[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

H

Hummen23

Guest
A Gidrános rádió műsorban kifejtette a generális, hogy a magyar Gidrán szine mögött komoly kutatás volt és ez az egyik hozzáadaott értékünk - egyelőre. Malinak ehhez nem sok köze van szerintem - ahhoz több sárga kellene bele.
Amúgy fotók alapján magyar terepre nagyon jó lett - némelyik hadgyakorlat fotón elsőre alig találtam meg a Gidránt. Remélem minden további járgányunk is ezt a mintát kapja.
Nyilatkoznak és szépítenek sok mindent. Egyébként csak egy minden információt nélkülöző gondolat volt a részemről, ahogy nézegettem a mali-i konfliktusról készült anyagokat.
Sokkal jobb volna ide a nurol által photoshoppolt képen lévő szín:

 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 604
76 540
113
Az jutott eszembe, hogy a gidránok mintázata azért is lehet olyan amilyen, mert eredetileg vittük volna az első darabokat maliba. És tudjuk jől, hogy a jó öreg "fekete" kontinens inkább narancssárga.
Biztos hogy Maliba mentek volna? Azt mondták, hogy egy misszióba mentek volna, de mire megérkeztek a járművek, kiderült hogy mégsem lesz olyan misszió. Malit és környékét még most sem tudta teljesen elengedni a politikai vezetés, pedig már mindenki kifelé jön onnan...
 
H

Hummen23

Guest
Biztos hogy Maliba mentek volna? Azt mondták, hogy egy misszióba mentek volna, de mire megérkeztek a járművek, kiderült hogy mégsem lesz olyan misszió. Malit és környékét még most sem tudta teljesen elengedni a politikai vezetés, pedig már mindenki kifelé jön onnan...
Nem, csak egy elmélet a részemről. Akkoriban kezdtem maliról hallani, mielött budaörsön bemutatták a Nurol járműveit. Azt állították, hogy sürgősen be kell szerezni néhány járművet, amit ki tudunk oda vinni.
Egy év hallgatás után begurult az első 10 db Gidrán, sajátos külsővel. Majd megint csak várakozás volt, a misszióval és a Nurol-al való együttműködéssel kapcsolatban is.
Most végre a törökök is megszólaltak. Bejelentették a magyarországi Gidrán és NMS gyártást, ráadásul egy olyan képpel, amin a budaörsi Ejder-el megegyező, és a leopárdokra hajazó festésű NMS-el pózol a Nurol vezére.
Ezért gondolom, hogy az eddig megérkezett Gidránokat esetleg más környezetbe szánták. Ránézésre jól mutatnának a magas vastartalmú, narancssárgás talajjal rendelkező Maliban.
 
H

Hummen23

Guest
Biztos hogy Maliba mentek volna? Azt mondták, hogy egy misszióba mentek volna, de mire megérkeztek a járművek, kiderült hogy mégsem lesz olyan misszió. Malit és környékét még most sem tudta teljesen elengedni a politikai vezetés, pedig már mindenki kifelé jön onnan...
De ezek szerint az itt lévő Gidránok külseje igazodhat az elmaradt missziós környezethez?
Tudom, hogy ez az én vesszőparipám. De ebből a perspektívából nem dilettanizmusról van szó a honvédségnél.
Csak nem lehet hivatkozási alap egy meg nem valósult misszió, amiről érthetően nem fognak információt megosztani a nagyközönséggel.
 
  • Vicces
Reactions: Kim Philby

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 985
30 264
113
aHR0cHM6Ly9jbXNjZG4uYXBwLmNvbnRlbnQucHJpdmF0ZS9jb250ZW50LzFiNDFkNzAwZjIwOTQ2OTc4YmI3Nzg2YWVjYTA5ODA4.jpg
A képen a 11. Gidrán van, ott van hátul a kamera.
 

Venom85

Well-Known Member
2020. augusztus 20.
6 644
18 969
113

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 983
23 035
113
Na akkor így az is megoldódott hogy miért emlékeztem én arra hogy amit láttam, azon volt kamera.
:)

Szittya dobta be, hogy 11 Gidrán van és nem 10 és csak azon az egyen van ilyen kamera...
Valóban 10+1 van, de azt az egyet garantáltan még fotón nem láttátok :)
A "tolató kamera" a pótkerék közepén van, a fenti pedig a hátsó térfél megfigyelésére szolgál, a hátsó ajtón keresztül történő kiszállásnál segít a vezetőnek, mivel ilyenkor a "tolató kamera" is oldalra néz...
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 604
76 540
113
Valóban 10+1 van, de azt az egyet garantáltan még fotón nem láttátok :)
A "tolató kamera" a pótkerék közepén van, a fenti pedig a hátsó térfél megfigyelésére szolgál, a hátsó ajtón keresztül történő kiszállásnál segít a vezetőnek, mivel ilyenkor a "tolató kamera" is oldalra néz...
Az a 80-as évekbeli ipari kamera kinézetű valami csak a magyar Gidránokon van és nagyon szerencsétlenül néz ki. Az eredeti Yalcinokon sokkal szebben megoldották.
 

Szittya

Well-Known Member
2016. szeptember 22.
21 843
35 204
113
Na akkor így az is megoldódott hogy miért emlékeztem én arra hogy amit láttam, azon volt kamera.
:)

Szittya dobta be, hogy 11 Gidrán van és nem 10 és csak azon az egyen van ilyen kamera...
minden van vagy minden lehet. Elég szabad a kéz a gidránnál. úgytudom nem olyan féletős jármű hogy jajj azt nem szabad mert ugrik a gyári gari.

ha a lynxek is ilyenek lessznek az nagyon durva lessz. (mármint telephelyi alakíthatóság terén)