[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Meh, ezek a kebabosok engem nem izgatnak - addig, amig ez a max cucc, amit a torokoktol veszunk, addig nem erdekel. Minden ennel komolyabbat csak europai gyartotol vegyunk, annyi a lenyeg.
Nekem annyi a lényeg, hogy jó ajánlatot adjanak jó harcértékű dologra. Simán elfogadnék török drónokat, pct fegyverzetet, akár még ATAK harci helit is tőlük. Főleg ha valami olyan konstrukcióval megkínálnak, mint pl. a pakiknak szántak, hogy tech transzfer, szinte hitelből az egész. Nem szabad lebecsülni a törököket, szerintem.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
K

kamm

Guest
Nekem annyi a lényeg, hogy jó ajánlatot adjanak jó harcértékű dologra. Simán elfogadnék török drónokat, pct fegyverzetet, akár még ATAK harci helit is tőlük. Főleg ha valami olyan konstrukcióval megkínálnak, mint pl. a pakiknak szántak, hogy tech transzfer, szinte hitelből az egész. Nem szabad lebecsülni a törököket, szerintem.

Politikailag total megbizhatatlan, egy holdkoros zsebdiktator altal vezetett orszag.
Szerintem 10 even belul kilepnek a NATO-bol is.
Semmi komolyat nem szabad toluk venni, egy liability lenne csak hosszu tavon avagy rafaragnank hosszu tavon.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Politikailag total megbizhatatlan, egy holdkoros zsebdiktator altal vezetett orszag.
Szerintem 10 even belul kilepnek a NATO-bol is.
Semmi komolyat nem szabad toluk venni, egy liability lenne csak hosszu tavon avagy rafaragnank hosszu tavon.
Ki megbízható politikailag?

De most komolyan?

Egy kormányváltás után a most nagy barát lengyelek vágnák el a torkunkat elsőre... A jelenlegi kormányuk is revizionista, félőrült, nyíltan orosz ellenes, kis balszerencsével belehúznak minket egy olyan szituációba ahol megint orosz bakancsok fognak letrappolni, s lehet hogy megint jogosan csak most lengyelek, nem németek miatt...

Az amcsik megbízhatóak politikailag?! Reálisan benne van, hogy megcsinálják itt a tüzet a térségben, saját érdekből, azért hogy továbbra se találhasson egymásra az EU fejlett tech és a végtelen orosz nyersanyag. Ebben jelenleg is bátorítják a fentebb emlegetett történelmi jóbarátot, illetve nekem kétségem sincs felőle, hogy jelenleg többet ér nekik románia, egy jövőbeni összezörrenésünknél ne lepődjön meg senki, ha az USA támogatását nem mi kapnánk, hanem a romulánok.

Az oroszok, kínaika nem játszanak.

Németország megbízható? Jelenleg úgy tűnik hogy igen, még ők a legmegbízhatóbbak, de ne feledjük el, hogy ott is vannak olyan politikai erők akik leginkább szopatni szeretnének minket, illetve amikor úgy volt hogy helyzet volt, bizony lehúzták a kifizetett álarcainkat.

Erről ennyit. Én nem hiszek senkinek, semminek, csak jó harcértékű fegyvernek aminek itt van már a minimum javítóbázisa, és van belőle elég alkatrész, meg hozzá lőszer/muníció, rá kiképzett személyzet.

A többi az alakulhat bárhogy!
 
K

kamm

Guest
Ki megbízható politikailag?

De most komolyan?

Egy kormányváltás után a most nagy barát lengyelek vágnák el a torkunkat elsőre... A jelenlegi kormányuk is revizionista, félőrült, nyíltan orosz ellenes, kis balszerencsével belehúznak minket egy olyan szituációba ahol megint orosz bakancsok fognak letrappolni, s lehet hogy megint jogosan csak most lengyelek, nem németek miatt...

History 101...

Az egyetlen orszag, akire mindig szamithattunk eddig, az a lengyelek. Ez igy lesz orokre - meg ideat is, barhol lengyelekbe futok, mindig azonnal melegen udvozolnek, segitenek stb, ahogy kiderul, hogy magyar vagyok. Kerdezd meg a lengyel ismeroseidet, tanitjak nekik mar altalanostol, jobban, mint nekunk.

Az amcsik megbízhatóak politikailag?! Reálisan benne van, hogy megcsinálják itt a tüzet a térségben, saját érdekből, azért hogy továbbra se találhasson egymásra az EU fejlett tech és a végtelen orosz nyersanyag. Ebben jelenleg is bátorítják a fentebb emlegetett történelmi jóbarátot, illetve nekem kétségem sincs felőle, hogy jelenleg többet ér nekik románia, egy jövőbeni összezörrenésünknél ne lepődjön meg senki, ha az USA támogatását nem mi kapnánk, hanem a romulánok.

Az oroszok, kínaika nem játszanak.

En europai orszagokat mondtam.

Németország megbízható? Jelenleg úgy tűnik hogy igen, még ők a legmegbízhatóbbak, de ne feledjük el, hogy ott is vannak olyan politikai erők akik leginkább szopatni szeretnének minket, illetve amikor úgy volt hogy helyzet volt, bizony lehúzták a kifizetett álarcainkat.

Nemetekkel az utolso haborunkat cirka ezer eve vivtuk. A lengyelek utan a nemetek ill talan az osztrakokra szamithatunk leginkabb.
Szemelyesen en a horvatokra is tennek kisebb osszeget, hogy kenyertores eseten mellenk allnanak, de ez mar csak az en maniam. :)

Erről ennyit. Én nem hiszek senkinek, semminek, csak jó harcértékű fegyvernek aminek itt van már a minimum javítóbázisa, és van belőle elég alkatrész, meg hozzá lőszer/muníció, rá kiképzett személyzet.

A többi az alakulhat bárhogy!

Ja, hat ezzel az ideologiaval csak az a baj, hogy ez ongyilkossag nemhogy egy tizmillios, de meg egy 20-30 millios orszagnak is - amikor a briteknek is gond kiallitani egy valamennyire idelisnak mondhato 100-120 ezres hadsereget, akkor nekunk vegzetes hiba lenne fuggetlenkedni.
Szovetsegesek nelkul halottak vagyunk, ezt Trianon vilagosan megmutatta.
A mi helyunk az EU, ha az valamiert szetesne, akkor pedig a tradicionalis Mitteleuropa (= az egykori Deutsches Kaiserreich es a K.u.K teruleteinek mai orszagai)

Mit gondolsz, miert erolteti a Foni a V4-et, a nemeteket es az osztrakokat ill az Adriat/Nyugat-Balkant?
Mert az Mitteleuropa, a tradicionalis kulturalis- es gazdasagi kozegunk, amely a nemet gazdasag szatellitjekent hibatlanul tulelne akar az EU szeteseset is.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 434
113
Sztem a török haderő vezetőtől függetlenül potens marad. Befolyása a Balkánon, Közel-Keleten, Észak-Afrikaban nő.
Nincs okunk azt gondolni, hogy ez közép távon változni fog.
Gazdaságilag egyre jobban beintegrálódnak a német gazdaságba, az EU-ba.
Ha netán a Nyugattal jobban együttműködő kormány jön, akkor mindezek még hatványozottabban igazak lesznek rá.

Élesben kipróbál, utólag továbbfejlesztett fegyvereik vannak. Rengeteg pénzt dobtak bele, meg is lettt az eredménye.
Ennek ellenére a cuccaik olcsóbbak mint a német, európai vetélytársak.
Biztis van bennük kompromisszum, de sztem vállalható.
Az a lényeg stratégiailag ne legyünk nekik kiszolgáltatottak. A kebabos kocsik, főleg ha vmi gyártás is leesik, jó döntés.
Dróntechnika az már kicsit necces, pedig jók a török drónok.
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Sztem a török haderő vezetőtől függetlenül potens marad. Befolyása a Balkánon, Közel-Keleten, Észak-Afrikaban nő.
Nincs okunk azt gondolni, hogy ez közép távon változni fog.
Gazdaságilag egyre jobban beintegrálódnak a német gazdaságba, az EU-ba.
Ha netán a Nyugattal jobban együttműködő kormány jön, akkor mindezek még hatványozottabban igazak lesznek rá.

Élesben kipróbál, utólag továbbfejlesztett fegyvereik vannak. Rengeteg pénzt dobtak bele, meg is lettt az eredménye.
Ennek ellenére a cuccaik olcsóbbak mint a német, európai vetélytársak.
Biztis van bennük kompromisszum, de sztem vállalható.
Az a lényeg stratégiailag ne legyünk nekik kiszolgáltatottak. A kebabos kocsik, főleg ha vmi gyártás is leesik, jó döntés.
Dróntechnika az már kicsit necces, pedig jók a török drónok.
Épp ezért bármikor jöhetnének felőlem azok is. Az ATAK-al sem vicceltem...
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu
K

kamm

Guest
Sztem a török haderő vezetőtől függetlenül potens marad. Befolyása a Balkánon, Közel-Keleten, Észak-Afrikaban nő.
.
A torok haderot lefejezte Erdogan evekkel ezelőtt, teljesen muszlim befolyas ala kerul lassan.

Balkanon ugyan nem, ott mindenhol utaljak a muszlimokat max Koszovoban nem.
A tobbit meg vigye csak.

Nincs okunk azt gondolni, hogy ez közép távon változni fog.
Gazdaságilag egyre jobban beintegrálódnak a német gazdaságba, az EU-ba.

Huh? Ha valami, akkor ennek az ellenkezője zajlik mar evek ota. Az EU csatlakozasuk gyakorlatilag lekerult a napirendrol, ez azota is nagyon faj Erdogannak, azota is a hatarellenorzessel zsarolgatjak az EU-t. A nemetek szazszor inkabb hoznak mindent a V4-hez, mint oda.

Ha netán a Nyugattal jobban együttműködő kormány jön, akkor mindezek még hatványozottabban igazak lesznek rá.

Csod szelen tantorog evek ota Torokorszag. Jogrendszeret maga ala gyurte a hatalom.
A Nyugattal keptelen egyuttmukodni Erdogan, mert egy zsebdiktator, aki sittre vag ujsagiroket egy rossz cikkert.
Az ilyen primitiv figuraknak a kozel-keleti szinteren a helye. A torzsi szinten megrekedt szaudiak, azok az o szintje, azoknak jatszhatja a nagyvezirt.
Sajnalom a torokoket, de ok mivul esnek a tradicionalis ovezeteken, maguknak kell ezt megoldani.

Élesben kipróbál, utólag továbbfejlesztett fegyvereik vannak. Rengeteg pénzt dobtak bele, meg is lettt az eredménye.
Ennek ellenére a cuccaik olcsóbbak mint a német, európai vetélytársak.
Biztis van bennük kompromisszum, de sztem vállalható.
Az a lényeg stratégiailag ne legyünk nekik kiszolgáltatottak. A kebabos kocsik, főleg ha vmi gyártás is leesik, jó döntés.
Dróntechnika az már kicsit necces, pedig jók a török drónok.

Egy vállalhatatlan diszno Erdogan, ez van. Ez innentol politikai es szovetsegi kerdes, az ilyen kebabosok oke, minden komolyabb, kritikus fontosságú rendszer csakis europai legyen, esetleg amerikai, az a fontos.
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 434
113
A torok haderot lefejezte Erdogan evekkel ezelőtt, teljesen muszlim befolyas ala kerul lassan.

Balkanon ugyan nem, ott mindenhol utaljak a muszlimokat max Koszovoban nem.
A tobbit meg vigye csak.



Huh? Ha valami, akkor ennek az ellenkezője zajlik mar evek ota. Az EU csatlakozasuk gyakorlatilag lekerult a napirendrol, ez azota is nagyon faj Erdogannak, azota is a hatarellenorzessel zsarolgatjak az EU-t. A nemetek szazszor inkabb hoznak mindent a V4-hez, mint oda.



Csod szelen tantorog evek ota Torokorszag. Jogrendszeret maga ala gyurte a hatalom.
A Nyugattal keptelen egyuttmukodni Erdogan, mert egy zsebdiktator, aki sittre vag ujsagiroket egy rossz cikkert.
Az ilyen primitiv figuraknak a kozel-keleti szinteren a helye. A torzsi szinten megrekedt szaudiak, azok az o szintje, azoknak jatszhatja a nagyvezirt.
Sajnalom a torokoket, de ok mivul esnek a tradicionalis ovezeteken, maguknak kell ezt megoldani.



Egy vállalhatatlan diszno Erdogan, ez van. Ez innentol politikai es szovetsegi kerdes, az ilyen kebabosok oke, minden komolyabb, kritikus fontosságú rendszer csakis europai legyen, esetleg amerikai, az a fontos.
Ez a téma már szétfesziti a topik kereteit.

Szimpátiám messze áll Erdigantól viszont meglepően ügyes!
Erdogan lefejezte a sereget, de okkal. Megpuccsolták, meg akarták ölni. Hogy ezt mennyire tolta túl az más kérdés.
3 sikeres amerika szervezte katonai puccs volt Törökországban a 70es, 80as években, ha a politika nem az amerikai fősodort vitte.

Nem tekintem Erdogant radikális iszlamistának, inkább török nacionalistának. Nála sokkal szelsosegesebb iszlám vezetők az USA stratégiai partnerei.

A török EU csatlakozás egy rossz vicc volt, jobb is hogy lekerült a napirendről.
Viszont a gazdasági együttműködés nagyon pörög. Tele vannak a német autók Törökországban gyártott alkatrészekkel. Ezek mind odatelepült multik cuccai.

Amerika próbálja tönkre tenni a török lírát. Ami katonai puccsal nem ment, azt gazdasági erővel próbálja véghez vonni. Semmi köze a reálgazdasagi folyamatokhoz.
Nem tudom az F-35 gyártása menne-e a törökök nélkül.
Az incirliki NATO támaszpont atomfegyverekkel meg nagyon fájna, ha elveszne. Ott borulna a közel-keleti erőegyensuly.

Nade befejezem az offolást.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 501
18 621
113
History 101...

Az egyetlen orszag, akire mindig szamithattunk eddig, az a lengyelek. Ez igy lesz orokre - meg ideat is, barhol lengyelekbe futok, mindig azonnal melegen udvozolnek, segitenek stb, ahogy kiderul, hogy magyar vagyok. Kerdezd meg a lengyel ismeroseidet, tanitjak nekik mar altalanostol, jobban, mint nekunk.



En europai orszagokat mondtam.



Nemetekkel az utolso haborunkat cirka ezer eve vivtuk. A lengyelek utan a nemetek ill talan az osztrakokra szamithatunk leginkabb.
Szemelyesen en a horvatokra is tennek kisebb osszeget, hogy kenyertores eseten mellenk allnanak, de ez mar csak az en maniam. :)



Ja, hat ezzel az ideologiaval csak az a baj, hogy ez ongyilkossag nemhogy egy tizmillios, de meg egy 20-30 millios orszagnak is - amikor a briteknek is gond kiallitani egy valamennyire idelisnak mondhato 100-120 ezres hadsereget, akkor nekunk vegzetes hiba lenne fuggetlenkedni.
Szovetsegesek nelkul halottak vagyunk, ezt Trianon vilagosan megmutatta.
A mi helyunk az EU, ha az valamiert szetesne, akkor pedig a tradicionalis Mitteleuropa (= az egykori Deutsches Kaiserreich es a K.u.K teruleteinek mai orszagai)

Mit gondolsz, miert erolteti a Foni a V4-et, a nemeteket es az osztrakokat ill az Adriat/Nyugat-Balkant?
Mert az Mitteleuropa, a tradicionalis kulturalis- es gazdasagi kozegunk, amely a nemet gazdasag szatellitjekent hibatlanul tulelne akar az EU szeteseset is.
Ez a Közép-és Kelet Európai térség mindig is egy puskaporos hordó volt és marad! Az a sok feszültség és az évszázadok évtizedek alatt felgyülemlett harag, veszteség azért most is érezhető! Lehet egy csapatban játszunk ( NATO), de ez ahogy a történelem sokszor is bebizonyította változhat! Csak is saját magunkra számíthatunk és nyilván legmegbízhatóbb szövetségeseinkre! És ez a béke, geopolitikai helyzet egy jelenlegi állapot! Egyszer ha tetszik, ha nem ez a hordó robbani fog, kérdés mikor....
 
  • Tetszik
Reactions: Nemerson

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 285
120 141
113
A torok haderot lefejezte Erdogan evekkel ezelőtt, teljesen muszlim befolyas ala kerul lassan.

Balkanon ugyan nem, ott mindenhol utaljak a muszlimokat max Koszovoban nem.
A tobbit meg vigye csak.



Huh? Ha valami, akkor ennek az ellenkezője zajlik mar evek ota. Az EU csatlakozasuk gyakorlatilag lekerult a napirendrol, ez azota is nagyon faj Erdogannak, azota is a hatarellenorzessel zsarolgatjak az EU-t. A nemetek szazszor inkabb hoznak mindent a V4-hez, mint oda.



Csod szelen tantorog evek ota Torokorszag. Jogrendszeret maga ala gyurte a hatalom.
A Nyugattal keptelen egyuttmukodni Erdogan, mert egy zsebdiktator, aki sittre vag ujsagiroket egy rossz cikkert.
Az ilyen primitiv figuraknak a kozel-keleti szinteren a helye. A torzsi szinten megrekedt szaudiak, azok az o szintje, azoknak jatszhatja a nagyvezirt.
Sajnalom a torokoket, de ok mivul esnek a tradicionalis ovezeteken, maguknak kell ezt megoldani.



Egy vállalhatatlan diszno Erdogan, ez van. Ez innentol politikai es szovetsegi kerdes, az ilyen kebabosok oke, minden komolyabb, kritikus fontosságú rendszer csakis europai legyen, esetleg amerikai, az a fontos.
Sajnos a muszlim népesség a balkánon exponenciálisan nő és Szaud-Arábia valamint Törökország tömi őket pénzzel.. Utálják ott a muszlimokat de pár tíz év és többségben lesznek..
 

SilvioD

Well-Known Member
2018. december 23.
25 880
91 434
113
Sajnos a muszlim népesség a balkánon exponenciálisan nő és Szaud-Arábia valamint Törökország tömi őket pénzzel.. Utálják ott a muszlimokat de pár tíz év és többségben lesznek..
Albania, Koszovó egyértelmű. Sajnos Boszniai és Macedón (25%albán) kormány sincs nélkülük. Sztem Bulgária sorsa is ez lesz...
 
  • Tetszik
Reactions: tong djagbu

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Albania, Koszovó egyértelmű. Sajnos Boszniai és Macedón (25%albán) kormány sincs nélkülük. Sztem Bulgária sorsa is ez lesz...
Elofordulhat de Bulgaria nem hiszem hogy elmuzulmanosodna /annyira nem hitbuzgo banda ahogy a magyar sem egyebkent./lovasnep./

A fo csapasirany a muzulmamsag terjedesere a balkanrol bizony az az olasz csizma lessz amit ha a torok ereje teljeben jobban eroltetett volna anno es nem becseakarta volna mindenaron akkor most a katolicizmus szekhelye valahol nemetorszagba lenne./
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 233
33 705
113
Ha ide telepul egy osszeszerelo uzem. Es nemi helyi gyartas... A torok kerekesekkel nem lessz gomd egy esetleges nato kilepesuk utan sem. Foleg ha uj nevet kapnak es adunk hozza valamit. Hisz ha mi maradunk a natoba azok a vasak nato orszag altal gyartottak lessznek... /a tobbi meg a piacrol szabad piacrol beszerezheto./ az oroszok embargoba vannak miota a szovjet technika ketyeg.
Vagy ott asz ifa bosuen hordja a fat az erdokbol meg a sodert szerte az orszagba mikozbe az az orszag ami gyartotta mar tobb evtizede nem is letezik...kb a gyar is azota nincs
 

zsolti

Well-Known Member
2015. augusztus 8.
16 535
45 023
113
Mikor volt jogos az orosz megszállás hazánkban ? Soha.
Akkor nem lett volna jogos a második világháborúban hogy ide bejöttek, ha mi sem megyünk el előtte a német barátainkkal egészen Sztálingrádig. Oda felé azért azok a srácok akikkel egy brancsot alkottunk, szintén nem voltak úriemberek, ezt kár tagadni. Oké hogy nem mi voltunk az érdemi erők, a kegyetlenkedők, de velük voltunk. Mikor fordult a kocka és jöttek visszafelé, hát ha ezt objektív szemmel próbálom nézni, jogos volt a részükről. Mi a támadó erők voltunk, mi léptünk először az Ő területükre. Nyilván az hogy itt felejtették magukat, 40 évre, az már nem volt jogos, de hát általában a legyőző a legyőzöttet nem szokta megkérdezni semmiről, ez nem csak az oroszok sajátja.
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 113
31 083
113
Sztem Bulgária sorsa is ez lesz...
Bulgária gondja demográfiailag nem a muzulmánok,hanem a cigányok.Az ország lakosságának lassan fele cigány.Muzulmánok külső veszélyként jelendkeznek.
A mi helyzetünk pont olyan,mint az övék.Ami azt illeti,az oláhok képében még közös potenciális ellenségünk is van.
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 990
7 112
113
Akkor nem lett volna jogos a második világháborúban hogy ide bejöttek, ha mi sem megyünk el előtte a német barátainkkal egészen Sztálingrádig. Oda felé azért azok a srácok akikkel egy brancsot alkottunk, szintén nem voltak úriemberek, ezt kár tagadni. Oké hogy nem mi voltunk az érdemi erők, a kegyetlenkedők, de velük voltunk. Mikor fordult a kocka és jöttek visszafelé, hát ha ezt objektív szemmel próbálom nézni, jogos volt a részükről. Mi a támadó erők voltunk, mi léptünk először az Ő területükre. Nyilván az hogy itt felejtették magukat, 40 évre, az már nem volt jogos, de hát általában a legyőző a legyőzöttet nem szokta megkérdezni semmiről, ez nem csak az oroszok sajátja.

azért a nagy objektivitásba ne felejtsd el hogy az a bolsevik hadsereg amelyet a lengyelek megállítottak az Ausztriáig akart előre törni, és Benes biztos átjárásról biztosította a ruszkikat Csehszlovákián át Magyarország és Ausztria irányába.... de persze erről hallgatnak ahogy arról is hogy a SHS-Csehszlovák korridor csak a lengyelek közbelépése miatt maradt el. A bolsevikok örökölték a Cári problémákat és ugyan azt a választ választották mint a Cár
 
T

Törölt tag 467

Guest
No, akkor pár szót csak erről is. Ez egy konvencionális hadseregek által általánosan használt kategória egy pont török tagja. Ezen túlmenően, hogy török, igazából pont olyan, mint az összes ilyesmi. A spektrum széles, de igazából az Iveco LMV, vagy a JLTV közismert képviselői. Ha ezek közül választottunk volna, gondolom totál rendben lenne.
Nem tudom milyen ezekhez viszonyítva. De egyesek szerint egész jól muzsikál. Mások meg utálják. De megjegyzem, minden újat utál valaki. Helikoptert, karabélyt, bármit. Mert pont nem az, amit ő szeretett volna.