[HUN] AMD-65 - Automata Módosított Deszantfegyver (FÉG)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 634
3 914
113
Valószínűleg bonyolult. Az AK -val nehéz versenyezni egyszerűségben.
Szia,

Sokakig keptelenek voltak gyartani, meg a gyari Kalasnyikov csapatot sem tudtak felszerelni vele, legalabbis 2015-ben, amikor en kiprobaltam az AK-107-et, akkor a gyari Kalasnyikov csapatnak 3-6 db-ot nem voltak kepesek legyartani.

Egyebkent tenyleg nagyon kicsi a visszarugasa, itt lovok vele. Itt Otto (ezt a lassitott felvetelt en keszitettem).
Eloszor 2013-ban volt a kezemben, de akkor nem lottem vele:
p1190268.jpg
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 224
33 680
113
https://www.google.com/search?q=pro...rome..69i57.7780j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 vagy itt az MG42 es ami aztán tényleg csatadöntő fegyvernek minősült az akkori szar alapanyagellátó rendszerrel a kezdetleges technológiai színvonallal a sehol se levő mérnöki képzéssel a maihoz (elvileg) olyan fegyvert csináltak amit még 80 év után is fejlesztgetnek és sorozatgyártanak..) és mindez 1000 euro vólt anno...ma egy jóval modernebb gyártóeszközökkel sokkal jobb metalurgiai ismeretekkel és nagyobb alapanyaghozzáféréssel ma egy m60 as (ami színtén egy nem mai konstruktció) 6000 euro minden nélkül... és egyáltalán nem egy akkora szám ma egy M60 as mint anno egy mg42 es... egy MG5 16.000 euro (16x annyi amikor egy géppuska már nem akkora nagy szmám mint egy MG42 ami egy rettegett fegyver vólt annyire csúcsszpernek számított a korába...) @krisss érted már mikre vagyok kiakadva ?
 

bel

Well-Known Member
2020. augusztus 24.
1 634
3 914
113
mindez 1000 euro vólt anno...ma
Szia,

Szerintem nehez ilyen hatarozottan azt allitani, hogy x EUR volt valami a II. vilaghaboruban. Hogy jott ki ez a szam?
Talan jobb lenne azt irni, hogy x kg kenyer, vagy hogy x oranyi segedmunkas ber aranak megfelelo osszeg.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 283
120 119
113
https://www.google.com/search?q=pro...rome..69i57.7780j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 vagy itt az MG42 es ami aztán tényleg csatadöntő fegyvernek minősült az akkori szar alapanyagellátó rendszerrel a kezdetleges technológiai színvonallal a sehol se levő mérnöki képzéssel a maihoz (elvileg) olyan fegyvert csináltak amit még 80 év után is fejlesztgetnek és sorozatgyártanak..) és mindez 1000 euro vólt anno...ma egy jóval modernebb gyártóeszközökkel sokkal jobb metalurgiai ismeretekkel és nagyobb alapanyaghozzáféréssel ma egy m60 as (ami színtén egy nem mai konstruktció) 6000 euro minden nélkül... és egyáltalán nem egy akkora szám ma egy M60 as mint anno egy mg42 es... egy MG5 16.000 euro (16x annyi amikor egy géppuska már nem akkora nagy szmám mint egy MG42 ami egy rettegett fegyver vólt annyire csúcsszpernek számított a korába...) @krisss érted már mikre vagyok kiakadva ?
Értem csak bilibe lóg a kezed.
 

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 935
21 551
113
Szia,

Szerintem nehez ilyen hatarozottan azt allitani, hogy x EUR volt valami a II. vilaghaboruban. Hogy jott ki ez a szam?
Talan jobb lenne azt irni, hogy x kg kenyer, vagy hogy x oranyi segedmunkas ber aranak megfelelo osszeg.

En ugy tudom, hogy 250 Reichsmark volt az MG42, ez mostani aron cirka 1000-1025 €.
Az MG34 peldaul 327 RM volt.
Az Stg44 pedig 70 RM-ba kerult.

Ha utana nezel, akkor lathatod, hogy 1 Reichsmark most nagyjabol 4-4.10 €.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
https://www.google.com/search?q=pro...rome..69i57.7780j0j7&sourceid=chrome&ie=UTF-8 vagy itt az MG42 es ami aztán tényleg csatadöntő fegyvernek minősült az akkori szar alapanyagellátó rendszerrel a kezdetleges technológiai színvonallal a sehol se levő mérnöki képzéssel a maihoz (elvileg) olyan fegyvert csináltak amit még 80 év után is fejlesztgetnek és sorozatgyártanak..) és mindez 1000 euro vólt anno...ma egy jóval modernebb gyártóeszközökkel sokkal jobb metalurgiai ismeretekkel és nagyobb alapanyaghozzáféréssel ma egy m60 as (ami színtén egy nem mai konstruktció) 6000 euro minden nélkül... és egyáltalán nem egy akkora szám ma egy M60 as mint anno egy mg42 es... egy MG5 16.000 euro (16x annyi amikor egy géppuska már nem akkora nagy szmám mint egy MG42 ami egy rettegett fegyver vólt annyire csúcsszpernek számított a korába...) @krisss érted már mikre vagyok kiakadva ?
Szittya
Mennyi mg42 kèszült?
Mennyi mg5?

Sorozatgyártásnal meg ez rendesen szamít.

Amúgy èn sem tudom honnan veszed az árakat.


Az AMD meg azèrt volt szar mert bár azt mondták hű de rövid, alig pár centi volt a csőszájfèl miatt a különbsèg, egy 63d ès közte.

Az első markolatot nem lehetett használni.

A váltámasz szar ès törèkeny.

A minősèg ingadozó.

Ès bár specifikus fegyvert csináltak, vègül majd mindenhol rendszeresítettèk.

Ha NATO -sítod, akkor sem lessz sokkal ergonómikusabb.

A tűzváltóhoz át kell nyúlkálni a fegyver túloldalára, vagy el kell engedni a markolatot.
Nem jelzi ha kiürül a tár.
Tokfedèlre nem raknak sínt,mert a tokfedèl nem annyira stabil.

Egy kgp9 így lett megcsinálva.
Simonyi szerint kb minden levètel ès fölrakás után máshova lőtt a fegyver.


Szittya. 1 kg kenyèr 1000 forint. 1940-ben mennyi volt.
 
  • Tetszik
Reactions: ZeiG and Bleroka

reich_und_roll

Well-Known Member
2016. szeptember 27.
3 935
21 551
113
Szittya
Mennyi mg42 kèszült?
Mennyi mg5?

Sorozatgyártásnal meg ez rendesen szamít.

Amúgy èn sem tudom honnan veszed az árakat.


Az AMD meg azèrt volt szar mert bár azt mondták hű de rövid, alig pár centi volt a csőszájfèl miatt a különbsèg, egy 63d ès közte.

Az első markolatot nem lehetett használni.

A váltámasz szar ès törèkeny.

A minősèg ingadozó.

Ès bár specifikus fegyvert csináltak, vègül majd mindenhol rendszeresítettèk.

Ha NATO -sítod, akkor sem lessz sokkal ergonómikusabb.

A tűzváltóhoz át kell nyúlkálni a fegyver túloldalára, vagy el kell engedni a markolatot.
Nem jelzi ha kiürül a tár.
Tokfedèlre nem raknak sínt,mert a tokfedèl nem annyira stabil.

Egy kgp9 így lett megcsinálva.
Simonyi szerint kb minden levètel ès fölrakás után máshova lőtt a fegyver.


Szittya. 1 kg kenyèr 1000 forint. 1940-ben mennyi volt.

Az utolso kerdesre a valasz, 1/4 Reichsmark. Mint fentebb irtam, 1RM ma kb 4-4.10€ :)
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses and LMzek 2.0

nyugger

Well-Known Member
2012. szeptember 30.
6 701
28 132
113
Szerintem ezen a videón az AEK-971 átnevezett utódja van. Ez nem AK, hanem AEK rendszerű, vagyis ellenmozgó tömeggel oltja ki a visszarúgást.
Jól bemutatja a videó, hogy milyen elképesztően magas szintű megoldás.
Mai napig nem értem miért nem váltottak át teljesen az AEK rendszerre az oroszok.
Nem hagyott nyugodni a téma és kicsit utánanézegettem a kolléga Instás jelenlétének. Az alábbi poszt alapján az általad linkelt videón is valszeg a kolléga egy jelentősen moddolt 5,45-ös IWI Galil Ace-t használ

Az A-545-ön teljesen más a hüvelykivető nyílás, plusz ilyen villás betolható válltámasz van. Illetve tudtommal nem is került exportra semmilyen piacra
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
167
1 112
93
Talán valami minimális, mintha más lenne a csőszájfék, és tökig TactiCool, ami a tömeget jól növeli és így a visszarúgásra is jótékony hatással van.

De itt a gyári, csupasz, egykezes :D

Szóval szerintem ne piszkáljuk ami nem romlott el, vagy tegyünk a .22-esekre is csőszájféket, kick-stopot meg anyámkínját.

Na bumm... Már 10 éve megvolt! :D

 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 937
18 426
113
Na bumm... Már 10 éve megvolt! :D


Érdekes felvétel. Erős fickó lehet, hogy ennyire, aránylag célra tart, sorozatlövés közben, egy kézzel. Netán az AMD-65 ennyire kezelhető ? Mert sorozatlövésnél, egy fegyver emelkedik, rendesen, ha megy a sorozat.... Nekem ez a fegyver a kedvencem volt. Minden negatív mai kritika ellenére. Persze, nem volt más nekünk. Ugyanakkor egy könnyű, egyszerű konstrukcióval bíró, jól kezelhető, brutális tűzerejű sorozat lövő. 300 méterig tartotta a szórésképet. Afölött meg nem nagyon van lövészharc ma sem. Mert szabad szemmel ekkora távolságból, nem látni a célt alapvetően jól, hogy célzott lövést lehessen leadni rá, mechanikus irányzékkal.
 

JonatánJoe

Well-Known Member
2016. december 29.
167
1 112
93
Érdekes felvétel. Erős fickó lehet, hogy ennyire, aránylag célra tart, sorozatlövés közben, egy kézzel. Netán az AMD-65 ennyire kezelhető ? Mert sorozatlövésnél, egy fegyver emelkedik, rendesen, ha megy a sorozat.... Nekem ez a fegyver a kedvencem volt. Minden negatív mai kritika ellenére. Persze, nem volt más nekünk. Ugyanakkor egy könnyű, egyszerű konstrukcióval bíró, jól kezelhető, brutális tűzerejű sorozat lövő. 300 méterig tartotta a szórésképet. Afölött meg nem nagyon van lövészharc ma sem. Mert szabad szemmel ekkora távolságból, nem látni a célt alapvetően jól, hogy célzott lövést lehessen leadni rá, mechanikus irányzékkal.
Köszönöm, erős is voltam régen :D , de a fizika annyit segített, hogy a fegyver előre billenését valamennyire kompenzálta a fegyver visszarugása. Én személy szerint nagyon kedvelem, egy pici tuninggal -amihez meg is volnának az alkatrészek - sokat lehetne javítani rajta. A TEK -nek láttam érdekes AMD átalakítást, de közelebbről nem volt módom megnézni.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113

OhioNurse

Well-Known Member
2020. szeptember 14.
1 537
8 829
113
Köszönöm, erős is voltam régen :D , de a fizika annyit segített, hogy a fegyver előre billenését valamennyire kompenzálta a fegyver visszarugása. Én személy szerint nagyon kedvelem, egy pici tuninggal -amihez meg is volnának az alkatrészek - sokat lehetne javítani rajta. A TEK -nek láttam érdekes AMD átalakítást, de közelebbről nem volt módom megnézni.
Én szerettem. Az enyém jól be volt lőve.
Alapkiképzésen a 100 méterre lévő mell alakra 3 lövésből 28 kört lőttem vele, egy 10-es, és 9-es, mind a három egymás alá, plusz nyomjelzős lövedékkel egymás után 3x találtam el a 800 méterre lévő helikopter imitáló célt. Majdnem elvittek mesterlövésznek.
De maradtam pk sofőr. (Az após jelölt ott volt ales. :-D)
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Wow
Nyugati fegyverei vannak a TEK-nek, mire kell nekik egy módosított AMD?
Fasz tudja. Ezt ők tudnák megmondani.

Valószínű a lőszer amit jobban csíp aki ezt használja.
Èn amikor Simonyi porontyokkal beszèltem, általában a 43M-jút többre tartották mint az 556-ot.

Masrèszt ezen a kèpen lèvő fegyveren orvosolták a fos válltámaszt, a használhatatlan első markolatot. A sinezès miatt meg jobban variálható.
Ráadásul a csigával egy tűzharc elejèn azèrt elèg potens.

Bár èn amikor lőttem csigával elèg kènyelmetlen volt.

De mondjuk ukránban akik kísèrtèk a Novák Katalint ők 416-al voltak a kèpeken. Meg a legtöbb felvètelen az van náluk.
 

Shed

Well-Known Member
2016. október 7.
826
4 203
93
Fasz tudja. Ezt ők tudnák megmondani.

Valószínű a lőszer amit jobban csíp aki ezt használja.
Èn amikor Simonyi porontyokkal beszèltem, általában a 43M-jút többre tartották mint az 556-ot.

Masrèszt ezen a kèpen lèvő fegyveren orvosolták a fos válltámaszt, a használhatatlan első markolatot. A sinezès miatt meg jobban variálható.
Ráadásul a csigával egy tűzharc elejèn azèrt elèg potens.

Bár èn amikor lőttem csigával elèg kènyelmetlen volt.

De mondjuk ukránban akik kísèrtèk a Novák Katalint ők 416-al voltak a kèpeken. Meg a legtöbb felvètelen az van náluk.
Rákerestem, mert kiváncsi lettem. Többször is felhasználták ezt a képet különböző portálokon. A legelső felhasználás ahol cikkhez berakták, az 2019 júniusi, de az Népszavás, és ők is az MTI egyik fotósára hivatkoznak. Egyáltalán nem biztos, hogy manapság is aktívan használják. A kép is lehet akár 6-7 éves. Azóta meg nyilván voltak beszerzéseik.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 095
27 365
113
Rákerestem, mert kiváncsi lettem. Többször is felhasználták ezt a képet különböző portálokon. A legelső felhasználás ahol cikkhez berakták, az 2019 júniusi, de az Népszavás, és ők is az MTI egyik fotósára hivatkoznak. Egyáltalán nem biztos, hogy manapság is aktívan használják. A kép is lehet akár 6-7 éves. Azóta meg nyilván voltak beszerzéseik.
Nem hiszem, hogy olyan régi lenne a kép mivel nem olyan régóta használják ezt a terpeszinű ruhát. Ha olyan régi lenne a kép akkor a sima fekete ruha lenne rajtuk.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 281
14 197
113
Rákerestem, mert kiváncsi lettem. Többször is felhasználták ezt a képet különböző portálokon. A legelső felhasználás ahol cikkhez berakták, az 2019 júniusi, de az Népszavás, és ők is az MTI egyik fotósára hivatkoznak. Egyáltalán nem biztos, hogy manapság is aktívan használják. A kép is lehet akár 6-7 éves. Azóta meg nyilván voltak beszerzéseik.