[HUN] CZ BREN 2

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Az egész amit odaírtál. Totál katyvasz.

Minden fegyver csak magával kompatibilis, nem rakhatod bele a 416-ba az M4 zárját stb...
A Sínek miatt moduláris!!!
A kirepült hüvelyt, hogy a retekbe tudja bárhová is begyűrni a zár? Már nincs a fegyverbe, ha kirepült.
Próbáld ki, hogy 1-es álláson használod a gázszabályzót...
A hüvely normális esetben 90fokban kell hogy kirepuljon... de úgy hátrább.ssza a hüvely arra a műanyag ékre hogy elindul visszafelé merőlegesen a hüvely kivető nyiláson. Ha nincs szerencséd akkor a visszafelé mozgó zár bekapja és visszagyűri magával... szopás... tudom, volt ilyen puskám, mindenkinél előbb :) ez volt az első az országban....már nincs meg... megbízhatatlan volt, hiába tekertem bárhova a gazszabalyzót...
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
A hüvely normális esetben 90fokban kell hogy kirepuljon... de úgy hátrább.ssza a hüvely arra a műanyag ékre hogy elindul visszafelé merőlegesen a hüvely kivető nyiláson. Ha nincs szerencséd akkor a visszafelé mozgó zár bekapja és visszagyűri magával... szopás... tudom, volt ilyen puskám, mindenkinél előbb :) ez volt az első az országban....már nincs meg... megbízhatatlan volt, hiába tekertem bárhova a gazszabalyzót...
Ezt sem tudom hogy gondolod. Az a terelő a tokon kívül van, arról nem pattan vissza a hüvely a tokba.

Tudod én láttam már pár tucat CZ-t ellőni párezer lőszert és marhaság amit írsz.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 282
14 202
113
A hüvely normális esetben 90fokban kell hogy kirepuljon... de úgy hátrább.ssza a hüvely arra a műanyag ékre hogy elindul visszafelé merőlegesen a hüvely kivető nyiláson. Ha nincs szerencséd akkor a visszafelé mozgó zár bekapja és visszagyűri magával... szopás... tudom, volt ilyen puskám, mindenkinél előbb :) ez volt az első az országban....már nincs meg... megbízhatatlan volt, hiába tekertem bárhova a gazszabalyzót...
Basszus.
Az elöbbi írásodra azt hittem irónia. :rolleyes:

Ha így volt nem lehet gyártási hibás?
Vagy a lőszer(ha egy fajtát használtál) hibája?
Én ilyen kritikát sehol nem olvastam, és nem hallottam senkitől.
Bár én csak az elődjével lőttem haverral 200at. Civil lőtéren, egyeslövés. Ott 1 akadály volt, az is az én hibámból.
Nemtudom a két fegyver mennyire tér el.
 
  • Tetszik
Reactions: borisz

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Ezt sem tudom hogy gondolod. Az a terelő a tokon kívül van, arról nem pattan vissza a hüvely a tokba.

Tudod én láttam már pár tucat CZ-t ellőni párezer lőszert és marhaság amit írsz.
Ok. De visszapattan. Keresztbe áll és olyan nagy anhuvelykivető nyilas hogy a végét simán beviszi a zar...Ha lesz időm megkeresem a videót.... több is van róla a youtube on... komoly botrány volt belőle USAba azóta a HBI gyárt hozzá erősített rugót az ütőrudhoz hogy ne csapódott annyira hátra... vagy futnak egy kisebb lyukat a gazblokkba hogy kevesebb gázzal működjön a fegyver....
 

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Basszus.
Az elöbbi írásodra azt hittem irónia. :rolleyes:

Ha így volt nem lehet gyártási hibás?
Vagy a lőszer(ha egy fajtát használtál) hibája?
Én ilyen kritikát sehol nem olvastam, és nem hallottam senkitől.
Bár én csak az elődjével lőttem haverral 200at. Civil lőtéren, egyeslövés. Ott 1 akadály volt, az is az én hibámból.
Nemtudom a két fegyver mennyire tér el.
Bren 2 malfunction... ezt írd be a YouTube ra.... lesz pár találat....
 

dudi

Well-Known Member
2010. április 18.
47 362
77 047
113
Ok. De visszapattan. Keresztbe áll és olyan nagy anhuvelykivető nyilas hogy a végét simán beviszi a zar...Ha lesz időm megkeresem a videót.... több is van róla a youtube on... komoly botrány volt belőle USAba azóta a HBI gyárt hozzá erősített rugót az ütőrudhoz hogy ne csapódott annyira hátra... vagy futnak egy kisebb lyukat a gazblokkba hogy kevesebb gázzal működjön a fegyver....
De akkor már miért nem a helyretoló rugóját erősítik? Ha a zárat akarom lassítani az a megoldás.
És továbbra sem láttam ilyet. Ott vannak a kepek, szépen potyognak ki a hüvelyek.
 
  • Tetszik
Reactions: bel

Ratamahata

Well-Known Member
2018. december 1.
1 213
4 426
113
Írd be, hogy, BREN2 és számold meg hány videó van ahol nincs hiba...
Butaságról beszélsz.
Erre mondod hogy hogy tudja visszagyűrni... hát így... és ez a probléma megvan a honvédségi cuccokkal is.... nagyon sok panaszt hallottunk róla... lehet a lőszer váltás ezt megoldaná, de akkor is
 

honved

Well-Known Member
2010. június 2.
9 938
18 426
113
Bren 2 malfunction... ezt írd be a YouTube ra.... lesz pár találat....

Hát hiba bármikor lehet, egy fegyverrel. De ez nem biztos hogy típus hiba. Anno, emlékeim szerint a PKM géppuskával állandó volt a hüvelyszakadás, azon fegyverek esetében, ahol már eléggé lestrapált cső volt a fegyverben. Aztán egy csőcsere és máris nem volt probléma. Most nem tom mi a helyzet e téren velük. Kár ilyesmin rugózni.