

nekerdez

Well-Known Member
2012. június 3.
2 714
2 366
113
A gondolat menethez még annyit USA most számon kért.
De ők mennyi fájdalmat és veszteséget okoztak
Mostanában Irakban, Afganisztánban vagy éppel Líbiába, és még mennyi fognak okozni. Baj velük, hogy nem csendőrök nem igazságos bírák aki a legfejlettebb civilizáció ként kiemelkednének.
Nem ők jelenleg a legerősebb állam amely a vágyait és akaratát bűntelenül képes megvalósítani.
De ez nem azt jelenti,hogy holnap nem éppen felettük ítélkeznek majd.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 575
15 555
113
Bocs, talán itt egy picit off topic, de most szeretném látni azok arcát, akik legyintettek az utóbbi húsz évben, amikor a Honvédségről volt szó. A történelem nem szereti a Ha-val kezdődő mondatokat, de Ha lenne most egy kicsit, de ütőképes és modern Honvédségünk, akkor felemelhetnénk a hangunk a lengyelekkel közösen. Most csönd a nevünk, és még csak fent sem vagyunk a "figyelembe kell venni" listán sem.
A kanóc ég, a szereplők felálltak, a függöny felgördülésre kész. Mi pedig a zenekari árokban ülünk letolt gatyával...
 

Eltorro

Active Member
2010. szeptember 27.
1 394
2
38
A szavazófülkék függönyeinek színe, fehér, kék, piros... Ez csak a véletlen műve. :p

Egyrészt vékony kék-vastag fehér-vékony piros, másrészt az a Krím saját zászlaja, elvégre a saját jövőjükről döntenek.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Én abban nem vagyok járatos, de csak egy elképzelés.....egy szitu.... Pld magyarokat kezdenek bántani kárpátalján...Magyarország kérhet a Nato-tól katonai támogatást a katonai bevonuláshoz?
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
EBESZ megfigyelők K-Ukrajnában: http://www.youtube.com/watch?v=Qwu7KZSTvKI

2014/03/13 Donyeck -i Auchan több mint 50 külföldi katonai megfigyelhető
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 816
113
Én abban nem vagyok járatos, de csak egy elképzelés.....egy szitu.... Pld magyarokat kezdenek bántani kárpátalján...Magyarország kérhet a Nato-tól katonai
támogatást a katonai bevonuláshoz?

Szerintem nem.
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
10 073
18 816
113
Bocs, talán itt egy picit off topic, de most szeretném látni azok arcát, akik legyintettek az utóbbi húsz évben, amikor a Honvédségről volt szó. A történelem nem szereti a Ha-val kezdődő mondatokat, de Ha lenne most egy kicsit, de ütőképes és modern Honvédségünk, akkor felemelhetnénk a hangunk a lengyelekkel közösen. Most csönd a nevünk, és még csak fent sem vagyunk a "figyelembe kell venni" listán sem.
A kanóc ég, a szereplők felálltak, a függöny felgördülésre kész. Mi pedig a zenekari árokban ülünk letolt gatyával...

Egyetértek.
 

Allesmor Obranna

Well-Known Member
2010. április 30.
13 459
63 932
113
98 óa írogatom a sok baromságomat a különféle kommentelő helyeken, internetto-index-HTKA-Légierő Blog -stb stb.
Időnként a google még ki is ad néhány őskövület beszólásomat találatként, a pofám ég, hogy milyen badarságokat hadováltam össze az adott korban, aktuális világlátásommal kompatibilisen.

De egy dolog mindig visszaköszönt, mégpedig, hogy a Honvédséget nem lett volna szabad így leépíteni. Az utolsó, még ésszerűen átfegyverezhető potenciállal és még kellő társadalmi súllyal bíró felállás a 45 ezres létszámnál volt, 2003-as, a Juhász-féle "Haderőreformot" megelőzően. Nyilván jogos filozófiai tétel, hogy vajon miféle súlyról is beszélhettünk, ha a 25-ezres vágást is meglehetett csinálni. Szó szerint, ugyanis, 25 ezerre akarták visszavágni, de ez olyan jó sikerült, hogy a létszám azóta se nagyon lépte túl a 20 ezret.

Bárhogy is volt, az akkori koncepció teljesen figyelmen kívül hagyta az egykori Jugoszlávia területén kirobbant majd tíz évig tartó polgárháború(k) megjósolatlanságát.
És láss csodát, Ukrajna is így jött elő a "semmiből".
 

comandante

Well-Known Member
2010. május 11.
2 568
5 282
113
Mondjuk a kesergéseket olvasva, 2 X ekkora magyar hadsereggel is lemehetnénk melegebb éghajlatra, és állítom hogy 3 X akkorával is.
Ugye most egyeseknek kicsit derogál hogy az erősebb kutya ballag el csonttal, de amikor fordítva volt kigúnyoltuk.
A másik, a történelem nem ismerete, és az események részleteire való hibás emlékezés nem változtatja meg a történelmi tényeket, csak a jelen emberek ítélő képességét befolyásolja.
Én példa képen itt is sokszor emlegetett grúz válság összefoglaló videóját szoktam ajánlani példaként. Mindig elcsodálkozom a politikusok képmutatásán.
http://www.youtube.com/playlist?list=PL64A4966942615EEC
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Luhanszk mellett, Donbass település felé, Dél-Kelet Ukrajna.
A 0.40-nél látható fegyver milyen AK változat ?
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
A Külügyminisztérium ismételten megerősíti, hogy Magyarország teljes mértékben elkötelezett Ukrajna szuverenitása, függetlensége és területi egysége mellett.


A Külügyminisztérium ismételten megerősíti, hogy Magyarország teljes mértékben elkötelezett Jugoszlávia szuverenitása, függetlensége és területi egysége mellett.
Ez akkor elmaradt...