Humor

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Semennyit, nem célom, hogy feleslegesen bántsak bárkiket.
[A képet loptam az internettről, nem sokáig tartott.]

Jó lenne, ha nem dolgoznánk egymás ellen. :)

Komolyra véve:
Én sokat foglalkoztam madarak nézegetésével, az alábbi könyv volt az útmutatóm:

https://www.antikvarium.hu/konyv/r-t-peterson-g-mountfort-europa-madarai-106300

Úgy gondolom, hogy azok kevesek közé tartozom, hogy hóbagolyt / hóbaglyot a természetben láttam.
Eddig 111 különféle madarat tudtam beazonosítani, és jó érzéssel csodálkozok rá, a természetre.

:)

"Jó lenne, ha nem dolgoznánk egymás ellen. :)"

Ez mii, ez valami titkos ajánlat??? o_O

Plusz megjegyzés:
Szerintem a "hóbaglyot a természetben láttam" a helyes, mivel ha azt mondod, hogy "hóbagolyt" a természetben láttad, akkor engem láttál a természetben, ami remélhetőleg nem igaz :D
(Amúgy dícséretes az ornitológiai ismereted!)
 
  • Tetszik
Reactions: Pal

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
"Jó lenne, ha nem dolgoznánk egymás ellen. :)"

Ez mii, ez valami titkos ajánlat??? o_O

Plusz megjegyzés:
Szerintem a "hóbaglyot a természetben láttam" a helyes, mivel ha azt mondod, hogy "hóbagolyt" a természetben láttad, akkor engem láttál a természetben, ami remélhetőleg nem igaz :D
(Amúgy dícséretes az ornitológiai ismereted!)
Úgy látom, hogy nem maradt más hátra:

Hesss!
 

jani22

Well-Known Member
2016. augusztus 31.
12 244
24 249
113
Ma este, amikor felbontottam a chilis halkonzervet, a tépőzáras páncélos túl ellenálló volt.


Kifröccsent belőle nem sok, a viaskodás közepette.

Helyszín: A számgép előtti parketta.


Anya tudja e?: Nem.
Illata van-e?: Illata az nincs, csak szaga.
Erős az illata a kifröccsentnek? : Nem, de a szaga az erős.
Mosta e a parkettát: Mostam, a szivacs még bírja.
Maradt még illat?: Nem, de a szag, az mintha erősödne.
Csak ennyit a mai naphoz.


1gyébként, nagyon jó ízű volt, mármint nem ez a retkes baglyos. :)
 
  • Tetszik
Reactions: sirdavegd

wankel

Well-Known Member
2016. december 23.
1 040
4 967
113
233706.jpg
 

haubagoi

Well-Known Member
2015. augusztus 4.
11 056
9 573
113
Nembaj, ha a Humor rovatba "tudósítok" a tüntikéről? :p Aszongya: "A tüntetés hivatalos szütyője" - Nekem tetszik! :D

793tOz6Qunbv132mms.jpeg
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 499
72 480
113
(Világ)Politikáról igen sokat tudó kiccsaj (na te sem döntsél a jövőmről, kiscsibe!):

793rpUU0sqOT132mms.jpeg

Ha már a tábla szövege eszembe juttatta, legyen itt végig...

"
Hé, gyerekek, figyeljetek
Elmagyarázom a bűvészetet
A pódium áll, a rivalda kész
Zajlik az össznépi megtévesztés
Nézd, az ott a kincs
Csiribi-csiribá, s híre sincs
Az elme villog, dől a szöveg
S úgy, ahogy én is, jól megeszed

Tapsra vár, s ha becsapott már
Él belőled, mint a király
S minden csaláshoz van elég ész
És a bilincsből mindig kifér a kéz
Kérdezed, s félrevezet
S jól esik, hogy elhiheted
Egy széles mosoly, csak neked
S úgy, ahogy én is, jól megeszed

Néhány földön jártam
Néhány cirkuszt láttam
De jegyet veszek, s ráfizetek
S megismétlik a trükkjeiket
Nézek, mintha látnék
S ő minden törvényt átlép
A szemembe küldi a fényt
Így lesz a fejben sötét

Néhány földön jártam
Néhány cirkuszt láttam
Itt a piros, ott a piros
Itt úgysem lehetsz túl okos
Tudom, mindez játék
Szabályos, csak másképp
A szemembe küldi a fényt
Így lesz a fejben sötét

Hé, gyerekek, figyeljetek
Elmagyarázom a bűvészetet
Ott lenn a tömegben, ott a helyed
Kiválaszt és beköti a szemed
Táncolj körbe, jó bohóc
Annyira jó, hogy meghatódsz
Hallod a tapsot, s nagyra nősz
Ez nagy mutatvány, s újra bedőlsz

Óh ne, óh ne, sohase higgyetek a szemeteknek.
"
 
  • Tetszik
Reactions: antigonosz