[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 038
22 573
113
Az ukránok Bakhmutnál több helyen visszaszorították az orosz erőket akik átkeltek a folyón. Opytnét is sokadjára visszafoglalták. Durva mi mészárlás lehet a kiképzetlen motiválatlan támadók soraiban.

Orosz Tunguska légvédelmi járművet robbantottak fel az ukránok.

Kicsit ossze lettem itt zavarva, probalom kibogozni amit irtal.

Az ukranok tamadtak. Ugye?

Visszafoglaltak Opytnet. Ugye?

Aztan pedig ezt irod „Durva mi mészárlás lehet a kiképzetlen motiválatlan támadók soraiban.“ Ugye?

Az ukranok tamadtak, visszafoglaltak mint irtad az elejen. Ugye?

Akkor most kozben meszarlas is volt a kepzetlen es motivalatlan ukran sorokban. Ugye? Vagy nem ugye? Vagy mi? Vagy hogy? Vagy ertelmetlen vagy? Vagy nem? Vagy de?

#baszottertelmetlen
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 592
85 843
113
Kicsit ossze lettem itt zavarva, probalom kibogozni amit irtal.

Az ukranok tamadtak. Ugye?

Visszafoglaltak Opytnet. Ugye?

Aztan pedig ezt irod „Durva mi mészárlás lehet a kiképzetlen motiválatlan támadók soraiban.“ Ugye?

Az ukranok tamadtak, visszafoglaltak mint irtad az elejen. Ugye?

Akkor most kozben meszarlas is volt a kepzetlen es motivalatlan ukran sorokban. Ugye? Vagy nem ugye? Vagy mi? Vagy hogy? Vagy ertelmetlen vagy? Vagy nem? Vagy de?

#baszottertelmetlen
Ladával vitatkozni olyan, mintha Árnyék Klárával akarnál úgy dugni, hogy nincs zsák a fején: elvileg lehetséges, csak értelme semmi, mert a valóság eltakarásra kerül.

Más.
Unian, saját maguk kivetítése másokra:
 

oregbogaras

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 434
4 797
113

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
1 970
15 886
113
Egy lyukas garast nem érnek ezek az ukrán kormánykommunikációk. Valósághoz semmi közük, nettó hulladék az egész. Kb mintha az 1945ös német híradót hallanám.
Az ukrán kormánykommunikációkat is a F.O.S média de-generátor írja, a kormányinfó csak előadja... értelmet ne keressetek benne, valamivel el kell tölteni az időt "néptájékoztatás" címén.
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 595
13 376
113
Az első résszel abszolut egyetértek, az orosznál is folyamatos személyi változások történnek a seregben, folyik az "alkalmatlanok" selejtezése... Mintha a történelem igy oldaná meg az emberiség nagy problémáját... időnként selejtezni kell.. Gondoljunk csak az elszaporodott "focihuligánra" aki mindíg balhézik, eredménytől függetlenül... Első vonalba velük, ahol kiélhetik magukat, esetleg hősök is lehetnek

A napelemes témához csak annyit hogy kb 3,5 kW-os napelemhez 2 éve gyártottam 13, 5 kW-os akksis tárolót, 4,6 kW-os energiatárolóval + tudatos energiafelhasználás vezérlést (kézi). Eredményképp nuku gáz márciustól októberig (Lölő nagy bánatára) valamint a villany átalány is kb 5000 Ft/hó. (Gáz 5500 Ft) mert ilyenkor kevés a megtermelt energia. Meleg hónapokban reggeltől estig légkondi, felesleg meg szabadjára engedve.. ha van.

Tényleg off, át kéne vele menni. Nekem cirka szigetelt 200nm-en, 22.5 fok állandóan, estére van lejebb engedve. (van kályhám is, de nem igazán használjuk) évi 170e volt a gázszámlám. Havi 10-12e a villanyszámlám. (nem csak ház, műhely, eszterga, marógép, stb)
A jövőbe semelyik rendszernél nem látni bele, szóval a leendő árakra kalkulálni hülyeség szvsz. Bármelyik őrületes bukta lehet, pl szaldo megvonása.
Na most jelenlegi, csak fűtéssel számolva az 10 év alatt ez 1.700e csak fűtésre. Az egy dolog, hogy én vagy ahol írásodból kiveszem, Te megtudsz már valamit csinálni, de egy mezei user nem fogja tudni 1.7 millióból megtermeltetni, de duplájából sem, főleg energiatárolós megoldással csak a fűtésemhez használt energiát. még duplájából sem, az meg már 20 év. Na most szerintem legyünk full optimisták és csak a fűtésemhez használt rendszer megtérülése legyen 20 év.
Szerintem az nem befektetés, ami 10 meg 20 év alatt hozza a tőkeértéket. De hogy még tegyek is érte, dolgozzak vele, azt meg már naná, hogy nem. Akkor elmegyek másodállásba sz@rt kaparni a mcdonaldsba, mert az is többet fial.

Amúgy mint villamossággal foglalkozó ember én látom benne a potenciált, meg ismerek pozitív példákat, akik a megfeleő időben csatlakozással, középtávon is jól kijöttek rajta. De egyetlen egy pillanatban sem a műszaki tartalom, műszaki paraméterek döntöttek erről, hanem a jogszabályok.
Amúgy ha tudok szerezni olcsón, osztrák, német bontott napelemet, nem fogok habozni, mert sokszor lemeztető árban adják és a garázst leborítanám vele. De úgy önmagában azért, hogy évtizedek után legyek pénzemnél és még dolgozzak is érte, na azt már nagyon nem.

Amúgy meg Mjoulban számolják a gázt, könnyen átszámolható a gáz ára kwh-ban mérve. Nagyon kell hinni a folyamatos magas cop értékekben hőszivattyúnál is, hogy egálban legyen. De tudod mit, legyen még olcsóbb is. De megint évtizedes befektetés, plusz munka mire megtérül és akkor úgymond még a nulláért dolgoztál.

Hasonlóan vagyok a fával is, van egy hőtárolós kályhám, ami nagyon jó. Tök jó érzetet ad, sőt bizonyos okokból, INGYEN van nekem a fa. Szerinted ingyen fával megérte tüzelni a gáz ellenében? Elárulom, hogy NEM. Idehoznak két pótkocsi fát nekem, akkor azt mire összedarabolom, hasítógép van rokonságban, de összehasítom. Ez mind ingyenes, de ha a szállítás költségét, munkaórát a kész tüzifáig összeszámolom, majd pedig a téli begyújtások számát, hamukivitel 5-10 perceit összeadom és levetítem munkaórába... na annak a munkaórának a töredékéből ha elmennék, nem mint vállalkozó dolgozni (bár a culágerek is már , a használhatatlan szint is 2-2.5e hufot kér óránként), hanem csak a mcdonaldsba mosogatni, akkor is előbb megkeresem az éves 170e gázfogyasztást, mint ami az INGYEN fa idejével elmegy.
Szóval ami megéri az ingyen fa ellenében, az az hogy felnyomom a termosztátot 22,5 fokra.

Félre értés ne essék, ennek ellenére örülök, hogy van fa, van vegyestüzelési lehetőség. Meg lesz is. Most vagyok házfelújításban, de eszem ágában nincs megszüntetni, sőt jobbá teszem a rendszert. Pl most cseréltem gázkazánt is, mert már meguntam a 30 éves hermann gázkazán javítgatását. Szóval még elfogyasztott MJouleban is biztos lesz javulás a külső égésteres kazán miatt.

És félre értés ne essék , biztos lesz idővel, ha lesz valami jó fogás, napelemem. Meg az is egy biztonság, maga a plussz rendszer, mert ki tudja mit hozo a jövő. Nem fogok habozni, ha lesz lehetőség, forgácsoló műhely fűtésére, oda melegvíz előállításra, esetleg a házfűtés puffer villamos fűtésére. De persze ott sem villanykazán ,meg cekaszos padlófűtés, meg ilyen hülyeségket, hanem gazdaságos villanykazán, rozsdamentes cső karmantyúkkal, meg 3000 forintos bojlercekaszok.

Szóval én így látom. Én szoktam ezeket számolgatni. Tisztán forint, munkaóra alapon. Most még a villanyban is benne hagytak szorzót. Jövőbe meg nem látni bele. Egyelőre a rezsicsökkentett gáz mellett én így állok.

Mindenkitől bocsi az offért.

----------------

Lehet volt már, persze csak feltételezéssel kezeljük, hiszen Portfolio:

 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 553
47 496
113

Putyin külön csoportot hozott létre katonai tudósítók és a Telegram csatornák szerzőinek részvételével (DOKUMENTUM)​

Vlagyimir Putyin orosz elnök tegnap külön munkacsoportot hozott létre "Mobilizáció és mozgósítási előkészítés" néven, amely a hatóságok, önkormányzatok és közéleti szereplők tevékenységét fogja felügyelni.
A végzés már megjelent a hivatalos jogi információs portálon.
A csoport élére Andrej Turchakot, a Szövetségi Tanács elnökhelyettesét, az Egyesült Oroszország Általános Tanácsának titkárát nevezték ki.
De rajta és három helyettesén kívül még 27 tagja van a csoportnak, köztük Andrej Medvegyev újságíró és az Összoroszországi Állami Televízió- és Rádióműsorszolgáltató vezérigazgató-helyettese, aki a szerző Telegram csatornáját vezeti, Alekszandr Szladkov katonai tudósítók, Szemjon. Pegov és Jevgenyij Poddubny, valamint a "Rybar" népszerű katonai Telegram csatorna régóta névtelen alkotója, Mikhail Zvinchuk.
Emlékszünk, Szemjon Pegov tegnap a Kremlben átvette a Bátorság Rendjét az elnök kezéből, és köszönőbeszédében hősöknek nevezte mindazokat a donyecki lakosokat, akik ágyúzás alatt továbbra is bátran végzik munkájukat anélkül, hogy elhagynák a várost.
Источник: https://rusvesna.su/news/1671599987

Lehet selyemzsinór átadási ceremónia lesz.
Vagy az amerikai kongresszus "érzékenyítése", hogy még több támogatást adjanak!

Egy kis humor:
Várom a találkozást Bidennel..szlava ukraine

Az ukrajnai orosz katonai művelet legfontosabb eseményei 2022. december 20-án

▪️Az ukrán egységek a Brjanszki régió
több településére csaptak le . Szuzemkában vasúti sínek és villanyvezetékek sérültek meg . Trubcsevszkben egy ukrán UAV megtámadta a helyi elektromos hálózat épületét.
▪️Belgorod régióban az AFU ismét megtámadta Shebekinót . Ennek következtében a helyi anyag megsérült.
A mentők a helyszínen dolgoznak a következmények felszámolásán. Az áramszolgáltatás helyreállt a városban.
▪️A Kupjanszki szektorban az orosz csapatok megtámadják az AFU állásait Petropavlivka és Dvorichne közelében .
A jelentős veszteségek ellenére az ellenség igyekszik tartani a jelenlegi vonalakat.
▪️Soledar közelében az orosz csapatok folytatják offenzívájukat, kiterjesztve ellenőrzési övezetüket Jakovlivka körül .
Az AFU minden ellentámadási kísérletét elfojtották. Az ellenség súlyos veszteségeket szenvedett munkaerőben és páncélozott járművekben.
▪️Kelet - Bakhmutban Wagner PMC-harcosai negyedről negyedre felszabadítva egyre mélyebbre hatolnak a városba.
Ugyanakkor a támadó egységek átnyomják az AFU védelmét a hulladékválogató üzemből.
▪️A déli szárnyon az orosz erők előretolt csoportjai kiszorították az ukrán egységeket Klishchiivka keleti külterületéről .
Folytatódnak a heves harcok Opytnében . Az Aidar Zászlóalj egységeit a védelem erősítésére vetik be a térségbe.
▪️Az ukrán egységek ismét hatalmas rakéta- és tüzérségi csapásokat mérnek Donyeck lakónegyedeire .
Kujbisevszkij, Kijevszkij és Petrovszkij kerületek tűz alatt állnak. Közvetlen találat tönkretette a Kalinyin Kórház 10. épületét. .

Biden és Zelensky elnökök megvitatják a jelenlegi konfliktus minden elemét, beleértve a csatatéren uralkodó helyzetet és a háború következő lépéseit.

Az Egyesült Államok feladata, hogy Ukrajnát a lehető legjobb helyzetbe hozza a csatatéren, hogy amikor eljön az ideje, a legjobb pozícióba kerüljön a tárgyalóasztalnál.
/Fehér Ház a közelgő washingtoni tárgyalásokról/
#USA
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 062
24 179
113
Tényleg off, át kéne vele menni. Nekem cirka szigetelt 200nm-en, 22.5 fok állandóan, estére van lejebb engedve. (van kályhám is, de nem igazán használjuk) évi 170e volt a gázszámlám. Havi 10-12e a villanyszámlám. (nem csak ház, műhely, eszterga, marógép, stb)
A jövőbe semelyik rendszernél nem látni bele, szóval a leendő árakra kalkulálni hülyeség szvsz. Bármelyik őrületes bukta lehet, pl szaldo megvonása.
Na most jelenlegi, csak fűtéssel számolva az 10 év alatt ez 1.700e csak fűtésre. Az egy dolog, hogy én vagy ahol írásodból kiveszem, Te megtudsz már valamit csinálni, de egy mezei user nem fogja tudni 1.7 millióból megtermeltetni, de duplájából sem, főleg energiatárolós megoldással csak a fűtésemhez használt energiát. még duplájából sem, az meg már 20 év. Na most szerintem legyünk full optimisták és csak a fűtésemhez használt rendszer megtérülése legyen 20 év.
Szerintem az nem befektetés, ami 10 meg 20 év alatt hozza a tőkeértéket. De hogy még tegyek is érte, dolgozzak vele, azt meg már naná, hogy nem. Akkor elmegyek másodállásba sz@rt kaparni a mcdonaldsba, mert az is többet fial.

Amúgy mint villamossággal foglalkozó ember én látom benne a potenciált, meg ismerek pozitív példákat, akik a megfeleő időben csatlakozással, középtávon is jól kijöttek rajta. De egyetlen egy pillanatban sem a műszaki tartalom, műszaki paraméterek döntöttek erről, hanem a jogszabályok.
Amúgy ha tudok szerezni olcsón, osztrák, német bontott napelemet, nem fogok habozni, mert sokszor lemeztető árban adják és a garázst leborítanám vele. De úgy önmagában azért, hogy évtizedek után legyek pénzemnél és még dolgozzak is érte, na azt már nagyon nem.

Amúgy meg Mjoulban számolják a gázt, könnyen átszámolható a gáz ára kwh-ban mérve. Nagyon kell hinni a folyamatos magas cop értékekben hőszivattyúnál is, hogy egálban legyen. De tudod mit, legyen még olcsóbb is. De megint évtizedes befektetés, plusz munka mire megtérül és akkor úgymond még a nulláért dolgoztál.

Hasonlóan vagyok a fával is, van egy hőtárolós kályhám, ami nagyon jó. Tök jó érzetet ad, sőt bizonyos okokból, INGYEN van nekem a fa. Szerinted ingyen fával megérte tüzelni a gáz ellenében? Elárulom, hogy NEM. Idehoznak két pótkocsi fát nekem, akkor azt mire összedarabolom, hasítógép van rokonságban, de összehasítom. Ez mind ingyenes, de ha a szállítás költségét, munkaórát a kész tüzifáig összeszámolom, majd pedig a téli begyújtások számát, hamukivitel 5-10 perceit összeadom és levetítem munkaórába... na annak a munkaórának a töredékéből ha elmennék, nem mint vállalkozó dolgozni (bár a culágerek is már , a használhatatlan szint is 2-2.5e hufot kér óránként), hanem csak a mcdonaldsba mosogatni, akkor is előbb megkeresem az éves 170e gázfogyasztást, mint ami az INGYEN fa idejével elmegy.
Szóval ami megéri az ingyen fa ellenében, az az hogy felnyomom a termosztátot 22,5 fokra.

Félre értés ne essék, ennek ellenére örülök, hogy van fa, van vegyestüzelési lehetőség. Meg lesz is. Most vagyok házfelújításban, de eszem ágában nincs megszüntetni, sőt jobbá teszem a rendszert. Pl most cseréltem gázkazánt is, mert már meguntam a 30 éves hermann gázkazán javítgatását. Szóval még elfogyasztott MJouleban is biztos lesz javulás a külső égésteres kazán miatt.

És félre értés ne essék , biztos lesz idővel, ha lesz valami jó fogás, napelemem. Meg az is egy biztonság, maga a plussz rendszer, mert ki tudja mit hozo a jövő. Nem fogok habozni, ha lesz lehetőség, forgácsoló műhely fűtésére, oda melegvíz előállításra, esetleg a házfűtés puffer villamos fűtésére. De persze ott sem villanykazán ,meg cekaszos padlófűtés, meg ilyen hülyeségket, hanem gazdaságos villanykazán, rozsdamentes cső karmantyúkkal, meg 3000 forintos bojlercekaszok.

Szóval én így látom. Én szoktam ezeket számolgatni. Tisztán forint, munkaóra alapon. Most még a villanyban is benne hagytak szorzót. Jövőbe meg nem látni bele. Egyelőre a rezsicsökkentett gáz mellett én így állok.

Mindenkitől bocsi az offért.

----------------

Lehet volt már, persze csak feltételezéssel kezeljük, hiszen Portfolio:

Véleményem szerint,lesz valami ebből az üzletből,pár napja már napirenden tartják,így valószínűleg lesz az ukránoknál pár üteg ..

viszont hova lesznek ezek kihelyezve ? úgy gondolom nem fognak annyit kapni,hogy a kritikus infrastruktúrákat teljesen le lehessen vele fedni,illetve mivel Ukrajna területe elég nagy így biztosan lesz olyan fontos város amit majd "be kell áldozni" így oda nem lesz telepítve ezekből..

a második kérdésem pedig az lenne,hogy (és ezt éhgyomorra ne olvassák el az ukrofanok,mert bizonyára nagy reményeket fűznek az eszközhöz) ,tegyük fel,hogy az orosz CM-ek BM-ek ellen jók lesznek ezek a Patriotok,bár puding próbája az evés .. de mi a helyzet egy tömeges indítással ?

illetve mi lesz ha a CM és BM szalvó helyett tömeges Geranizálás lesz ? azért nem lesz egyszerű a rakéták pótlása véleményem szerint .. túlterhelve (kiürítve a silók) meg kb annyit ér majd mint döglött lovon a patkó .. szerintem legalább is.

na de pár hét és kiderül ..
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 378
43 645
113
Érdekes!
N-vtelen.png
 

malleusorbis

Well-Known Member
2022. március 21.
789
7 274
93
De bánatotokra, végre haza tudtak menni:


Gondolom fel fogják tenni neked ezek után ezt a kérdést: - Így, utólag te hányasra osztályoznád ezt a kommentedet?
 

RomperStomper

Well-Known Member
2016. december 4.
1 052
5 541
113
2 torok A400M jart ukrajnaban benne minden joval.

Amerika ujabb nagy szallitmany precizios bombat kuld az ukranoknak

Visszatértek helyükre az Ukrajnában rekedt repülőgépek

A háború kezdete óta Ukrajnában rekedt két katonai szállító repülőgépet biztonságban visszaszállítottak Törökországba – közölte az ország védelmi minisztériuma.
A török légierő Airbus A400M típusú katonai szállítógépei február 24-én éjfél után – aznap, amikor Oroszország megkezdte az inváziót – landoltak Kijev mellett.
A gépek humanitárius segélyszállítmányokat szállítottak, és török állampolgárokat akartak evakuálni velük, de megtiltották számukra a felszállást, amikor Ukrajna lezárta a légterét – írja a Sky News.
 

ladagrant

Well-Known Member
2019. január 30.
2 442
4 573
113

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 961
5 346
113
Véleményem szerint,lesz valami ebből az üzletből,pár napja már napirenden tartják,így valószínűleg lesz az ukránoknál pár üteg ..

viszont hova lesznek ezek kihelyezve ? úgy gondolom nem fognak annyit kapni,hogy a kritikus infrastruktúrákat teljesen le lehessen vele fedni,illetve mivel Ukrajna területe elég nagy így biztosan lesz olyan fontos város amit majd "be kell áldozni" így oda nem lesz telepítve ezekből..

a második kérdésem pedig az lenne,hogy (és ezt éhgyomorra ne olvassák el az ukrofanok,mert bizonyára nagy reményeket fűznek az eszközhöz) ,tegyük fel,hogy az orosz CM-ek BM-ek ellen jók lesznek ezek a Patriotok,bár puding próbája az evés .. de mi a helyzet egy tömeges indítással ?

illetve mi lesz ha a CM és BM szalvó helyett tömeges Geranizálás lesz ? azért nem lesz egyszerű a rakéták pótlása véleményem szerint .. túlterhelve (kiürítve a silók) meg kb annyit ér majd mint döglött lovon a patkó .. szerintem legalább is.

na de pár hét és kiderül ..
Geran drónok ellen radarvezérelt csöves légvédelem,vqgy esetleg Iron dome lenne ideális.Azért már az is nagy előrelépés ha a CM-ek nagy részét a fontosabb objektumok védelmében le tudják lőni.CM,BM szalvót meg ezekkel nem lehet minden feladatban kiváltani.Egy gerna 50 kg robbanófejel rendelkezik egy kalibr cirkáló rakéta 500.
 
W

Wilson

Guest
Geran drónok ellen radarvezérelt csöves légvédelem,vqgy esetleg Iron dome lenne ideális.Azért már az is nagy előrelépés ha a CM-ek nagy részét a fontosabb objektumok védelmében le tudják lőni.CM,BM szalvót meg ezekkel nem lehet minden feladatban kiváltani.Egy gerna 50 kg robbanófejel rendelkezik egy kalibr cirkáló rakéta 500.
Pontosan...

És a NASAMS-t és az IRIS-T se felejtsük ki az ukri légvédelmi rendszerből mivel ezek is (az eddigi ukri tapasztalatok alapján) nagyon hatékonyak az orosz cirkálórakéták ellen...

más...


Patriot rendszerek Ukrajnának: a segélycsomag eléri az 1,8 milliárd dollárt - AP....​


2022. december 21., szerda, 04:27


8aaa440-273dbfc-c9aaaed-gettyimages-1240315652--1-.jpg

FOTÓ: GETTY IMAGES


Az Egyesült Államok 1,8 milliárd dolláros katonai segélyt nyújt Ukrajnának egy nagy csomag részeként, amely első ízben tartalmaz Patriot légvédelmi rendszereket és precíziós irányított bombákat vadászgépekhez.

Forrás : Az Associated Press amerikai tisztségviselők nyilatkozataira hivatkozva Volodimir Zelenszkij ukrán elnök bejelentett látogatása során

Részletek : Az amerikai tisztviselők névtelenül ismertették a segély részleteit, mivel még nem jelentették be.

Ez a segítség azt jelzi, hogy az Egyesült Államok kibővíti azon fejlett fegyverek számát, amelyeket Ukrajnának küld az ország légvédelmének megerősítésére az orosz rakétacsapások ellen.

A várhatóan szerdán bejelentett segélycsomag egymilliárd dollár fegyvert tartalmaz majd a Pentagontól és további 800 millió dollárt az Ukrajna Biztonsági Asszisztencia Kezdeményezésén keresztül, amely fegyvereket, lőszert, kiképzést és egyéb segítséget finanszíroz.

A kiadvány megjegyzi, hogy nem tudni pontosan, mikor érkezik meg a Patriot az ukrajnai frontvonalra, mivel az amerikai hadseregnek először meg kell tanítania a fegyveres erőket a csúcstechnológiás rendszer használatára. A képzés várhatóan több hétig tart.


Az ukrán delegáció az ATACMS rakéták és drónok átadásáról is tárgyalni akar – Politico​


2022. december 21

A washingtoni találkozó során az ukrán delegáció megbeszélést folytat a Biden-adminisztrációval az ATACMS nagy hatótávolságú rakéták, valamint a Grey Eagle és Reaper felderítő és csapásmérő drónok átadásáról is.


A Politico a tárgyalások előrehaladását ismerő forrásokra hivatkozva számol be erről .


" A Bidennel és nemzetbiztonsági csapatával folytatott megbeszélés során az ukrán delegáció várhatóan további kéréseket fog benyújtani a nagy hatótávolságú taktikai rakétarendszerekkel (ATACMS), valamint a Grey Eagle és Reaper drónokkal kapcsolatban, a megbeszélések előrehaladását ismerő személy szerint . " - jegyezték meg a közzétételben


Ugyanakkor megjegyzik, hogy az amerikai tisztviselők nem hajlandóak engedni, és kategorikusan elutasítják az ATACMS-ek Ukrajnába küldését.

RSZV M142 HIMARS és ATACMS rakéták.  Fotó: Mariusz Burcz
RSZV M142 HIMARS és ATACMS rakéták. Fotó: Mariusz Burcz

" A nagy hatótávolságú rakéták Kijevbe küldése arra késztetheti Putyint, hogy potenciálisan még halálosabb fegyvereket használjon Ukrajnán belül " - tette hozzá a kiadvány.


Hangsúlyozzák ugyanakkor, hogy az Ukrajna további támogatásának kérdése fog dominálni majd Volodimir Zelenszkij és Joe Biden személyes találkozóján, amelyre december 21-én a Fehér Házban kerül sor.


Megjegyzik, hogy Volodimir Zelenszkij washingtoni látogatásának ösztönöznie kell Ukrajna további támogatását az Oroszország elleni háborúban az európai nyugati szövetségesek részéről.


Interakció a Kongresszussal​


Ukrajna elnöke az amerikai kongresszus előtt is felszólal. Az újságírók hozzáteszik, hogy Zelenszkij személyes jelenléte Washingtonban váratlan volt a kongresszusi képviselők számára.


Megjegyzik, Joe Biden kormánya arra fogja ezt felhasználni, hogy motiválja a törvényhozókat, hogy továbbra is támogassák Ukrajnát.


Ez annak köszönhető, hogy a demokraták elveszítik többségüket, a republikánusok pedig kritikusabbak az Ukrajnának nyújtott segélyek további ellenőrzése nélkül.


A Pentagon hivatalos képviselői többször is hangsúlyozták , hogy nincs bizonyíték arra, hogy az Ukrajnának szállított fegyvereket nem megfelelően használják fel. Ezenkívül az Egyesült Államok és partnerei megjegyzik a biztosított fegyverek alkalmazásának hatékonyságát.


December elején a Kongresszus elutasította Marjorie Taylor Green republikánus képviselő javaslatát az Ukrajnának nyújtott segélyek ellenőrzésére.


Azt mondta azonban, hogy egy hónap múlva újra benyújtja a megfelelő dokumentumot.


Emlékeztetni kell arra, hogy a Fehér Ház megerősítette , hogy Joe Biden december 21-én új, kétmilliárd dolláros segélycsomagot jelent be Ukrajna számára, amely magában foglalja a Patriot légvédelmi rendszert is.


ATACMS​


Az ATACMS rakétarendszerek olyan föld-föld rakéták, amelyek több száz kilométeres távolságban lévő célpontokat is eltalálhatnak, és M142/M270 rakétarendszerekből indulnak ki, amelyek már Ukrajnában is szolgálatban vannak.

Az ATACMS rakéta kilövése az M270 MLRS-ről.  Koreai Köztársaság.  2017 év.  Fotó: A Koreai Köztársaság Védelmi Minisztériuma
Az ATACMS rakéta kilövése az M270 MLRS-ről. Koreai Köztársaság. 2017 év. Fotó: A Koreai Köztársaság Védelmi Minisztériuma

Októberben olyan információk jelentek meg , hogy Ukrajna felkérte az USA-t, hogy adja át ezeket a fegyvereket azzal a feltétellel, hogy egyeztet az USA-l az általuk eltalált célpontokról.


Szürke sas és Kaszás​


Amerikai szenátorok egy csoportja ismételten felhívást intézett a Pentagonhoz, hogy adják át Ukrajnának az MQ-1C Grey Eagle felderítő és támadó drónokat.

2.jpg


MQ-1C Grey Eagle drón. Fotó nyílt forrásból


A szenátorok a kérésüket azzal indokolják, hogy az Orosz Föderáció aktívan használ iráni kamikaze drónokat. Véleményük szerint ez előnyhöz juttatja Oroszországot, ezért Ukrajnának fegyvereket kell szereznie e fenyegetések ellen.

Azt is megjegyzik, hogy az ukrán hadsereg kiképzése az MQ-1C-n 27 napig tart. És bevethetők az orosz flotta ellen.

November elején az Egyesült Államok Védelmi Minisztériuma megtagadta az MQ-1C átadását Ukrajnának. Ez a szenátorok ugyanezzel a kéréssel érkezett korábbi levelére volt válasz.

Ami az MQ-9 drónokat illeti, a General Atomics bejelentette , hogy Ukrajnát elkívánja látni ezekkel az UAV-l.

Screenshot_2-3.jpg
MQ-9 Reaper az amerikai hadseregből. 2014 év. Fotó: aoa30

Az MQ-9-et a kelet-európai partnerek szélesebb körű támogatásának részének tekintik.


 

nani1980

Well-Known Member
2010. október 30.
701
1 936
93
Próbáld
Ha neked az egzisztenciád fontosabb, mint a magyarságod, az a te értékválasztàsod. Gondolom Svájcból írsz.
Viszont szerencsére egyre kevesebb pénz vallású van köztünk, ezért élnek még 100 év elnyomás után is magyarok az elcsatolt részeken. Ne ítéld el őket! :)
Sajnálom, ha a gyermekeidnek nem tudsz mást örökül hagyni a pénzen, vagy a pénz szeretetén kívül.
Nekem rokonaim élnek Sopronban, büszkék rá, hogy Magyarországon élhetnek, eszükbe sem jut Ausztriába költözni.
Sok embert ismerek Erdélyben, igyekeznek távol tartani magukat és gyermekeiket az idegen kultúrától. A magyar oktatás minősége messze magasabb szintű, mint a román, eszik ágában sincs más iskolába járatni gyermekeik. Sokan tanultak Magyarországon, aztán visszamentek és boldogan élnek szülőföldjükön magyarként, román iskola nélkül.

"A víz szalad, a kő marad"

Mi maradunk, a bevándorlók majd elmennek majd, ahogy jöttek, vagy hozták őket.
Ehhez kell, hogy ne engedjük a gyermekeinket a megszállók nyelvén tanulni.



Menj többször, megváltozik a véleményed a nemzeti kötődésről.
Oka van annak, hogy 100 év alatt sem tűntünk el.
Nem adjuk fel magyarságunk! Ahogy más népek is igyekeznek őrizni kultúrájuk, úgy mi is.

Ha neked az egzisztenciád fontosabb, mint a magyarságod, az a te értékválasztàsod. Gondolom Svájcból írsz.
Viszont szerencsére egyre kevesebb pénz vallású van köztünk, ezért élnek még 100 év elnyomás után is magyarok az elcsatolt részeken. Ne ítéld el őket! :)
Sajnálom, ha a gyermekeidnek nem tudsz mást örökül hagyni a pénzen, vagy a pénz szeretetén kívül.
Nekem rokonaim élnek Sopronban, büszkék rá, hogy Magyarországon élhetnek, eszükbe sem jut Ausztriába költözni.
Sok embert ismerek Erdélyben, igyekeznek távol tartani magukat és gyermekeiket az idegen kultúrától. A magyar oktatás minősége messze magasabb szintű, mint a román, eszik ágában sincs más iskolába járatni gyermekeik. Sokan tanultak Magyarországon, aztán visszamentek és boldogan élnek szülőföldjükön magyarként, román iskola nélkül.

"A víz szalad, a kő marad"

Mi maradunk, a bevándorlók majd elmennek majd, ahogy jöttek, vagy hozták őket.
Ehhez kell, hogy ne engedjük a gyermekeinket a megszállók nyelvén tanulni.



Menj többször, megváltozik a véleményed a nemzeti kötődésről.
Oka van annak, hogy 100 év alatt sem tűntünk el.
Nem adjuk fel magyarságunk! Ahogy más népek is igyekeznek őrizni kultúrájuk, úgy mi is.
Határozd már meg, hogy mi az, hogy magyarság, és miben nyilvánul meg ez az életben. Én elsőként csatlakoztam a nagy magyarokhoz itt a vas megyében. 90%-ban troger rongyrázók voltak akik amúgy Ausztriában dolgoztak/nak. Arról a Sopronból beszélsz ahol kB 30évig másodrendű voltál egy kávézóban ha magyarúl beszéltél? Arról ahol drágábban adják az albérletet a magyarnak mint az osztrák kint? Az a szégyen városa! Nem a hűségé! Amúgy magad igazoltál engem. A folyó valóban folyik. És mindíg a legkisebb ellenállás felé! Ha a románok jól bántak volna a kinti magyarokkal, már mindenki román lenne ott. Pár "hőst" kivéve! De ezzel én zárom is ezt a témát!