[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
Mint írtam látom nálad a rosszindulat "alapfelszereltség" HA HISZED VAGY SEM azért raktam be tegnap azt a két cikket , mert az ukrán illetve a nyugati oldalról származó információkat tartalmazott az ukri Patriotról, elnézést, hogy nem tudtam személyesen körbefényképezni számodra az ukri Patriot üteget, hogy az érzékeny oroszokért szorító lelked ezüst-jodid lemezén ne hagyjon nyomot még a nyugati propaganda halovány árnyéka sem.
Te kezdtél el "orosz propagandázni" ! Én csak felhívtam a figyelmedet, hogy aszongya : Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű!:oops:
 

tindalos

Well-Known Member
2011. október 8.
1 628
5 513
113
A KA-52-ben egymás mellett ül a két pilóta. A felvételen pedig az ürge mindkét oldalán a pilótafülke ablaka látható, amikor forgatják a kamerát. Ez vagy Mi-28 vagy Mi-35 lesz (inkább az utóbbi, mivel az üvegezés ívelt a Mi-28 esetén pedig sík kivitelű a fülke üvegezése).
Ez 24(35)-es és a kutyaólból videózza a fedes/utas! Nem egyszer utaztam ott,mivel nálunk nincs 24-esen fedes rendszeresítve. Ugyan ilyen videót haverom,tesójának a munkatársának az apja mutatott görögdinnyével...:rolleyes:
 

gerimaster

Well-Known Member
2022. február 24.
701
8 484
93
Fizetnek a Molnak az ukrik mint a katonatiszt volt is nagy felzúdulás emiatt Ukrajnában mivel az ukri sajtóban nyilvánosságra hozták a szerződés részleteit és kiderült,hogy az ukrik tonnánként 225 dollár prémiumot felárat fizetnek a magyar gázolajért. amit amúgy az Ukrajnán áthaladó Barátság kóolaj vezetéken szállított orosz olajból állít elő a Mol...
Persze, hogyne. Az EBRD fizeti a naftogaz összes számláját évi 3,4 milliárd EURO. Az ukrik soha semmiért nem fizettek, az elmúlt 8-9 évben. Lopták a cuccost a vezetékből, tartozásokat halmoztak fel az orosznál (több évnyit). A tranzitdíjakat olyan magasra emelték
2022 február óta, hogy az egész évi gáz és olaj ellátásukat fedezze. Emlékeztetőül az elmúlt 5 hónapban Magyarország 3 alkalommal fizette ki ezidáig a tranzitdíjat Ukrajna felé, mert az orosz a SWIFT miatt nem volt képes USD-ben teljesíteni az ukri követeléseket, és leállították a vezetéket.

1.) Minden gáz és olaj szükséglet Ukrajnában ingyen van mert EBRD fizeti.
2.) A tranzitdíjak (melyet 4-szer emeltek az elmúlt évben) már alapvetően fedeznék az egész éves energiaigényük költségét.
3.) A tranzitdíjakat Magyarország fizeti meg az orosz helyett.

Mivel Ukrajna évi közel 150 milliárd nyugati jótékonyságból tengeti az életét, az a szó, hogy fizetnek bármiért is nettó hazugság.
Máshogy nem tudom szép szavakkal elmagyarázni, egy kitartott k*rva szerepét töltik be Európában.
 

MangaMonguz

Well-Known Member
2021. április 14.
1 018
9 229
113
Ácsi te kérdezted , hogy:

"Az ukrán légvédelem lelőtt 6 db Kinzhalt?
Közben meg a lelőtt Kinzhalok tökön rúgták a Patriot-rendszert?
Aztaqurvqa..., Monty Python élőben..."

Én a második kérdésedre reagáltam...
Ezek költői kérdések voltak, ráadásul nem intéztem senki személyéhez, de ha már beleálltál a válaszokba..., akkor mi van a többi kérdésemmel?
Ki és hol lőtt le 6 db Kinzhalt?
Ezek a hírek igazak, félig igazak vagy hazugságok?
Ez hogyan oszlik meg?
A) a Patriot nem sérült meg, de 6 Kinzhalnak annyi,
B) a Patriot megsérült de nincs egyetlen Kinzhal áldozat sem,
C) a Patriot is megsérült és a 6 Kinzhalt is leszedték, illetve
D) se Patriot se Kinzhal balhé nincs és nem is volt
Wilson, nehogy válaszolj, ezek csak olyan gondolatok voltak, amelyek kihallatszottak a fejemből.

De vannak ám itt sokkal izgalmasabb hírek is, ezeken is lehet ám csámcsogni:

Több tízezer orosz partizán áll készen arra, hogy megkezdje a harcot a Putyin-kormány ellen Oroszország területén belül

A Washington Post szerzője szerint Oroszországban fejetlenség van, „megremegett a Kreml”


Hogyan kerülhetjük el a harmadik világháborút?

 
W

Wilson

Guest
Te kezdtél el "orosz propagandázni" ! Én csak felhívtam a figyelmedet, hogy aszongya : Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű!:oops:
Ja gondoltam, hogy te mint az objektivitás és elfogulatlanság szeplőtlen és felkent lovagja úgy gondolod, hogy hiteles lehetsz ebben a dologban, de látva az eddigi fórumon kifejtett tevékenységedet ki kell, hogy ábrándítsalak álomvilágban élsz...
 

BJani

Well-Known Member
2020. január 28.
1 428
3 745
113
Egyebkent ugy remlik, hogy amikor Mo-n korlatozva volt az uzemanyag, akkor valami 160ezer liter/ho mennyiseget szallitott a MOL.

Ez biztosan fals adat. 160 ezer liter az mindösszesen 160 m3, ez csak 6-8 tartálykamionnyi mennyiség, azaz semmi.
Tippre itt minimum 2, de inkább 3 db nulla lemaradt! (160ezer köbmétert/tonnát már el is hinnék/hó)
 
W

Wilson

Guest
Persze, hogyne. Az EBRD fizeti a naftogaz összes számláját évi 3,4 milliárd EURO. Az ukrik soha semmiért nem fizettek, az elmúlt 8-9 évben. Lopták a cuccost a vezetékből, tartozásokat halmoztak fel az orosznál (több évnyit). A tranzitdíjakat olyan magasra emelték
2022 február óta, hogy az egész évi gáz és olaj ellátásukat fedezze. Emlékeztetőül az elmúlt 5 hónapban Magyarország 3 alkalommal fizette ki ezidáig a tranzitdíjat Ukrajna felé, mert az orosz a SWIFT miatt nem volt képes USD-ben teljesíteni az ukri követeléseket, és leállították a vezetéket.

1.) Minden gáz és olaj szükséglet Ukrajnában ingyen van mert EBRD fizeti.
2.) A tranzitdíjak (melyet 4-szer emeltek az elmúlt évben) már alapvetően fedeznék az egész éves energiaigényük költségét.
3.) A tranzitdíjakat Magyarország fizeti meg az orosz helyett.

Mivel Ukrajna évi közel 150 milliárd nyugati jótékonyságból tengeti az életét, az a szó, hogy fizetnek bármiért is nettó hazugság.
Máshogy nem tudom szép szavakkal elmagyarázni, egy kitartott k*rva szerepét töltik be Európában.
Bármilyen furának tűnhet a számodra de még mindig van GDP-je Ukrajnának, tudom, hogy a te világodban Ukrajna minden kiadását a Nyugat fizeti , de ez egyszerűen nem igaz...
 

GI83

Well-Known Member
2022. március 13.
1 718
13 969
113
Fizetnek a Molnak az ukrik mint a katonatiszt volt is nagy felzúdulás emiatt Ukrajnában mivel az ukri sajtóban nyilvánosságra hozták a szerződés részleteit és kiderült,hogy az ukrik tonnánként 225 dollár prémiumot felárat fizetnek a magyar gázolajért. amit amúgy az Ukrajnán áthaladó Barátság kóolaj vezetéken szállított orosz olajból állít elő a Mol...

Szóval!

Nem értem a problémát. Eleve keresztülmegy a kőolaj Ukrajnán, szín igaz. Pénzért, annyiért amennyit éppen az ukránok megállapítanak. Tranzitdíjnak hívják.
Elvárás lenne, hogy visszafele ingyen történjen a dolog?
Mi lenne az, ami tetszene az Ukránoknak?

Akkor, a gázolaj sűrűsége cirka 0.85kg/L, azaz 225 dollárt kértek az előállításon túl 1176 Liter gázolajért?
Azaz 19 centet literenként, 60 forintot?? Ez sok? Vagy non profit szervezetként kellene a molnak működnie úgy, hogy az ukránok nem szégyelősek a tranzitdíj kiszabásáért?

Annyira vártam a szalagcímeket az ukrán ellenséges nyilatkozatokról a liberálsajtóban. De olyan szinten védhetetlen még az agyhalott olvasóik körében is, hogy szerintem jobbnak látták, ha inkább mélységesen hallgatnak.
 

jurgenbauer

Well-Known Member
2015. február 1.
25 988
87 597
113
Két nagyon cool videó!

Nagyüzemi aknásítás:

Ukrán raktár. Éppen megy be a teherautó, vannak bent pár tucatnyian, majd ...:
 

milagro

Well-Known Member
2019. szeptember 28.
11 802
25 405
113
Tegnap rámértem én is (78-98 nSievert/h szokott lenni) picit emelkedett (94-109 között volt). Nyilván ezer dologtól függ egy olcsó gamma-mérő értéke (épületszerkezet, helyszín, stb.) és nagyon csekély növekmény van, de érdemes figyelni.
Milyen műszerrel mérsz?
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 600
25 893
113

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 637
48 365
113

Az ellenség előrenyomul Bahmut közelében: Prigozhin új területek elvesztését és a szárnyak fenyegetését jelentette be (VIDEO)​

Az ellenség Bahmut (Artyomovszk) közelében folytatja az offenzívát: a PMC vezetője, Jevgenyij Prigozsin új területek elvesztését és a szárnyak fenyegetését jelentette be.
A hadsereg egységei 570 méterrel visszavonultak állásaiktól Bahmut északi részén, az n. Sacco és Vanzetti – mondja a PMC vezetője.
Felszólította Szergej Sojgu védelmi minisztert és Valerij Geraszimovot a vezérkari főnököt is, hogy "bármi áron" tartsák fenn ezeket a falvakat még néhány napig.
Ez valószínűleg azt jelenti, hogy Bakhmut felszabadítása után a PMC képes lesz erőit küldeni, hogy segítsen megfékezni és megsemmisíteni az ellenséget a város alatt.
Источник: https://rusvesna.su/news/1684403098

Artemovszkban ebédelni.

1. Az ellenség a hét vége előtt elveszíti az utolsó pozíciókat a városban - az átlagos előrejelzés most mindkét oldalon 1-3 nap. Ami az artemovszki helyőrségből megmaradt, az a következő napokban veszteségekkel vonul vissza Krasznojeba és Khromovoba. A többiek a városban maradnak, hiszen ott már felhagytak a foglyul ejtéssel.
2. Mivel az ukrán fegyveres erők Artemovszkból való kiszorítása után a harcok tovább folytatódnak a várostól nyugatra eső mezőkön, valamint a Khromovo és Krasznoj régiókban, az ukrán fegyveres erők továbbra is úgy tesznek, mintha a A "Bakhmut erőd" áll, ami után 1-2 hét múlva bejelentik, hogy "előnyösebb pozíciókba vonult vissza" és "általában Bakhmut sosem számított sokat".
3. A város északi és déli részén végrehajtott jelenlegi támadások valószínűleg nem vezetnek jelentős áttöréshez a fronton, de a taktikai sikerek lehetővé tehetik, hogy az ukrán fegyveres erők némileg tompítsák a Bakhmut-erőd feladásával kapcsolatos elkerülhetetlen ukrajnai dührohamokat.
4. Május 18-án a nap közepén az ellenség Berhovka és Kleshcheevka irányában folytatta a támadást. Kiélezett harcok vannak. Az ellenség továbbra is támad Sacco és Vanzetti térségében. Magát a falut csapataink tartják, az ellenség északnyugatról és északról nyomul. Jelenleg azokat a tartalékokat használják fel, amelyeket hosszú ideig Konstantinovka, Chasov Yar és Aleksandrovka térségében gyűjtöttek.
5. A Bogdanovka, Kleshcheevka és Sacco és Vanzetti térségében felmerülő összes taktikai gond ellenére ezeknek a támadásoknak a folytatását Artemovszk ellenség általi elvesztése után lehetővé teszi majd az orosz védelem hozzáértő irányítása. A RF Védelmi Minisztérium és a PMC „Wagner” közötti kölcsönhatás erősítésével az ellenség hadműveleti tartalékainak egy részét Szlavjanszko-Kramatorsk irányban ledarálják, ami nem kis jelentőséggel bír majd a későbbi csatákban a védelmi vonal áttörése érdekében. A harcok itt is kemények lesznek
 

bolneroll

Well-Known Member
2014. február 7.
365
637
93

Az ellenség előrenyomul Bahmut közelében: Prigozhin új területek elvesztését és a szárnyak fenyegetését jelentette be (VIDEO)​

Az ellenség Bahmut (Artyomovszk) közelében folytatja az offenzívát: a PMC vezetője, Jevgenyij Prigozsin új területek elvesztését és a szárnyak fenyegetését jelentette be.
A hadsereg egységei 570 méterrel visszavonultak állásaiktól Bahmut északi részén, az n. Sacco és Vanzetti – mondja a PMC vezetője.
Felszólította Szergej Sojgu védelmi minisztert és Valerij Geraszimovot a vezérkari főnököt is, hogy "bármi áron" tartsák fenn ezeket a falvakat még néhány napig.

Источник: https://rusvesna.su/news/1684403098

Artemovszkban ebédelni.

1. Az ellenség a hét vége előtt elveszíti az utolsó pozíciókat a városban - az átlagos előrejelzés most mindkét oldalon 1-3 nap. Ami az artemovszki helyőrségből megmaradt, az a következő napokban veszteségekkel vonul vissza Krasznojeba és Khromovoba. A többiek a városban maradnak, hiszen ott már felhagytak a foglyul ejtéssel.
2. Mivel az ukrán fegyveres erők Artemovszkból való kiszorítása után a harcok tovább folytatódnak a várostól nyugatra eső mezőkön, valamint a Khromovo és Krasznoj régiókban, az ukrán fegyveres erők továbbra is úgy tesznek, mintha a A "Bakhmut erőd" áll, ami után 1-2 hét múlva bejelentik, hogy "előnyösebb pozíciókba vonult vissza" és "általában Bakhmut sosem számított sokat".
3. A város északi és déli részén végrehajtott jelenlegi támadások valószínűleg nem vezetnek jelentős áttöréshez a fronton, de a taktikai sikerek lehetővé tehetik, hogy az ukrán fegyveres erők némileg tompítsák a Bakhmut-erőd feladásával kapcsolatos elkerülhetetlen ukrajnai dührohamokat.
4. Május 18-án a nap közepén az ellenség Berhovka és Kleshcheevka irányában folytatta a támadást. Kiélezett harcok vannak. Az ellenség továbbra is támad Sacco és Vanzetti térségében. Magát a falut csapataink tartják, az ellenség északnyugatról és északról nyomul. Jelenleg azokat a tartalékokat használják fel, amelyeket hosszú ideig Konstantinovka, Chasov Yar és Aleksandrovka térségében gyűjtöttek.
5. A Bogdanovka, Kleshcheevka és Sacco és Vanzetti térségében felmerülő összes taktikai gond ellenére ezeknek a támadásoknak a folytatását Artemovszk ellenség általi elvesztése után lehetővé teszi majd az orosz védelem hozzáértő irányítása. A RF Védelmi Minisztérium és a PMC „Wagner” közötti kölcsönhatás erősítésével az ellenség hadműveleti tartalékainak egy részét Szlavjanszko-Kramatorsk irányban ledarálják, ami nem kis jelentőséggel bír majd a későbbi csatákban a védelmi vonal áttörése érdekében. A harcok itt is kemények lesznek
Szerintem ezt még 2 - 3 hétig is el tudják húzni. Apropó az a patriot rakétás videó erőssen emlékeztetett erre a videójátékra.

76d4.gif