Most erre reagálva - hihetetlen, hogy a HVGbohócok és a twitter huszárok már meggyőzték magukat, és már konkrétan emlékeznek rá, hogy számtalan olyan eset volt, amikor a ruszkik Sz-300-zal földi célokat támadtak. Ez már tény, mint megtudtam. Igaz, hogy soha sehol egyetlen bizonyított forrást nem mutatott még senki, csak olyan kamuk vannak, amiket írtam, de azoknál az eseteknél meg nincs egyetlen képi bizonyíték, vagy alapos vizsgálat se. Vannak Sz-300-as darabkák, de azok ukránok. Minek lőnének Sz-300-zal pont akkor, amikor amúgy is indítanak 50-100 kalibr-t, iskandert, gerant?
Ami mégsúlyosabbá teszi ezt, hogy emberek elhiszik, hogy ez ilyen egyszerű, hogy az Sz-300-on megnyomok egy gombot és akkor föld-föld módba kapcsol és támadható földi célpont.
Valóban használható, de nem mindegy, melyik rakétával (13 típus van rendszeresítve). Mivel a végső fázisban aktív radar rávezetésű a rendszer, ezért főleg sugárzó célpontok, pl radarok ellen, vagy mozgó járművek ellen lehetne alkalmazni, mert más célra a töltet alkalmatlan, és egyébként is túl drága módja ez a rekétázásnak.
Csakis azért tették alkalmassá a földi célok elleni támadásra is, mert felszerelhető taktikai atomtöltettel, mint kb minden orosz termék a minszk hűtőtől a junoszty TV-ig.
Na de a lényeg - gonosz oroszok úgy kifogytak a rakétából már júliusban (ugye akkori a hazugság kezdete), hogy már Sz-300-zal lövik szegény ártatlan ukrán civileket VS egy Sz-300 nem tud akkorát robbani, hogy 4m-es gödröt csináljon egy traktor alá, tehát nem az ukránok voltak, hanem a csúnya oroszok KH-val.
Ha egy 4 méteres gödröt sem lehet vele egy laza, szántóföldi területen kiásatni vele, akkor az oroszok minek használnák földi célok ellen? És akkor ki ásta a kijevi játszótéren a gödröt? Az is eltévett Sz-300 volt egyébként.
"Most erre reagálva - hihetetlen, hogy a HVGbohócok és a twitter huszárok már meggyőzték magukat, és már konkrétan emlékeznek rá, hogy számtalan olyan eset volt, amikor a ruszkik Sz-300-zal földi célokat támadtak. Ez már tény, mint megtudtam. Igaz, hogy soha sehol egyetlen bizonyított forrást nem mutatott még senki, csak olyan kamuk vannak, amiket írtam, de azoknál az eseteknél meg nincs egyetlen képi bizonyíték, vagy alapos vizsgálat se. Vannak Sz-300-as darabkák, de azok ukránok. Minek lőnének Sz-300-zal pont akkor, amikor amúgy is indítanak 50-100 kalibr-t, iskandert, gerant?"
Orosz cikk az Sz-300-s rendszerek földi célpontok elleni alkalmazásáról. És bizony ezt az orosz lapot nem "HVGbohócok" és a "twitter huszárok" szerkesztik...
Magyarázat az S-300-as légvédelmi rakéták orosz bevetésére ukrajnai földi célpontok ellen....
Az ilyen technikát a szovjet idők óta gyakorolják a tesztpályákon.
Zaluzsnij, az ukrán hadsereg parancsnoka kedd reggelre részletes jelentést adott az ukrán energetikai létesítményekre október 31-én mért rakétacsapásokról. Becslése szerint összesen 55 X-101-es cirkálórakéta, egy X-59-es irányított repülő rakéta, négy Geran-2 és Lancet-3 drón, valamint... 22 légvédelmi rakéta az S-300-as rendszerből érkezett az orosz oldalról. Felmerül a kérdés: miért használják az S-300-as védelmi légvédelmi rendszert támadó fegyverként? Elvileg lehetséges?
Fotó: Mihail Kovalev
Erre a kérdésre az egyik jelenlegi légvédelmi szakember válaszolt, akinek a nevét ezért nem említjük.
A következőket mondta:
- Az S-300-as komplexumokat eredetileg úgy tervezték, hogy ne csak légi, hanem földi célpontokra is képesek legyenek vele lőni. Csapataink a 90-es évek közepén kapták a feladatot, hogy részletesebben tanulmányozzák a "terepen" történő munka lehetőségét. Számításokat végeztünk, szakembereket képeztünk ki és ilyen lőgyakorlatokat hajtottunk végre az asztraháni régióban található Ashuluk lőtéren. Erre a célra a "PT", "PS" és "PM" módosítású S-300-as rendszereket használták.
Az első ilyen gyakorlatra 1996-ban került sor. A lőtávolság legvégén - szinte a határain túl - (még mindig ott van) egy konténerekből álló "temető" van - hajózási és indító konténerek. Különböző tárgyakat imitáló modellek készültek róluk a földi célpontokra irányuló rendszereink célpontjainak modellezésére.
A kilövés a következőképpen zajlott: a parancsra a harcoló személyzet megadta az álló célpont koordinátáit, a rakéta elindult, megközelítette a földi célpontot, és egy bizonyos magasságban felrobbant. A parancsnokok ezután ellenőrizték, hogy az objektumot pontosan eltalálták-e a repeszek és a robbanáshullám dinamikus hatása.
És nagyon jól eltalálták őket. Ezután arra a következtetésre jutottak, hogy légvédelmi rendszereink tökéletesen működhetnek tankoszlopok, védett járművek és megerősített épületek ellen, mivel e rakéták robbanófejének súlya a különböző módosításokban 90 kg-tól 250 kg-ig terjed. Ez egy nagy mennyiségű robbanóanyag. Ezenkívül fém "köpenybe" van burkolva, és számos robbanófejjel rendelkezik. Korábban fémkockák voltak, később más elemeket használtak. De a lőtéren, miután szétrobbantották őket, az összes földi célpontot porrá lőtték. Más szóval az ilyen légvédelmi rakétákat földi célpontokra lőtték ki, nem légi célpontokra.
És most, amikor az ukrajnai különleges művelet megkezdődött, a vezetés úgy döntött, hogy felidézi ezt a tapasztalatot. Ha van ilyen lehetőség, akkor azt meg kell valósítanunk. Annál is inkább, mert az S-300-as rendszerhez rengeteg meglehetősen régi rakétánk van,
Az S-300-as rakéták raktárakban hevertek, amelyeket a harci kiképzés során használtak a gyakorló tüzeléshez. Akkor miért nem használják őket ukrajnai célpontok megsemmisítésére?
Ez sokkal produktívabb, mintha öreg korukban csak úgy kidobnánk őket. Ezért úgy döntöttek, hogy elsősorban a korábban módosított "PS" típusú és részben a "PM" típusú S-300-as légvédelmi rendszereket használják az ukrajnai szárazföldi célpontok ellen. Az összes S-300-as rendszert fokozatosan kivonják a harci szolgálatból, mivel átfegyverkezünk az új S-400-as és S-350-es rendszerekre. És az S-500-as rendszerek is úton vannak.
A korábbi módosítások légvédelmi rendszereit kizárólag földi célpontok ellen fogják használni. Új rendszerekkel rendelkezünk a légi munkához, és ami a legfontosabb - modernebb rakétákkal. Átdolgozták őket, hogy képesek legyenek drónok, nagy magasságú és ballisztikus célpontok megsemmisítésére. A kínálatuk teljesen más, szélesebb. És a cél is más. A kisebb hatótávolságú rakéták számára pedig most már megfelelőbb felhasználási módot találtunk.
Главком ВСУ Залужный к утру вторника предоставил подробный отчет об ракетных ударах по энергообъектам Украины 31 октября. Он подсчитал, что всего с российской стороны прилетело 55 крылатых ракет Х-101, одна управляемая авиационная ракета Х-59, 4 беспилотника «Герань-2» и «Ланцет-3», а также… 22...
www.mk.ru