Putyin 19-re lapot húzott. Ha nyert volna tavaly, akkor kisebb gond lenne a nemzetközi jog megsértése, az oroszok által alá írt egyezmények felrúgása.
Így most kepülhet a donbasszi falvak megtartásáért, viszont az esélye egyre kisebb, hogy hosszú távon elismerjék a megszállt területek annektálását.
Ahhoz nyerni kellett volna, meg az a hőn áhított új világrend kellett volna, ahol nem az USA dominál és Kína tajvan bekebelezése fejében elismerné az orosz területrablásokat.
Ez a vonat elment.
Minél később vonulnak ki a ruszkik, vagy verik őket ki, annál nagyobbat buknak gazdaságilag, történelmileg. Ezt Putyin hatalmi gőgje, becsvágya garantálja. Nyilván nem képes bevallani, hogy elkúrta. Nem kicsit. Nagyon.
A kihívás az orosz politikai, hatalmi válság kockázata a világ számára.
Szerintem ezért méri a nyugat apránként az ukrán támogatást. Így Putyinnak van esélye hatalmát megőrizni, de nyerni nyilván nem nyerhet, mert az világháborút jelentene, és valószínűleg elpusztulna a civilizáció.
Putyinok, Pufik, Lukasenkók, egyéb félkegyelmű diktátorok kezében veszélyes eszköz az atom.
Hasonlóan látjuk, de másként ítéljük meg a szereplőket és az okokat.
Azt nem hinném, hogy valami fondorlatos Terv vagy egyezség lenne a háttérben.
Az USA nyilván egy aljas nagyhatalom, aki nagyhatalmi logika alapján egy nagyhatalom eszközeivel igyekszik gáncsolni vetélytársait. Az egész bolygón megy a kiszoritósdi, néha proxy háború képében látványosan.
Putyin háborúskodása sem váratlan, jól láthatóan, gondos terv alapján készült a háborúra. Minden eszközzel katonai erejét fejlesztette, gazdasági befolyását, politikai manővereit egy nyugat elleni háború motiválta.
Viszont az orosz haderő modernizálása még messze nem tartott ott, hogy egy ilyen ukrán háborút megnyerjen. Gazdasági befolyását, politikai aknamunkáját is túlbecsülte.
Most igyekszik menteni a menthetőt, abban reménykedik, mint Hitler, hogy valami csodás fordulat megmenti.
Jövőre választások lesznek, győzelemnek látszó eredményt kellene felmutatnia otthon.
A célja már csak az lehet, hogy addig tartsa a megszállt területeket.
Ha hatalmon marad, szerintem sztálini diktatúrával igyekszik megváltoztatni a háború menetét:
- Újraválasztása után jöhet a mozgósítás, milliós haderővel tudna csak valamit elérni.
- A felpörgő hadigazdaság akkora tud már elegendő hadianyagot biztosítani, a gazdasági erőforrások radikális át csoportosításával. rovására. Például bérek, szociális juttatások csökkentésével.
A nyugat, ha esze van és ismeri Putyin gondolkodását, akkor vagy előbb lezárja ezt a konfliktust, vagy hasonlóan cselekszik, és mehet tovább még nagyobb tettél a proxy háború.
Az a tét már valakinek a valódi bukása.
Ha Kína észnél van, felismeri a kockázatokat, segíthet befejezni a háborút. Ehhez persze le kell mondani Tajvan elleni háborúról, vagyis az ő szemszögéből el kell halasztani, egy kedvezőbb időpontra.
Meglepően pragmatikusak tudnak lenni.
Mestertervnek az tűnhet, hogy talán a két valódi nagyhatalom (USA és Kína) vezetőinek bölcsessége nagyobb, mint hatalmi ambícióik.
Putyin az elszabadult hajó ágyú a történetben, vele tárgyalni nem érdemes. Putyin mindent vagy SEMMIT játszik, hisz 19-re lapot húzott.
Nem értem a felháborodásod. A nyugat figyelmeztette Putyint, ne szegje meg a nemzetközi jogot.
Azt is mondták neki, nagy ára lesz, ha megteszi.
A fegyveres nézeteltérés rendezéshez NIMCS meg az ereje Putyinnak, így a magas labdát lecsapja a nyugat.
Mindenki örül, ha egy rablót vernek, természetes, hogy nagyon sokan segítenek verni.
Ezen ne emésszed magad, ha Putyin tudta volna, szerintem nem vág bele ebbe a háborúba.
Azt ugyanis el is lehet veszteni.
Ezt se Lavór, se Sógun, se Geraszittyov nem mondta neki.
Vajon miért nem?