[HUN] Airbus Helicopters H145M HForce

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 479
113
5fdcc0a7c78ec079383867.jpg

5fdcc0a8375ad233370114.jpg

5fdcc0a8408b7182145946.jpg

5fdcc0a8a884d787334375.jpg

https://honvedelem.hu/hirek/toretlenul-halad-a-legiero-fejlesztese.html

De hol vannak a "felfegyverzett" gépekről a fotók?
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 881
22 272
113
De hol vannak a "felfegyverzett" gépekről a fotók?
:)
Ezt az újságirói blamát inkább hagyjuk,...ezt a "felfegyeverzett" kif. a "felfegyverezhető" vagy "fegyverek rögzitésére szolgáló készlettel rendelkező" helyett inkább hagyjuk...
Egyébként a függesztőkkel rendelkezők vannak ott a sorban - csak éles szem kell hozzá...
 
  • Tetszik
Reactions: éber

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 498
72 479
113
:)
Ezt az újságirói blamát inkább hagyjuk,...ezt a "felfegyeverzett" kif. a "felfegyverezhető" vagy "fegyverek rögzitésére szolgáló készlettel rendelkező" helyett inkább hagyjuk...
Egyébként a függesztőkkel rendelkezők vannak ott a sorban - csak éles szem kell hozzá...

Én arra gondoltam, hogy itt lett volna a lehetőség, ha a szervezők úgy gondolták volna, hogy a meghívott média képviselői olyan fotót készítsenek mint a gyári fotó az előző oldalon. Vagy a 16 gép egymás mellé állítása helyett (ugyanez volt a múltkor is), kitettek volna négy gépet egymás mellé különböző konfigurációban (üres, fast rope, csörlős, fegyverfelfüggesztős) és akkor nem olvasó képzeletére van bízva hogy a sok egyforma gép milyen sok feladat ellátására alkalmas. Talán majd legközelebb.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
Én arra gondoltam, hogy itt lett volna a lehetőség, ha a szervezők úgy gondolták volna, hogy a meghívott média képviselői olyan fotót készítsenek mint a gyári fotó az előző oldalon. Vagy a 16 gép egymás mellé állítása helyett (ugyanez volt a múltkor is), kitettek volna négy gépet egymás mellé különböző konfigurációban (üres, fast rope, csörlős, fegyverfelfüggesztős) és akkor nem olvasó képzeletére van bízva hogy a sok egyforma gép milyen sok feladat ellátására alkalmas. Talán majd legközelebb.

Csinálhattak volna olyan képet amilyet az ancsik szoktak. Kiállni a kifutopalyara egymás mögé.

Vagy valami jó kis kötelék.
Semmi durva akció, de ha a flotta fele egyben áthúz, az azért marha jól nézett volna ki.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 112
45 412
113
Ebből a cikkből azért pár dolog nekem egyenesen következik. Egyrészt az, hogy az tervezett 50fő H145M pilótából jelenleg 2/3-ad van kész, az nekem azt jelenti, hogy egyre kevesebb pilóta marad az orosz gépekre. Gondolom a maradék Mi-8/17 és Mi-24-es pilóta jó része már a H225-re fog kerülni. Logikus is, hogy nagyobb gépről a nagyobbra kerülnek. Azt nem tudom, hogy annak van-e szakmailag értelme, ha a jelenleg már kiképzett H145M pilótáit képezzék át a nagyobb gépre, de pénzügyileg nem sok...
Ha nekem kellene ezt az átállást levezényelni, akkor így csinálnám. Mert hiába rántanak be a rendszerbe további fiatalokat, azoknak inkább a H145-re kellene kerülnie, mint egyből a H225M-re. A H225M-re is a magot mindenképpen a már "vérprofi" mostani nagyvasakról átülő pilótákkal kellene kialakítani.

A másik, hogy minden pilótának lesz fegyveres képzése. Tehát szerintem nyugodtan el lehet engedni a 5-5-10-es megoszlási számokat. :cool:
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 075
10 695
113
Ebből a cikkből azért pár dolog nekem egyenesen következik. Egyrészt az, hogy az tervezett 50fő H145M pilótából jelenleg 2/3-ad van kész, az nekem azt jelenti, hogy egyre kevesebb pilóta marad az orosz gépekre. Gondolom a maradék Mi-8/17 és Mi-24-es pilóta jó része már a H225-re fog kerülni. Logikus is, hogy nagyobb gépről a nagyobbra kerülnek. Azt nem tudom, hogy annak van-e szakmailag értelme, ha a jelenleg már kiképzett H145M pilótáit képezzék át a nagyobb gépre, de pénzügyileg nem sok...
Ha nekem kellene ezt az átállást levezényelni, akkor így csinálnám. Mert hiába rántanak be a rendszerbe további fiatalokat, azoknak inkább a H145-re kellene kerülnie, mint egyből a H225M-re. A H225M-re is a magot mindenképpen a már "vérprofi" mostani nagyvasakról átülő pilótákkal kellene kialakítani.

A másik, hogy minden pilótának lesz fegyveres képzése. Tehát szerintem nyugodtan el lehet engedni a 5-5-10-es megoszlási számokat. :cool:

Szerintem nem lenne baj, ha a majdnani két típus között lenne átjárás a pilóták által. Bár tudom, az még több repidőt igényel...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 772
30 543
113
Kb. te vagy az 5. aki berakja ezt az anyagot....:(
A cikk téved amikor azt állítja hogy a H145M rendelkezik RWR és LWR rendszerekkel.
Jelen kiépítésben a H145M nek csak MWR rendszere van.
De ezt már rég kibeszéltük...
Még mindig nincs igazán kész a HForce fejlesztés,még javitgatják.
Mea Culpa,nem vettem észre