[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 247
37 108
113
A Zaporizzsja régióban tartózkodó orosz harcosok elmondták, hogy készek előrelépni
Gyenge pontokat keresnek a védelmünkben, próbálnak bejönni és áttörni, de nem fog sikerülni. A srácaink nagyon erősek a lélekben. Jól sikerült srácok. Van szenünk, tűzifánk és kályháink, kiástuk az árkokat, minden úgy van, ahogy lennie kell. Majdnem 100 százalékban készen állunk a támadásra. A srácok belefáradtak abba, hogy nyugodtan üljenek, és előre akarnak menni" – mondja a harcos.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 983
5 427
113
Amerikai "segítség"nélkül már sehol se lenne Izrael.

A Légierő az nem homogén dolog, vannak

- a frontlégierő / csatarepülők

- a hagyományos légierő

- és a stratégiai légierő


Az elmúlt 8 hónapban stratégiai légierő az abszolút nem volt, helyette a frontlégierő, az nagyon gyengén muzsikált, sokra nem való a nemirányított rakétával a légi tüzérségesdi. A hagyományos légierő is offolta az egészet, el - elrepült egy - egy Szu-30-as / Szu-34-es, alacsonyan, le is lőtték. mert hülye bevetési profil volt.

Szenvedtek egypár durva kijózanító verést, és most akcióban a stratégiai légierő, és idő kérdése, hogy a Szu-30 és Szu-34-esekről is KAB-ok, H-29-esek, H-59-esek, és hasonlók hulljanak alá.

Ha az Ukránok további gerilla akcióznának, pl. Moszkvában vagy Szentpétervárott is, azzal csak feltennék az I-re a pontot, tétovázás nélkül mennek a Surgical Strike.



Most három új dolog meg párhuzamosan:

- erősítés küldése a fontra

- Iráni egyszerhasználatos drónok tömeges vásárlása és bevetése

- infrastruktúra rombolás


Elég nehéz elhinni, hogy ennek ne legyen eredménye. Már most vannak konkrétan (Ukrán áramexport leállása). A tél is az Oroszoknak dolgozik. Már eléggé nyíltan lövik szét az Oroszok a kritikus infrastruktúrát, így valószínű az Ukrán lakosság jelentős része fűtés és áram nélkül marad a télre, már aki nem menekül el, és az Ukrán katonák és besorozottak morálja hol lesz a mínuszokban ? Lesz-e megfelelő téli ruházatuk ? És hogy működnek villamosság nélkül a gyártósorok, üzemek ?





A Magyar katona az évek óta az SA-6-os Kub-hoz van szokva, és a szokásos 5 év a Patriot-ra átképzés. De az Ukránok vannak akkora szellemi fölényben, szuper-mentális képességekkel, hogy nekik a tavasztól számítva már a THAAD-ot is tudják kezelni.
Valakinek van releváns forrása arról hogy mennyi idő alatt képeznek ki egy személyzetet Patriotra-Thaadra?Az hogy egy ország megrendeli és 5 évre áll rendszerbe egy fegyverrendszer nem egyenlő azzal hogy 5 év egy személyzet ki-átképzése.Például a magyar leo2 A7-esek beszerzése 2018 végén lett aláírva 2023-ban érkeznek meg de ez nem azt jelenti hogy 5 év egy harckocsi személyzet kiképzése.
 
W

Wilson

Guest
Persze hogy nem. Ez az orosz katonai doktrina. Amit te is tudsz, csak inkább ignorálod, mert szembe menne a narratíváddal.
Nincs itt semmi ignorálás márciusban küldtek be gépeket többek között Szu-34-t Kijev és Harkov fölé is és párat le is szedett belőlük az ukrán légvédelem, ezekről a veszteségekről megtalálod az orosz cikket megtalálod ebben a topikban, azóta nem nagyon küldenek gépeket az ukrán hátországba...

Szép szép, de még fel kell nőni Afganisztánhoz a nép megkopasztásában.

Ott 20 év alatt 2000 milliárd (!) dollárt égettek el a nagy büdös semmiért.
Illetve néhány multi és fegyvergyártó zsebének kitöméséért közpénzen.

Itt is ez megy kérem szépen. Dől a lé a bizniszmenekhez, hiszen az elkótyavetyélt készletek pótlását nyilván közpénzből fizeti az európai állampolgár. Lásd új "német" "védelmi" költségvetés. Amerikában előrébb járnak, csak ott ugye az a duma, hogy azért vagyunk nagy és gazdag nép mert mi uraljuk a világot. Azért megnézném, hogy az elmúlt 100 évben a népesség mekkora része élt minőségi életet, és, hogy ez vajon növekvő vagy csökkenő tendenciát mutat. Na vajon?

Namármost ez az ukrán is egy totál mesterségesen gerjesztett konfliktus, költeni pedig csak a szenvedők megsegítésére igazolható morálisan.

Ehhez képest fizetjük (a viszonylag jóléti nyugat kollektíven) a military industrial complex részvényeseit, az energetikai óriások brutális profitját, és kurva mindegy, hogy ezek amerikainak, orosznak vagy arabnak vannak cimkézve, valamint továbbra is a big pharma jövedelmét, bár ők most kicsit kussolhatnak, hogy a coviddal sikerült megkopasztani a világot.

Az átlag "jólétben" élő polgár szintjén ez úgy néz ki, hogy ha lehet szakadjon meg a melóban, és amit keres azt költse a szükséges kalóriára és a rezsire. Ennyi.
A nem "jólétben" élők pedig mehetnek a frontra, dögölhetnek meg és elpusztul az a maradék otthonuk is ami még az övék volt.

Ráadásul ezt az egész lehúzást egyre silányabb ripacs bohócokkal nyomják le a nép torkán, lásd mr greenbox pöcszongora szappanopera Zselé ("ukrán" elnök úr :D :D :D :D), ms korrupt megnemválasztott smsben milliárdos közpénzt elszaró van még Lejjebb ( európa teljhatalmú úrnője), magatehetetlen veggie Bidé szerencsétlen, medvénlovagló keménytökű Putyin, aki ugyanúgy baszakodik a konfliktus elhúzásával mint mindenki más, aztán még vannak ilyen láncfűrészes gyilkos MBS-ek, a jófej Musk aki lefedi internettel az egész világot (de csak a jók kapnak belőle:) na meg Kína aki olyan falansztert épít baszki, hogy Orwell elbújna szégyenében.

@Wilson tudom, hogy keveset dícsérlek, de most megteszem, az avatárod kiválasztása telitalálat!
Ha nem vetted volna észre jól megvagyok a dícséreted nélkül, és mivel csak áprilisban regisztráltál nagy valószínűséggel nem tudod miért ez most éppen az avatarom...Ami pedig a hozzászólásod többi részét illeti demokráciában élsz ,ha nem tetszik, hogy Németország az EU és Magyarország támogatja az ukránokat az oroszok elleni harcban élhetsz a jogoddal és az ezzel kapcsolatos nem tetszésednek minden további nélkül hangot adhatsz a megfelelő csatornákon keresztül, de még tüntetést is szervezhetsz és felvonulhatsz az ukránok támogatása ellen tiltakozni...
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Az amerikai különleges erők aktív tisztjeit kiiktatták Donbászban

„A külföldi angolul beszélő zsoldosok egy csoportja, több mint 10 fő, akik között az amerikai különleges alakulatok aktív tisztjei is voltak, bejöttek a faluban lévő távoli megfigyelőállomásunkra. Pologi, Zaporozhye régió. A megfigyelőhelyen 3 harcosunk volt, akiknek vissza kellett vonulniuk . Miután a zsoldosok bekerültek a pozíciónkba, szörnyű dolgok kezdődtek velük, mert harcosaink erősítést hoztak magukkal, és elkezdték kiütni a zsoldosokat. Az amerikaiak úgy döntöttek, hogy visszavonulnak a sajátjukhoz, de útközben megcsapta őket a mi „Napunk (TOS-1)”” – mondta Bezsonov.
Kérlek citáld azt is, hogy mi alapján nyert bizonyítást az 'aktívságuk'.
Ennek hiányában valótlanságot, fake news-t terjesztesz, mondhatni hazudsz.
thx.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 598
113
Persze, felkészült ...


Hülye index szintén írja, hogy már Koreába is menekültek oroszok a sorozás elől ...

Ember! Megint szálka és gerenda? 40 millás Ukrajna lassan 20 milla!!! A 20 milla mind meghalt, vagy elhúzott? Nyilván, ahogy a szír menekülteknél is, most is minden ukrajnai menekült nő ...
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 247
37 108
113
Leleplezés: Mielőtt Ukrajna felrobbantotta volna a Kercsi hidat, brit kémek terveztek különféle akciókat.
Érdekes
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 371
113
Olvassd már el mi az állítmány!
Magyar tanárt kérdezz meg a közeledben.

A második világháborút meg nem lehet újrakezdeni!
Annak már vége van, kb. 82 éve!

Ne nyaljál be minden Putyini hazugságot.
;)
Vagy ne próbáld meg előadni, hogy:
"Sokkoló, de igaz...."

Ezt nevezik trollkodásnak.
Nem kell megkérdeznem magyartanárt, mert az vagyok. Tanulj már meg helyesen írni legalább!
Nos, akkor mi az állítmány? Írd le nekem! És azt is mit jelent. Kérem az állítmányokat! Ha nem megy, segítek!
Nem vagy egy matektanár az biztos. Én szégyelném magam, ha egy egyszerű kivonást sem lennék képes elvégezni.
Én nem nyalni szoktam, hanem értelmezni. A nyalás a te kiemelt műveleted.
Én nem adtam elő semmit, rendelkezésre bocsátottam egy hozzászóló gondolatait és idézéseit az itt kommentelők számára.
Definiáld mi a trollkodás jelentése. Hátha sikerül!
Örülök, hogy hozzájárulhattam szellemi épülésedhez. Rád fér!
 
T

Törölt tag 1711

Guest

Nos, ha ez hiteles, akkor az oroszok az elmúlt hetekben-hónapokban több tankot veszítettek, mint amit a raktárakból hirtelen pótolni tudtak (ugyebár a javítás, helyreállítás egyfajta szűk keresztmetszet).

Már vagy fél éve hordják ki-be a haditechnikát Belaruszból.
Egy része nagyjavítás/modernizálás után visszamegy, egy részét viszik a milíciának, cserébe új cuccot kapnak.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 638
48 371
113

Az FSZB megmutatta a krími hídon elkövetett terrortámadás résztvevőit (FOTÓ)​

Az Orosz Föderáció Szövetségi Biztonsági Szolgálata képeket mutatott azokról, akik részt vettek a krími híd elleni terrortámadás megszervezésében.

A közzétett anyagok között van egy filmtekercses teherautó röntgenfelvétele is, amely alá robbanóanyagot rejtettek el, valamint egy fotó a személygépkocsi fuvarokmányairól.

Amint azt a Russzkaja Veszna közölte , öt orosz, három ukrán és örmény állampolgárt vettek őrizetbe.

Emlékezzünk vissza, hogy az ukrán védelmi minisztérium hírszerzési főigazgatóságát és személyesen annak vezetőjét, Kirill Budanovot nevezték ki a terrortámadás szervezőjének. A GUR tiszt a teljes útvonalon irányította a rakományt, a kommunikációhoz egy virtuális névtelen számot használtak.

Источник: https://rusvesna.su/news/1665556233
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 745
113
Kérlek citáld azt is, hogy mi alapján nyert bizonyítást az 'aktívságuk'.
Ennek hiányában valótlanságot, fake news-t terjesztesz, mondhatni hazudsz.
thx.
ugyan már Sir ne találd már ki hogy egyetlen egy aktív állományban lévő nyugati katona sincs ott .. hagyjuk már ezt a dajkamesét meg bizonyíték kérést,
most olyan mint ha azt kérném tőled,hogy bizonyítsd be hogy nem voltak aktív állományúak,mert ha nem teszed akkor mondhatni te hazudsz,és eltagadod a valóságot .. ne nyomjuk már le óvodás szintre a topicot ha kérhetem,ilyen dedós beszólogatásokkal.
egy állítás vs egy tagadás szintre ... hogy kinek az apukája erősebb
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
ugyan már Sir ne találd már ki hogy egyetlen egy aktív állományban lévő nyugati katona sincs ott .. hagyjuk már ezt a dajkamesét meg bizonyíték kérést,
most olyan mint ha azt kérném tőled,hogy bizonyítsd be hogy nem voltak aktív állományúak,mert ha nem teszed akkor mondhatni te hazudsz,és eltagadod a valóságot .. ne nyomjuk már le óvodás szintre a topicot ha kérhetem,ilyen dedós beszólogatásokkal.
egy állítás vs egy tagadás szintre ... hogy kinek az apukája erősebb
Nem én állítok valamit.
Jaaa az óvodás, ha vmi alátámasztást kérek egy elég vaskos gyanúsításra.
De az, hogy innen-onnan (nevesen orosz oldalról) betesznek egy ilyet, az rendben van.
És akkor jössz a kettős mércével...vicceske vagy ma reggel.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 099
24 745
113
Nem én állítok valamit.
Jaaa az óvodás, ha vmi alátámasztást kérek egy elég vaskos gyanúsításra.
De az, hogy innen-onnan (nevesen orosz oldalról) betesznek egy ilyet, az rendben van.
És akkor jössz a kettős mércével...vicceske vagy ma reggel.
Okes Higgi igazad van, akkor legyen a te szabályaid szerint

bizonyítsd be hogy nem aktív állományú nyugati katonák voltak... :)

Látod ennyire egyszerű ez, mivel maximum te is csak feltételezel, mégsem vágom hozzád, hogy netto hazugság és topic romboló dezinformáció amit idehordasz.


Mindenféle riposzt helyett, leszel szíves akkor azt reagálni a kommentemre amit kértem, tehát előállsz a farbával, ami bizonyítja 100%-osan hogy nem aktív állományú nyugati katonák voltak.

Gondolom nem csak én várom
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 830
48 521
113
Okes Higgi igazad van, akkor legyen a te szabályaid szerint

bizonyítsd be hogy nem aktív állományú nyugati katonák voltak... :)

Látod ennyire egyszerű ez, mivel maximum te is csak feltételezel, mégsem vágom hozzád, hogy netto hazugság és topic romboló dezinformáció amit idehordasz.


Mindenféle riposzt helyett, leszel szíves akkor azt reagálni a kommentemre amit kértem, tehát előállsz a farbával, ami bizonyítja 100%-osan hogy nem aktív állományú nyugati katonák voltak.

Gondolom nem csak én várom
Szerintem egyáltalán nem biztos, hogy aktív állományúak. Bőven lehet, hogy “családi okok miatt” leszereltek valamikor március eleje óta.
Tudod, deniability ;)
(Nem tudom mi lenne a helyes magyar kifejezés erre, lévén tökönrúgott országunk nemigen jutott odáig, hogy akarjon küldeni külföldre titkosmókus katonákat - tudtommal)
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
Okes Higgi igazad van, akkor legyen a te szabályaid szerint

bizonyítsd be hogy nem aktív állományú nyugati katonák voltak... :)

Látod ennyire egyszerű ez, mivel maximum te is csak feltételezel, mégsem vágom hozzád, hogy netto hazugság és topic romboló dezinformáció amit idehordasz.


Mindenféle riposzt helyett, leszel szíves akkor azt reagálni a kommentemre amit kértem, tehát előállsz a farbával, ami bizonyítja 100%-osan hogy nem aktív állományú nyugati katonák voltak.

Gondolom nem csak én várom
Mivan?
Kolléga állította, hogy ott vannak.
Én megkértem, hogy az agitprop, orosz cikken kívül hozzon, az abban megfogalmazott vádait alátámasztó valamit.
Erre, hogy akkor én bizonyítsam az ellenkezőjét?
He?
Nem.
 
  • Vicces
  • Tetszik
Reactions: megazez and Catles