[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Dehogy farad! Nem elemmel megy, hanem halozatrol...


Nekem meggyozodesem, hogy valami elfuseralt magyar AI-botot probalnak betanitani, azt latjuk itt naponta. :D


Amúgy szerintem tuti sablonokat ctrl+v be csak átírja, hogy ne legyen annyira feltűnő :D

Itt bontakozzatok ki a szokásos szemetelésetekkel "Vicces fiúk"! ;)

Erre/ennek itt a helye, itt a helyetek!
:hadonaszos:
:hadonaszos:
:hadonaszos:
+ :oops:

.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Szerintem az van, hogy k. magas az ASELSAN-torony és a járműben derékig állva nem éri fel rendesen a géppuskát, ergó muszáj kimászni.
Ebből az is következik, hogy mozgó jármű esetében ez manuális megoldás teljesen használhatatlan, mert lerepül a kezelő a járműről.
Így nem érné fel ki kb. a kezelő a géppuskát ha derékig a járműben állna és nem kint térdelne....szóval a gyakorlatban ez a manuális mód eléggé használhatatlan.

gidranmanual.png
 
  • Tetszik
Reactions: endre

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Így nem érné fel ki kb. a kezelő a géppuskát ha derékig a járműben állna és nem kint térdelne....szóval a gyakorlatban ez a manuális mód eléggé használhatatlan.
Effektíve semmilyen RCWS-el nem használsz manuális módot. A kiképzés része az ilyen működtetés is, jó ha tisztában vagy vele alapon. Kb mint a PKT-n a kézi használat.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
20 038
38 413
113
Effektíve semmilyen RCWS-el nem használsz manuális módot. A kiképzés része az ilyen működtetés is, jó ha tisztában vagy vele alapon. Kb mint a PKT-n a kézi használat.
Értem, hogy ez a vésztartalék megoldás. Bár 20-25 centivel alacsonyabbra tervezik a tornyot akkor akár működhetne ez így is...
A SHARP kb. 90 centi magas, a DeFNder Medium meg 63 cm - leginkább azért tud utóbbi alacsonyabb lenni mert az optika oldalt van és nem alatta.
 

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Ez biztosan az első tízes szériábólvan??

Igen, látszik rajta, hogy le van kopva a festék róla
Az én feltételezésem (!) szerint:
Gidran_142703.jpg

Felső az eredeti logó, alább az új festés minta szerinti:
Gidran_MRAP_vehicle_of_the_Hungarian_Armed_Forces_%282%29.jpg

De, a 40db-os szériánál úgy látom a logó zöld része nem csak felfestve/átfestve van, hanem picit kitüremkedik a rácsozatból, talán itt látszik a legjobban, ha rá nagyitotok. Úgy látszik a képeken, hogy a logó rész még árnyékot is vet lefelé:
327298811_720797159441016_8707155978491480587_n.jpg

Ha valakinek vannak saját képei, esetleg a korábbi Bp.-i mutogatósdikból, megnézhetné tényleg igy-e van.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

ZsoltHun

Well-Known Member
2018. október 26.
612
1 572
93
Az én feltételezésem (!) szerint:
Gidran_142703.jpg

Felső az eredeti logó, alább az új festés minta szerinti:
Gidran_MRAP_vehicle_of_the_Hungarian_Armed_Forces_%282%29.jpg

De, a 40db-os szériánál úgy látom a logó zöld része nem csak felfestve/átfestve van, hanem picit kitüremkedik a rácsozatból, talán itt látszik a legjobban, ha rá nagyitotok. Úgy látszik a képeken, hogy a logó rész még árnyékot is vet lefelé:
327298811_720797159441016_8707155978491480587_n.jpg

Ha valakinek vannak saját képei, esetleg a korábbi Bp.-i mutogatósdikból, megnézhetné tényleg igy-e van.
Hát nem tudom. Nekem van képem az idei augusztusi redvezvényről. Ott úgy tünik, hogy nem ugrik ki, egy sikban van a logó a ráccsal. Korábbról meg a 21-es kecsói képek vannak, de ott még első szériások voltak, mint az első képen. A lynx bemutatós rendezvényen is első szériások voltak.
 
  • Tetszik
Reactions: endre

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Hát nem tudom. Nekem van képem az idei augusztusi redvezvényről. Ott úgy tünik, hogy nem ugrik ki, egy sikban van a logó a ráccsal. Korábbról meg a 21-es kecsói képek vannak, de ott még első szériások voltak, mint az első képen. A lynx bemutatós rendezvényen is első szériások voltak.
Ha egy sikban van és új festésű, akkor az lehet az első tizből való példány, csak simán átfestve. Az újabbak meg -ha jól látom amit látok- "domború logóval" vannak. Megkérem @krisss -t, súgjon egy picit, lehet tök rosszul látom/feltételezem a különbséget, nekem a neten keringő képekből ez tűnt fel...
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 553
113
Ha egy sikban van és új festésű, akkor az lehet az első tizből való példány, csak simán átfestve. Az újabbak meg -ha jól látom amit látok- "domború logóval" vannak. Megkérem @krisss -t, súgjon egy picit, lehet tök rosszul látom/feltételezem a különbséget, nekem a neten keringő képekből ez tűnt fel...
Nincs kint új.
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
Az én feltételezésem (!) szerint:
Gidran_142703.jpg

Felső az eredeti logó, alább az új festés minta szerinti:
Gidran_MRAP_vehicle_of_the_Hungarian_Armed_Forces_%282%29.jpg

De, a 40db-os szériánál úgy látom a logó zöld része nem csak felfestve/átfestve van, hanem picit kitüremkedik a rácsozatból, talán itt látszik a legjobban, ha rá nagyitotok. Úgy látszik a képeken, hogy a logó rész még árnyékot is vet lefelé:
327298811_720797159441016_8707155978491480587_n.jpg

Ha valakinek vannak saját képei, esetleg a korábbi Bp.-i mutogatósdikból, megnézhetné tényleg igy-e van.
Hát nem tudom. Nekem van képem az idei augusztusi redvezvényről. Ott úgy tünik, hogy nem ugrik ki, egy sikban van a logó a ráccsal. Korábbról meg a 21-es kecsói képek vannak, de ott még első szériások voltak, mint az első képen. A lynx bemutatós rendezvényen is első szériások voltak.
Ha egy sikban van és új festésű, akkor az lehet az első tizből való példány, csak simán átfestve. Az újabbak meg -ha jól látom amit látok- "domború logóval" vannak. Megkérem @krisss -t, súgjon egy picit, lehet tök rosszul látom/feltételezem a különbséget, nekem a neten keringő képekből ez tűnt fel...
És szerinted az újak felismerhetőek lesznek a leírtak szerint :oops: vagy biztosan tévút?

"... nyam-nyam, mmm, gumicsont(festés-körbe-bemutogatott-kevés-darab/stb...), nyammm-nyam!"

"Rá-vellantanék" a téma --némileg/nagyon kellemetlen-- lényegére:
  • miért nincs itt a kb. két évvel, azaz kettővel ezelőttre tutira-ígért/bejelentett 300(+) darab
  • ami helyett a "majd-lesz" 40-et szerelik bő egy éve,
  • úgy, hogy gyakorlásra/kiképzésre 3-4-5 darabot nem tudtak adni az alakulatoknak!

Mi így "Gyorsítunk"! ... tudom! :oops:
... csak unom! :mad:

.

... nyomokba iróniát tartalmaztam!
A sértődés önálló részfeladat, saját felelősségre!
A hátsó-szándékom még mindig az "alkotó-kritika" volt, eddig nem műxik.

.


.
 

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 136
4 209
113
"... nyam-nyam, mmm, gumicsont(festés-körbe-bemutogatott-kevés-darab/stb...), nyammm-nyam!"

"Rá-vellantanék" a téma --némileg/nagyon kellemetlen-- lényegére:
  • miért nincs itt a kb. két évvel, azaz kettővel ezelőttre tutira-ígért/bejelentett 300(+) darab
  • ami helyett a "majd-lesz" 40-et szerelik bő egy éve,
  • úgy, hogy gyakorlásra/kiképzésre 3-4-5 darabot nem tudtak adni az alakulatoknak!

Mi így "Gyorsítunk"! ... tudom! :oops:
... csak unom! :mad:

.

... nyomokba iróniát tartalmaztam!
A sértődés önálló részfeladat, saját felelősségre!
A hátsó-szándékom még mindig az "alkotó-kritika" volt, eddig nem műxik.

.


.
Most integrálják rájuk Szegeden a lézerfegyvert, de psszztt!
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 207
113
"... nyam-nyam, mmm, gumicsont(festés-körbe-bemutogatott-kevés-darab/stb...), nyammm-nyam!"

"Rá-vellantanék" a téma --némileg/nagyon kellemetlen-- lényegére:
  • miért nincs itt a kb. két évvel, azaz kettővel ezelőttre tutira-ígért/bejelentett 300(+) darab
  • ami helyett a "majd-lesz" 40-et szerelik bő egy éve,
  • úgy, hogy gyakorlásra/kiképzésre 3-4-5 darabot nem tudtak adni az alakulatoknak!

Mi így "Gyorsítunk"! ... tudom! :oops:
... csak unom! :mad:

Sokan mások is, hidd el...
Ez a "csendes-egyet-nem-értés" a Politika számára nem értelmezhető, vagy egyetértést jelent.
... ha ebben az értelemben gondoltad! ... a többi nem érdekes!



... nyomokba iróniát tartalmaztam!

A sértődés önálló részfeladat, saját felelősségre!

.

Annyira ismerünk, hogy átjöjjön, nyugi.
Ettől függetlenül semmi értelme nem volt összeidézned tőlünk hozzászólásokat, ha igazából nem is érdekel a téma. Irónia nélkül mondom. Köszi.
Kis személyeskedő hátteret érzek, és a "túl sok" témához tartozó szakmai infód is, nem először. :oops: Kár!
Az "árok-ásatos" hazai politika helyi tünetét vélem ebben felfedezni, a korábbi kedvenc kreatív szakirányú kis "fórum-zugomban"!

Ez a nagyság átka, amikor egy terület sikeres művelője lesz egy online média és ez nem kerüli el a Nagy-Politika figyelmét! ... (média-)gumicsontokat kapunk, hogy a valós problémákat ne vegyük észre => nem kell azokat megoldani/nem kell dolgozni! Ha a festés/hasonlók a téma, akkor nem látszik az alapvető probléma, a politikai feladat kommunikációs eszközökkel megoldva! "Hurrrááá..." :(
A katonapolitikai/honvédelmi rész valós megoldására nincs szükség, az fel sem merül!
Mi így "Gyorsítunk", kétharmadosan, piackutatósan!

.
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

arcas

Well-Known Member
2013. március 20.
6 999
23 155
113
Ez a "csendes-egyet-nem-értés" a Politika számára nem értelmezhető, vagy egyetértést jelent.
Amikor látod a "rosszat", meg ami helyette lehetne alternativaként a katasztrófát, akkor ösztönszerűen megtalálod a rosszban is a "boldogságod". Ennyi az egész. ;)
Kis személyeskedő hátteret érzek, és a "túl sok" témához tartozó szakmai infód is, nem először. :oops: Kár!
Csak annyit, amit magadnak is megengedtél, mikor idézésre adtad a fejed. Semmivel sem teszek hozzá "többet" a szakmai részhez, mint oly sokan itt mások. :oops: Ha csalódást okoztam Neked elnézést kérek, olvass hát inkább mást helyettem, az még mindig segit(het).
Mi így "Gyorsítunk", kétharmadosan, piackutatósan!
A rendszeresen fel-felbukkanó "össz-ellenzéki" sirással és sárdobálással nem tudok mit kezdeni.
Én csak kivülről nézem az egészet, de a sors lehetővé tette számomra párszor, hogy abba ami érdekel olykor mélyebben is beleláthassak. ÉN megtettem mindent azért, hogy közelebb hozzam a "kétharmad" haditechnikához és haderőfejlesztéssel foglalkozó részét ehhez a közösséghez valahol azzal az épitő szándékkal is, hogy ne csak "piacot kutatva gyorsit(gas)sunk". Ennyi. Nekem nem okoz gondot majd ismét egy több hónapos önkéntes számüzetés, ha úgy látom olyan mély és ragadós a "mocsár", hogy már nem tudom letörölni a lábamról. Kezdődik ez általában az önjelölt "szagértők" hitvitáival, az értelmes érvelések nélküli szélsőséges NER-ezéssel, aminél többre egyeseknek "elemzés" közben már nem futja. :(
Ha a festés/hasonlók a téma, akkor nem látszik az alapvető probléma
Ebből meg az következik, hogy felületesen "elemezted" a hozzászólásaimat.
Nyilvánvalóan tényfeltáró szándékkal kérdeztem a téma topikjában az én feltételezéseimen és -lehet téves- megfigyelésemen alapuló dolgot, ami pont a Gidrán festéssel kapcsolatos, erre is még ráfűzöl egy iróniába csomagolt személyeskedéssel átitatott napi belpolitikát. Nagyon gáz. De tényleg. A Gidrán topikjában...