[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
Üdv szaki01.Az lenne a kérdésem, ha csak egy példát mondok 1hónap múlva vége lenne a balhénak mihez kezdenél maradnál katonai pályán vagy inkább civilként folytatnád és hol képzeled el a jövöt ott a környéken vagy hazajönnél Magyarországra?

Szerintem Szìria vagy Kurdisztàn. Kivàncsi vagyok én arra az ISIS-re. Meg tudod harcos, nõt, gyereket nem bànt...
A hazàmba visszatérni? Talàn...Ha harcolni kell érte azonnal...de hatalmas ez a bolygó csupa gyönyörū hely, érdekes népekkel...menni kell, kalandozni:) Magyar vagyok nem?:)
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A Huszti jarasban cigarettacsempeszeket fogtak.

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=bjWMvnYIiw8
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Debalcevoi menekultek Szlavjanszkban vagonokban elnek! Szukseg lakasokba nemhajlandoak menni, mert nincs penzuk fizetni a rezsit. A vagon kozossegben biztonsagban vannak, vigyaznak egymasra :(

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=lY3RTt-L4k0
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Az AVTOKRAZ-nal mar megint hulyeseget gyartanak. Ezert nincs semmi eselyuk a szakik ellen :))

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=_j-w0VJ54Pk
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Makijevka muveleti terulet?

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=7LR6W-uabsA

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=AwxMwGCs_TQ
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 897
113
szaki01 valamennyit ha tudsz árulj el erről az életmódról.
Említetted, hogy nincs zsold, szóval gondolom nem is zsoldosnak mentél oda és nem a pénzért csinálod, legalábbis itt nem. De ez a kalandozás azért nincs ingyen. Akkor végülis miből élsz és miből finanszírozod az utazás részt meg a felszerelést? Egy megcsömörlött bankár vagy, vagy Csányi egyik kiábrándult rokona? :)
Hogyan működik egy ilyen helyen az egyik harcoló félnek a felkutatása és maga a csatlakozás és mi alapján döntöd el, hogy hova menj? Elvégre konfliktusok vannak bőven.
Egyedül mész ilyen helyekre, vagy megvan a kis "dream team" aki együtt mozog részben vagy egészben vagy néha összeverődik?
Katonai multat mondtál. Ez hivatalos magyar vagy légiósabb francia vagy autodidakta módon a kalandokat számítod annak?
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Szaki01
Talaltam nektek hokamerat! A 25os deszantosoknal van. Csak elkellene menni erte :)

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=z7giSBM7Qkw
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 896
56 753
113
Tudom, nem tartozik szorosan ide:Az irakiak leallitottàk Tikrit elfoglalàsàt, mert nem boldogulnak az IS-el.
Ugy làtszik, hogy nem minden az ami fegyverzet.
Az ukikon se segitene.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
Tudom, nem tartozik szorosan ide:Az irakiak leallitottàk Tikrit elfoglalàsàt, mert nem boldogulnak az IS-el.
Ugy làtszik, hogy nem minden az ami fegyverzet.
Az ukikon se segitene.

Off
reggel meg azt mondtak, h visszafoglaltak az Is-tol
On
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 829
30 897
113
Tudom, nem tartozik szorosan ide:Az irakiak leallitottàk Tikrit elfoglalàsàt, mert nem boldogulnak az IS-el.
Ugy làtszik, hogy nem minden az ami fegyverzet.
Az ukikon se segitene.
Az IS-nek is ami fegyverei vannak.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Mai portfolio-s cikkből....

Ma nehézbombázókat vezényeltek át a Krímbe

Tu-22M3-as típusú, rakétahordozó hadászati nehézbombázókat vezényelnek a Krímbe az orosz hadsereg egységeinek váratlan ellenőrzése során - közölte kedden az orosz védelmi minisztérium név nélkül nyilatkozó illetékese.

Az orosz északi flottát, illetve a nyugati katonai körzet és a légideszant egyes alakulatait érintő váratlan, hétfőn kezdődött hadrafoghatósági ellenőrzés keretében Iszkander (Nagy Sándor) típusú harcászati ballisztikus rakétákat csoportosítanak át a Lengyelország és a Balti-tengeri NATO-tagállamok közé ékelődött orosz Kalinyingrádi területre.

A tárca sajtószolgálata közölte kedden, hogy a legmagasabb készültségi fokozatot rendelték el kedden az orosz fegyveres erők újabb alakulatainál: a balti-tengeri orosz flotta és a déli katonai körzet egységeinél, valamint a légideszantnál. Az egységek a törzs- és csapatvezetési hadászati gyakorlat keretében szárazföldi és tengeri gyakorlóterepekre vonulnak. A tárcánál azt is közölték, hogy az irányítási rendszert fogják tesztelni, valamint a legmagasabb készültségi fokozat elrendelését gyakorolják.
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 307
113
Kárpátalja!
Itt nagyon reklámozzák, hogy mennyi adomány gyűlt össze, egyházak, segélyszervek, kormány, már ~100 milliók röpködnek, látni ebből v.mit Kárpátalján? Köszi.

Nem csak kárpátaljára megy a segély. Gyakorlatilag a teljes ukrán területen kapnak szétosztva ami most megvan még nekik. Krím és donbassz persze nem. A napokban láttam valami egyház vagy segélyszervezet térképét.
 

varga dima

Well-Known Member
2011. március 3.
2 173
2 919
113
Megérkezett pénz Nemzetközi Valuta Alaptól Kijevbe....:::)))


32qfsuyadi5z.jpg
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
<blockquote rel="gergo55">Kárpátalja!
Itt nagyon reklámozzák, hogy mennyi adomány gyűlt össze, egyházak, segélyszervek, kormány, már ~100 milliók röpködnek, látni ebből v.mit Kárpátalján? Köszi.

Nem csak kárpátaljára megy a segély. Gyakorlatilag a teljes ukrán területen kapnak szétosztva ami most megvan még nekik. Krím és donbassz persze nem. A napokban láttam valami egyház vagy segélyszervezet térképét.</blockquote>

Ez erdekes mert en ugy tudtam, h csak Karpataljara megy. Amugy meg inkabb vennenek a penzbol vetomagot, es azt osztanak szet a falusiak kozott!
 

gergo55

Well-Known Member
2014. július 16.
4 192
10 723
113
<blockquote rel=Nem csak kárpátaljára megy a segély. Gyakorlatilag a teljes ukrán területen kapnak szétosztva ami most megvan még nekik. Krím és donbassz persze nem. A napokban láttam valami egyház vagy segélyszervezet térképét.
Ezt úgyértsem, hogy ami pénzt itt mi össe
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 280
68 307
113
Igen nekem is szemet szúrt a dolog, fel is húztam rajta magam, ezért emlékszem rá. Nem tudom már hol láttam, de megpróbálom kinyomozni.
 

karpatalja

Well-Known Member
2015. március 10.
3 323
3 315
113
A nato kotelek 300km-re megkozelitette a Krimet. Megy a kostolgatas.

https://www.youtube.com/watch?v=lYdT8CoqbJs
 

thoth

New Member
2014. augusztus 10.
21
0
1
Tudom, nem tartozik szorosan ide:Az irakiak leallitottàk Tikrit elfoglalàsàt, mert nem boldogulnak az IS-el.
Ugy làtszik, hogy nem minden az ami fegyverzet.
Az ukikon se segitene.

Ha követed az eseményeket legalább twitteren tudod hogy 3 nap alatt körbevették az egész várost, 15 falut elfoglalva. Tele van aknával, IED-vel. Ők se gondolták hogy ilyen hamar áttörik a gyűrűt. Várnak 2-3 napot és bemennek. Főleg iráni bunkertörő/vulkán rakétákra várnak, 20-30 érkezik naponta. Ugyan azt csinálják mint a szírek, veszteségek minimalizálása.


Ma is elütöttek valakit ezek a félőrült "ukránok". https://www.youtube.com/watch?v=D_eHJ3zy9ZE

Kitartás Szaki! Szíriát kerüld el messziről szerintem. Vagy ha tudsz arabul éppen tolmácsot keresnek magyarok kihallgatásához :D