Horvát haderőfejlesztési program és hadiipar

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 832
47 134
113
Horvát hadgyakorlat

1716480575590-png.7273833

1716480620034-png.7273840

1716480648621-png.7273846
1716480370493-png.7273805
Hoppácska karalábé!
Milyen 30-as torony ficcent fel ezeknek a horvátoknak az AMV-ikre?
Én úgy tudtam, hogy csak APC variánst vettek .50-es toronnyal. Most utánanéztem egy minisztériumi anyagban, már a a tender idején tervezték, és érdekes módon az anyagban van is egy kép róla, de ott ki lett takarva a torony.
 
  • Tetszik
Reactions: fedett_mókus

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 680
29 220
113
Hoppácska karalábé!
Milyen 30-as torony ficcent fel ezeknek a horvátoknak az AMV-ikre?
Én úgy tudtam, hogy csak APC variánst vettek .50-es toronnyal. Most utánanéztem egy minisztériumi anyagban, már a a tender idején tervezték, és érdekes módon az anyagban van is egy kép róla, de ott ki lett takarva a torony.
snz8zroz2z571.jpg
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 703
122 297
113
Hoppácska karalábé!
Milyen 30-as torony ficcent fel ezeknek a horvátoknak az AMV-ikre?
Én úgy tudtam, hogy csak APC variánst vettek .50-es toronnyal. Most utánanéztem egy minisztériumi anyagban, már a a tender idején tervezték, és érdekes módon az anyagban van is egy kép róla, de ott ki lett takarva a torony.
Pár hónapja volt egy sajtóközlemény, hogy vettek tornyokat.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 175
75 629
113
Adriatic Sea Defense & Aerospace (ASDA) - this year was supplemented by a one-day ASDA conference, which was held in its first edition on June 13 in Zagreb...
  • the procurement process of additional 30 multi-purpose wheeled armored vehicles Patria AMV 8×8 is underway . These new vehicles will complement the 126 Patrias already in service with the Croatian Army.
  • The air force already has 6 Dassault Rafale multi-purpose aircraft (out of 12 ordered) and four Sikorsky UH-60M Black Hawk multi-purpose helicopters, this second fleet will grow to 12 units by 2028
  • To that end, he highlighted the procurement of Bradley and additional Patria vehicles and said that a plan to arm these vehicles with new medium- and long-range anti-tank guided missile systems is under consideration.
  • Skroza also informed that in addition to the plan to modernize and upgrade Krauss-Maffei Wegmann Panzerhaubitze (PzH) 2000 155 mm self-propelled howitzers purchased second-hand from Germany, Croatia is also considering the purchase of additional quantities of these artillery weapons .
  • by the end of the year, Croatia should make a decision on the type of medium-range missile system it will acquire, as well as plans for the modernization of the Lockheed Martin AN/FPS-117 long-range 3D AESA surveillance radars.
  • in the near future will be on the procurement of new coastal and ship-based anti-ship missile systems that would replace the existing anti-ship system Saab Bofors Dynamics RBS-15B Mk 1.
  • This will go hand in hand with plans to equip the HRM with multipurpose corvettes for anti-surface warfare, anti-aircraft defense, and anti-submarine warfare capabilities. The need for new minesweepers , as well as the development of anti-submarine capabilities, was also expressed .
  • Long-term Development Plan of the Armed Forces of the Republic of Croatia, which should cover the period 2025-2034.
 
  • Tetszik
Reactions: Hortator