1. nem is biztos, hogy olyan hatalmas
2. túl konvenvionális a megközelítésed. Ennél sokkal bonyolultabb/nehezebb problémákat is oldottak már meg tengeralattjáróval a hadtörténelem során, a legnagyobb publicitásnak talán az olasz második világháborús, illetve az amerikai hidegháborús megoldások örvendhetnek.
Minden tiszteletem az alaposan kiképzett sabálykönyveket és műszaki paramétereket oda-vissza kenő katonáknak, de néha jön egy kreatív Skorzeny típusú muki és megcsinálja azt, amire mindenki más épeszű azt mondta volna, hogy nem lehet... nem lehet addig, amíg valaki meg nem oldja. Ehhez néha az kell, hogy a vonatkozó szabályokat és előírásokat is kreatívan értelmezzék, de ha az adott ügy fontos, és nagyon akarják, sok esetben meg lehet oldani azt is, ami egyébként lehetetlennek tűnik. Nem véletlenül linkeltem be, hogy az orosz minitengeralattjárók már régóta fejfájást okoznak a Balti tengeren, szóval egyáltalán nem zárható ki az elméleti lehetősége.
(tényleg nem olvastál el semmit amit belinkeltem mielőtt válaszoltál a posztomra?)
Fantáziáltok itt orosz mini tengokról , egyértelmű hogy az USA csinálta, a vak is látja, az összes szövetségese tisztában van ezzel, a Sykorski féle atlantisták még tapsolnak is hozzá, és megköszönik.
Lapozzunk végre át a fantáziálgatáson, és kezdjük el azt mérlegelni ennek a németek felé egyértelmü kemény üzenetnek -"orosztól többet gázt nem vesztek" mi lesz a folytatása, következménye.
Ha az Usa fogja a németek tökét, gyakorlatilag az egész EU gazdaságát fogja, (magyarokét is) innentől már csak tőle lehet venni gázt , márpedig már ott is belengették hogy nem biztos hogy adnak eleget, kapacítás hiányra hivatkozva, vagy azt csinálod amit mondok, vagy kampec!
A német energia krizis gyors megoldása "lehetne" ha ujjra üzembe helyeznék a lekapcsolt atom erőművekből ami még használható, ebben csak az a gikszer hogy annó olvastam róla hogy kemény lobbizás folyt hogy a lekapcsolt atom erőműveket már másnap erre szakosodott cégek azonnal elkezdték szétszerelni, lebontani.
Még a nagy energia szogáltatokkal is évekig pereskedtek akik kártérítést követeltek az államtól az atom erőművekbe befektetett sok milliárd, és a hosszú távu szerződéseik után, aminek a vége az lett hogy megegyeztek Muttival a követelt összegnek a töredékében.
Mi lenne a megoldás?
Az olcso vezetékes gázt nem lehet kiváltani, új atomot építeni évtizedes távlat, (bár én most azonnal elkezdeném az ő helyükben, mi is elkéstünk P2-vel rendesen) ergó nem marad más mint a reálpolitika mentén való újra közeledés az olcso orosz energia, és alap anyag felé.
Ez nem egy elképzelhetetlen folyamat igaz hogy vezetőváltás kell hozzá, és lehet még a gödör aljába is benézünk, ami elég sötét, de ha 1-2 éven belül a folyamat elindul, úgy hogy közben Németország, és a többiek is elkezdenek gőzerővel modern atom erőműveket építeni akkor van esély az EU-nak , és egy ca. 8-10 éves távlatban fokozatosan egész jól le jönne a gázról.
Ha nem ez az irány akor walking dead, mind meghalunk.