[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
Nézzük a dolgok jó oldalát. Ha napokban elfogy a Jobb Szektor keménymagja, akkor annyival kisebb veszély fenyegeti Kárpátalját.
 

Kuruc71

Member
2010. április 20.
829
7
18
<blockquote rel="pulai">
.Miért nem várják meg a választásokat és ülnek le tárgyalni ahol ki kényszeríthetik a kisebbségi jogaikat?

Mert az új vezetés annyira tiszteli a kisebbségi jogokat...</blockquote>

Tegyuk hozza hogy a tunteto oroszok sem hagytak mas lehetoseget mert annyira nyomjak a csatlakozast hogy egyszeruen ido nincs meg akarat barmilyen valasztasra varni.

Amugy szerintem a majdanosok es a mostani orosz "tuntetok" kozott az a fo kulonbseg hogy itt az oroszok fegyvert ragadtak ami civilbol rogton paramilitaris erove es legalis katonai celponta teszi oket .

Atleptek a Rubicont.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 918
113
#Ukrainian losses so far - 1 fighter, 1 helicopter,1 heli damaged,.58 killed, many injured. Unconfirmed.

Emberek, mértékkel.....jó!? Ez nem Sztálingrád!
Csak ennyi a biztos, hogy önvédelmi erők feladták a kramatorszki repteret és visszavonulták a városba.....Folyamatosan nézem a híreket....
 

bartinieffektus

Well-Known Member
2012. december 4.
1 148
357
83
<blockquote rel="nyugger"><blockquote rel="pulai">
.Miért nem várják meg a választásokat és ülnek le tárgyalni ahol ki kényszeríthetik a kisebbségi jogaikat?

Mert az új vezetés annyira tiszteli a kisebbségi jogokat...</blockquote>

Tegyuk hozza hogy a tunteto oroszok sem hagytak mas lehetoseget mert annyira nyomjak a csatlakozast hogy egyszeruen ido nincs meg akarat barmilyen valasztasra varni.

Amugy szerintem a majdanosok es a mostani orosz "tuntetok" kozott az a fo kulonbseg hogy itt az oroszok fegyvert ragadtak ami civilbol rogton paramilitaris erove es legalis katonai celponta teszi oket .

Atleptek a Rubicont.

</blockquote>
Mert a majdanosok mivel járkáltak? Fogkefével meg váltás alsógatyával a kezükben? :D
 

ehnaton

Well-Known Member
2013. február 27.
521
2 406
93
szerintem ha moszkva lenne a hunyó a dologba sokkal komolyabban kivitelezné megtudnának ök is csinálni egy kijevi megmozdulást akkor minek darabolgatná mint a szülinapi tortát remélem az egész balhé hatására jobban önállosodna egész europa mert semmi szüksége egyik európai országnak a kedves usára oroszországgal továbbra is üzletelnék ök legaláb ezen a földrészen vannak és én valahogy nemnézem ki belőlük hogy lehalgatnák az esetleges üzleti partnereiket
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
A hülye Ukránok helyében már rég léptem volna, nem vártam volna,hogy be fészkeljék magukat a lázadok.Nem vagyok egyik fél pártján sem csupán tárgyilagosan nézem a dolgokat.
Léptél volna és már halott lennél. :D Annyira vagy tárgyilagos, mint az USA.
Tegyuk hozza hogy a tunteto oroszok sem hagytak mas lehetoseget mert annyira nyomjak a csatlakozast hogy egyszeruen ido nincs meg akarat barmilyen valasztasra varni.

Amugy szerintem a majdanosok es a mostani orosz "tuntetok" kozott az a fo kulonbseg hogy itt az oroszok fegyvert ragadtak ami civilbol rogton paramilitaris erove es legalis katonai celponta teszi oket .

Atleptek a Rubicont.
Ja, mert a majdanosok - és köztük különösen a jobb szektorosok - fegyvertelenek voltak, igaz? :DDD Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy a nyugat-pártiak elsősorban nem Oroszországgal, hanem sokkal inkább a tényekkel állnak harcban. :D
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 584
28 229
113
Nem látok semmilyen különbséget a majdanos és az antimajdanos felkelők között. A kormányzat ellenben radikálisan különbözik, a majdanos kormányzat csont nélkül nekilát legyilkolni a népet a hatalomért. <i>Saját népet</i> nem írok, mert nem hiszem, hogy ezeknek az oligarcháknak van hazájuk.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
...u878vára nem sorakozott fel a utánuk komplett Nato hadosztályok sora a a határra.
Ellentéteben a szovjet önvédelmi alakulatokkak/megszállókkal.

Párkönyv is kivasalva?
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
szerintem ha moszkva lenne a hunyó a dologba sokkal komolyabban kivitelezné megtudnának ök is csinálni egy kijevi megmozdulást akkor minek darabolgatná mint a szülinapi tortát remélem az egész balhé hatására jobban önállosodna egész europa mert semmi szüksége egyik európai országnak a kedves usára oroszországgal továbbra is üzletelnék ök legaláb ezen a földrészen vannak és én valahogy nemnézem ki belőlük hogy lehalgatnák az esetleges üzleti partnereiket
Lehallgatnak ők is mindenkit: óvatosság, fél egészség. :D A különbség az, hogy ezt belőlük egyrészt nem nézik ki, másrészt meg nem buknak le, mint a balfék usákok. :D
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
szerintem ha moszkva lenne a hunyó a dologba sokkal komolyabban kivitelezné megtudnának ök is csinálni egy kijevi megmozdulást akkor minek darabolgatná mint a szülinapi tortát remélem az egész balhé hatására jobban önállosodna egész europa mert semmi szüksége egyik európai országnak a kedves usára oroszországgal továbbra is üzletelnék ök legaláb ezen a földrészen vannak és én valahogy nemnézem ki belőlük hogy lehalgatnák az esetleges üzleti partnereiket
Fiatal lehetsz. Nincs olyan gazemberség a világon, amit az oroszok (is) meg ne tettek volna.
 

pulai

Member
2010. október 10.
64
0
6
Ja, mert a majdanosok - és köztük különösen a jobb szektorosok - fegyvertelenek voltak, igaz? :DDD Nekem egyre inkább úgy tűnik, hogy a nyugat-pártiak elsősorban nem Oroszországgal, hanem sokkal inkább a tényekkel állnak harcban. :D

Nem védem a a jobb szektort, mert minden szélsőséget el ítélek de a majdanon több olyan összetűzés volt ahol a Berkut mögött orosz barát, símaszkos és fegyverrel felszerelt csoportok verték a majdanosokat.Lehet vitázni hogy kinek van igaza de sajnos emberek halnak meg,és nem örülnék ha ki szélesedne a konfliktus.De egy évekig tartó polgárháborúra sincs szükség.
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
http://444.hu/2014/04/15/putyin-szovivoje-szerint-nincsenek-orosz-csapatok-ukrajnaban-bar-igeny-volna-rajuk/