[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 019
113
Gidránjaink lesznek, vagy NMS is?
"DJ Bobo" prezijében ott az NMS is: keretszerződés van rá...

1669811312360.webp
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 019
113
Nms befér a Kc-390-en be nem ?
elvileg befér...
A jármű harci tömege mintegy 10 tonna és csak 2,1 méter magas, így a Honvédség új KC–390 típusú szállító repülőgépei két NMS-t tudnak majd szállítani missziós feladatokhoz.
(A tehertér hosszúsága 18,54 m, hátsó rámpa nélkül 12,68 m, szélessége 3,45 m, magassága pedig 3,2 m.)

Gidránból is befér egy fegyvertorony nélkül..
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 046
11 986
113
Beleástam magam egy kicsit az Aselsan RWCS termékpalettájába.
Kiderült, hogy van nekik KPVT-re specializált megoldásuk is.
Nyilván ez drágább, mint a SARP, de százával van hozzá fegyver itthon, míg a SAPR-hoz külön meg kell venni a nehézgéppuskát.
Nem ismerem az árakat, de így szerintem összességében azonos lehet az áruk, viszont a KPVT dupla akkor csőtortkolati energiával rendlekezik, mint a 05.5 BMG lőszer.

Ja, hogy nem NATO kompatibilis!

Csodálkoztam is volna, ha ebben a beszerzésben sem találok elkúrást.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 019
113
Beleástam magam egy kicsit az Aselsan RWCS termékpalettájába.
Kiderült, hogy van nekik KPVT-re specializált megoldásuk is.
Nyilván ez drágább, mint a SARP, de százával van hozzá fegyver itthon, míg a SAPR-hoz külön meg kell venni a nehézgéppuskát.
Nem ismerem az árakat, de így szerintem összességében azonos lehet az áruk, viszont a KPVT dupla akkor csőtortkolati energiával rendlekezik, mint a 05.5 BMG lőszer.

Ja, hogy nem NATO kompatibilis!

Csodálkoztam is volna, ha ebben a beszerzésben sem találok elkúrást.
Akkor már inkább egy M230LF gépágyút érdemes rátenni - sokkal hatásosabb földi és légi célok ellen egyaránt.
 

ravenlord

Well-Known Member
2016. december 31.
4 046
11 986
113
Akkor már inkább egy M230LF gépágyút érdemes rátenni - sokkal hatásosabb földi és légi célok ellen egyaránt.
Elvileg igen.
Kérdés, hogy mennyibe kerül (a jenkik mindent aranyáron mérnek), másrészt arra specializált tornyot nem álltam a termékpalettájukban.
Bár ez csak elhatározás kérdése, hogy legyen.
Ha jól emlékszem, a Gidrán 400k dollárba került, szerintem egy M230LF is van kb ennyi.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 286
120 144
113
Elvileg igen.
Kérdés, hogy mennyibe kerül (a jenkik mindent aranyáron mérnek), másrészt arra specializált tornyot nem álltam a termékpalettájukban.
Bár ez csak elhatározás kérdése, hogy legyen.
Ha jól emlékszem, a Gidrán 400k dollárba került, szerintem egy M230LF is van kb ennyi.
Van egy most ősszel bemutatott yalcin variáns ezzel a fegyverrel.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 412
113
Elvileg igen.
Kérdés, hogy mennyibe kerül (a jenkik mindent aranyáron mérnek), másrészt arra specializált tornyot nem álltam a termékpalettájukban.
Bár ez csak elhatározás kérdése, hogy legyen.
Ha jól emlékszem, a Gidrán 400k dollárba került, szerintem egy M230LF is van kb ennyi.
Kb. a fele.
DE!
Eddig minimális mennyiségeket rendelt a Pentagon a fegyverből. Ilyen 85db-ot legyártottak centre 30M USD áron.
Ez egyrészt tartalmaz egy csomó szolgáltatást, valamint logisztikát, meg egy nyilvánvalóan hasraütésszerű árat. Olyan nincs, hogy valós árazás mellett centre pontosan 30M USD-re jöjjön ki 85db gépágyú.
Most viszont egy csomó mindenre tervezik felpakolni ezeket. Pl.: egy csomó JLTV tetejére ez fog kerülni, de szerintem az európai haderők is csőstül fognak belőle rendelni. Tehát komolyabb gyártói kapacitást kell mögétenni. Ami meg természetesen jelentős költségcsökkenéssel fog járni.
 

Vlad

Well-Known Member
2020. november 22.
1 885
7 115
113

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 286
120 144
113

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
18 813
36 019
113
Kb. a fele.
DE!
Eddig minimális mennyiségeket rendelt a Pentagon a fegyverből. Ilyen 85db-ot legyártottak centre 30M USD áron.
Ez egyrészt tartalmaz egy csomó szolgáltatást, valamint logisztikát, meg egy nyilvánvalóan hasraütésszerű árat. Olyan nincs, hogy valós árazás mellett centre pontosan 30M USD-re jöjjön ki 85db gépágyú.
Most viszont egy csomó mindenre tervezik felpakolni ezeket. Pl.: egy csomó JLTV tetejére ez fog kerülni, de szerintem az európai haderők is csőstül fognak belőle rendelni. Tehát komolyabb gyártói kapacitást kell mögétenni. Ami meg természetesen jelentős költségcsökkenéssel fog járni.
Meg kellene próbálni megvenni a licencgyártás jogát a gépágyúnak: elég sokoldalú fegyver lenne piaca itt Európában - pláne drónok terjedése miatt...
Ha nem akarnak amerikait, akkor jöhet módosított ADEN gépágyú a mások által is említett brit Venom LR...

"With a 2,000 m effective range, single shot, 225 & 1,200 spm firing modes, motorised remote cocking with gun safing/arming, remote gun loaded,
rounds fired and rate of fire indicators, VENOM LR is a highly price competitive, non-ITAR alternative to the M230LF Chain Gun."

 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 412
113
*2019


1-8-768x611.jpg
4-3.jpg
Igen, csak ez a klasszikus EOS torony (nem török), amelyiket a BW is tesztelt a Boxeren, és várhatóan ez fogja váltani a .50 géppuskás alultervezett APC tornyot náluk.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 472
46 412
113
Meg kellene próbálni megvenni a licencgyártás jogát a gépágyúnak: elég sokoldalú fegyver lenne piaca itt Európában - pláne drónok terjedése miatt...
Ha nem akarnak amerikait, akkor jöhet módosított ADEN gépágyú a mások által is említett brit Venom LR...

"With a 2,000 m effective range, single shot, 225 & 1,200 spm firing modes, motorised remote cocking with gun safing/arming, remote gun loaded,
rounds fired and rate of fire indicators, VENOM LR is a highly price competitive, non-ITAR alternative to the M230LF Chain Gun."

Ezzel az a baj, hogy nem valószínű, hogy programozható lövedék van-e hozzá. Az M230LF-hez viszont már intenzíven fejlesztik.
Programozható lövedék nélkül meg nem igazán van értelme bárminek is.