[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 951
7 883
113
 

PavolR

Well-Known Member
2020. július 2.
5 341
14 113
113
Vajon lessz olyan "tagország" aki beválalja at Ukrán gaboba szállítmányok kiséretét vagy esetleges "légi fedezetét" a tagállamok közül?
Kinek vannak hajói a Fekete tengeren a Nato tagok közül? A többieket meg beengedi Törökország? Ja és sajnos ez a rohadt ukrán tengeri akna hogy elsosródott a vízben.... Az oroszok helyében partradobnék pár darab aknát Bulgáriában, Romániában....

Ugyan már, elég, ha az ukránok felszabadítsák Krímet és a probléma meg van oldva. :oops:

Ma is izzik a levego arrafélé:

https://t.me/Crimeanwind/37692
 

dragonette

Well-Known Member
2016. június 14.
682
2 087
93
Te szerencsétlen, nem is én "fordítoztam" és nem én posztoltam ezeket...csak felhívtam a figyelmed egy apróságra, miszerint érdemes elolvasni legalább, mielőtt lecikized és leszólod...amúgy te nem egy bot vagy véletlenül? Szerintem ideje lenne a modiknak foglalkoznia veled.

Hát persze, magabiztosan nyomod a bullshitet...honnan is ismerős ez?

Nos valami megszólalásig hasonló módon nyomod a "gyezinformáciját" lássuk itt lentebb:

Újabb gyöngyszem tőled, mi jöhet még vajon? Román légierő lenyomja az oroszt?
Vannak amúgy ékezetek is azon a billentyűzeten, ajánlom figyelmedbe. Ja, és ez egy MAGYAR fórum, mások veszik a fáradságot és legalább bedobják egy fordítóba, csak mondom.
Na mindegy, (remélem) utoljára reagáltam az agymenésedre, majd a modik bajlódnak veled ha akarnak.

Más, a ZeroHedge szerint (a Handelsbatt-ot szemlézi)az ukrán páncélosok magyar és török finomítók által készített üzemanyaggal mennek. A finomítók által fehasznált kőolaj mind Oroszországból érkezik. A cikk szerint Kijev egyre több dízelolajat importál növekvő fogyasztásához.
A beszámoló azt állítja, hogy a MOL az utóbbi 6 hónapban megduplázta az ukrajnának eladott dízel mennyiségét.Avval folytatja, hogy ezt azért teheti meg, mert az EU-ban Magyarország kivételt élvez az orosz olaj importja alól...
ZeroHedge cikk:https://www.zerohedge.com/geopoliti...re-running-russian-oil-refined-hungary-turkey
Handelsblatt forrás németül tudóknak: https://www.handelsblatt.com/politi...nzer-mit-russischem-oel-fahren-/29265056.html
Javítva: Magyarország kivételt élvez az orosz olaj importtilalma alól.
 

mlace

Well-Known Member
2018. február 16.
1 995
5 450
113
Kinek vannak hajói a Fekete tengeren a Nato tagok közül? A többieket meg beengedi Törökország? Ja és sajnos ez a rohadt ukrán tengeri akna hogy elsosródott a vízben.... Az oroszok helyében partradobnék pár darab aknát Bulgáriában, Romániában....
Ezért írtam vagy adnak "légi fedezetet".Törököket kivéve egyik Nato tagnak sincs jelentősebb haditengerészeti ereje a térségben.Viszont Románoknál jelentős számban állomásoznak Amerikai legierő gépei.És a Dunai Ukrán kikötők védelméhez se kellenek haditengerészeti erők ha úgymond "humanitárius" indokkal "folyosót" akarnának létre hozni az Ukrán gabonának."Cserébe"viszont nagyban megnőne egy nyílt "Nato"-Orosz konfliktus veszélye a Fekete tenger térségében.
 

Ursula

Well-Known Member
2022. február 25.
5 676
48 646
113
Ezért írtam vagy adnak "légi fedezetet".Törököket kivéve egyik Nato tagnak sincs jelentősebb haditengerészeti ereje a térségben.Viszont Románoknál jelentős számban állomásoznak Amerikai legierő gépei.És a Dunai Ukrán kikötők védelméhez se kellenek haditengerészeti erők ha úgymond "humanitárius" indokkal "folyosót" akarnának létre hozni az Ukrán gabonának."Cserébe"viszont nagyban megnőne egy nyílt "Nato"-Orosz konfliktus veszélye a Fekete tenger térségében.
Csak kérdezem: a légi fedezet nyújtása az USA részéről nem jelenti azt, hogy hadviselő féllé válik.

Az Orekhovsky helyszín helyzete 2023. július 26-án 12:00-kor⚡️
Rabotinóban a harcok intenzitása kissé csökkent. A 71. motoros lövészezred és az oszmán hadsereg különleges alakulatának harcosai magabiztosan verték vissza az AFU 33. és 116. ombrjának tömeges támadását.
⚡️A megerősített adatok szerint a megsemmisített ellenséges páncélozott járművek száma meghaladta a 25 egységet. Négy harckocsi, köztük legalább egy Leopard égett le a Rabotinótól északkeletre fekvő erdősávban.
⚡️Emellett a Zaporozsjei Front az ukrán fegyveres erők 33. és 116. dandárjából katonák elfogásáról számol be.
⚡️Most az ukrán fegyveres erők a korábban elfoglalt hídfő segítségével próbálják evakuálni a személyzetet a Rabotinótól északkeletre fekvő fellegvárból. Az orosz vadászok Hatalmas tüzet zúdítanak rájuk.

Más: Felmentem Rácz András oldalára. Az egyik bejegyzés alatt a következőket olvastam:
"egyébként tudom, hogy off, szóval nyugodtan töröld András, ha gondolod, csak itt annyi a témával komolyan foglalkozó, okos ember van. meg tudja nekem mondani, hogy a magyar kormány miért titkolja gyakorlatilag, hogy a sok hülye retorika ellenére valójában aktívan segítjük egy csomó dologgal az ukránokat? (teljesen helyesen persze.) https://nepszava.hu/3203053_ukran-hadsereg-magyarorszag...
Rácz válasza:
"Őszintén nem tudom.
1f641.png
Tényleg. Az egyetlen magyarázat, ami eszembe jut, hogy abban bízunk, hogy minél kevesebbet beszélünk erről, annál kevésbé irritáljuk az oroszokat.... de tényleg fogalmam sincs."

Azon gondolkodtam, hogy a sok negatív bejegyzés sorában nem találtam nála egyetlen említést sem a magyar segítségekről. Pedig ez lenne a korrekt!
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 227
4 697
113
Javítva: Magyarország kivételt élvez az orosz olaj importtilalma alól.
Most már látjuk is miért... állítólag mi látjuk el gázolajjal az egész Ukrajnát.... ez akkor egy érdekes deal volt az EU és köztünk hogy rendben de akkor szállítottok!! Mondjuk hogy ki fizet az már más kérdés... nem tudunk erről sem semmit de akkor miért basztatnak hogy nem segítjük a szent célt?
 
T

Törölt tag 1711

Guest
Most már látjuk is miért... állítólag mi látjuk el gázolajjal az egész Ukrajnát.... ez akkor egy érdekes deal volt az EU és köztünk hogy rendben de akkor szállítottok!! Mondjuk hogy ki fizet az már más kérdés... nem tudunk erről sem semmit de akkor miért basztatnak hogy nem segítjük a szent célt?

Mondjuk hatalmas titok a gáz és gázolajszállítás, itt a fórumon is irkálunk róla időnként, több, mint egy éve...

Ez a védelmi pénz a csövek fel nem robbantásáért, eléggé egyértelmű...
 

Horizon

Well-Known Member
2019. február 27.
1 951
7 883
113
Úgy tűnik a mai rabotinoi művelet tényleg egy nagy, alaposan előkészített ellentámadásnak indult, több mint száz páncélozott jármű, több helyszínen, több hullámban.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 313
37 329
113
⚡️⚡️⚡️Orekhov-Rabotino térségében az ukrán hadsereg ma 110 harckocsival és páncélozott járművel indított offenzívát 3 különböző ponton, két hullámban.
30 járművel támadtak Novoszelovka térségében is.

A 110 járműből álló csoport csaknem fele megsemmisült vagy meghibásodott. Szinte az egész csapásmérő csoportot megsemmisítették Novoszelovka térségében.

Az ukrán hadsereg új erősítést küld, és megpróbál előrenyomulni.
Mielőtt a járművek elérték volna az aknamezőket, az orosz tüzérség és a Ka-52-es harci helikopterek tüzelni kezdtek rájuk.

Az aknamezőkre való belépés után FPV drónok, ATGM legénység és orosz tankok is beszálltak a csatába.

Az orosz gépek az erősítés áramlását is megpróbálják blokkolni, siklóbomba csapásokat mérve az Orekhovsky és Gulyai-Polye régiókra.⚡️⚡️⚡️
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 359
12 815
113
⚡️⚡️⚡️Orekhov-Rabotino térségében az ukrán hadsereg ma 110 harckocsival és páncélozott járművel indított offenzívát 3 különböző ponton, két hullámban.
30 járművel támadtak Novoszelovka térségében is.

A 110 járműből álló csoport csaknem fele megsemmisült vagy meghibásodott. Szinte az egész csapásmérő csoportot megsemmisítették Novoszelovka térségében.

Az ukrán hadsereg új erősítést küld, és megpróbál előrenyomulni.
Mielőtt a járművek elérték volna az aknamezőket, az orosz tüzérség és a Ka-52-es harci helikopterek tüzelni kezdtek rájuk.

Az aknamezőkre való belépés után FPV drónok, ATGM legénység és orosz tankok is beszálltak a csatába.

Az orosz gépek az erősítés áramlását is megpróbálják blokkolni, siklóbomba csapásokat mérve az Orekhovsky és Gulyai-Polye régiókra.⚡️⚡️⚡️
Hát akkor nagyon úgy tűnik, hogy a páncélos-gépesített hadviselésnek vége van ebben a formában.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 889
35 357
113
Hát akkor nagyon úgy tűnik, hogy a páncélos-gépesített hadviselésnek vége van ebben a formában.
mindennek meg van a maga helye és ideje.
nincs vége a páncélos hadviselésnek csak a háború ezen fázisába kevésbé alkalmazható. ez nem jelenti azt hogy a kezdeti fázisba amikor menni kell minél nagyobb területet birtokba venni ne lenne még mindig döntő tényező. egy egy fázisba igen komoly teljesítményt értek el. még alull szereltség kétes műszaki állapot ellenére is.

az ukrán háború is egy folyamat. nem szabad egy egy időbőszakból következtetéseket levonni a teljes konfliktus minden fázisára.
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
48 724
80 100
113
Most már látjuk is miért... állítólag mi látjuk el gázolajjal az egész Ukrajnát.... ez akkor egy érdekes deal volt az EU és köztünk hogy rendben de akkor szállítottok!! Mondjuk hogy ki fizet az már más kérdés... nem tudunk erről sem semmit de akkor miért basztatnak hogy nem segítjük a szent célt?
A kettős kommunikáció miatt.
 

plushun

Well-Known Member
2014. augusztus 26.
6 577
18 489
113
Hát akkor nagyon úgy tűnik, hogy a páncélos-gépesített hadviselésnek vége van ebben a formában.
Mármint konkrétan az ukrán háborúra érted vagy egyébként úgy általában? Mert azért neki menni egy jól kiépített védelmi rendszernek zéró légi támogatással és légi fölénnyel, annak előre borítékolható a végkimenetele és nem azért mert a páncélos hadviselés mint haderőnem nem lenne jó és alkalmas, hanem mert aki ezt kigondolta és elrendelte az vagy nagyon kétségbe esett vagy egy idióta aki zéró alapismerettel rendelkezik a modern hadviselés terén.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 154
13 566
113
Mondjuk hatalmas titok a gáz és gázolajszállítás, itt a fórumon is irkálunk róla időnként, több, mint egy éve...

Ez a védelmi pénz a csövek fel nem robbantásáért, eléggé egyértelmű...
Igen erről írtam már a háború kitörése után pár nappal. A gáz olaj áram szállításokról. Na meg hogy a nagypofájú nyugatiak meg amik hogy habzsolják az orosz nyersanyagot egyébként azóta is folyamatosan. ;)