[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 525
20 512
113
Ennyire futotta.
Szereztem új receptes, robbanó cukros, meggy zselés milkát, illetve szárított birkatüdőt a macskának, úgyhogy nem tudod elvenni a jókedvem :D

@cirqle sose ment ki a divatból

Lehet, de lehet bunkó paraszt módjára csinálni, meg lehet kifinomultabban és civilizáltabban is.
A "kifinomultabb és civilizáltabb" annektálás az sokkal legitimebb is, ugye? Annyira brit vagy, hogy az már fáj... :D
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 762
9 120
113
095baab538b2f4fdae102405c35917e6.jpg
Te amúgy elégedett vagy az oroszokkal?
Kijavítom/kiegészítem: A keleti világ gyakorlatilag végtelen erőforrása van Oroszország-Kína mögött. Ukrajnának ilyen erőforrásai nincsenek, csak egy rakat elavult rozsdás szovjet+nato fegyver. De nem ez a legnagyobb gond, hanem az hogy az EU államszövetség minden szintjén dilettánsok/bűnözők/debilek vannak. Ez van ha teljesen kapcsolati alapon működik az EU. Sehol se alkalmasság/megválasztás alapján jutottak pozícióhoz.


E mellett ott van a szerencsétlen lakosság, akik most eszmélnek rá, hogy hova is juttatta őket az EU elhibázott politikája. Ursula/Scholz nagyot kockáztatott, pedig Amerika szempontjából eddig is a lehető legjobban alakultak a dolgok. Egyelőre nekem az tűnik a legvalószínűbbnek hogy le lesz zárva a poszthidegháborús korszak, méghozzá úgy hogy Nyugat európa maradéka is fel lesz számolva illetve visszasüllyed a harmadik világ szintjére.

Hogy kinek mennyi igazság van az irományában, az legkésőbb 1 év múltán kiderül. :)
Nincs keleti világ. Kína nem részese ennek a háborúnak, meg India se, meg a BRICS se. Oroszország csak Belaruszra számíthat, mert az az ő bábállamuk. Ennyi.

Pont hogy a hagyományos orosz érdekszférában lévő államok önállósodása látszik. Lásd Kazahsztán, nyíltan szembe helyezkedik az oroszok mostani hódításával. Vagy Azerbajdzsán ami meg mer támadni egy CSTO tagot. Oroszországnak már a saját szemétdombján sincs tekintélye.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 228
113
Egy atomnagyhatalom elitje nem fog csendben pityeregve a hátsó ajtón távozni.
Ha dőlnek, magukkal rántanak mindenkit.
Ez Golda Meir óta elég egyértelműen a világ tudomására lett hozva, nyugodtan lehet axiómaként kezelni.

(Az egykori szovjet háttér elit a SZU szétesésekor rögtön beleült a tutiba, ők voltak az 5. hadoszlop, nem ők dőltek, hanem a díszlet - mielőtt még bárki ellenpéldaként ezt az eseményt hozná fel. Továbbá USA támogatással megkapták a belarusz, kazah és ukrán atomarzenált is! Most ennek az elitnek az "utódjairól" van szó.)
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 132
23 135
113
Te amúgy elégedett vagy az oroszokkal?

Nekem nem kell elegedetnek lennem veluk. Nem vagyok bal oldali, nem vagyok kommunista, nem vagyok oroszfan, en magyar vagyok es Magyarorszag a hazam barhol is elek. Ergo nekem ebben a konfliktusban is az a fontos, hogy a hazam es a nepem a leheto legkevesebb problemaval es szenvedessel tudja maga mogott. Ez pedig velemenyem szerint akkor valosul meg, ha a mostani Eu-s vezetest levaltjak, a jelenlegi ukran kormanyt az oroszok vagy sajat nepe eltakaritja, megszunik az Ukrajnaban elo magyar es mas kisebbsegek vegzalasa. Nem bonyolult dolog ez.
 

kegyetlen petymeg

Well-Known Member
2020. április 18.
1 343
9 041
113
Ukrajna a végén elpusztul. Azonban ez nem fogja megmenteni az oroszokat sem a gazdasági hanyatlástól és az esetleges káosztól, ami ebből jöhet. Persze a végén majd kiderül, a különféle teóriákat felállítók közül, kinek lesz igaza.
Én, semlegesként az ukrán pusztulásra és az orosz gazdasági, társadalmi hanyatlásra tippelek, amikor vége lesz.
Egyébként, az oroszoknak most kellene győzelmet hirdetni és felajánlani a béketárgyalásokat. A mai annektálások után, bejelenteni ,hogy elérték a háborús célokat. Nyilván az ukránok erre nemet mondanának, nem lenne semmiféle béketárgyalás. A háború azonban más szemszögből folytatódhatna orosz részről.
Az lenne a legigazságosabb, ha mindenkinek igaza lenne, de sajnos a legpusztítóbb is.
 

Ember

Well-Known Member
2022. április 21.
945
8 121
93
Ennyire futotta.
Szereztem új receptes, robbanó cukros, meggy zselés milkát, illetve szárított birkatüdőt a macskának, úgyhogy nem tudod elvenni a jókedvem :D

@cirqle sose ment ki a divatból

Lehet, de lehet bunkó paraszt módjára csinálni, meg lehet kifinomultabban és civilizáltabban is.
Van macskád, minden megbocsátva. Ennyi kellett, hogy lekerülj a listámról.
Írj többet róla :)
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 762
9 120
113
Nekem nem kell elegedetnek lennem veluk. Nem vagyok bal oldali, nem vagyok kommunista, nem vagyok oroszfan, en magyar vagyok es Magyarorszag a hazam barhol is elek. Ergo nekem ebben a konfliktusban is az a fontos, hogy a hazam es a nepem a leheto legkevesebb problemaval es szenvedessel tudja maga mogott. Ez pedig velemenyem szerint akkor valosul meg, ha a mostani Eu-s vezetest levaltjak, a jelenlegi ukran kormanyt az oroszok vagy sajat nepe eltakaritja, megszunik az Ukrajnaban elo magyar es mas kisebbsegek vegzalasa. Nem bonyolult dolog ez.
Tekintsünk el attól ki mit tart Magyarország érdekének, mert abban úgysem fogunk egyetérteni.

Szerinted Oroszország jó úton halad hogy "eltakarítsák" az ukrán kormányt? Szerinted jó úton haladnak hogy leváltsák az EU vezetését?

Én azt látom hogy az EU-ban az oroszokkal való barátság teljesen vállalhatatlan lett. A szankciókat pedig ténylegesen mindenki támogatta. Ukrajnában pedig nyoma sincs annak hogy a kormány meg akarna bukni. 7 hónapja ellenállnak az orosz inváziónak és egy ideje már ők kezdeményeznek.