[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Bálint

Well-Known Member
2020. augusztus 31.
8 985
30 265
113
A páncélosok közül érintőlegesen már szóba került a Leopard és a Lynx, de hol tart most a Gidrán-projekt?

Szalay-Bobrovniczky Kristóf:
A Gidrán magyarországi gyártása előkészítés alatt áll. További kontingenseket rendeltünk Törökországból, amelyeknek az integrációja idehaza történik majd. Komoly és hosszú tárgyalássorozatban vagyunk, hogy a Rába-platformon keresztül a járművet is Magyarországon gyártsuk. Ez egy nagyon jól használható, moduláris, bármely NATO- vagy nem NATO-haderőbe jól beilleszthető eszköz.

Böröndi Gábor: A Gidrán kiváló eszköz, imádják a katonák. Alap támogató jármű, jó felépítményű, automatizált, drónelhárító képességgel rendelkező toronnyal. A tűztámogatáshoz, felderítéshez, páncéltörő képesség kialakításához a Gidrán elengedhetetlen, mint alap harcjármű. A honvédség többszázas flottában gondolkodik.
 

Nemerson

Well-Known Member
2018. február 17.
9 228
37 025
113
A páncélosok közül érintőlegesen már szóba került a Leopard és a Lynx, de hol tart most a Gidrán-projekt?

Szalay-Bobrovniczky Kristóf:
A Gidrán magyarországi gyártása előkészítés alatt áll. További kontingenseket rendeltünk Törökországból, amelyeknek az integrációja idehaza történik majd. Komoly és hosszú tárgyalássorozatban vagyunk, hogy a Rába-platformon keresztül a járművet is Magyarországon gyártsuk. Ez egy nagyon jól használható, moduláris, bármely NATO- vagy nem NATO-haderőbe jól beilleszthető eszköz.

Böröndi Gábor: A Gidrán kiváló eszköz, imádják a katonák. Alap támogató jármű, jó felépítményű, automatizált, drónelhárító képességgel rendelkező toronnyal. A tűztámogatáshoz, felderítéshez, páncéltörő képesség kialakításához a Gidrán elengedhetetlen, mint alap harcjármű. A honvédség többszázas flottában gondolkodik.
Ennél a gidránnál is majd 5 éves csúszás van és még mindíg nem tudni mikor kezdik a Rábánál a gyártást. 2 év, 3 év múlva?
Ez az egész haderőfejlesztés egy rohadt nagy "sikertörténet"!
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
39 606
76 541
113
442489295_834323012058200_6413072618391628052_n.jpg
442473309_834323072058194_3284569710662722922_n.jpg

442410139_834323185391516_8054765204477488973_n.jpg
441468092_834323512058150_7961214971816075830_n.jpg

443699269_834322872058214_2360223087660716247_n.jpg
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 969
113
Nekem ez a vontatmányos verzió tetszik a legjobban, lecsatolható, a Gidrán meg tova el mondjuk a másik vontatmányt elhúzni, vagy lőszerért...
 
  • Tetszik
Reactions: perceptron

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 970
38 246
113
Nekem ez a vontatmányos verzió tetszik a legjobban, lecsatolható, a Gidrán meg tova el mondjuk a másik vontatmányt elhúzni, vagy lőszerért...
Pedig nem érdemes lecsatolni, mert pont az a lényeg hogy gyorsan odább áll - önjáró.
Ha meg "statikus" aknavető kell, akkor ott a saját gyártású Hirtenberger M12 töredék áron. Ahhoz is van már irányzó számítógép - lényegében ugyanezt tudja.

Valahogy ezt az RM aknavetőt még senki nem vette meg...
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
10 518
31 969
113
Pedig nem érdemes lecsatolni, mert pont az a lényeg hogy gyorsan odább áll - önjáró.
Ha meg "statikus" aknavető kell, akkor ott a saját gyártású Hirtenberger M12 töredék áron. Ahhoz is van már irányzó számítógép - lényegében ugyanezt tudja.
Elfogadom, én pedig kipróbálnám 2-3 aknavető utifutival mit tud művelni 1Gidrán...folyamatosan huzigálva őket, utántölteni. Arrébbhúzni...ilyen mód...
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 347
11 288
113
Elfogadom, én pedig kipróbálnám 2-3 aknavető utifutival mit tud művelni 1Gidrán...folyamatosan huzigálva őket, utántölteni. Arrébbhúzni...ilyen mód...

Én inkább kipróbálnám, hogy mit tudnak az aknavetők, ha mindegyiknek van egy-egy vontatója. De akkor már inkább rátenném közvetlenül az alvázra és önjáró lenne.
 

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 970
38 246
113
Én inkább kipróbálnám, hogy mit tudnak az aknavetők, ha mindegyiknek van egy-egy vontatója. De akkor már inkább rátenném közvetlenül az alvázra és önjáró lenne.
Ha jól értettem, akkor nem rég vett néhány tucat M12 csak kiképzési célt szolgál, mivel nálunk 1-2 évtizede nem használt senki 120-as aknavetőt. Középtávon is már önjáró aknavetőkkel számolnak Gidrán meg Lynx alapon.
 
  • Tetszik
Reactions: Loken

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 347
11 288
113
Ha jól értettem, akkor nem rég vett néhány tucat M12 csak kiképzési célt szolgál, mivel nálunk 1-2 évtizede nem használt senki 120-as aknavetőt. Középtávon is már önjáró aknavetőkkel számolnak Gidrán meg Lynx alapon.

Minimum két éve volt, hogy láthattunk önjáró aknavetőt Gidrán alvázon. Aztán azóta is...
 
  • Tetszik
Reactions: Pogány

ZRÍNYI 20!026

Well-Known Member
2017. szeptember 20.
2 129
4 168
113
Pedig nem érdemes lecsatolni, mert pont az a lényeg hogy gyorsan odább áll - önjáró.
Ha meg "statikus" aknavető kell, akkor ott a saját gyártású Hirtenberger M12 töredék áron. Ahhoz is van már irányzó számítógép - lényegében ugyanezt tudja.

Valahogy ezt az RM aknavetőt még senki nem vette meg...

Most akkor eldönthetnéd már, hogy csak aknavető gránátot, vagy indítót is gyártunk-e!

Ha jól értem, akkor a magyar Hirtenberger a várpalotai lőszergyárkomplexum aknagránát gyártó részét építi és működteti majd.
Nem csoda ha nincs nyeresége, mert effektíve nem termel még semmit - ez egy projektcég.

Szóval semmi párhuzam nincs itt a Rába teherautókkal: aknagránátot foggyártani tízezerszám exportra. Ez k. jó üzlet lesz - most nagyon megy lőszer és Ukrajna miatt továbbra is fog. Vissza kell tölteni az oda lepasszolt készleteket, szóval még az sem baj, hogy mi oda direktben nem szállítunk.
 
  • Tetszik
Reactions: alfa74

Aladeen

Well-Known Member
2021. július 17.
19 970
38 246
113
Most akkor eldönthetnéd már, hogy csak aknavető gránátot, vagy indítót is gyártunk-e!
Gránátot! Aknavetőt tudomásom szerint nem is akartunk gyártani Várpalotán.
Saját gyártású aknavetőt úgy értettem hogy magyar állam tulajdonában álló osztrák cég gyártja.
 

Rferi66

Well-Known Member
2020. február 14.
2 620
5 363
113
Gránátot! Aknavetőt tudomásom szerint nem is akartunk gyártani Várpalotán.
Saját gyártású aknavetőt úgy értettem hogy magyar állam tulajdonában álló osztrák cég gyártja.
Szerintem sokkal fontosabb a lőszer gyártás, mint a fegyver előállítása. Ha rendesen készletezel, akkor többe is kerül. Például az USA-ban 1000 USD alatt kapsz AR-15-öt. 10 ezer lőszer meg belekerül vagy 5000 dollárba.
 
  • Tetszik
Reactions: Venom85 and Aladeen

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 906
123 287
113