[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
ott van az alföldön egy csomó orosz laktanya.
én ezt már többször levezettem, de még 1x. magyar hadipar lehetőleg nyugatra, német beruházások lehetőleg keletre. német gyepü..plussz az alföldre pl merci, bmw amik német stratégiai cégek. nincs olyan ország ami akkor is jönne ha tudja hogy a német exportot veszélyezteti.ha a német cégek be vannak ágyazva akkor jöhet más is de addig nem. kecskemét már oké, debrecen is az lesz..közzéjük kell még valami nagy.
 
  • Tetszik
Reactions: Nero von Schwartz

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Tüzérségi lőtér viszont nincs hozzá ahol biztonságosan lőhetsz, ezért célszerű a központi lőtér közelébe települni
ilyen kis fiszfaszokkal mint páncéltörő, bárhol lehet lőni szerintem. de nagyobb távolságra csak az alföld. ritkán lakott. amugy is elsosorban erre a teruletre kell belőni a fegyvereket. óramű pontosan.ukrajna es a romanok miatt. én csak remélem hogy még a maradék d20-as is tudja hogy ha gond van..pontosan ide áll, és oda lő. ha nem igy van, akkor gáz van szerintem
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
ilyen kis fiszfaszokkal mint páncéltörő, bárhol lehet lőni szerintem. de nagyobb távolságra csak az alföld. ritkán lakott. amugy is elsosorban erre a teruletre kell belőni a fegyvereket. óramű pontosan.ukrajna es a romanok miatt. én csak remélem hogy még a maradék d20-as is tudja hogy ha gond van..pontosan ide áll, és oda lő. ha nem igy van, akkor gáz van szerintem
Azt se tudod miről beszélsz barátom.
 
  • Tetszik
Reactions: Blitz97

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
igy van. magyarazd el légyszives ha van ra pár perced. elfogadom ha igazad van
Rakéta, tüzérségi és páncéltörő fegyverekre biztonsági szabályok vonatkoznak hazai és NATO de még Európai uniós szinten egyaránt. Pl ha tüzérségi eszközzel lősz, de főleg ha harckocsival nem árt ha van egy hegyoldal ami megfogja az esetlegesen lepattanó lövedéket (na ilyet az alföldön nem találsz) vagy rakétát. Az Alföldön ha nem is túl sűrűn lakott, de úthálózat van és ildomos afölött sem átlődözni nagyobb eszközökkel.

A várpalotai Közép-Európa legnagyobb, és Európa egyik legnagyobb lő és gyakorlótere, ahol egyaránt tudsz teljesen biztonságosan lőni tüzérségi eszközökkel, harckocsival, de még bombázni is tudsz repülővel anélkül, hogy nagyon zavarnál bárkit vele. A külföldiek konkrétan fizetnek érte, hogy ide járjanak lőni olyan jó helyen van.

A honvédségnek van pár lőtere ami azért használható nagyobb alegységeknek (ezek egy része erős felújításra szorul és tervben is van) és jó helyen is van, de harckocsi és tüzérségi lőtér ami tuti biztonságos elég kevés. Új lőtereket (főleg nagyobbat) nem fognak nyitni mert az egy valag pénz és kibaszott nagy jogi procedúra és a környékbeli önkormányzatok foggal körömmel küzdenek ellene.

És nagyobb távolságú tüzérségi lőtér csak a várpalotai van.
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Azt se tudod miről beszélsz barátom.
elmondom én mit látok.
Nyugat felől max a nátha jön. Északon ott van szlovákia aki még tőlünk is gyengébb katonailag, plussz a lakossága 2-40% magyar gyökerű. egyszerűen nem tud még provokálni se bennünket.Ha mégis, akkor nyakukra lép a lengyel.másik irányból.szlovénia. nincs gond fejlett ország minden fasza. horvátok. egyetlen szövetségesük vagyunk. csend van. szerbek. még 1x nem engedünk be senkit sem az eu-ba se a natoba, nyaliznak. most oke. fegyverkeznek de nem ellenünk. És a winner. románia és ukraina. 2 fekete ló.mind a 2 gyűlöl bennünket. itt felteszem a kezem. vagy ütünk vagy ütnek. ezt látom.nyilván a nato visszafog mindenkit, de az ukránt addig kell szabotalni amig lehet.a románt meg kár volt beengedni engedmények nélkül.ennyi
 
  • Hűha
Reactions: pöcshuszár

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
elmondom én mit látok.
Nyugat felől max a nátha jön. Északon ott van szlovákia aki még tőlünk is gyengébb katonailag, plussz a lakossága 2-40% magyar gyökerű. egyszerűen nem tud még provokálni se bennünket.Ha mégis, akkor nyakukra lép a lengyel.másik irányból.szlovénia. nincs gond fejlett ország minden fasza. horvátok. egyetlen szövetségesük vagyunk. csend van. szerbek. még 1x nem engedünk be senkit sem az eu-ba se a natoba, nyaliznak. most oke. fegyverkeznek de nem ellenünk. És a winner. románia és ukraina. 2 fekete ló.mind a 2 gyűlöl bennünket. itt felteszem a kezem. vagy ütünk vagy ütnek. ezt látom.nyilván a nato visszafog mindenkit, de az ukránt addig kell szabotalni amig lehet.a románt meg kár volt beengedni engedmények nélkül.ennyi
És ennek mi köze a lőterekhez?
 

Szatmár72

Well-Known Member
2019. január 16.
638
714
93
Rakéta, tüzérségi és páncéltörő fegyverekre biztonsági szabályok vonatkoznak hazai és NATO de még Európai uniós szinten egyaránt. Pl ha tüzérségi eszközzel lősz, de főleg ha harckocsival nem árt ha van egy hegyoldal ami megfogja az esetlegesen lepattanó lövedéket (na ilyet az alföldön nem találsz) vagy rakétát. Az Alföldön ha nem is túl sűrűn lakott, de úthálózat van és ildomos afölött sem átlődözni nagyobb eszközökkel.

A várpalotai Közép-Európa legnagyobb, és Európa egyik legnagyobb lő és gyakorlótere, ahol egyaránt tudsz teljesen biztonságosan lőni tüzérségi eszközökkel, harckocsival, de még bombázni is tudsz repülővel anélkül, hogy nagyon zavarnál bárkit vele. A külföldiek konkrétan fizetnek érte, hogy ide járjanak lőni olyan jó helyen van.

A honvédségnek van pár lőtere ami azért használható nagyobb alegységeknek (ezek egy része erős felújításra szorul és tervben is van) és jó helyen is van, de harckocsi és tüzérségi lőtér ami tuti biztonságos elég kevés. Új lőtereket (főleg nagyobbat) nem fognak nyitni mert az egy valag pénz és kibaszott nagy jogi procedúra és a környékbeli önkormányzatok foggal körömmel küzdenek ellene.

És nagyobb távolságú tüzérségi lőtér csak a várpalotai van.
köszi. értem. de ha veszunk egy kb 70km+rendszert azok hol fognak lőni?
 
  • Tetszik
Reactions: szzsolt81

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 951
123 539
113
köszi. értem. de ha veszunk egy kb 70km+rendszert azok hol fognak lőni?
Szintén ott, 14000 hektár a terület. Ott kb 40-re ellősz. Magát a rendszer használatát be tudod gyakorolni a maximum lőtáv kihasználása nélkül is. De pl a légvédelmi cuccaink is a lengyelekhez járnak éleslövészetre az északi tengerhez. Szóval esélyes, hogy ott lehetne azt is.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses