[HÍREK] Ukrajnai fegyveres konfliktus

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
Ukrajnáért harcoló Jobb szektoros. :)
2013673_original.jpg

0_12161a_bb7f4412_XL.jpg

0_12161c_74cd5363_XL.jpg
 

Python

Well-Known Member
2010. augusztus 8.
26 879
8 631
113
'Slavyansk: Novorossia's first fight' trailer
https://www.youtube.com/watch?v=T3bXZmIXHLQ


"Slavyansk. Chronicles of War" documentary by Maxim Fadeyev (1h 25min.)
https://www.youtube.com/watch?v=S8JqV5dkU7E
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 780
113
aquarell

rakott be egy cikket még ápr. 9-én,
http://thesaker.is/a-donetsk-peoples-republic-spetsnaz-gru-officer-speaks/
Van ebben egy beágyazott youtube film angol felirattal,
https://www.youtube.com/watch?v=eWgvYQUbno0
14:29

Végig néztem, hallgattam, olvastam (az angolt), és lefordítottam. Úgy tűnik, ez egy jóval hosszabb anyagból összevágott film, kihagyva jó néhány részlet. Ennek megfelelően a történet sem egy kerek egész, villanások.
Nekem úgy tűnik az angol felirat se pontos mindenhol, és nyilván a fordításomban is akad hiba.
Egy oroszul tudó összenézhetné a magyar szöveget azzal ami elhangzik a filmben.

Ebben a filmben - úgy látom - valóban a történelmet írják.

(Azoknak szántam, akik sem oroszul, sem angolul nem tudnak)

- Cassad-Tv Bemutatja

- Ahogy azt tudjuk, a történelmet emberek írják. A DPR GRU (Donyecki Népköztársaság Felderítő Főcsoportfőnökség - katonai hírszerzés) Specnaz története Novorosszija krónikájának egyik fontos fejezete lett.
- Ezen egység hősi tetteit kísérhetjük nyomon ha követjük az eseményeket az egyes személyek életében.
- Egyikük - csoport parancsnok, hívójele Kappa - azért fogott fegyvert, mert képtelen volt arra, hogy csak nézze mi történik.
- Mert testvér ment testvér ellen, egymás ellen uszítottak minket.
- A DPR GRU krónikája.
- A DPR GRU különleges erők egysége kapta a parancsnokságtól a feladatot: Dibrovkába küldték őket.
- Krot volt a parancsnokunk, zászlóalj parancsnok. Ő egy igazán remek srác.
- Az volt a feladat, hogy tisztítsuk meg Dibrovkát a(z ukrán) rezsim osztagaitól és a Jobb Szektor büntető csoportjaitól.
- A közvetlen parancsnokom ekkor Spetz volt - ez volt a hívójele. Elkapta őt a Nemzeti Gárda. Leöntötték benzinnel és meggyújtották. Élve.
- Majd volt egy csata, a névtelen, de stratégiailag fontos 185-ös dombért.
- A 185-ös dombot az ukrán erők tartották, amerikaiakkal együtt.
- Rengeteg álcázott lőállásuk volt. Magán a dombon 2. vh.-s erődítések voltak, bunkerek, fedezékek, tömör beton.
- Csak a 4. kísérletre tudtuk megszerezni. Az volt a szerencsénk, hogy részegek voltak a bunkerjeikben.
- Hőgránátokkal pucoltuk ki a bunkereket. Mert hosszúak és mélyek. A Grad rakéták nem ütik át.
- Az ilyen bunkerek megsemmisítéhez rendszerint nehéztüzérség kell, bunkerromboló töltettel, ami behatol a betonba. Ez az egyetlen lehetőség.
- Ezután Novopavlovkába küldték őket 3 napra. A gyorsnak tervezett tisztogatási művelet egy hónapos intenzív harcba torkollt egy nagyobb ellenséges erővel.
- Felgyújtottunk két APC-t (lövészpáncélos). Lengyelek (???) voltak ott. Miért mondom ezt? Megtaláltuk az azonosító papírjaikat és a dögcédulákat is.
- Próbáltuk nem felfedni milyen alakulat vagyunk. Meglepni az ellenséget. Jöttünk, láttunk, győztünk.
- Negyvenheten voltunk. Akár egy zászlóalj ellen.
- Ha az ukik tudták volna hányan vagyunk valójában, simán felmorzsolnak.
- Spartak város közvetlen Donyeck mellett van, a reptérrel ellentétes oldalon. Ezen a területen az ellenség tömeges erőket vetett be, hogy lerohanja DPR fővárosát.
- Spartakból könnyű volt lőni Donyeck lakóövezeteit.
- Amikor besétáltunk egy katonai táborba - nagyon halkan, lopakodva - csend volt, nem láttunk senkit, azt gondoltuk elvonultak.
- Kiderült, mindenki részeg. Ha józanok lettek volna... Egyenként leszedtek volna, mielőtt bármit teszünk.
- Tönkretettük a ZU ágyújukat, néhány járművet és elhoztunk 8 rabot.
- A rabok lerajzolták az aknavetők helyét, én átadtam a kordinátákat a tüzérségünknek és szétlőtték őket.
- A GRU Speznaz hatolt be először a repülőtérre. Egyetlen korábbi próbálkozó sem járt sikerrel.
- A második nap volt a legkeményebb. Amikor bent voltunk egyenként fésültük át az épületeket.
- Négy napig tartottuk a helyünket, majd erősítés jött. Motorola egységei váltottak minket.
- A Debalcevói bekerítésnél a DPR erők visszaszorították a betolakodókat.
- Jan. 29-én Uglegorszknál az alakulat parancsnoka, Kappa sérült meg súlyosan, először.
- Ott volt az én egységem, Hmuri egysége, Puskin egysége - Andrej Puskin, és Szokolék.
- Gépágyúval lőttek minket. Meg akarták akadályozni a bejutást Uglegorszkba.
- Az én öt fős csoportom, én, Komisszarov, Doberman, Sniper, Hamzat és még egy ember néztünk szembe velük.
- Nagyon közel jutottunk. Kiugrottunk a házból az utcára...
- Kijutottunk és láttunk egy csoport embert, pontosan olyan ruhában mint a miénk volt.
- Komisszarov mondta nekem, Kappa, ezek ukik.
- Láttam, hogy sárga karszalagjuk van, ez minden. Integettem nekik, mi arra megyünk. Próbáltam természetes maradni.
- Mire ők: ok, menjetek. Azt hitték, vagy az ő vagy a szomszédos egységből vagyunk.
- Befutottunk a kertbe, ahol volt a tüzelésre kész RPG-ink voltak.
- Kemény harcban legyőztünk egy kb. 20 fős csoportot, épp mikor elváltunk a zászlóaljtól (???).
- Félelmetes volt, persze. Csak a bolondok nem félnek ilyen helyzetekben. De tudtuk, hogy csinálnunk kell.
- A második lövés egy RPG-7 volt, gyalogság elleni töltettel. Mi kaptuk a nagyobb csoportot, de hárman még éltek, és rádión jelentettek.
- Befutottunk a házba és Komisszarov szólt, az ukik a kertben vannak.
- Volt kéznél egy F1 gránátom (tojásgránát, védő), kihúztam a biztosító tűt és dobtam.
- Hármat elkapott közülük. Egyikük nagyon megsérült, üvöltött, mint egy őrült. Végül az egyik társa intézte el.
- Később egy másik csoport uki jött a kertbe és egy RGD-5 gránátot (támadó) dobtak. Láttam, pont előttem, pörgött.
- Az RGD szilánkok 20 m-re repülnek. Ledobtam a fegyveremet és eltakartam a szemem. Itt van két forradás. Akkor szereztem őket.
- A robbanás persze keményen megütött. A taktikai mellény mentett meg, elnyelte a lökéshullámot.
- Kaptam repeszeket a karomba. A lábamból a repeszeket a műtét során távolították el.
- Aztán ők újabb erősítést hívtak. Két BTR jött és elkezdte szétlőni a házat KPVT géppuskával (14,5 mm).
- Gyújtólövedékek, nyomjelzők. A ház kigyulladt, közben dobálták a gránátokat és lőtték az ablakokat.
- Hát így történt. Még volt egy F1 gránátom.
- Kihúztam a biztosítót és keményen markoltam, ha bejönnek, elengedem.
- Akkor nem féltem vagy ilyesmi (az angol felirat szerint félt).
- Végül is a tűz mentett meg, azt hitték végez velünk.
- A mellényem persze átázott a vértől, szűrőnek használtam. Rajta keresztül tudtam lélegezni egy kicsit.
- Végül már lélegezni sem tudtam, de a dolgok lecsendesedtek. Azt gondoltam, jöjjön aminek jönnie kell.
- Kinyitottam a fejem felett lévő törött ablakot és mélyet lélegeztem a friss levegőből. Körbe mindenhol lángok voltak. Nagy lángok voltak mögöttem, a felszerelésem részben megégett.
- A halott ember, akivel az ukik maguk végeztek, épp az ablak alatt volt. Kibuktam, épp rá, lágyította az esést.
- Azonnal tovább vánszorogtam az ablaktól egy szenes barakkig, 3-4 m-re.
- Bejutottam. Minden lángban állt. Hangokat hallottam az utcán.
- Rájöttem, hogy a szén miatt, amit az ukik szétszórtak az utcán, őket is elérte a tűz.
- Erőt gyűjtött, hogy kijusson valamerre. Nem érzett fájdalmat. Ment, mert tudta, hogy a barátai várják.
- A gyűrűmről ismertek meg, mert az arcom csupa vér és szén volt.

folyt.
 

kacsacsor

Well-Known Member
2015. március 15.
16 337
20 780
113
folyt.

- A háború nem ad esélyt a parancsnoknak, hogy sérüléseit gyógyítsa. A csata Logvinovóért pokoli volt. Elfogyott a lőszer. A parancsnoknak meg kellett mentenie a csapatát.
- Logvinovóban 13 órán keresztül szünet nélkül lőtték az állásainkat.
- Parancsnokként egyetlen dolgot tehettem. Fogtam mindent, amilyen fegyverünk csak volt.
- Donyeckben voltam ekkortájt, a sérüléseimet kezelték.
- Beraktam a fegyvereket egy furgonba, szerveztem egy csapatot a sebesültekből, a járóképesekből, persze nehéz volt nekik.
- Mindannyian sebesültek voltunk. Telepakoltuk a furgont lőszerekkel, és mentünk.
- Voltak tank gránátaink és üzemanyagunk, szóval tankokhoz mentünk, hogy kipakoljunk.
- 10 perccel később három robbanást hallottunk távolról és nem volt rá mód, hogy időben álcázzuk magunkat.
- Fürtös bombákkal támadtak.
- A fájdalom. Szerettem volna elájulni. 4 cm3 Butarfanolt adtak nekem, nem segített.
- Néhány nappal később nagyon begurultam azon, hogy Cossacks kitüntetést kapott és érdemkeresztet.
- Aki ott sem volt. Volt ott 8 Cossackos, akik valóban harcoltak - nagyon jól tudom hogy kik. A többiek este elmentek és hajnalban jöttek vissza.
- Logvinovó azért volt fontos, mert erre ment a fő út Debalcevóba.
- Meg akarták szerezni Logvinovót - vagy inkább kiverni minket onnan, hogy kimenekíthessék a lengyeleket a bekerítésből.
- Ha nem a miénk Logvinovó, akkor a Debalcevói katlan nem zárul be.
- Novorosszia története még íródik. A közös jövőnk mindannyiunktól függ.
- Anélkül, hogy valaki idejönne és átélné mindezt, nem lehet megérteni Donbasst.
- Donbass a részévé vált - jelentős részévé - nekem, a szívemnek, a lelkemnek.
- A DPU GRU különleges erőinek a segítéséhez: [ bank számlaszám ], [ telefonszám ].
- A DPU GRU (Hírszerzési Igazgatóság) különleges erők sok sikeres műveletet hajtottak végre 2014 áprilisa óta.
- A DPU GRU erők elfogtak számos ellenséges szabotázs-felderítő csoportot és megakadályozták számos terrorista támadás elkövetését a donyecki népköztársaságban.
- A DPR GRU erői részesei voltak számos műveletnek Mariinka, Logvinovó, Uglegorszk, Debalcevó és más DPR (Donyecki Népköztársaság) városok felszabadításában.
- Köszönjük a DPR GRU Specnaznak az átadott tartalmakat.
- "Cassad" információs központ, 2015.
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
köszönöm a fordítást, sokat segítettél a megértéséhez
felhasználhatom a videó mellé kísérőnek?
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
Üdv mindenki! Picit sûrû volt az elmùlt pàr nap azért nem jelentkeztem. Tehàt...
Marcius 10. Folyamatos aknavetõ (120mm)es AGS tûz. Alkonyatkor gépesìtett gyalogsàg tàmadja a szektor bal szàrnyàt.1 òràs heves összecsapàs. Folytatódó tüzérségi tûz (120-as,82-es aknavetõ)
Marcius 11. Folyamatos tüzérségi tûz , kb 1 belövés/ perc. Déltõl drónvezérelt tûzcsapàsok a megerõdìtett védelmi pontokra. 23 óràtól precìz rombolótûz az àllàsainkra.
Màrcius 12. Éjjfélkor az ellenséges gyalogsàg több védmûvet próbàl bekerìteni miközben azokat 82-es aknavetõk es AGS- ek koncentràlt tüzével folytja. 01H00- tôl BTR-ek es BMP-k is tàmadàsba lendülnek T-80 asok fedezettüze mellett. Az ütközet elhùzódik 11H00-IG. Egy ora csend majd a tüzérség ùjrakezdi az egész szektor lövését.
Màrcius 13. Pirkadattól csend. 10H45- tôl ellenséges gyalogsàg heves tàmadàsa. A zàrótûz ellenère az élegységeik 100m-re megközelìtìk az àllàsaink ott a 12.7-en koncentràlt tüze elsöpri õket.
 

aquarell

Well-Known Member
2015. január 20.
15 893
56 747
113
Kacsacsor: le a kalappal a forditàsért. Szerintem döbbenetesen kis erökkel keritették be a debalcsevoi katlant (ennek okàt nem tudom..) és meg kisebb erökkel kötöttek be a zsàkot Uglegorszknal es Logvinovonàl.
Minden jövöbeli harc még véresebb, keservesebb és nehezebb lesz, mert mindkét fél tanul, az ukik is, akiknek a szàmbeli fölényük egyszerüen lehengerlö. Persze ennek ellenére nem képesek legyözni a szakikat, azonban azok se az ukikat. Egyfajta patthelyzet van, ahonnan csak fàradtsàgos, hosszú, gyakran remenytelennek tünö tàrgyalàsok soran lehet kilàbolni. Ezen az sem vàltoztatna, ha mindket fel külsö tàmogatast kapna.( Szerintem...).
 

lgabo

Well-Known Member
2015. március 18.
998
810
93
Üdv mindenki! Picit sûrû volt az elmùlt pàr nap azért nem jelentkeztem. Tehàt...
Marcius 10. Folyamatos aknavetõ (120mm)es AGS tûz. Alkonyatkor gépesìtett gyalogsàg tàmadja a szektor bal szàrnyàt.1 òràs heves összecsapàs. Folytatódó tüzérségi tûz (120-as,82-es aknavetõ)
Marcius 11. Folyamatos tüzérségi tûz , kb 1 belövés/ perc. Déltõl drónvezérelt tûzcsapàsok a megerõdìtett védelmi pontokra. 23 óràtól precìz rombolótûz az àllàsainkra.
Màrcius 12. Éjjfélkor az ellenséges gyalogsàg több védmûvet próbàl bekerìteni miközben azokat 82-es aknavetõk es AGS- ek koncentràlt tüzével folytja. 01H00- tôl BTR-ek es BMP-k is tàmadàsba lendülnek T-80 asok fedezettüze mellett. Az ütközet elhùzódik 11H00-IG. Egy ora csend majd a tüzérség ùjrakezdi az egész szektor lövését.
Màrcius 13. Pirkadattól csend. 10H45- tôl ellenséges gyalogsàg heves tàmadàsa. A zàrótûz ellenère az élegységeik 100m-re megközelìtìk az àllàsaink ott a 12.7-en koncentràlt tüze elsöpri õket.

Köszönjük, hogy ilyen helyzetben is gondolsz ránk... Nem lehet semmi ilyet átélni! Vigyázz magadra !
 

ornagy

Well-Known Member
2014. október 24.
2 989
12 023
113
Üdv mindenki! Picit sûrû volt az elmùlt pàr nap azért nem jelentkeztem. Tehàt...
Marcius 10. Folyamatos aknavetõ (120mm)es AGS tûz. Alkonyatkor gépesìtett gyalogsàg tàmadja a szektor bal szàrnyàt.1 òràs heves összecsapàs. Folytatódó tüzérségi tûz (120-as,82-es aknavetõ)
Marcius 11. Folyamatos tüzérségi tûz , kb 1 belövés/ perc. Déltõl drónvezérelt tûzcsapàsok a megerõdìtett védelmi pontokra. 23 óràtól precìz rombolótûz az àllàsainkra.
Màrcius 12. Éjjfélkor az ellenséges gyalogsàg több védmûvet próbàl bekerìteni miközben azokat 82-es aknavetõk es AGS- ek koncentràlt tüzével folytja. 01H00- tôl BTR-ek es BMP-k is tàmadàsba lendülnek T-80 asok fedezettüze mellett. Az ütközet elhùzódik 11H00-IG. Egy ora csend majd a tüzérség ùjrakezdi az egész szektor lövését.
Màrcius 13. Pirkadattól csend. 10H45- tôl ellenséges gyalogsàg heves tàmadàsa. A zàrótûz ellenère az élegységeik 100m-re megközelìtìk az àllàsaink ott a 12.7-en koncentràlt tüze elsöpri õket.

Koszi szaki a beszamolot.
 

szegcsab

Well-Known Member
2015. január 25.
6 908
15 206
113
"Kán" zászlóalj kiképzése DNR :

https://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=oq2zH4IvW5w
 

szaki01

Member
2015. március 13.
352
0
16
Alkohol- Keményen büntetik az italozàst! Nàlunk 30 nap munka jàr érte a kozàkoknàl korbàcs, a csecseneknél meg ràtok bìzom hogy mire gondoltok.
Kutyaevés- Ha kell kutyàt eszem de a posztom akkor sem hagyom el!
Lõszerpakolàs- Dobàlsz itt mindent, lõszert, fegyvert.
 

sixtee

Member
2015. március 22.
116
0
16
Még jó hogy az Ukik meg isznak mint a gödény:D így talán kevesebb mindent találnak el....minden elfoglalt uki poszton amiről videó készült (és láttam) tele volt minden vodkás, és egyéb üvegekkel:)
 

joker

Well-Known Member
2012. szeptember 16.
20 827
30 883
113
Szaki01 kösz az infókat! Örülünk, hogy jól vagy és vigyázz magadra! És repül az idő, mert már április van :)
 

silurusglanis

Well-Known Member
2012. augusztus 7.
7 501
5 593
113
@szaki01
Ami nem titkos, megosztod velünk, hogy a fent vázoltakra milyen eszközökkel (és esetleg hogyan) tudtok válaszolni?
 

zeal

Well-Known Member
2014. április 9.
8 032
23 019
113
szaki01
osce/ebesz ilyenkor hol van?
Hogy bírják a megpróbáltatásokat az újoncok?