[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

bacsa

New Member
2014. április 15.
10
0
1
Dudi, :) nem elhanyagolando erdek. Ertem ezalatt a Karpataljai Magyarok erdekeit is. Persze nagyhatalmi jatek folyik, amit szerintem az USA most Ukrajnaban vesziteni latszik. Tulbecsulte onmagat es lebecsulte az ellenseget. Putyinnak szerintem nem erdeke, hogy szakadjon az orszag inkabb tartana befolyas alatt az egeszet. Az USA is nyerne azzal, hogy igazolja a NATO fennmaradasat es jelenletet Europaban az "Orosz veszely"re hivatkozva.
 

warrior

Member
2014. február 25.
170
4
18
T. boki
1 példa a "diplomatikus fogalmazásodra":
<i>Egyes videókban performance-ok láthatóak a mostani ukrán vezetésről. A karikatúrák alapján kvázi náciknak tartják őket Kelet-Ukrajnában.</i>

Ne csodálkozz. Ez az igazság. Délután írtam kik vannak a kormányban, milyen koalício. Hol van még ilyen kormány a világban?
zsidók, nácik, antiszemiták egyutt.
Bár láttam már "diplomatikusabbat" is, de nem érek rá megkeresni...

Ezek után furcsa, hogy én voltam kitiltva! Hallod, Modi...?!?

És olvass utána az év elején történteknek. Ott sem volt igazad...!
Az oroszoknak meg pláne nem...!!!

Most pedig pár napra távozom az oroszimádók ukrán helyzetéből...
Békés, oroszmentes húsvétot mindenkinek!
/Csak a "Krásznájá Mászkvát" tudnám feledni! DDD/
 

cinikus

Well-Known Member
2010. május 7.
2 338
4 879
113
Srácok, mostantól kommunikáljatok kedvesebben warriorral, mert idős nénikkel szemben nem illő ez a nyers modor!
/Csak a "Krásznájá Mászkvát" tudnám feledni! DDD/
(Férfi bizonyosan nem lehet, mert sehol nem locsolnak férfiakat sem húsvétkor, sem máskor! :DDDD)
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Azt eddig is tudtuk, hogy Júlia esze a hajfonatával együtt eltűnt, de ennyire?! Hiába, a börtönévek meglátszanak...!

A napokban visszatérhet Ukrajnába Viktor Janukovics, a Kijevben februárban megbuktatott ukrán államfő. Lehetséges, hogy keleten az ő visszatérését készítették eddig elő.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/04/18/janukovics-a-visszaterhet-ukrajnaba/

Timosenko katonai segítséget kért
A volt miniszterelnök, elnökjelölt az amerikai Kongresszustól kért katonákat.
http://www.hir24.hu/kulfold/2014/04/18/timosenko-katonai-segitseget-kert/
 

hiryu

Active Member
2012. december 9.
4 661
8
38
Eközben cseheknél:
http://444.hu/2014/04/18/negy-repulot-300-katonat-ad-csehorszag-az-orosz-veszely-miatt-a-nato-nak/
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Nem mindenkinek tetszik a genfi megállapodás
http://hu.euronews.com/2014/04/18/nem-mindenkinek-tetszik-a-genfi-megallapodas/

Ukraine: Bomb scare spooks Mariupol
http://www.youtube.com/watch?v=7xCAVTSLC3A
 

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 726
28 366
113
Alacsony vérnyomásúak számára ajánlott: http://hvg.hu/itthon/20140418_Martonyi_aki_Orbant_biralja_a_szelsojobbo
 

GrGLy

Banhammer
Szerkesztőségi tag
Moderátor
2011. június 6.
2 438
612
113
Ezek után furcsa, hogy én voltam kitiltva! Hallod, Modi...?!?

Nem furcsa az, és ha továbbra is folytatod ezzel a bicskanyitogató stílussal, akkor párszor még ki is leszel.

Engem nem érdekel, ki orosz- vagy nyugat-párti, de aki úgy kommunikál egy szakmai fórumon, mint egy sértett óvodás, azt szimplán kirakom.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
Na ugye azért Kerry beszéde sem volt semmi, na meg a mellette álló Catherine Asto. Mert ugye hirtelen eltűntek a belügyi erők
Ha egyszer mindig átállnak az oroszokhoz. Mostmár egész Ukrajnát kellene megnépszavaztatni. Lehet, az egész ország az oroszokra szavazna, Jacenjuk meg alijázhatna, oszt késsz.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<i>Valójában Európa a saját érdekei ellen cselekszik, mindezt pedig amerikai nyomásra.</i>

Én nem így látom. Szerintem Európa cselekvésképtelen. Sőt, nemhogy cselekvésképtelen, de még az érdekeit sem tudja rendesen meghatározni.
Már hogy a csába ne. Hagyják békén az amik az oroszokat, mert télen megfagyunk. Ennyi.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
<blockquote rel="vilmoci">„Állítólag ilyenkor operatorok nem látnak semmit a monitorokon.....csak egy nagy fehér foltot....”
Állítólag. Ez azért nem tűnik valószínűnek számomra.
Javaslom az elektronikai harc témakörében történő elmélyedést. :)</blockquote>Nincs is ilyen topikunk. Senki sem ért hozzá.
 

gacsat

Well-Known Member
2010. augusztus 2.
16 690
14 653
113
</blockquote>

Ha az Oroszok odaküldenék mondjuk a Moszkvát Kubához kíváncsi lennék hány agresszív áthúzás lenne és hány LA, Sea Wolf vagy Virginia próbálkozna a farvizen! Eleve kb az a provokácio hogy sorban küldenek arra a kis tengerre ágyútölteléket hátha valami baja lesz és akkor van ok háborúzni embargózni stb stb
Szerintem pár éve pont Venezuelában járt. Nem olvastunk ilyesmiről. Amúgy a tengerjog nem tiltja az ilyesmit. Ellenben van egy amerikai - szovjet megállapodás, hogy egymás hajói fölött nem parádéznak.