Már a gazdi is fél, hogy nem lesz ki megvegye a sz@rjait, a a hű csatlósai túl mélyen vágják magukba a kést.
Egyébként a klasszikus USA termékek nem szarok, sőt ár érték arányban mondhatni, hogy prémium termékek. Nem vagyok oda a jelen USA-ért (a protestáns, dolgozó nemzeti USA az más lenne), de ami az övék az az övék. El kell ismerni.
És igen, ha túl tolják a bicajt az EU beomlik és akkor nem lesz aki pénzelje az USA kezdeményezéseit, illetve ahová exportálják a pénzügyi problémáikat. Na meg a végén az össznépi európai népharag esetleg elsepri az amerikai érdekeket érvényesítő helytartó európai politikai elitet, és még az is előfordulhat, hogy kitessékelik az USA-t a kontinensről. Ez pedig semmiképpen nem lenne jó Amerikának. Anglia pedig kevés lenne az USA európai érdekeinek érvényesítéséhez, főleg, hogy nincs is közvetlen szárazföldi kapcsolata. Az a pár kelet európai állam akik angolszász pártiak, édes kevesek lennének a nagyobb nyugat Európai országokhoz mérten (főleg, ha azok bosszúból, kizárnák őket a kapcsolati rendszerükből).
Veszélyes játék ez az EU gazdaság csesztetése az energiahordózók elérhetőségének korlátozása által.
De, mit tegyen az USA, ha neki is gazdasági és pénzügyi problémái vannak (és nem is kicsik). Ahogy az a fentiekben valaki által betett amerikai elemzésből is kiderül, gyógyírként a németek lenyúlását látják a legalkalmasabbak. És bizony ez is csak átmeneti gyógyír, mondhatni fájdalomcsillapító lesz az USA gondjaira (miközben az egyik "szövetségesük" beomlik). Nagyobb volumenű gazdasági (ingyen nyersanyag és energia) imput kellene az USA gazdasági és pénzügyi rendszerének. Ez pedig csak és kizárólag Oo. felől jöhetne. Igaz ezt háború nélkül nem szerezhetik meg.
Amennyiben eddig nem volt világos, hogy miért ez a nagy, mondhatni korlátlan támogatás az ukrán háborúhoz, a fentiek tükrében már érthető kell legyen. Ha sikerülne valahogy az oroszt megtérdeltetni és rátenni a vagyonára a kezüket, az USA problémája 100 éves távlatban megoldódna. A németek kizsigerelésének tervével csak időt nyernének, mert addig is amíg bekövetkezik a remélt orosz összeomlás, el tudják kerülni a különösen nagyobb társadalmi megmozdulásokat. A német meg kit érdekel. majd ha meglesz az orosz vagyon, szépen a német is helyre lesz téve, addig meg kínlódjon ő a társadalmi feszültségekkel.
Szóval ezért van a látszatellentmondás a második és harmadik bekezdésben írtak között.
Az USA kényszerpályára került és most 19-re lapot húz! Nem érdekli, hogy a szövetségesei bedöglenek, ha esélye van megszerezni a világ energia és nyersanyag készlete feletti ellenőrzés nagy részét.
De mi van ha nem sikerül a mesterterv és a medve nem döglik meg, mondjuk még vagy 3 évig. EU addigra bőven kifekszik és szétesik, így megszűnik a könnyen kézben tartható hatalmi központ is. Ezenkívül a lázadó államok is egyértelműbben állást foglalnak ebben a nyugat-kelet konfliktusban.
Attól tartok, hogy ebben az esetben (amikor is egyértelművé válik az hogy az USA elveszítheti a vezető szerepét) Amerika bevállalja a 3. világháború kirobbantását. Végül is veszítenie már nem lesz amit. Szigetként (ami eddig előnye volt), kimarad a Kína által kezdeményezett és sokak által felkarolt (ha az EU szétesik, a volt tagok nagy része is becsatlakozik) Ázsia-Európa-Afrika nagy kereskedelmi projektből is. Jó esetben, egy lesz a külső (Ausztrália, Dél-Amerika) jelentkező közül, és nem ő fog lakokat osztani. Gondoljátok el, eddig meg volt szokva, hogy minden úgy történik, ahogy ő akarta, a jövőben pedig előállhat egy olyan helyzet, hogy még beleszólási joga is alig lesz. Nem tenne meg mindent az USA ennek a helyzetnek az elkerülése érdekében?
Egy biztos, a Trump által elvesztegetett 4 év, nagyon hiányzik a neokonok agendájából. Az elején amikor még Klintonnéval számoltak, a 90%-os esélyre taksált nagy tervük jelenlegi megvalósulási esélye - a négy év csúszás miatt - bőven 50% közelébe csökkent. Nem véletlenül, hogy nem vártak még négy évet, és Trumpot bármi áron eltávolították. Kérdés mi lesz a novemberi időközi választásokon. Győz a nemzeti Amerika, vagy marad a korporatív részvénytársaságként működő Amerika.