[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Éjjel a mieink Solntsepekommal dolgoztak.
Jó arc, nagyon szeretem én is. Haláli figura.
Talán esetleg TOS1 rakétavetőkkel
Légiközlekedésünk szorosan együttműködik, a településből már csak romok maradtak.
A pilótáink kicsit bénácskák, Kvák kapitány stílusban nyomják a leszállásokat. Ezért maradtak csak romok.

A légierő szintén részt vesz a támadásban?
hadsereg sűrűsége miatt nem tudunk előrelépni, ahogy ellenségünk sem
Ennél már csak a viszkozitása és a pHja durvább...

A csapatok nagy száma?

egységek összetételét újonnan feltöltötték.
Egységeben a kétség...
Az egységeket újra feltöltötték...

aknarobbanó korlátot telepítettek, hamis tüzelőállásokat alakítanak ki.
Ezzel meghiusítva a tornászok gyakorlását.
erős pontokat szerelnek fel,
Meg zsönge gyökereket, és gyenge szekereket...
Fognak hullani a 16-osok, kétségem nincs efelől, de hány orosz lőszerraktár, repülőtér, fog találatot kapni.
Kb ugyanannyi mint eddig? Vagy még ennyi se?
Tényleg szu 27 és mig 29 szintű repülőktől várjátok a csodát?
Mindannyian tudjuk, hogy már nem kellene Ukrán légierőnek léteznie. Sem Dnyeper hidaknak. Mégis csodálkozunk rajta, hogy ott szurkálják a ruszkikat ahol csak tudják.
Szerbiának maradt bevethető repülője az AF végén, pedig nem 600 ezer nkm, és nem kapta meg pótlásnak az összes megmaradt VSz kohószökevényt.
Sőt már 3x elfoglalták volna egész Ukrajnát ha akarják...
Halál komolyan magyaráztad te is tavaly, hogy a ruszkik azért nem végeznek mélységi csapásokat, mert nem képesek rá. Aztán jött Armageddon tábornok, és azóta heti 1-2 teljes országos rakétacsapás mutatja, hogy képesek rá.
Szóval szerénység natovéd.
Rabotino vagy inkább az irány Tokmak felé.
Tokmak irányába?
Csak ez a forróság múlna már. Bent megy a klíma, de kinn meg lehet pusztulni a melegtől. Legszívesebben az északi sarkra költöznék
Remélem el is küldenek szibériába titánt bányászni. Addig sem szennyezed itt a fórumot.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Jó arc, nagyon szeretem én is. Haláli figura.
Talán esetleg TOS1 rakétavetőkkel

A pilótáink kicsit bénácskák, Kvák kapitány stílusban nyomják a leszállásokat. Ezért maradtak csak romok.

A légierő szintén részt vesz a támadásban?

Ennél már csak a viszkozitása és a pHja durvább...

A csapatok nagy száma?


Egységeben a kétség...
Az egységeket újra feltöltötték...


Ezzel meghiusítva a tornászok gyakorlását.

Meg zsönge gyökereket, és gyenge szekereket...

Kb ugyanannyi mint eddig? Vagy még ennyi se?
Tényleg szu 27 és mig 29 szintű repülőktől várjátok a csodát?

Szerbiának maradt bevethető repülője az AF végén, pedig nem 600 ezer nkm, és nem kapta meg pótlásnak az összes megmaradt VSz kohószökevényt.

Halál komolyan magyaráztad te is tavaly, hogy a ruszkik azért nem végeznek mélységi csapásokat, mert nem képesek rá. Aztán jött Armageddon tábornok, és azóta heti 1-2 teljes országos rakétacsapás mutatja, hogy képesek rá.
Szóval szerénység natovéd.

Tokmak irányába?

Remélem el is küldenek szibériába titánt bányászni. Addig sem szennyezed itt a fórumot.
Tedd meg azt a szívességet, hogy a saját hülyeséged ne olyan dologgal igazold amit soha nem állítottam.
Az én állításom az volt, hogy az orosz légierő nem képes EMBER VEZETTE REPÜLŐKKEL mélységi csapásmérésre.
Igen ez nem óriás különbség leírva (jekentésében, viszont annál inkább), de a valóságtagadó kánonba már pont beleilleszthető.
 

Hegylakó

Well-Known Member
2019. január 17.
1 552
4 734
113
A "ruszki" már régen lerombolta volna a Dnyepper hídjait ha akarta volna.Ebből az F-16-ból meg legalább akkora pofára esés lesz mint a Leopárdokkal.Miért nem lehet látni a dolgokat,hogy ez nem a szandálosok földje.Itt komoly légvédelmi,zavaró rendszerek vannak,vadászgépek.Az F-16 még soha nem bizonyított ilyen terepen.Nem lesz itt semmi F-16 mert hatalmas lebőgés lesz belőle .így is már nagyon megkopott a NATO nimbusza.Az Orosz hadsereg meg napról-napra csiszolódik mint a gyémánt.
Szerintem levegő- föld fegyverzetet fog indítani…
Ha pedig összeomlana az ukrán lérak rendszer, ami időszerű…., akkor lesz szerepe légiharcban, messze a front mögött…

Ja és nemzetközi személyzettel…! Angol kommunikációval…

Nem lesznek itt légicsaták…. Csak most nem a földről a Nasams indítja az Amraam-ot, haneem a levegőböl az F-16.

Nyilván védett távból… ha mégis alibiből támadnak, akkor majd vagy születik egy-két ukrán sztár pilóta, vagy fogságba esik….
Szerintem ez lesz az ukrán gépekre a fedősztori….

Itt lehet harci tapasztalatot szerezni… tuti mennek a Nato pilóták…!
 

grigorij3

Well-Known Member
2016. szeptember 1.
1 526
20 534
113
Sőt már 3x elfoglalták volna egész Ukrajnát ha akarják...
Tudjuk Dudi, a másik oldalon meg nem a NATO harcol, csak a teljes ukrán vezérkar volt raporton a NATO parancsnoknál, és hogy-hogynem bejelentették, hogy "stratégiát vált" az ukrán haderő, mert az eddigi rohadtul nem vált be... :D Tudod, ami úgy sárga, mint egy kacsa, úgy hápog, mint egy kacsa és úgy totyog, mint egy kacsa, az valószínűleg kacsa... :D
Az egyébként mennyire ül, hogy "az orosz légierő nem képes ember vezette repülőkkel mélységi csapásmérésre"??? Vagy azokat a robotrepülőket nem ember vezette bombázók indítják? :D Erőlködj még egy picit, igazán jól áll neked! :D :D :D
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 816
47 160
113
Tedd meg azt a szívességet, hogy a saját hülyeséged ne olyan dologgal igazold amit soha nem állítottam.
Az én állításom az volt, hogy az orosz légierő nem képes EMBER VEZETTE REPÜLŐKKEL mélységi csapásmérésre.
Igen ez nem óriás különbség leírva (jekentésében, viszont annál inkább), de a valóságtagadó kánonba már pont beleilleszthető.
A stratégiai légierő gépei pedig én úgy tudom veretik szépen a levegőben Tu-160/22M/95-el, s csapkodják az ukrán hátországot mosógép chipekből szerelt CM-ekkel. Szu30/34 is dobálja a bombákat, vagy indít radar elleni rakétákat, kamovok meg a jáeművekre dolgoznak ATGM-el. Mi ezzel a probléma? Ha van ahol igazán előnyben vannak az oroszok, az pont a levegő mint hadszíntér, ezt kb. csak te akarod elvitatni mostanában. Az hogy nem mindent onnan és csak onnan akarnak megoldani amcsi mintára, a végeredményt tekintve nem hiszem hogy döntő lesz, simán olcsón ledarálják majd tüzérséggel amit kell.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 135
23 172
113
Sőt már 3x elfoglalták volna egész Ukrajnát ha akarják...
Bezzeg a NATO…
fail-echec.gif
 

megazez

Well-Known Member
2018. július 22.
7 601
24 991
113
FPV drón ukrik ellen, a matrica szövege: útvonal: föld - bandera :)

Artemovszk, vaslerakat:

Kárpátaljai toborzó meghalt, megölték, betörték a fejét:

Oroszországi kiképzés:

Orosz mesterlövész a műszerével:
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 881
56 674
113
Jó arc, nagyon szeretem én is. Haláli figura.
Talán esetleg TOS1 rakétavetőkkel

A pilótáink kicsit bénácskák, Kvák kapitány stílusban nyomják a leszállásokat. Ezért maradtak csak romok.

A légierő szintén részt vesz a támadásban?

Ennél már csak a viszkozitása és a pHja durvább...

A csapatok nagy száma?


Egységeben a kétség...
Az egységeket újra feltöltötték...


Ezzel meghiusítva a tornászok gyakorlását.

Meg zsönge gyökereket, és gyenge szekereket...

Kb ugyanannyi mint eddig? Vagy még ennyi se?
Tényleg szu 27 és mig 29 szintű repülőktől várjátok a csodát?

Szerbiának maradt bevethető repülője az AF végén, pedig nem 600 ezer nkm, és nem kapta meg pótlásnak az összes megmaradt VSz kohószökevényt.

Halál komolyan magyaráztad te is tavaly, hogy a ruszkik azért nem végeznek mélységi csapásokat, mert nem képesek rá. Aztán jött Armageddon tábornok, és azóta heti 1-2 teljes országos rakétacsapás mutatja, hogy képesek rá.
Szóval szerénység natovéd.

Tokmak irányába?

Remélem el is küldenek szibériába titánt bányászni. Addig sem szennyezed itt a fórumot.
Úgy látszik, a kánikula nem tett neked se jót, mert előbújt belőled a bunkó....
 

Centquri prime

Well-Known Member
2021. december 22.
4 834
24 235
113
Úgy látszik, a kánikula nem tett neked se jót, mert előbújt belőled a bunkó....
Igen, bár sose tagadtam, hogy az vagyok. Ellentétben ursulával, aki állítólag magyar tanárnö. Csak magyarul nem tud.
Nem egészen értem, hogy ha willson jól fordított szövegeit kitiltottuk, akkor ezek a förmedvények mit keresnek itt.
És nem, ne kezdjük el, hogy csak a katonai szakszavak. Az, hogy nem a légiközlekedés mér csapásokat nem katonai szakszó, hanem eg, 5 éves autista szintje. Ahogy a korábbi remekbe szabott landoló hajók is...

A NATO továbbra se támadott meg senkit.
Lééégyszi, léégyszi ezt tanuld meg szerbül, és add elő ott egy kocsmában.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 500
79 577
113
Te nagyon buta ember vagy ehhez.
A stratégiai légierő gépei pedig én úgy tudom veretik szépen a levegőben Tu-160/22M/95-el, s csapkodják az ukrán hátországot mosógép chipekből szerelt CM-ekkel. Szu30/34 is dobálja a bombákat, vagy indít radar elleni rakétákat, kamovok meg a jáeművekre dolgoznak ATGM-el. Mi ezzel a probléma? Ha van ahol igazán előnyben vannak az oroszok, az pont a levegő mint hadszíntér, ezt kb. csak te akarod elvitatni mostanában. Az hogy nem mindent onnan és csak onnan akarnak megoldani amcsi mintára, a végeredményt tekintve nem hiszem hogy döntő lesz, simán olcsón ledarálják majd tüzérséggel amit kell.
A staratégiai légierő CM-el. De nem erről beszélünk, hanem arról ami nem létezik, azaz a SZU-34-esek, SZU-30-asok vagy SZU-24-esek csapásmérő bevetései a taktikai mélységen túl, tehát pont azok ellen a jidak ellen amit itt valaki szóvátett, vagy bármi más ellen a hátországban (van mit lőni Ukrajnában).
 

Öregtankos

Well-Known Member
2022. február 26.
6 584
44 803
113

Sunlight56

Well-Known Member
2022. március 1.
2 012
16 297
113
A NATO továbbra se támadott meg senkit.
1945 óta azért sokat fejlődött a hadviselés.

Több évszázaddal ezelőtt láthattuk az "Úri" verziót, amikor diplomáciai jegyzékváltások (haragszom rád) előzték meg a háborút szóban, és írásban, a hadüzenet napokkal előre történő közlését a másik félnek. Láthatjuk a párbajozás egyik fontos eleme volt hogy a kihívottat arcul kellett csapni egy lehúzott fehér kesztyűvel (no nem egy öntödei munkáséval).

Azóta ezek a formaságok szépen leépítésre kerültek a hadi kultúra fejlődése során (itt is jobban teljesít mindenki) , majd a hadviselés egy egészen sumák módjának a bevezetése történt. A hadi kultúra pontosan hűen tükrözi a társadalmunk szellemi és erkölcsi színvonalát is. Nem tudom hogy létezik e olyan, lakosságot irtó harci forma, amely még ennél is lejjebb van a "régi jó erkölcsi" értelmezés szerint.

Ez azt jelenti hogy szőröstül bőröstül fel kell vásárolni egy kellően mélyszegénységben élő országot, ideológiailag a kellő (cél)irányba kell őket tájolni, elhitetni velük hogy ők egy felsőbbrendű és jobb sorsra érdemes nép és számukra a másik nép vérén való átgázolás hozza meg az egyedüli üdvösséget, mert az elmúlt pár ezer év alatt minden rosszért ők a felelősek.

Az így lelkileg, katonailag felkészített népet egyszerűen faltörő kosként neki kell hajtani a célországnak (a hátulról odatartott szuronnyal)

Jelen esetben a Nyugat mindenki feletti Uralkodója, a Nagy Fehér Főnökünk Amerika Kapitány jelmezében páncélos csataménjén ülve, a dárdája végére ukrán módon ragasztószalaggal felbandázsolt Ukrán harci Rozsomákot betolta a Medve barlangjába..

Szerintem az USA a NATO mindent eldöntő, irányító szervezete. Szerinted?