[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

W

Wilson

Guest

A "Svatovo-Kremennaya" útvonal gyakorlatilag az ukrán fegyveres erők ellenőrzése alatt áll - Gaidai​


2022. október 28., péntek, 20:23

021e1bf-svatove-kreminna.jpg



Szerhij Gaidai, a luhanszki területi állami közigazgatás vezetője elmondta, hogy a Szvatove-Kreminna autóút szinte az AFU ellenőrzése alatt áll...

Forrás: Gaidai a Facebookon

Közvetlen beszéd: "Egyelőre nem nevezzük meg konkrétan a településeket. Jobb, ha ezt a vezérkarra bízzuk, de elmondhatjuk, hogy a Szvatovo-Kreminna autóút gyakorlatilag az AFU ellenőrzése alatt áll.

A rossz időjárás és a több napon át tartó heves felhőszakadások ellenére még mindig van némi haladás, kicsi, de van némi haladás.

Részletek: Gaidai felszólította az embereket, hogy tartsanak információs csendet és várják meg a vezérkari üzenetet.

Reméli, hogy a hadsereg a jövő héten engedélyezi néhány fotó és videofelvétel megosztását a Luhanszki terület megszállt területeiről.

Később az AFU csapatok keleti csoportosításának szóvivője, Szerhij Csereváty megerősítette, hogy az AFU teljes tűzuralom alá vonta az autóutat.

Csereváty hozzátette, hogy ott most is folynak a harci műveletek, amelyekről később beszámolunk.

Ami ezt megelőzte: Október 27-én Szerhij Haidai azt mondta, hogy az ukrán fegyveres erők, ha lassan is, de előrenyomulnak Szvatove és Kreminna irányában.

 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Mit mondhatnék... Csak ezekkel lőjetek, kaprok !

"Az elavult és gyenge minőségű bolgár tüzérségi lőszer elégedetlenséget okoz az ukri hadseregben.
A lövedékek gyakran nem robbannak fel ha eltalálják a célt, de a fegyverek sérüléséhez is vezetnek. Eddig legalább 4 olyan eset ismert, amikor a felszerelés megsemmisült a rossz minőségű lőszerek miatt."


Harkovi front

Ezt a bolgár lőszerdolgot nem igazán értem... Magán a gránáttesten 2 rész az ami az üzembiztonság szempontjából lényeges, az pedig a vezetőgyűrű (ami réz, szóval nem lehet gond vele) és az első központozó felület. Ha be lehet tölteni, akkor legfeljebb pontossággal akadhat gond, megakadni nem a gránáttest miatt fog, azt inkább a csőbe került szennyeződés okozza. A videón látható csőrobbanás okának én inkább gyújtóhibát mondanék, ami viszont röhej, tekintve hogy azt tesznek bele amit akarnak és biztos hogy lehet keríteni új gyártásút vagy legrosszabb esetben egy közcsavarral akár más típussal is kiváltható az eredeti gyújtószerkezet.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 305
12 658
113
Ezt a bolgár lőszerdolgot nem igazán értem... Magán a gránáttesten 2 rész az ami az üzembiztonság szempontjából lényeges, az pedig a vezetőgyűrű (ami réz, szóval nem lehet gond vele) és az első központozó felület. Ha be lehet tölteni, akkor legfeljebb pontossággal akadhat gond, megakadni nem a gránáttest miatt fog, azt inkább a csőbe került szennyeződés okozza. A videón látható csőrobbanás okának én inkább gyújtóhibát mondanék, ami viszont röhej, tekintve hogy azt tesznek bele amit akarnak és biztos hogy lehet keríteni új gyártásút vagy legrosszabb esetben egy közcsavarral akár más típussal is kiváltható az eredeti gyújtószerkezet.
Ha lejárt szavatosságú lőszert adtak, akkor elképzelhető, hogy a lőpor már kikristályosodott és sokkal érzékenyebb lett, mint volt.
Ebből következően a lövedék (HE) már a csőben felrobbanhat.
 

DTheo

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
1 157
3 434
113
Műholdat nem muszáj kinetikus fegyverrel lőni. Elég sérülékeny holmik ezek, egy rendes lézer is gazdasági totálkárosra tud váltzoztatni egy tipikus műholdat.
Elnézést, hogy csak most reagálok, de az előző hsz-be nem fért bele, pedig elvileg 10e karakteres a limit, s a word szerint még szóközökkel se érte el a 8 ezret, így is faragtam belőle.

Szóval, én is olvastam erről (mondjuk itt és itt), de lényegében nem sokat lehet tudni róla. Találkoztam egy 1500km-es adattal, de minden cikk ellenére az látszik, hogy a starlinkek megbízhatóan működnek. Továbbá, tudtommal az ukránoknak van saját műholdjuk is (volt itt róla egy cikk, hogy pl egyet adományokból vettek), s az is üzemel - vagy legalábbis nem jött róla olyan hír, hogy működésképtelenné tették volna - , ha "üzenni szeretnének".
Azt elhiszem, hogy kísérleteznek ilyen fegyverrendszerekkel, de hogy melyik milyen fázisban van, hány működőképes lehet, milyen a karbantartási igénye, mennyire üzembiztos stb. ezekről sztm csak találgatni lehet.
Putyin benézte....:D
Az oroszoknak is fáj ez rendesen. Nekem az a bajom, hogy mind a két oldalnak "maga felé hajlik a keze" a kérdésben, s aki fel meri egyáltalán vetni, hogy a szankciók egy jelentős része jelen formájukban végtelenül káros az eu-nak, s így Magyarországnak is, az már rögtön "hasznos idióta". (Tudom, ha ugyanannyit nyomok, mint egy kacsa, akkor a logikus következtetés az, hogy fából vagyok. Tehát? Boszorkány! : )
Akkor ki volt a "hasznos idióta" a független-objektívoknál, mikor kritika nélkül sorozatba vették át a hülyeségeket különböző nyugati "agytrösztöktöktől"? Jah, hogy az "nem úgy volt", meg különben is Putyin. Óriási érdemi vitákat lehet így lefolytatni és most nem a fórumra gondoltam.
 

cirqle

Well-Known Member
2021. december 5.
8 826
48 459
113
Elnézést, hogy csak most reagálok, de az előző hsz-be nem fért bele, pedig elvileg 10e karakteres a limit, s a word szerint még szóközökkel se érte el a 8 ezret, így is faragtam belőle.

Szóval, én is olvastam erről (mondjuk itt és itt), de lényegében nem sokat lehet tudni róla. Találkoztam egy 1500km-es adattal, de minden cikk ellenére az látszik, hogy a starlinkek megbízhatóan működnek. Továbbá, tudtommal az ukránoknak van saját műholdjuk is (volt itt róla egy cikk, hogy pl egyet adományokból vettek), s az is üzemel - vagy legalábbis nem jött róla olyan hír, hogy működésképtelenné tették volna - , ha "üzenni szeretnének".
Azt elhiszem, hogy kísérleteznek ilyen fegyverrendszerekkel, de hogy melyik milyen fázisban van, hány működőképes lehet, milyen a karbantartási igénye, mennyire üzembiztos stb. ezekről sztm csak találgatni lehet.
Én úgy tudom az USÁnak és az oroszoknak is van már működőképes lézeres műholdelhárító rendszere. Kb azért nem vetik be, mert ez is egyfajta MADhez vezetne (“csak” a műholdas rendszerei esnének ki a világnak pár perc alatt), atomháború nélkül.
Arra írtam amúgy, hogy az eredetileg idézett cikk hozta a szokásos, “az oroszok a tűzzel játszanak ha műholdakat akarnak megsemmisíteni!” fajta kreténséget.
Egy műholdat elég működésképtelenné tenni, az pedig nagyenergiájú lézerekkel a földfelszínről se nagy kunszt. És akkor nem robban fel, stb, csak egy nagy fémdarabként létezik tovább.

Más: úgy látszik, itt még volt áram
 
W

Wilson

Guest

A Pentagon nyilvánosságra hozta az Ukrajnának nyújtott legújabb katonai védelmi segély listáját 275 millió értékben....​


A Pentagon közölte , hogy 275 millió dollárt különítettek el az ukrán fegyveres erőknek nyújtott új segélyekre.

Az új segélycsomagot hagyományosan Joe Biden amerikai elnök engedélyezte. A rendszeres támogatás Ukrajna kritikus szükségleteinek kielégítésére irányul a biztonság és a védelem területén.

2021 augusztusától a mai napig az USA 24 döntést hozott az ukrán hadsereg modern fegyverekkel való támogatásáról az amerikai hadsereg tartalékaiból.

Az új csomag tartalma:
  • minősített számú GMLRS rakéta M142 HIMARS rakétarendszerekhez;
  • 500 darab 155 mm-es nagy pontosságú lőszer (valószínűleg M982 Excalibur);
  • 2000 RAAM, amelyekkel páncéltörő aknamezőket hoznak létre;
  • több mint 1300 meg nem nevezett páncéltörő rendszer;
  • 125 HMMWV nagy mobilitású többcélú kerekes járművek;
  • minősített számú kézi lőfegyver;
  • 2 750 000 lőszer kézi lőfegyverekhez;
  • a műholdas kommunikáció négy komplexuma.

A legújabb védelmi segélycsomagokban az Egyesült Államok speciális RAAM lőszereket küld az ukrán erőknek .

A páncéltörő aknákkal ellátott RAAM lövedéket 155 mm-es tarack szállítja. Egy 155 mm-es RAAM lőszer kilenc aknát hordoz.

Egy hat ágyúból álló üteg gyorsan elhelyezhet egy páncéltörő aknamezőt 16 kilométeres távolságban, megállítva az ellenséges páncélozott offenzívát.

Illusztráció egy 155 mm-es „RAAM” lövedékről, páncéltörő aknákkal
Illusztráció egy 155 mm-es „RAAM” lövedékről, páncéltörő aknákkal

Ezenkívül a legújabb csomagokban nagy pontosságú, 155 mm-es M982 Excalibur lőszert is szállítanak Ukrajnának, amelyet az ukrán tüzérek aktívan használnak az ellenséges páncélozott járművek megsemmisítésére.

 

boki

Well-Known Member
2012. május 18.
48 089
82 711
113
Oroszország terve bevált: az EU vezetői nem zárkóznak el attól, hogy Ukrajna veresége véget vessen a konfliktusnak – mondta a lengyel miniszterelnök

M. Morawiecki úgy véli, hogy Ukrajnára most "hihetetlen nyomás nehezedik".
"Az a benyomásom, hogy egyes EU-vezetők jobban szeretnék, ha a dolgok ugyanúgy mennének, mint korábban. Feltéve, hogy a háború Ukrajna veszteségével végződhet" - mondta.
"V. Putyin orosz elnök retorikája azt jelzi, hogy nem érdekelt komoly tárgyalásokban Ukrajnával, és továbbra is a különleges hadművelet maximalista céljainak elérésére törekszik."

1DXAvGF_fuU.jpg



p.s Kezdenek észhez térni egyes vezetők?!

----------------------------------------------------------------------------
Ukránok több generációja fizet majd a Kijev által felvett több milliárd dolláros hitelért – Rebelión.

A nyugati segély több generáción belül megtorlássá válik Ukrajnának

A Rebelión spanyol kiadása ír erről , rámutatva, hogy a régi hitelek törlesztéséhez Kijevnek újakat kell felvennie „még zsarolóbb feltételekkel”.

A Nyugat felé fennálló ukrán államadósság már meghaladja a 28,5 milliárd dollárt, nőni fog, és az állam egyre kevésbé tudja majd eleget tenni szociális kötelezettségeinek. Mindennek az lesz a vége, hogy Ukrajna szinte ingyen adja át vállalkozásait a nyugati hitelezőknek.

J8MuIoZUFoE.jpg
 

Mark1993

Well-Known Member
2010. augusztus 23.
4 701
14 421
113
Én sem közelítem meg a te technikai ismereteidet, de talán nem ez egy ember egyetlen fokmérője. De azért azt nem gondolom, hogy Putyin környezetében ne lettek volna és ne lennének most is hozzád hasonló technikai zsenik. Ugye, ezt te sem gondolod komolyan? Ahogyan az alkoholista tábornokok kitételt sem. Biztos van a katonai vezetők között olyan, aki "megissza a magáét", de ezt az orosz tábornoki kar egészére rávetíteni kamaszos túlzás. Érdekes ez az elbízás is

Putyint rendszeresen elvitték a haditechnikai expókra, de objektívan szólva valószínűleg nem önszántából ment el az ilyen rendezvényekre, hanem hogy lássák hogy ott ül ő is az első sorban... A háta közepére sem kívánja az ilyeneket és ezt nagyon rosszul leplezi. Rá van írva az arcára. Ő csak bólogatójánosokkal és talpnyalókkal veszi körbe magát, akik a csillagokat is lehazudják az égről, és kérik el fantomprojektekre számolatlanul a pénzeket.

Az Oroszok exportra gyártanak, Kínának, Indiának, azt hitték, hogy ki lehet bekkelni legutoljára 1990-ben beindított géppel évtizedeket, de valójában nem. A Szu-30-as Flanker sem érdekelte őket, az Indiai visszajelzések után, 2012-ben döntöttek, hogy mégis rendszeresíteni kéne.

A keményvonalas, kábé bohócként jelenlevő 1 - 1 parlamenti képviselőjük mondta, hogy Putyin lezüllesztette az Orosz Hadsereget a nemtörődömségével, amit a nép meg sem hallott, aki meg igen, az hivatalból legyintett rá, és kevesen gondolták, hogy mondhatnak részigazságokat.

Véletlen, hogy mind Oroszország, mind Ukrajna a 130. helyen vannak a korrupciós listán, a 180-ból ?



"Vlagyimir Putyin orosz elnök kijelentette, hogy nem volt és nincs is az az érzése, hogy Ukrajnában alábecsülték volna az ellenséget."

Egy győztes, de ugyanakkor indokolatlanul kudarcos, véráldozatos háborút otthon eladni nem lehet, ami lassacskán egyre keservesebb lesz a számukra. Erre illik a Pirrusi győzelem, hogy még egy ilyen győzelem, és mind elbukunk. Nem nagyon akar szembenézni a realitással, hiszen akkor elismeri, hogy hibázott, de nagyot. Odahaza is óriási lenne a felháborodás, hogy több ezer Orosz halt meg teljesen indokolatlanul és elkerülhetően Ukrajnában. Mellesleg azt is el kéne ismernie, hogy Oroszország konkrétan működésképtelenné vált az ő általa vezetett korrupció miatt. A hadsereget szétlopták és sorra derülnek ki, hogy sok minden csak papíron létezik az országban. Sok mindenre adtak pénzt, de az nagyrészt nem a kijelölt célra ment el.

És a meglevő dolgoknál is milyen dolog az, hogy Putyin személyesen maga dönt arról, hogy mit szabad támadni, vagy nem ?

Ha a mostani Orosz Hadseregnek kéne szembenéznie a 80-as évek Szovjet Hadseregével, akkor az utóbbi kerülne ki győztesnek, egyértelműen, jelképes veszteségekkel.


Putyin beszéde is elhúzódó konfliktust jósol, évtizedes válságsorozatot a világban. Tehát nincs még vége ennek a konfliktusnak.

Az USA az Öbölben elhúzódó, féléves, és nagy véráldozatos háborúra készült, de mivel ésszerűen lépett fel, 43 nap alatt leharcolták őket. Az Oroszok 8 hónap alatt mit értek el az eredeti terveikből ?

Mi tartotta vissza őket, hogy a régi és jó Szovjet tankönyvek szerint járjanak el hadvezetésileg ?
 

Roni

Well-Known Member
2010. június 30.
16 466
19 050
113
Putyint rendszeresen elvitték a haditechnikai expókra, de objektívan szólva valószínűleg nem önszántából ment el az ilyen rendezvényekre, hanem hogy lássák hogy ott ül ő is az első sorban... A háta közepére sem kívánja az ilyeneket és ezt nagyon rosszul leplezi. Rá van írva az arcára. Ő csak bólogatójánosokkal és talpnyalókkal veszi körbe magát, akik a csillagokat is lehazudják az égről, és kérik el fantomprojektekre számolatlanul a pénzeket.

Az Oroszok exportra gyártanak, Kínának, Indiának, azt hitték, hogy ki lehet bekkelni legutoljára 1990-ben beindított géppel évtizedeket, de valójában nem. A Szu-30-as Flanker sem érdekelte őket, az Indiai visszajelzések után, 2012-ben döntöttek, hogy mégis rendszeresíteni kéne.

A keményvonalas, kábé bohócként jelenlevő 1 - 1 parlamenti képviselőjük mondta, hogy Putyin lezüllesztette az Orosz Hadsereget a nemtörődömségével, amit a nép meg sem hallott, aki meg igen, az hivatalból legyintett rá, és kevesen gondolták, hogy mondhatnak részigazságokat.

Véletlen, hogy mind Oroszország, mind Ukrajna a 130. helyen vannak a korrupciós listán, a 180-ból ?





Egy győztes, de ugyanakkor indokolatlanul kudarcos, véráldozatos háborút otthon eladni nem lehet, ami lassacskán egyre keservesebb lesz a számukra. Erre illik a Pirrusi győzelem, hogy még egy ilyen győzelem, és mind elbukunk. Nem nagyon akar szembenézni a realitással, hiszen akkor elismeri, hogy hibázott, de nagyot. Odahaza is óriási lenne a felháborodás, hogy több ezer Orosz halt meg teljesen indokolatlanul és elkerülhetően Ukrajnában. Mellesleg azt is el kéne ismernie, hogy Oroszország konkrétan működésképtelenné vált az ő általa vezetett korrupció miatt. A hadsereget szétlopták és sorra derülnek ki, hogy sok minden csak papíron létezik az országban. Sok mindenre adtak pénzt, de az nagyrészt nem a kijelölt célra ment el.

És a meglevő dolgoknál is milyen dolog az, hogy Putyin személyesen maga dönt arról, hogy mit szabad támadni, vagy nem ?

Ha a mostani Orosz Hadseregnek kéne szembenéznie a 80-as évek Szovjet Hadseregével, akkor az utóbbi kerülne ki győztesnek, egyértelműen, jelképes veszteségekkel.




Az USA az Öbölben elhúzódó, féléves, és nagy véráldozatos háborúra készült, de mivel ésszerűen lépett fel, 43 nap alatt leharcolták őket. Az Oroszok 8 hónap alatt mit értek el az eredeti terveikből ?

Mi tartotta vissza őket, hogy a régi és jó Szovjet tankönyvek szerint járjanak el hadvezetésileg ?
c0aeeb99b5a1b5bc8ffdbbecd7c15f44--humor-memes-funny-memes.jpg
 

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 649
9 211
113

"A német államfő szerint a látszatbéke csak tovább növelné Putyin étvágyát"​

Igazad van, tehát valódi békére van szükség, hogy Putyint jóllakassuk...
Támogatom, épp ideje lenne..

Hmm dolgozik a F.O.S médiagenerátos heti, következő ferdítése, hogy tudják, mi Putyin rejtett álma, kivánságai?
Szerintem még azt sem sejtik, mit hoz a holnap..

A látszatbéke az, ha engednek Putyinnak. Szóval igen, úgy néz ki a valódi béke elkerülhetetlen. De mivel Putyin nem fogja feladni, ezért meg kell várni amíg olyan veszteségeket szenved, hogy elkerülhetetlen lesz számára. A most besorozatakat mindenképpen bevetik és annak eredményétől függ az új helyzet. Talán jövő nyárra lehet radikálisan új helyzet.
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Ha lejárt szavatosságú lőszert adtak, akkor elképzelhető, hogy a lőpor már kikristályosodott és sokkal érzékenyebb lett, mint volt.
Ebből következően a lövedék (HE) már a csőben felrobbanhat.
khmm... Tizenévig dolgoztam ilyenekkel ;)
Klasszikus fekete lőport ezekben a gránátokban nem is találsz, némelyik régebbi gyújtószerkezetben fordul csak elő. A modern nitrocellulóz lőporok esetében én nem találkoztam kikristályosodással még 60-70 éves szántóföldön kifordított, évek óta sérült lőszerhüvelyben sem. Az iniciáló robbanóanyagokra jellemző ez inkább, de azok szintén a gyújtóban találhatóak, a gránáttestek alapesetben öntött trotilt és préselt erősítőtöltet ("boostert") vagy flegmatizált hexogént tartalmaznak, de van amikor az erősítőtöltet magán a gyújtószerkezeten van.
Metszet egy 152-es gránátról :
images

De akkor megkérdem, hogy a Krabokhoz kapott 155-ösökben is ki van kristályosodva valami? Csak mert ott is akadt pár csőrobbanás.
Szerintem inkább az a helyzet, hogy a buta kolhozmuzsikjai eszetlenül veretik és magasról szarnak mind a biztonságos üzemeltetés alapvető szabályaira, mind az előírt karbantartásokra és ebből fakadnak a problémák, amire persze rámozdul a ruszki agitprop is, mert kapóra jön nekik, hogy az ilyen hírek felerősítésével bizonytalanságot kelthetnek az ellen soraiban ;)
 

Vipera kapitány

Well-Known Member
2021. május 11.
940
8 155
93
Oroszország terve bevált: az EU vezetői nem zárkóznak el attól, hogy Ukrajna veresége véget vessen a konfliktusnak – mondta a lengyel miniszterelnök

M. Morawiecki úgy véli, hogy Ukrajnára most "hihetetlen nyomás nehezedik".
"Az a benyomásom, hogy egyes EU-vezetők jobban szeretnék, ha a dolgok ugyanúgy mennének, mint korábban. Feltéve, hogy a háború Ukrajna veszteségével végződhet" - mondta.
"V. Putyin orosz elnök retorikája azt jelzi, hogy nem érdekelt komoly tárgyalásokban Ukrajnával, és továbbra is a különleges hadművelet maximalista céljainak elérésére törekszik."

1DXAvGF_fuU.jpg



p.s Kezdenek észhez térni egyes vezetők?!

----------------------------------------------------------------------------
Ukránok több generációja fizet majd a Kijev által felvett több milliárd dolláros hitelért – Rebelión.

A nyugati segély több generáción belül megtorlássá válik Ukrajnának

A Rebelión spanyol kiadása ír erről , rámutatva, hogy a régi hitelek törlesztéséhez Kijevnek újakat kell felvennie „még zsarolóbb feltételekkel”.

A Nyugat felé fennálló ukrán államadósság már meghaladja a 28,5 milliárd dollárt, nőni fog, és az állam egyre kevésbé tudja majd eleget tenni szociális kötelezettségeinek. Mindennek az lesz a vége, hogy Ukrajna szinte ingyen adja át vállalkozásait a nyugati hitelezőknek.

J8MuIoZUFoE.jpg
Ez illik az elképzelésembe...tehát mivel jön a józan ész kijózanodás békepártolás és a békülékenység...ezért még az idén (szerintem) megvan az esély rá, hogy vegyifegyvert vagy atomot kell hasznàlnia az angolszász-ukrán menedzsmentnek, mert ezt a háborút fenn kell tartani...most b.szogatják a BRICS szék egyik lábát Oroszországot, közben indiai "haversrác" lett brit vezető báb talán az India láb kirugdosásához vagy megnyeréséhez, befolyásolásához ("Narendra Modi indiai miniszterelnök, illetve nacionalista pártja, a Bharatíja Dzsanata Párt (BJP) az elsők között gratulált az új brit kormányfőnekNarendra Modi a Twitteren azt írta, alig várja, hogy együtt dolgozhasson brit kormányfővel, Sunakot pedig az Egyesült Királyságban élő indiaiak „élő hídjának” nevezte, aki remélhetőleg segít „történelmi kapcsolataink modern partnerséggé alakításában") a BRICS alól...és az Észak- és Dél-Korea közti feszültséget szítani angolszász-koreai hadgyakorlattal ("A gyakorlat "elkerülhetetlen válaszlépés" volt az Egyesült Államok és Dél-Korea közös hadgyakorlatára.- közölte az Észak-Koreai Központi Hírügynökség") meg Tajvanon angolszász flottával keverni Kínai lábát rugdosni a BRICS-nek. Azért mert az angolszászoktól (USA, Kanada, Új-Zéland Nagy Britannia, Ausztrália) relative biztonságos távolságban van (szárazföldi és tengeri értelemben) közvetve nem érintettek (erre az arab tavasz óta tipikus demokratapárti logikával ügyelnek, mert a hülye republikánus odamegy és harcol kib.ssza a sok pénzt az ablakon ) de kultúrálisan befolyásolnak és a vazallus gyarmati országokat (Japán, Dél-Korea, EU stb.) sakkban tartják, katonai bázisokat tartanak fenn védvonalnak és fegyvervásárlónak, gazdasági előnyöket szereznek maguknak stb.
A lényeg, hogy a háború elhúzódásához (Nash-egyensúly) angolszász szemszögből mindenképpen (!) taktikai nukleáris fegyvert kell bevetni vagy kiprovokálni a használatát (ha a Kárpátok nem védenek meg, akkor mi itt csak hasznos járulékos veszteség vagyunk). És zseniálisan az EU is finanszírozta az ukránokat, fegyverezte az ukránokat és esetleg harcolni is fogunk helyettük, mármint az angolszászok helyett (ez a többi konfliktusgócra is igaz). Kis költségvetésű és nagyon jó befektetés mást betolni sodorni és fegyverezni meg pajzsnak használni gazdasági növekedés miatt.
Lehet hogy nem lesz, vagy csak közel leszünk hozzá vagy sosem derül ki, de most az angolszász érdek az lenne hogy nukleáris/oiszkos bomba fegyvert használjon az egyik fél.

De nyugodjon meg mindenki!!!... már van egyetlen darab Lynxünk...most tanuljuk már vezetni is!
 

Juvi

Well-Known Member
2022. március 28.
166
1 880
93
Az ukrán média közzéteszi a nyugati fegyverekkel kapcsolatos súlyos meghibásodások listáját

M777 tarack:
A gyakori tüzelés után a cső nem tér vissza teljesen eredeti helyzetébe, ami tovább bénítja a fegyvert; 30 lövés után a csavar ék komoly karbantartást igényel.

SAU M109:
Az intenzív használat miatt a zár tüköréke és a töltőkamra tömítőgyűrűi teljesen kiégnek.

FH70 löveg:
A meghúzási mechanizmus gyakran megszakad, és az álgyú kiegyensúlyozó mechanizmusában a nitrogénnyomás csökken.

SAU 2000:
A parancsnoki vezérlőegység monitorjai folyamatosan túlmelegednek, a töltőrendszer gyakran meghibásodik; Az obturációs(záró) gyűrűk gyorsan meghibásodnak.


SPG Krab:
Az intenzív lövöldözés során a tengely megszakítja a biztosítékot a csavar-éknél, a csavar-ék csavarjai megszakadnak és meghajlanak;

SPG Caesar:
A célzási program helytelenül számol: az első lövés mindig 600 méterrel - közel egy kilométerrel - alulmarad; Az útmutató blokkok véletlenszerűen meghiúsulnak.

Kiemeltem azt a részt, ami ránk is vonatkozik PZH2000.
Mielőtt teljesen felülsz az ukrán médiának és teljesen leírod a PZH2000-rest, azért vedd számításba, hogy a legtöbb "kezelőnek" semmi képzése sincs az adott technikához. A PZH2000-resből is régi, ki tudja mikor karbantartott verziót kaptak. Az M109-esre ez fokozottan igaz. Arról nem is beszélve, hogy felhasznált lőszerek is ki tudja milyen régiek, hogyan voltak tárolva, stb. Azt vágod, hogy a magyar PZH2000-resek zsír újak a személyzetet több éve képzik.
A régi szovjet technikához szokott kezelőknek ugyan úgy baja lenne az F-16, F-15 stb üzemeltetésével. Pillanatok alatt bebizonyítanák, hogy nem is olyan jó!
A román pilóták/üzemeltetők képzése MiG-21-esről F-16-ra is több évig tartott. Pedig nekik már volt tapasztalatuk nem szovjet technikákkal kapcsolatban.
 

meszike91

Well-Known Member
2016. június 3.
1 761
9 115
113
Én úgy tudom az USÁnak és az oroszoknak is van már működőképes lézeres műholdelhárító rendszere. Kb azért nem vetik be, mert ez is egyfajta MADhez vezetne (“csak” a műholdas rendszerei esnének ki a világnak pár perc alatt), atomháború nélkül.
Arra írtam amúgy, hogy az eredetileg idézett cikk hozta a szokásos, “az oroszok a tűzzel játszanak ha műholdakat akarnak megsemmisíteni!” fajta kreténséget.
Egy műholdat elég működésképtelenné tenni, az pedig nagyenergiájú lézerekkel a földfelszínről se nagy kunszt. És akkor nem robban fel, stb, csak egy nagy fémdarabként létezik tovább.

Más: úgy látszik, itt még volt áram
Oroszország ellensége a pultos csaj? Hát nem ő az aki biztosan oroszul beszél és fel kéne szabadítani a náci uralom alól?
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 687
13 767
113
Mielőtt teljesen felülsz az ukrán médiának és teljesen leírod a PZH2000-rest, azért vedd számításba, hogy a legtöbb "kezelőnek" semmi képzése sincs az adott technikához. A PZH2000-resből is régi, ki tudja mikor karbantartott verziót kaptak. Az M109-esre ez fokozottan igaz. Arról nem is beszélve, hogy felhasznált lőszerek is ki tudja milyen régiek, hogyan voltak tárolva, stb. Azt vágod, hogy a magyar PZH2000-resek zsír újak a személyzetet több éve képzik.
A régi szovjet technikához szokott kezelőknek ugyan úgy baja lenne az F-16, F-15 stb üzemeltetésével. Pillanatok alatt bebizonyítanák, hogy nem is olyan jó!
A román pilóták/üzemeltetők képzése MiG-21-esről F-16-ra is több évig tartott. Pedig nekik már volt tapasztalatuk nem szovjet technikákkal kapcsolatban.

Teljesen jogos, de itt folyamatosan azt olvassuk, hogy már javában zajlott és zajlik kijev szelleme kiképzése f35re..
De persze ettől még bizonyosan igaz, amit írsz.
Azzal nem értek egyet, hogy régiek és azért... nem hinném, hogy a ridegtartás mellett működő d20asokat most csomagolják ki a zsírpapírből.
Bmjogos amit írsz, de ez, hogy régiek az m109ek.. a szovjet cuccok, amik működnek, még régebbiek.
Amikor pl az oroszoknál van ilyen, akkor azonnal előkerül a világháborús szarokat kénytelenek elővenni kártya.
De mondjuk még egy nem működő m109nél egy működő t34 is jobb...
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 618
48 165
113
Putyint rendszeresen elvitték a haditechnikai expókra, de objektívan szólva valószínűleg nem önszántából ment el az ilyen rendezvényekre, hanem hogy lássák hogy ott ül ő is az első sorban... A háta közepére sem kívánja az ilyeneket és ezt nagyon rosszul leplezi. Rá van írva az arcára. Ő csak bólogatójánosokkal és talpnyalókkal veszi körbe magát, akik a csillagokat is lehazudják az égről, és kérik el fantomprojektekre számolatlanul a pénzeket.

Az Oroszok exportra gyártanak, Kínának, Indiának, azt hitték, hogy ki lehet bekkelni legutoljára 1990-ben beindított géppel évtizedeket, de valójában nem. A Szu-30-as Flanker sem érdekelte őket, az Indiai visszajelzések után, 2012-ben döntöttek, hogy mégis rendszeresíteni kéne.

A keményvonalas, kábé bohócként jelenlevő 1 - 1 parlamenti képviselőjük mondta, hogy Putyin lezüllesztette az Orosz Hadsereget a nemtörődömségével, amit a nép meg sem hallott, aki meg igen, az hivatalból legyintett rá, és kevesen gondolták, hogy mondhatnak részigazságokat.

Véletlen, hogy mind Oroszország, mind Ukrajna a 130. helyen vannak a korrupciós listán, a 180-ból ?





Egy győztes, de ugyanakkor indokolatlanul kudarcos, véráldozatos háborút otthon eladni nem lehet, ami lassacskán egyre keservesebb lesz a számukra. Erre illik a Pirrusi győzelem, hogy még egy ilyen győzelem, és mind elbukunk. Nem nagyon akar szembenézni a realitással, hiszen akkor elismeri, hogy hibázott, de nagyot. Odahaza is óriási lenne a felháborodás, hogy több ezer Orosz halt meg teljesen indokolatlanul és elkerülhetően Ukrajnában. Mellesleg azt is el kéne ismernie, hogy Oroszország konkrétan működésképtelenné vált az ő általa vezetett korrupció miatt. A hadsereget szétlopták és sorra derülnek ki, hogy sok minden csak papíron létezik az országban. Sok mindenre adtak pénzt, de az nagyrészt nem a kijelölt célra ment el.

És a meglevő dolgoknál is milyen dolog az, hogy Putyin személyesen maga dönt arról, hogy mit szabad támadni, vagy nem ?

Ha a mostani Orosz Hadseregnek kéne szembenéznie a 80-as évek Szovjet Hadseregével, akkor az utóbbi kerülne ki győztesnek, egyértelműen, jelképes veszteségekkel.




Az USA az Öbölben elhúzódó, féléves, és nagy véráldozatos háborúra készült, de mivel ésszerűen lépett fel, 43 nap alatt leharcolták őket. Az Oroszok 8 hónap alatt mit értek el az eredeti terveikből ?

Mi tartotta vissza őket, hogy a régi és jó Szovjet tankönyvek szerint járjanak el hadvezetésileg ?
Mindig borzalommal vegyes csodálattal tölt el az a magabiztosság, ahogy emberek források és adatok és érvek nélkül tesznek súlyos megállapításokat. Ez a hitelesség minimális szintjét sem nyújtja. Amikor valamit állítasz, a tisztességes vita azt jelenti, hogy mindezt alátámasztod. De ezeket bekiabálni az éterbe nem ér! Ugye, érted?

Klicsko: küldjetek takarókat és generátorokat, mert halálra fagyunk​


Kijev polgármestere, Vitalij Klicsko felszólította a Nyugatot, hogy a tél beállta előtt küldjenek takarókat és generátorokat az ukránoknak, mert különben halálra fagynak – írja a The Teleghraph.

Herszont az orosz hadsereg legerősebb csoportja védi – mondta az ukrán katonai hírszerzés vezetője​


Az ukrán védelmi minisztérium GUR (Main Intelligence Directorate) vezetője, Kirill Budanov egy nyugati lapnak adott interjújában elmondta, hogy Herszont az orosz hadsereg legerősebb, harcra kész csoportja védi, és veszélyes. Az iráni rakéták hamarosan elérik Ukrajnát.

Budanov a The Drive-nak adott új interjújában ismertette a Herszon régiót védő orosz csoportot. Elmondása szerint jelenleg 40 ezer harcos koncentrálódik csak a Dnyeper jobb partján.

Ezek a leginkább képzett és harcra kész orosz egységek, amelyek jelentős része a légierőhöz, az MTR-hez és a tengerészgyalogsághoz tartozik.
A felsorolt egységek alkotják a csoport gerincét, és mozgósított tartalékosokkal is megerősítik .

Ugyanakkor Budanov továbbra is azt állítja, hogy az ukrán fegyveres erők állítólag készen állnak Herson elfoglalására még november vége előtt.

A GUR vezetője beszélt az új iráni ballisztikus rakétákról is, amelyek – mint mondta – Oroszországba kerültek, és a jövő hónapban jelennek meg a hadszíntéren.

Budanov nagyon pontosnak, gyorsnak és veszélyesnek nevezte őket – veszélyesebbnek, mint azok, amelyek eddig Ukrajnát támadták.

Источник: https://rusvesna.su/news/1667023622