[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

T

Törölt tag 467

Guest
Ha tippelnem kell (bár ezt már korábban is leírtam így), akkor a hegesztett önhordó acél kocsiszekrény úgy fog megérkezni a törököktől. A Nurol kimondottan erre a hegesztős melóra ment rá komoly kapacitás fejlesztéssel.
Mi meg szereljük bele a hajtást, futóművet, elektronikát.
Örülnék, ha megtanulnánk ezt a hegesztősdit rendesen.. Elférne itthon is néhány Ozymandias.
 

Vogon

Well-Known Member
2021. május 13.
3 165
6 697
113
Hát már nem birom nézni, hogy milyen felületesen olvastok:

"Közölte (Maróth G.-saját megj.): Kaposváron, az ipari park egyik már meglévő üzemcsarnokában kezdődik meg az első negyven jármű védelmi integrációja, azaz felszerelése harcászati, rádiótechnikai, elektronikai eszközökkel, érzékelőkkel. Hozzáfűzte: a járművek fő elemeit is a somogyi megyeszékhelyen gyártják majd, és teljes összeszerelésük is helyben történhet meg a későbbiekben."

...majd:

"Maróth Gáspár tavaly tavasszal jelentette be, hogy ősszel kezdődik a Rheinmetall Hungary Zrt. hadiipari gyárának építése Kaposváron és így a tervek szerint évente legalább száz katonai jármű készülhet el a somogyi megyeszékhelyen. Tavaly májusban pedig Szita Károly polgármester jelentette be, hogy tudományos és innovációs park építését tervezi a kaposvári önkormányzat és az Óbudai Egyetem a somogyi megyeszékhelyen. Az akkori tájékoztatás szerint a fejlesztés részeként hat hektáros területen négy csarnokot építenek és rendeznek be a város keleti ipari parkjában 15 milliárd forintból, kormányzati támogatással."

https://www.vg.hu/vilaggazdasag-magyar-gazdasag/2022/03/johetnek-a-gidran-harcjarmuvek-kaposvarra

Oké, de a két projektet ne keverd össze!

Csak a város a közös bennük, meg hogy kereken gurul. De az RM Hungary leendő gyárának eddig úgy tűnik, hogy nem sok köze lesz a Heros mostani dolgához.

1, Heros török 4*4-esekbe fog beszerelni elektronikát, egy része RM terve, de valszeg bőven lesz máshonnan is import termék. Nem tudjuk az éves gyártási ütemet.

2, RM Hungary építeni fog Kaposvár egy másik részén -még csak nem is a Heros szomszéd telkén, ha jól értem- egy új gyárat, ahol a 8*8 lesz a fő munka. Ez fog évi 100 darab lenni.

Itt már mindenki össze-vissza hivatkozik a két cég két külön projekt számaira. A Heros dobásánál az államnak elvileg csak 30% tulajdon aránya van, RM Hungaryban 49%, szóval ha jól sejtem, akkor az RM-nek is teljesen eltérő részesedése van. Ne azt lássátok már bele, könyörgöm, hogy majd a 4*4-esek után 8*8-at gyártunk!
 

pela3

Well-Known Member
2013. október 17.
1 638
876
113
Ha jól látom, ez ugyanaz a csarnok, ahol korábban már buszokat, mentőket, tűzoltókat is építettek/szereltek össze. A Gidránon pedig használati nyomokat látok, valószínűleg az első 10 db egyike. Akkor itt most tulajdonképpen csak a bejárat mellé kiakasztott "Gidrán 4x4" felirat volt az új dolog?

Maróth Gáspár tavaly, azaz 2021 tavaszán jelentette be, hogy 2021 őszén kezdődik a Rheinmetall Hungary Zrt. hadiipari gyárának építése Kaposváron. Ezért emlegettem ősz óta, hogy hol van már az az alapkőletétel. Na ez még mindig nem tart sehol, mert a kaposvári északi ipari park még kialakítás alatt van. De lesz, csak késés van.
Nem tudok sajnos konkrét választ adni erre a kérdésre, mert én úgy emlékszem, mintha 2019 végén is lett volna valami átadó, de lehet az csak a beharangozó volt. Azt tudom, hogy mikor elkészült az egyik gyárcsarnok amit a mentőautókkal fotóztak, oda konkrétan oda kellett vinni a járműveket, hogy legyen fotóanyag (mert azok nyilván nem ott készültek). Ezek az átadók mindig ilyenek, nálunk a megyében amikor megérkezett az első VW Crafter (még az első Skorpiós) azt 3 mentőállomáson adták át újként, utána a többinél már nem lehetett rajta a rendszám, mert volt aki kiszúrta, hogy új mentőt adtak át 3x.. ugyanazzal a rendszámmal. Jelenleg a belügyi szerveket (omsz is idesorolandó ebből a szempontból) kirakatnak használják, mutogatni kell, hogy mennyire jó. Ebbe a cégbe tolják az állami lóvét erősen.. ez az ahova a hivatásos tűzoltóság felszerelését járműveit vinni kell, tudok olyanról, hogy légzőkészülék karbantartást 250.000-ért számláztak, ami abból állt, hogy átvették ellenőrizték és hello. Ha valami javítani kellet már küldték tovább és legalább 2x annyiért számlázták (már a külsős cég ára nem is szerepel a számlájuk emlékeim szerint, mert régen ez látható volt). Működhetett is volna rendesen, mert annó mikor elkezdtek a Rába után újabb autókat a vízszállító meg az Iveco fejleszteni, akkor a gárdában volt 1 járműmérnök, aki nem kevés tüzet látott mint vonulós.. na ő neki voltak ötletei amivel tényleg jó lehetett volna és még esélyes lett volna a külföldi megrendelés.. de legalább az itteni állománynak nem csináltak volna akadályt.. de persze valami jobban tudó főnök, aki talán 90'ben ha látott tüzet, mikor felszerelt, lesöpörte a dolgokat, mert nem lehet.. meg felesleges, hisz ő az irodában jobban tudja. Ugyan ez a cég volt olyan, hogy a Rábák gyártását félbehagyta mert volt valami kerítésgyártás ami jobban fizetett és azt a melót bevették és utána folytatták a Rábákat (pletyka, de nem kis beosztásban lévő ismerősöm mesélte, aki szintén rendelt volna tőlük csak inkább azt mondta, hogy hagyjuk..). Szintén mentőt kellett gyártani, beolvasztották a Profile-t ami a normáls (és nem a rövid) Mercikkel egyébként nagyon jó volt, tényleg európai színvonal ha még 2.5 motorral lettek volna szerelve.. na az a cég utánkövetést csinált és módosította a betegteret, hogy jó legyen, abszolút partnerek és profik (persze ott is voltak hibák, de nem ekkorák). Majd miután bekellett kebelezni a Profile-t (már a logo sincs fent, de a Merciket ők csinálják vagy az ő licenszük alapján), megérkeztek az új Crafterek, amik nagyon szépek és elvileg jó újdonság került bele.. (én úgy tudom, hogy a Profile csinálja a belterét meg a fényt a Heros kérésére és tervezése alapján - bár a tervezésben nem vagyok biztos-), sikerült egy használhatatlan betegszállítót összerakni. Aminek a motorjában erő nincs, sokat fogyaszt, cserébe a betegtérben nem lehet rendesen felszerelést tárolni, mert a tárolók 3-at kivéve botrányosak, mind minőségben, mind kialakításban.. konkrétan ha magas szintű ellátás kell, akkor arra alkalmatlan az autó a kresz szerint, mert nincs hely az eszközöket rögzíteni.. ha elkell látni a beteget akkor a rámpát le kell nyitni és kivenni a hordszéket, hogy kb a beteg mellett térdelve (néha véletlen beletérdelve, rúgva) kellemes érzésként tudd ellátni a beteget, de legalább nem esik kézre semmi. Ugyanitt megcsinálták a duplafülkés vízszállítót ami nem 10köbös hanem asszem 7.. olyanra raktak dupla fülkét amin alapvetően 1 ember vonul.. olyan helyre ami általában szűk, belógnak az ágak meg minden más.. na sikerült a majdnem 4 méteres gépet odarakni. Sikerült üzemanyagszállító és töltő járműnek extra magas VW T6-ot csinálni, a 600L üzemanyaghoz (ami azért annyi, mert így még nem ADR..) , érdőtüzesnek meg sikerült VW Amarokot csinálni kéziszerszámokkal és kb magasnyomású autómosóval.. Sikerült a Komondort is 2 fajta felépítménnyel legyártani, amit az alapjármű önmaga nem tud cserélni, kell hozzá egy tűzoltódaru (vicces volt amikor visszakellett menni a 2. felépítményért, miután hazavitték az elsőt), sőt van hozzá az elejére hómaró is.. :D Egyébként Badass cuccnak tűnik, de értelme nem sok van, mert nem azonnal riasztható és azthiszem csak a daruval párhuzamba... mondjuk a lőszergyártás miatt értelmet kaphat, ha az OKF feladata lesz biztosítani az ottani tűzvédelmi és műszaki mentési feladatokat, egyébként sok nincs, mert ember sincs rá kb.. a görög tüzek esetén felmert és kijött, hogy levinni a járművet csak a gumik miatt több millió lenne, mert mire oda leér nem tudom már mennyit koptatna el. (Mondjuk a görögnek felajánlott járművek és mennyisége is nevetséges volt, ezért nem kérték..). No meg a szervíz időtartamokról és milyenségről... én nem láttam még olyan szervízt aki erősen megrepedt kardántengellyel kiadja az autót, hogy nincs baja.. meg sz*r fékkel és azt mondja, hogy a II.kerben ne menjetek vele úgy mint az őrült... erre nem mondom mi volt a csoport válasza a laktanyában..

Boccs, elkalandoztam.. de ez a cég sajnos ilyen és ez is keresztapu érdekeltsége.

Szóval ez is egy olyan kirakat cég, ahol nagy gondolatok és hatalmas állami pénzek vannak, csak nem azoktól jönnek az ötletek akik tudják , hogy mi kellene és hogyan kellene azt jól megcsinálni... remélem nagyon a körmükre lesz nézve, vagy normális vezetést kapnak. Nekem eddig úgy tűnik, hogy legalább a haderő reformra a kormány odafigyel.
 

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 985
30 263
113
1647723059223-png.2937941
 
  • Tetszik
Reactions: Szittya and Venom85

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
De az RM Hungary leendő gyárának eddig úgy tűnik, hogy nem sok köze lesz a Heros mostani dolgához.

remélem nagyon a körmükre lesz nézve, vagy normális vezetést kapnak. Nekem eddig úgy tűnik, hogy legalább a haderő reformra a kormány odafigyel.
Ha engem kérdeztek, a legvégén majd az egész gyártási folyamatból kb. az a szegmens marad meg a Heros-nál, mint amit most csinálnak. Felteszik az összerakott RM/RM Hungary termékre az emlitett kiegészitőket a végén és csá. Talán igy szerencsék lesz velük, hogy csak ezt csinálják a projektben...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 015
32 991
113
Lehetséges, hogy van koncepció, csak nem kötik az orrodra? Erre nem gondoltál, mi?:p:rolleyes:
A koncepciót katonai oldalrol látom.A megvalósulását a koncepciónak viszont nem.
És ez a különbség egy demokratikus jogálam és egy vajdaság között.Hogy az elöbbiben elszámolnak az adófizetőnek a pénzével.Mire mennyit,és miért arra.
 

Masztiff

Well-Known Member
2018. július 4.
4 248
8 148
113
A koncepciót katonai oldalrol látom.A megvalósulását a koncepciónak viszont nem.
És ez a különbség egy demokratikus jogálam és egy vajdaság között.Hogy az elöbbiben elszámolnak az adófizetőnek a pénzével.Mire mennyit,és miért arra.
Szerintem a kettő közül ez az egyik terület, ahol a kormány(zat) kifejezetten jól (és nem le) vizsgázott. Valószínűnek tartom, hogy a beszerzéseket (pl. mennyi Gidrán legyen) nem Mészáros vagy a góré határozza meg. Ne nézzük már őket teljesen hülyének!
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
19 015
32 991
113
Szerintem a kettő közül ez az egyik terület, ahol a kormány(zat) kifejezetten jól (és nem le) vizsgázott. Valószínűnek tartom, hogy a beszerzéseket (pl. mennyi Gidrán legyen) nem Mészáros vagy a góré határozza meg. Ne nézzük már őket teljesen hülyének!
Ha a véleményem kérded,szerintem konkrét dolgokat nem határoz meg a politikai hatalom,csak irányokat,ami behatárolja a koncepció megvalósulását.Kb igy-Nem érdekel,mit,de venni kell valamit a szultántol,dobni kell egy csontot Putyinnak,és jó zsiros üzletet a németeknek.....A beszerzési irányokat és aktualitásokat szabja meg a politika (most kifejezetten a regnáló politika érdeke szerinti meghatározásra gondolok,ami a Haza érdeke elé helyeződik),és ezzel összezavarja a katonai koncepciót.