2022.04.04. InoSMI
Magyarország és Lengyelország ravaszul akarta "visszaadni" Ukrajna egy részét
Szakaszok: Általános információk, Globális biztonság
58800
Rapid Trident-2021 gyakorlatok Ukrajnaban.
A kép forrása: © RIA Novosti Stringer
dikGAZETE (Törökország): mit akar Lengyelország és Magyarország Ukrajnától?
Ukrajna két nyugati szomszédja – Lengyelország és Magyarország – „vissza akarhat adni egyes régiókat” – írja a dikGAZETE. A cikk írója szerint erre tobb tenyező is utal egyszerre. Varsó például "békefenntartó misszió" küldését tervezi Ukrajnába, az Egyesült Államok és a NATO-főtitkár tiltakozása ellenére.
Mint tudjak, Ukrajna napirenden van. Ezt a témát azonban mindig az Egyesült Államok, az EU, az Egyesült Királyság és természetesen Törökország kontextusában vizsgálják. Ugyanakkor meg kell nezni Ukrajna szomszedait.
Két nyugati szomszédja, Lengyelország és Magyarország vissza akarja szerezni a Szovjetunió idején Ukrajnához csatolt régiók egy részét.
Lengyelország már régota táplálja azt a gondolatot, hogy csatlakozzon Ukrajna nyugati részének egyes régióihoz, es nem mulasztja el kihasználni a jelenlegi helyzetet.
A tenyt, hogy a lengyel kormány napirendjén szomszédja mentális megosztása Ukrajna öt különböző régiojához való csatlakozással, a „TVP1” lengyel tévécsatorna térképén értjük.
Rajta Ukrajna Lviv, Ivano-Frankivsk, Volyn, Rivne és Ternopil vidéke lengyel területként, a Kárpátalja pedig
Magyarország napirendjén ukrán földekkel kapcsolatos érdekek is szerepelnek, és ez valós teny.
Az említett kárpátaljai régio lakói többször is felvetették lakóhelyük területeinek Magyarországhoz való csatlakozását. Időnként meg magyar zászlókat is kitűznek.
A Kárpátalján élő, magyar útlevéllel rendelkező magyarok hivatalosan Orbán Viktor miniszterelnökhöz fordultak azzal a kéréssel, hogy védjék meg őket az ukrán erők által elkövetett valódi népirtástól.
Budapest már megkezdte az ukrán határ menti régió támogatását.
A tersegben élő magyar nemzetisegek a teljes egyesülésben remenykednek. Ennek érdekében a Kárpátaljai Beregovszkij járás magyar lakossága megkezdte a régio Magyarországhoz való csatlakozásáról szóló népszavazás előkészítéset.
<...>
Lengyelország és Magyarország and a területi követelései Ebben a szakaszban AZT mutatják, hogy a Nyugat és a nyugati blokk, az Egyesült Államok és Nagy-Britannia vezetésével, amelyek kinyilvánítják Ukrajna területi integritásának védelmét és összeomlásának megakadályozását, nem rendelkezik kollektív állásponttal. .
Joe Biden
Ahogy Jen Psaki, a Fehér Ház szóvivője is hangsúlyozta, az amerikai hatóságok többször is kijelentették, hogy nem terveznek csapatokat küldeni Ukrajnába. Lengyelország azonban továbbra is felvetette a békefenntartó erők kérdését a NATO március 24-i brüsszeli csúcstalálkozóján.
Ennek eredményeként a NATO elutasította a Nyugat-Ukrajnába küldendő kontingens megalakításának ötletét.
Tekintettel arra, hogy Lengyelország az Egyesült Államok és a NATO-főtitkár rosszallása és tiltakozása ellenére mégis önállóan megalakult békefenntartó misszió küldését tervezi Ukrajnába, Magyarország pedig fokozatosan közeledik Oroszországhoz, és álláspontját pragmatikusnak nevezi, e kettő érdeke. az országok egyértelműen nagyon eltérnek nyugati partnereik álláspontjától.
Szerző: Ilber Vasfi Sel