[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 017
16 366
113
Sokan az ide felrakott anyagokkal kapcsolatosan már régebben is gyanakodtunk, hogy a hír illetve az itt kommentelő egy MI azaz mesterséges intelligencia.. mert nem igazán jól "törik" a magyar nyelvet és a szófordulatokat szinonimákat nem is értik.

Olyan túltengés van már a MI-k piacán, hogy nemcsak katonai, hanem politikusi (Pld érdekes Gyurcsány néhány chat-ja.. ) A MI zártkörű robotok után itt az egyszerű, magyar polgárok által is elérhető MI-alkalmazás:

https://openai.com/

Angolul egészen jól megy még verset is ír a kérésedre, társaloghatsz vele különböző témákról. Magyarul is működik lehet próbálgatni..,
Természetesen a gépnek is van" idegrendszere", a gyakori társalgás az már fizetős kategória... a processzoridőt meg kell fizetni..
Így már érthetőek a F.O.S média rengeteg ferdítéseket tartalmazó újságcikke is..

Viszont mivel a magyar azért eléggé "bikkfa" nyelv, ott többet hibázik.. kilóg nála a lóláb..
Egyébként itt az újságcikk róla..


Kedves fórumtársak, lehet jelentkezni akik érintve érzik magukat a témában..
 
K

Kopi2000

Guest
Mostanában rájár a rúd a Wagneresekre is. Bahmut nekik is a temetőjük....


A szokásos dróntámadásos, üldözéses, árokban futkorászós felvételek...


Orosz pozíciók elleni ukrán attak..

 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 718
13 953
113
Egy 20 éves mergát....!!!!

Hát én egy W140-et elfogadnék. Persze nem 3 liter döbbenettel, hanem 6 liter v12-vel vagy felette.

Tényleg nem értem, hogy egy ilyen támadás alatt miért nem indítanak tömeges SEAD/DEAD kötelékeket az oroszok, hogy egyszer s mindenkorra pontot tegyenek az ellen légvédelmi képességére.

Valamilyen szinten jogos.
De! Itt azért egy-két dolog van..

  • nem ismerjük az ukrán légvédelem képességét, ha egyáltalán még maradt valami kézzel fogható.
  • nem tudjuk, hogy indítanak-e sead/dead támadást. Akár indíthattak is.

Hasonló téma ez az iráni drónok elfogytak.. ne jussunk el a wilsoni ok-okozatokhoz, hogy ha nincs valamiről videó, akkor az nem létezik.
Pl amikor előszőr cnc martam cuccokat, akkor még videókat én is csináltam róla... aztán ma már 10x komolyabb dolgokat csinálok gépen, de videót azt már nem készítek. Szóval minden csoda 3 napig tart. A lövészárokban viszont lehet másképpen vélekednek a dróncsapások számáról.



Simán, szerintem is 100% felett van bőven. Bár eleve nem volt mit lelőni.

Ukrán tábornok: Jobban képzett orosz katonák érkeznek a frontra

Egy ukrán tábornok arra figyelmeztetett, hogy Moszkva közelmúltbeli mozgósítását követően várhatóan jobban képzett orosz katonák érkeznek majd a frontra.

Az ukrán szárazföldi erők parancsnoka, Olekszandr Szirszkij tábornok közölte: az orosz mozgósítás megnövelte a katonai fenyegetettséget Ukrajnában, ugyanakkor az orosz hadsereg sok régi, elavult katonai felszerelést, eszközt, valamint fegyvert használ, továbbá nagyon nehezen pótolja készleteit.
„A keleti fronton nagyon feszült a helyzet, az ellenség nap mint nap támadja egységeinket” – idézi a Sky News az ukrán tábornokot.

Az orosz vezérkar által szeptemberben elrendelt mozgósításra vonatkozó kérdésre azt mondta: „Az oroszok személyi állományának ilyen létszámú növelése nagy veszélyt jelent számunkra, és ezek most nem csak üres szavak. Új dandárok, új zászlóaljak várnak bevetésre, melyeket jól kiképeztek. Ez az az utánpótlás, amire a haderejük már nagyon várt, mert mostanra borzasztóan kimerültek.”

„Azok, akik most jönnek, jobb képzettséggel rendelkeznek, mint azok, akiket korábban a frontra küldtek” – fogalmazott Szirszkij.

Nocsak, a golyófogók jobbak, mint a vérprofi nato elit? Wilson? Vagy ez is csak egy ukrán hazugság a vhilka/vhilka-mhez hasonlóan?


Ja és igen.. én GY-BP távon több katonai konvojt láttam már közelekdni. Utoljára Szadáról hazafele láttam ilyen fél hummereket Győr fele fuvarozni, már sivatagi festéssel.
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Ja és igen.. én GY-BP távon több katonai konvojt láttam már közelekdni. Utoljára Szadáról hazafele láttam ilyen fél hummereket Győr fele fuvarozni, már sivatagi festéssel.

Lengyel-orosz (Kalinyingrád) határra mennek hadgyakorlatra.
2 évente vonulnak ugyanígy, ebben igazából nincs semmi különös.

Gondolom ez egyúttal gyakorlat a kelet-európai vasúti logisztika kapcsán is, amitől szerintem nem igazán vannak elájulva, főleg miután romániában minden hosszabb megállónál rohannak hotelbe, hogy legyen fűtés és wc :D
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 561
79 725
113
Hát én egy W140-et elfogadnék. Persze nem 3 liter döbbenettel, hanem 6 liter v12-vel vagy felette.



Valamilyen szinten jogos.
De! Itt azért egy-két dolog van..

  • nem ismerjük az ukrán légvédelem képességét, ha egyáltalán még maradt valami kézzel fogható.
  • nem tudjuk, hogy indítanak-e sead/dead támadást. Akár indíthattak is.

Hasonló téma ez az iráni drónok elfogytak.. ne jussunk el a wilsoni ok-okozatokhoz, hogy ha nincs valamiről videó, akkor az nem létezik.
Pl amikor előszőr cnc martam cuccokat, akkor még videókat én is csináltam róla... aztán ma már 10x komolyabb dolgokat csinálok gépen, de videót azt már nem készítek. Szóval minden csoda 3 napig tart. A lövészárokban viszont lehet másképpen vélekednek a dróncsapások számáról.




Simán, szerintem is 100% felett van bőven. Bár eleve nem volt mit lelőni.



Nocsak, a golyófogók jobbak, mint a vérprofi nato elit? Wilson? Vagy ez is csak egy ukrán hazugság a vhilka/vhilka-mhez hasonlóan?


Ja és igen.. én GY-BP távon több katonai konvojt láttam már közelekdni. Utoljára Szadáról hazafele láttam ilyen fél hummereket Győr fele fuvarozni, már sivatagi festéssel.
Milyen NATO elit? Honnan szedsz ilyen hülyeségeket?
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 637
48 349
113
Raccoon Kherson készen áll az éjszakai műszakra

Még világos van odaát"

Az ellenségeskedés és a frontok helyzetének térképe december 5-én este

Ma ukrán terroristák támadták meg az orosz nagy hatótávolságú repülés repülőtereit. A szovjet gyártmányú drónok, amelyek ma reggel két légitámaszpontot csaptak le Gyagilevben és Engelsben, valószínűleg Harkiv régióból indultak ki. A védelmi minisztérium tájékoztatása szerint az ellenséges UAV-okat alacsony magasságban elfogták , de a zuhanás következtében komoly anyagi károkat okoztak - két Tu-95MS stratégiai bombázó megsérült. De a fő veszteség nyilvánvalóan nem a technológiában van - három műszaki katona meghalt, és további négy megsérült. Jelenleg a terrortámadásokra a leginkább elérhető válasz a megtorló csapások!
⚔️Az elmúlt napi helyzet a frontokon:
⚫️Szvatovo-Kremennaja irány

Az orosz hadsereg tűzvereséget mért az ukrán fegyveres erők bevetési helyén, a harkovi régió Tabajevka régiójában. Emellett az Ukrán Fegyveres Erők két taktikai csoportja megpróbált támadni az LPR Chervonopopovka és Zhitlovka irányába , de visszaszorították őket eredeti pozíciójukba. Ezenkívül két ukrán DRG-t megsemmisítettek az LPR Raygorodok régiójában.
⚫️Az Ukrán

Fegyveres Erők Ugledar irányzata sikertelenül indított ellentámadást a Nikolszkij térségében , de az orosz hadsereg akciói eredményeként az ellenség visszaszorult eredeti pozícióira, elvesztve akár 30 fegyverest, két gyalogsági harcjárművet és három kisteherautók.
Az orosz légierő lőtt le egy ukrán Szu-25- öt a DPR Jurjevka régiójában , és egy MiG-29 -est a Zverevo régióban. Ezenkívül két ellenséges Mi-8-as helikoptert lelőttek Marinka közelében. A DPR Ray-Aleksandrovka régiójában az S-300 légvédelmi rendszer radarállomása megsemmisült. És Paraskovievka, a DPR területén egy amerikai AN / TPQ-37 radar megsemmisült.
⚡️2,5 héttel az utolsó megtorló csapások után újraindult a „jóvátétel kifizetése” Ukrajnának. Ezúttal Odessza, Zaporozsje és Vinnitsa nagyjából megkapta. Természetesen 404 olyan áramszünet, vízellátási probléma volt, amely már ismert az országban. És az sem mindegy, hogy a megtorló csapások válasz a mai terrortámadásokra vagy rendszerszintű akciókra. Az egyetlen fontos dolog az, hogy a csapásokat az orosz nép teljes győzelméig kell folytatni.
 
W

Wilson

Guest

Az Ukrenergo vezetője: Egy-két napba telik a rendszer stabilizálása​


2022. december 5., hétfő, 23:16


Az ukrán energiaszektort december 5-én ért orosz rakétacsapások után több napba telik, amíg helyreáll az energiatermelés, majd az energiarendszer stabilizálódni kezd.

Forrás: Volodimir Kudrytskyi, a NEC Ukrenergo vezetője a december 5-i országos TV-maratonon este

Részletek: Miután december 5-én több mint 70 rakétát lőttek ki, és ezek közül körülbelül 10-et ért el találatot, Kudrytskyi szerint jelentős károk keletkeztek az Ukrenergo erőműveiben és alállomásaiban is - de a helyzetet ellenőrzés alatt tartják.

"Vannak bizonyos korlátozások a vészhelyzeti áramellátásra... Ma vagy holnap (hétfő-kedd - a szerk.) hiány lesz a villamosenergia-rendszerben, míg néhány olyan erőműegység, amelyet a mai támadás során vészhelyzetben leállítottak, kapacitást fog felvenni. Egy-két napra van szükségünk ahhoz, hogy helyreálljon az áramtermelés a rendszerben - utána várhatóan stabilizálódik a helyzet.

Ez lesz egész Ukrajnában (vészhelyzeti áramszünetekkel - a szerk.). Vannak olyan régióink, amelyek jobban szenvedtek, mint mások - különösen Odessza régió. Most készenléti áramellátási rendszereken keresztül biztosítjuk az áramellátást, hogy mindenekelőtt a város kritikus infrastruktúráját ellássuk energiával, és legalább részben ellássuk a polgárokat. Azt hiszem, ezt a helyzetet is meg fogjuk oldani a következő napokban.

Más területeken pedig, ahol vészhelyzeti áramkimaradások voltak, az áramellátás most fokozatosan helyreáll. Ez a folyamat ma este és az éjszaka folyamán is folytatódik. Ezzel párhuzamosan szerelőink az elektromos hálózat: az alállomások és a távvezetékek helyreállításán dolgoznak."

Részletek: Az egész országban vészleállításokat alkalmaztak, hogy ne boruljon fel a rendszer egyensúlya - most már fokozatosan felváltják őket az egyes régiókra vonatkozó fogyasztási korlátozások.

December 6-án, kedden ezek a korlátok hasonlóak lesznek a 3-4 nappal ezelőttihez - mondta Kudritsky.

Az Ukrenergo vezetője úgy véli, hogy az oroszok szándékosan a fagycsúcs idején választották a támadást, hogy "leállítsák az ukrán energiarendszert" éppen a hideg időszak alatt, és a lehető legnagyobb szenvedést okozzák az ukránoknak.

"Az érkezők (rakéták) földrajzi elhelyezkedéséből ítélve kétségtelen, hogy a hadseregnek orosz energetikai mérnökök adtak tanácsot" - mondta Kudritsky.

Háttér:

December 5-én Oroszország október 10-e óta nyolcadik alkalommal indított nagy erejű rakétatámadást Ukrajna energetikai rendszere ellen. Az ukrán légierő több mint 60 rakétát lőtt le, amelyeket Oroszország lőtt ki ukrán területre. A légvédelmi erők lelőtték a rakétákat Kijev, Poltava és Dnyipropetrovszk régiók felett.

A támadás következtében azonban az ukrajnai Kijev, Vinnyica és Odessza régiókban lévő energetikai létesítményeket találat érte. Különösen Odessza térségében két infrastrukturális létesítmény sérült meg.

December 5-én négy embert öltek meg orosz rakéták.

A DTEK egyik vállalkozását a támadás következtében keletkezett károk miatt lekapcsolták az energiarendszerről.


A Gepard akcióban az ukrik szerint egy orosz cirkálórakétát lőttek le vele,


Ez az első "feljegyzett" (képpel és videóval megerősített by Wilson) légi célpont lelövése ezzel a légvédelmi rendszerrel az orosz-ukrán háború során.

My-Collages.jpg








Persze,ha valakit feldörzsölnek.
Mi van?
 
K

Kopi2000

Guest
Elveszett egy újabb orosz repülőgép. SZU-24-es volt leánykorában...


...azt hiszem, még erről a MIG-31-es balesetről sem olvastam itt....

 
  • Tetszik
Reactions: gigabiga

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 659
9 245
113
Egy elég jó podcast-beszélgetés. Az első fele tartozik a topikhoz, ahol a szankciók hatásáról, az energiabeszerzésekről van szó. A második fele már Mo gazdaságáról szól inkább. ( Politikai szimpátiákat most hanyagoljuk, én is kihagytam a belpol megjegyzéseket hozzá :) )


-----


-----

Csak azt nem ertem hogy a vilag mas orszagaiban miert vannak akkor multicegek? VW, Pesi, Nestlé stb...

Hát ez az, máshová ilyen adókedvezmények nélkül is mennek...

Ugy gondolod az EU csatlakozas elott nem leteztek multicegek, vagy magyar cegek itthon?

Ilyen adókedvezménnyel nem.

(Lassan hanyagolni kell itt a témát, mert törlik :) )

-----

Egyre többen ki akarnak farolni ebből a konfliktusból, mert tudják hogy hosszabb távon bebukják. :):)


775015_zelensky.jpg

Demokrata politikus: Az amerikai jobb- és baloldalon is vannak, akiknek már elegük van Ukrajnából


2022. december 5. 14:20

Az amerikai fegyveripar egyszerűen nem tudja pótolni az Ukrajnának küldött lőszereket – idézi a képviselőt a Politico.

„Nem igazán tudjuk erre a megoldást” – ezzel a felütéssel indul a Politico cikke, amely arra enged következtetni, hogy nem csak Németország küszködik lőszerhiánnyal. A brüsszeli lapban arról írnak, hogy az Ukrajnának szánt fegyvereket és lőszert a Pentagon és az amerikai fegyveripar egész egyszerűen nem tudja pótolni.
Egy ilyen konfliktus rengeteg muníciót és fegyverzetet felemészt. Az ellátási lánc korlátait is figyelembe kell venni. Nem igazán találtunk erre még megoldást”
– idézi a lap Mike McCordot, a Pentagon vezető költségvetési tisztviselőjét.
A Politicónak egy másik forrás azt mondta: rengeteg pénzt költenek az amerikaiak a csúcstechnológiára, a munícióra azonban sokkal kevesebbet fordítanak. „Egész egyszerűen nem volt prioritás a háborús tartalékok feltöltése” – jelezte a forrás. A lap idézi a Maxar Technologies Inc. vállalat vezérigazgatóját is, ez a cég elektrooptikai (EO), radar- és egyéb szenzorokkal, szűrőkkel készített műholdfelvételeket kínált az elmúlt időszakban az ukrajnai háborúról.
Ami elgondolkodtat most a lőszerhiány kapcsán az az, hogy
az amerikai ipar nem tudna hirtelen olyan tömeggyártásba fogni, mint a második világháború idején – de még egy regionális konfliktusra sem tudna ilyetén módon felkészülni”
– fogalmaz.

Közben az orosz rakéták már elfogytak...Ja,nem!! :D:D

Mostanra derült ki épp, hogy hosszabb távon Oo bukja a témát. Egyébként a nyugatnak jó jött ez a háború abból a szempontból, hogy saját háború nélkül, saját háborús kudarc nélkül döbbent rá, hogy nincs elég felkészülve a háborúra. És hogy komoly változtatásokra van szükség.

-----

a twitter népének is feltűnt hogy eltűntek az iráni olcsódrónok
úgy látszik azok a hírek miszerint az oroszok megvették az azokat gyártó gépsort megalapozatlanok voltak

Hát lehet elfogytak ami volt és idő kell az újhoz. Egyébként a HIMARS csapásokról is azt írták itt páran, hogy már nincs, de azért időnként feltűnik összesítő lista a friss csapásokról.

-----

... pedig ...

Hát úgy tűnik hogy a világ eseményeire valóban ő volt az idén a legnagyobb befolyással.

-----


A profik az égő roncs röppályája alapján megmondják mit lőtt le :)

-----

Na most ez hogy? A professzionális hadsereget kenterbe verik a sorozottak? :confused:

Vagy arról van szó, hogy ma már annyira sok profi már nincs, miközben a sorozottak között lehetnek korábban tapasztaltabb katonák is.

---

Tényleg nem értem, hogy egy ilyen támadás alatt miért nem indítanak tömeges SEAD/DEAD kötelékeket az oroszok, hogy egyszer s mindenkorra pontot tegyenek az ellen légvédelmi képességére.

Tudnának?

-----

Két lengyel zsoldos tért meg Banderához

Önkéntes lesz az inkább, nem zsoldos.
 

Littlejohn

Well-Known Member
2010. április 20.
3 563
15 477
113
...." Ha kővel dobnak meg, dobd vissza kenyérrel!...."
Németország végülis (még) keresztény ország. Ha fegyvert szállít az oroszok ellen, ha ellopja a tulajdonukat, ha szankciózza őket, akkor Oroszországnak kötelessége olajat és gázt szállítani ingyen Németországnak.
Vagy nem.