1. This site uses cookies. By continuing to use this site, you are agreeing to our use of cookies. Learn More.

[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

Diskurzus a(z) 'Helikopterek' témában - Terminator által indítva @ 2018. július 4..

1. arcas

arcas Well-Known Member

... hát bizony ezen el lehet filózni :)

2. SilvioD

SilvioD Well-Known Member

3. SilvioD

"mióta megérkeztek a helikopterek, folyamatosan repülnek velük. Jelenleg két oktatópilóta van és hat gépparancsnok, akiket már itthon, Magyarországon képeznek.

Az intenzív használat egyelőre nem látszik a gépeken, ami a karbantartók mellett annak is köszönhető, hogy egy a gyártói ajánlásoknak megfelelően korszerűsített régi hangárban kaptak helyet."

4. SilvioD

5. borisz

borisz Well-Known Member

6. Terminator

Terminator Well-Known Member

Nekem is kellett hozzá fordító, de ha már bemásoltam a Google fordítóba, átmásoltam a "fordítást" a megfelelő topikba.

SilvioD likes this.
  7. rudi

rudi Well-Known Member

Azon felesleges spekulálni hogy lehet e rà akasztani fegyvereket.
    Az a kérdés hogy ténylegesen lesz e rajta, és ha igen mikot? (fegyver alatt ATGM et értek!!)
    Kell e majd erre is +10 évet várni mint a Gripennél?
    Egyenlőre nem tűnik túl harciasnak a dolog...:(

Loken likes this.
  8. SilvioD

Mikor röptetik meg benne Orbánt a déli határon? Majd amikor ebből szemlézi jövőre a Leokat! :cool:

9. Terminator

Megérkezett négy gép. Először az LUH gépek érkeznek, de ezt nem ártott volna sokkal jobban kihangsúlyozni.
    Helyette mindenhol az "ezek univerzális gépek, mindegyik mindenre jó, mindenre mindent fel lehet majd szerelni" ment. Kommunikációs- és marketing szempontból sokkal szerencsésebb lett volna ha az első 4 géppel szemléltették volna a 3-4 különböző konfigurációt. Semeddig nem tartott volna rátenni ezt-azt, mint Le Bourge-ban a kiállításon. Mindenki elégedett lett volna a látvánnyal. Most meg azt látni, hogy még zavarótöltet kivető sem volt a 3. és 4. gépen. Persze biztos van hozzá, meg rá lehet szerelni és vannak olyan feladatok, amihez nem kell, de akkor is. Biztos meg van az oka mindennek, csak nem ismerjük.

Loken and arcas like this.
  10. Centurio

Centurio Well-Known Member

11. rudi

rudi Well-Known Member

Nyilván mindennek megvan a maga oka, meg türelmesnek kell lenni...
    Először nyilván meg kell röptetni a teljes politikai és katonai vezetést, majd azok rokonait, családtagjait….persze.
    A gond akkor lesz ha még egy év múlva is ilyen fotók jelennek meg a gépekről mint most.:confused:
    Reménykedjünk...

Terminator likes this.
  12. Terminator

Centurio likes this.
  13. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Sátor? Miért nem lehet egy normális hagárt építeni nekik?

vata likes this.
  14. megazez

megazez Well-Known Member

Szerintem a hangárt nevezi sátornak, az első mondatban "a mezőn hamarosan új hangárok nőnek ki" ezt írja, a következőben gondolom nem akart szóismétléssel élni ezért színesített egy kicsit.

15. Laci1970

Laci1970 Well-Known Member

Mit kell ezen pörögni allandóan?! Mibe kerül ráakasztgatni a cuccokat. Feltetelezem jön minden sorban.

16. Terminator

A Saab DAM az hangár vagy sátor? :rolleyes:

SilvioD likes this.
  17. Gyurma

Gyurma Well-Known Member

Én nem tudom így értelmezem, sajnos.

18. Gaudi

Gaudi Well-Known Member

Gondolom lélektanilag kb. arról lehet szó, hogy elszoktak az emberek attól, hogy ténylegesen történik fejlesztés, meg tényleg történik egyáltalán valami.

Az ideiglenes, és sátor. Az újságírók meg újságírók.

19. megazez

megazez Well-Known Member

Az nem a griffeké? Vagy veszünk még?

20. Terminator

Hallotam már így is, úgy is.

Ezen oldal megosztása