[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

beta

Well-Known Member
2011. október 26.
5 646
9 206
113
Márpedig a fényeket látták. Márpedig nem a szemünk káprázott. És valahol tényleg van egy nagy orosz haderő. Értem én, hogy a nagy győzelmi mámorban erről nem vesznek tudomást sokan, de nagyon kellemetlen meglepetés érheti az ukrán vezetést.
Másik, az EU mégis milyen jogon támogatja sok sok milliárddal ukrajnát? Mire fel????

Nem a fényekről írtam, az nem tudom mi, meg hogy valóban történt-e érdemi dolog. Az orosz csapatmozgásról sem tudom, és gyanítom más se, hogy egyáltalán valóban történt-e olyan komoly erősítés, vagy csak a veszteségek pótlása meg ilyesmi. Orosz részről elvileg logikus lenne persze, hogy megpróbálnak egy helyen komoly erőket összegyűjteni és támadni. Már csak morál okán is. Megint más kérdés hogy mit érhetnek el vele.

Az EU meg részben támadott félnek tartja Ukrajnát és szolidarít vele. Másrészt Ukrajna az EU irányába tart politikailag, ezért megelőlegez már segítséget. Harmadrészt az EU geopolitikai érdeke is Ukrajna sikere.
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
  • Imádom
Reactions: Ember

PFZ

Well-Known Member
2022. március 23.
2 176
9 287
113
Nem a fényekről írtam, az nem tudom mi, meg hogy valóban történt-e érdemi dolog. Az orosz csapatmozgásról sem tudom, és gyanítom más se, hogy egyáltalán valóban történt-e olyan komoly erősítés, vagy csak a veszteségek pótlása meg ilyesmi. Orosz részről elvileg logikus lenne persze, hogy megpróbálnak egy helyen komoly erőket összegyűjteni és támadni. Már csak morál okán is. Megint más kérdés hogy mit érhetnek el vele.

Az EU meg részben támadott félnek tartja Ukrajnát és szolidarít vele. Másrészt Ukrajna az EU irányába tart politikailag, ezért megelőlegez már segítséget. Harmadrészt az EU geopolitikai érdeke is Ukrajna sikere.
Ha igazak a pletykák és a lézerrel műholdakat iktatnak ki akkor elég egyértelmű, hogy mi készül. Az eu egy mocskos gittegylet, támogatja a nem eu tag ukrajnát ahol finoman szólva se teljesül sok eus alapérték, miközben ugyanaz a mocskos rendszer zsarolja az országunkat.
 

grabo112

Well-Known Member
2011. október 15.
1 375
3 514
113
Márpedig a fényeket látták. Márpedig nem a szemünk káprázott. És valahol tényleg van egy nagy orosz haderő. Értem én, hogy a nagy győzelmi mámorban erről nem vesznek tudomást sokan, de nagyon kellemetlen meglepetés érheti az ukrán vezetést.
Másik, az EU mégis milyen jogon támogatja sok sok milliárddal ukrajnát? Mire fel????
És Oroszország Szíriát???
Abháziát?
Dél-Oszétiát?
Transznyisztriát?
 

duckdodgers™

Well-Known Member
2012. március 5.
3 596
19 653
113
Nem a fényekről írtam, az nem tudom mi, meg hogy valóban történt-e érdemi dolog. Az orosz csapatmozgásról sem tudom, és gyanítom más se, hogy egyáltalán valóban történt-e olyan komoly erősítés, vagy csak a veszteségek pótlása meg ilyesmi. Orosz részről elvileg logikus lenne persze, hogy megpróbálnak egy helyen komoly erőket összegyűjteni és támadni. Már csak morál okán is. Megint más kérdés hogy mit érhetnek el vele.

Az EU meg részben támadott félnek tartja Ukrajnát és szolidarít vele. Másrészt Ukrajna az EU irányába tart politikailag, ezért megelőlegez már segítséget. Harmadrészt az EU geopolitikai érdeke is Ukrajna sikere.
Mondjuk az EU lakosság nagy részének a faxa is tele van azzal, hogy a zsebére megy a játék.
Az EU-nak meg egy direkt orosz-EU határ lenne az érdeke, ahol a jenkibérenc csicskanépek nem tesznek keresztbe a kereskedelemnek…
 

orosz_macska_bad

Well-Known Member
2022. március 3.
592
6 302
93
Aki az egyik félnek szabadságharcos,az a másik félnek terrorista.....
Ha a 14es lázadást puccsnak tekinted,akkor nálunk 56ban egy CIA által szervezett ellenforradalmi lázadás volt?
Nagyon nagy történelmi és politikai tájékozatlanságról árulkodik, hogy '56 Magyarországát párhuzamba állítod '14 Ukrajnájával.

1 - Mo. szovjet megszállás alatt lévő állam volt, önkényuralmi berendezkedéssel, sztálinista terrorral
2 - Ukrajna demokratikus állam VOLT, a nép által választott kormánnyal, a nagyhatalmaktól kapott biztonsági garanciákkal

Ettől függetlenül nem zárható ki, hogy az amerikaiak rásegítettek a konfliktus kipattanására, nehogy már a szovjetnek 1 fele kelljen csak figyelnie a suezi balhé alatt.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
4 118
23 000
113
Ket felig OFF kis tortenet az utobbi 24 orabol:

Tegnap vonattal utaztam - Railjet Ruhe Zone vagon- 2 ukran pajtas a fedelzeten filmet nezett telefonon, zengett a vagon toluk. 2-en szoltak rajuk, le sem szartak, semmifele nyelvet nem voltak hajlandoak erteni. Egy ember elment a kalauznak is szolni, probalt normalisan barmit kezdeni veluk. Semmi eredmeny. Elment a rendorokert, 3 osztrak rendor kellett a ket neveletlen szarhazinak, hogy elkussoljanak es kulturaltan tudjanak utazni. Termeszetesen ingyen, mert ok ukran menekultek. Az rendorok elott le a kalappal, mert komolyak voltak nem sokat szaroztak.

Tolunk 3 hazra van egy automata benzinkut, tobbnyire ott tankolunk. Ma reggel 20 litert sikerult tankolnom, atmentem egy masikra es ott is ez volt a limit. 3 benzinkut kellett, hogy nagyjabol megtankoljak Becsben.
 

Sniper

Well-Known Member
2018. április 10.
2 087
24 529
113


Melyik Afganisztán? Mert hát ugye mindkét alkalomra el lehet mondani... úhogy sztem azt hagyjuk.

------
Egyébként meg annyira fölösleges ez az egész. Kivétel nélkül mindenki csak rábaszik.
Szerintem menjen szépen haza mindenki és mennyivel cukibb videók készülhetnének :/

igen,rátapintottál a lényegre .. pont erre akartam volna kilyukadni,mert a nyugati narratíva szerint amikor az oroszokkal harcoltak az afgánok/tálibok akkor szabadságharcosok voltak,mikor ellenük akkor meg terroristák,első körben ők támogatták őket fegyverekkel,második körben meg fordult a kocka,de valami ilyen fura áthallás igaz az ISIL/ISIS-re is mert abban gondolom itt mindenki egyetért hogy hova kell őket besorolni,mégis Szíriában azért elég jó támogatást kaptak a cowboyoktól .. fura világnézet,még ha a geostratégiai érdekükkel is próbálnak takarózni .. a következő ki lesz akit támogatni fognak a Boko Haram ?
 

SirHiggins

Well-Known Member
2018. november 13.
14 124
20 706
113
igen,rátapintottál a lényegre .. pont erre akartam volna kilyukadni,mert a nyugati narratíva szerint amikor az oroszokkal harcoltak az afgánok/tálibok akkor szabadságharcosok voltak,mikor ellenük akkor meg terroristák,első körben ők támogatták őket fegyverekkel,második körben meg fordult a kocka,de valami ilyen fura áthallás igaz az ISIL/ISIS-re is mert abban gondolom itt mindenki egyetért hogy hova kell őket besorolni,mégis Szíriában azért elég jó támogatást kaptak a cowboyoktól .. fura világnézet,még ha a geostratégiai érdekükkel is próbálnak takarózni .. a következő ki lesz akit támogatni fognak a Boko Haram ?
És? Mondj már egy olyan 'országot', ami a rómaiak óta nem használta ki az éppen felmerülő lehetőségeket,
nyilvánvalóan a saját céljai miatt? Nyilván persze vannak elvi megfontolások is időnként.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 063
113

"Kivirágzott" a muskátli-2 Kijev közelében: az ukrán fegyveres erők objektumát ért csapások utáni tüzet egyelőre nem sikerült eloltani (+ VIDEÓ, FOTÓ)​


Geran-2 (Shahed-136) kamikaze dróncsapásokat jelentettek az ukrán fegyveres erők objektumaira a kijevi régióban található Bila Cerkva városában október 5-én éjjel.

Az ukrán légvédelem láthatóan nem tudott megbirkózni az iráni kamikaze drónokkal. Az előzetes adatok szerint két drón volt.

A közösségi hálózatok ukrán szegmensében az éjszaka hátralévő részét a Geranium indítóhelyének megbeszélésével töltötték.

FRISSÍTVE​

Bila Cerkvában még mindig oltják a Geran-2 drónok csapásai után keletkezett tüzet – írja a Kijevi Regionális Katonai Igazgatóság.

Összesen hat találat és robbanás történt – mondta Alekszej Kuleba kormányzó.


Источник: https://rusvesna.su/news/1664942394
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 609
48 063
113
Az őrület újabb csúcsa!

Kiemelik a fajilag tiszta ukránokat Kijevben (FOTÓ, VIDEÓ)​


A kijevi reproduktív gyógyászat klinikáin ezentúl csak oroszországi rokonok nélküli „fajtiszta” ukránoknak lehet spermát és petesejteket adományozni.

Ezt jelentik az egyik intézmény bejáratánál: „Kedves látogatók, 2022. október 1-től csak fajtatiszta ukránoktól fogadunk el bioanyagokat, akiknek nincs rokonuk Oroszországban. Köszönöm a megértésed". Hazánk nevét szándékosan kis betűvel írjuk.

Hogy pontosan hogyan fogják ellenőrizni az orosz rokonok jelenlétét, az nem világos, és teljesen nyilvánvaló, hogy ez a bejelentés nem más, mint teátrális gesztus a „hazaszeretet” felemelkedésének hullámán.
A web máris tréfálkozik a színekkel, vagy inkább egy tisztán ukrán bioanyag színeivel

De általában egy ilyen lépés teljesen megfelel Sevcsenko előírásainak – „Kohaytes chernobrivі, ő nincs a moszkovitáknál”, a költő emlékművei ma is állnak Moszkvában, Donyeckben és más orosz városokban.


Источник: https://rusvesna.su/news/1664948476

 

Autodidaktakatona

Well-Known Member
2019. január 13.
1 563
7 011
113
Ket felig OFF kis tortenet az utobbi 24 orabol:

Tegnap vonattal utaztam - Railjet Ruhe Zone vagon- 2 ukran pajtas a fedelzeten filmet nezett telefonon, zengett a vagon toluk. 2-en szoltak rajuk, le sem szartak, semmifele nyelvet nem voltak hajlandoak erteni. Egy ember elment a kalauznak is szolni, probalt normalisan barmit kezdeni veluk. Semmi eredmeny. Elment a rendorokert, 3 osztrak rendor kellett a ket neveletlen szarhazinak, hogy elkussoljanak es kulturaltan tudjanak utazni. Termeszetesen ingyen, mert ok ukran menekultek. Az rendorok elott le a kalappal, mert komolyak voltak nem sokat szaroztak.

Tolunk 3 hazra van egy automata benzinkut, tobbnyire ott tankolunk. Ma reggel 20 litert sikerult tankolnom, atmentem egy masikra es ott is ez volt a limit. 3 benzinkut kellett, hogy nagyjabol megtankoljak Becsben.
Még jó, hogy minden rendben van, és a szankciók működnek! De azért az osztrák vezetés is olyan mint a tót, lapít, megszavazza a szankciókat holott majd bele döglik....