[HUN] Ejder Yalcin / Gidrán 4x4

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
nekik köszönhetően lesz az ami lesz a seggetek alatt vicceske:oops:
Akinek köszönhetően lesz azon nem poénkodok. Akik jutalomállásként kapták korábbi szolgálataikért a pozíciót viszont valójában semmit sem tettek hozzá a dologhoz és még negatív visszhangot is kelt, azzal, hogy olyan amilyen (ne meg pólóban és farmergatyában megy katonatemetőbe koszorúzni nyilvános megemlékezésre...) nyugodtan fogok. Sziszink tulajdonképpen csak van, jó káder végzi a dolgát. (ami itt jelen esetben protokollszerep semmi több).

De attól még a szakmai hozzáértése mint olyan nem létezik (érdeklődő laikus szinten sem) és konkrétan állandó fejfájást jelent minden nyilvános eseményen a sajtósoknak, hogy valahogy normálisan fel tudják tüntetni.
 

Kim Philby

Well-Known Member
2020. december 16.
9 525
29 725
113
Akinek köszönhetően lesz azon nem poénkodok. Akik jutalomállásként kapták korábbi szolgálataikért a pozíciót viszont valójában semmit sem tettek hozzá a dologhoz és még negatív visszhangot is kelt, azzal, hogy olyan amilyen (ne meg pólóban és farmergatyában megy katonatemetőbe koszorúzni nyilvános megemlékezésre...) nyugodtan fogok. Sziszink tulajdonképpen csak van, jó káder végzi a dolgát. (ami itt jelen esetben protokollszerep semmi több).

De attól még a szakmai hozzáértése mint olyan nem létezik (érdeklődő laikus szinten sem) és konkrétan állandó fejfájást jelent minden nyilvános eseményen a sajtósoknak, hogy valahogy normálisan fel tudják tüntetni.
Szokta olvasni a "FÓRUM"-ot? Vagy csak a "csajok" rovatot? ;)
 

L.O.B

Well-Known Member
2020. július 8.
1 926
6 889
113
Akinek köszönhetően lesz azon nem poénkodok. Akik jutalomállásként kapták korábbi szolgálataikért a pozíciót viszont valójában semmit sem tettek hozzá a dologhoz és még negatív visszhangot is kelt, azzal, hogy olyan amilyen (ne meg pólóban és farmergatyában megy katonatemetőbe koszorúzni nyilvános megemlékezésre...) nyugodtan fogok. Sziszink tulajdonképpen csak van, jó káder végzi a dolgát. (ami itt jelen esetben protokollszerep semmi több).

De attól még a szakmai hozzáértése mint olyan nem létezik (érdeklődő laikus szinten sem) és konkrétan állandó fejfájást jelent minden nyilvános eseményen a sajtósoknak, hogy valahogy normálisan fel tudják tüntetni.
milyen jó hogy csak ez a baj :rolleyes:
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
milyen jó hogy csak ez a baj :rolleyes:
Lehetne helyette egy hozzáértő szakpolitikust (na mondjuk itt megfogtál hogy kit) alkalmazni a posztján aki miatt nem röhögik ki a honvédelmi minisztériumot esetleg?

De tudom csak nekem nagyok az igényeim azért, hogy a döntéshozó illetve döntést befolyásoló politikai pozícióban lévő személynek legyen valami hozzáértése is a szakterületéhez vagy ha az nincs legalább ne legyen hátráltató tényező a szervezet számára?
 

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
nekik köszönhetően lesz az ami lesz a seggetek alatt vicceske:oops:
Jajj rosszat szoltunk a tekintélyesnagyságosméltóságosúrra... megtépem a ruhám és bűnbocsánatot gyakorlok! Azért hadd ne kelljen már kucsmát gyűrögetve lehajtott fejjel hálálkodni,hogy végre költenek a haderőre... Épp elég sara van a kormánynak is,ugyanúgy,ahogy a jelenlegi ellenzéknek a haderőnk több évtizedes lerohasztásában... A Zrínyi programban eddig elég sok elismerésre okot adó beszerzés,fejlesztés történt,amit politikai hivatartozastól(mondjuk úgy,hogy se a kormany,se az ellenzék nem a szívem csücske,csak hogy politikailag korrekt legyek...) függetlenül el is ismerek,és örömmel fogadok. De az ilyen Sziszi félekről,akiknek ebben érdeme sincs semmi,azért had lehessen véleményt mondani...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 776
30 546
113
Jajj rosszat szoltunk a tekintélyesnagyságosméltóságosúrra... megtépem a ruhám és bűnbocsánatot gyakorlok! Azért hadd ne kelljen már kucsmát gyűrögetve lehajtott fejjel hálálkodni,hogy végre költenek a haderőre... Épp elég sara van a kormánynak is,ugyanúgy,ahogy a jelenlegi ellenzéknek a haderőnk több évtizedes lerohasztásában... A Zrínyi programban eddig elég sok elismerésre okot adó beszerzés,fejlesztés történt,amit politikai hivatartozastól(mondjuk úgy,hogy se a kormany,se az ellenzék nem a szívem csücske,csak hogy politikailag korrekt legyek...) függetlenül el is ismerek,és örömmel fogadok. De az ilyen Sziszi félekről,akiknek ebben érdeme sincs semmi,azért had lehessen véleményt mondani...
Jobb ha vigyázol.Én most azért voltam 1hónap banon,mert OVikának hivtam OVika főméltóságufenségesvajdafejedelemurat.És ez a ..... rohant feljelenteni Mackhez.
 
  • Tetszik
Reactions: Wilson and Pogány

Chima3ra

Well-Known Member
2020. július 28.
296
1 041
93
Jobb ha vigyázol.Én most azért voltam 1hónap banon,mert OVikának hivtam OVika főméltóságufenségesvajdafejedelemurat.És ez a ..... rohant feljelenteni Mackhez.
Nézd,nem az én tisztem eldönteni,Mack miért súlyt le épp a bankalapáccsal... A véleményed a kormánnyal kapcsolatban ismerem,és ez szíved joga,ebben az égvilagon semmi kivetni valót nem találok,te így gondolod,kész,pont. Részemről annyi,hogy ezt se tartom épp a legszerencsésebbnek,bár tudom,hogy honvedelemmel kapcsolatban ez rohadt nehéz,de amennyire lehet,kerülni kellene a politikát... legalábbis a haditechnikai jellegű topicokban semmi keresnivalója nincs,ott vannak a beszélgetős meg biztpol topicok. Itt is csak poénkodás szinten merült fel Sziszivel kapcsolatban,és ez ennyiben ki is fulladt volna,viszont azzal a mentalitással,hogy kuss a neved és legyél hálás a politikusnak(azért,mert esetleg véletlenül teszi a dolgát,amiért a mandátumát kapta),azzal nagyon nem tudok azonosulni. Alapvetően ők közszolgák,mégha mára ez el is lett felejtve,ettől a hozzálástól a hátamon feláll a szőr,hogy ők a kegyelmes urak(oldaltól függetlenül),te meg jobbágy hálálkodj,ha morzsákat szórnak eléd. Ahogy amúgy azt is elismerem,szintén oldaltól függetlenül,ha valamit jól csinálnak,márpedig a fidesz részéről most a Zrínyi nagyrészt ilyen. Erős ellenérzéseim vannak rengeteg dolog miatt a kormány és az ellenzék felé is,de ha valamiben azt látom,hogy jó az irány,az ország érdekét szolgálja,akkor azt valóban minden további nélkül elismerem,és támogatom. Maróth munkája is ilyen,de hálálkodni neki is maximum akkor fogok,ha végre bejelent egy új beszerzést,és legalább pár napra véget vet az őrültekházának,ami a fejlesztős topicban elszabadult a pangás alatt...:D Részemről a politikát ezzel le is zártam végleg,így is túl hosszan szétoffoltam a Gidránt,arról szól a topic,és az sokkal fontosabb...
 

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
17 776
30 546
113
Nézd,nem az én tisztem eldönteni,Mack miért súlyt le épp a bankalapáccsal... A véleményed a kormánnyal kapcsolatban ismerem,és ez szíved joga,ebben az égvilagon semmi kivetni valót nem találok,te így gondolod,kész,pont. Részemről annyi,hogy ezt se tartom épp a legszerencsésebbnek,bár tudom,hogy honvedelemmel kapcsolatban ez rohadt nehéz,de amennyire lehet,kerülni kellene a politikát... legalábbis a haditechnikai jellegű topicokban semmi keresnivalója nincs,ott vannak a beszélgetős meg biztpol topicok. Itt is csak poénkodás szinten merült fel Sziszivel kapcsolatban,és ez ennyiben ki is fulladt volna,viszont azzal a mentalitással,hogy kuss a neved és legyél hálás a politikusnak(azért,mert esetleg véletlenül teszi a dolgát,amiért a mandátumát kapta),azzal nagyon nem tudok azonosulni. Alapvetően ők közszolgák,mégha mára ez el is lett felejtve,ettől a hozzálástól a hátamon feláll a szőr,hogy ők a kegyelmes urak(oldaltól függetlenül),te meg jobbágy hálálkodj,ha morzsákat szórnak eléd. Ahogy amúgy azt is elismerem,szintén oldaltól függetlenül,ha valamit jól csinálnak,márpedig a fidesz részéről most a Zrínyi nagyrészt ilyen. Erős ellenérzéseim vannak rengeteg dolog miatt a kormány és az ellenzék felé is,de ha valamiben azt látom,hogy jó az irány,az ország érdekét szolgálja,akkor azt valóban minden további nélkül elismerem,és támogatom. Maróth munkája is ilyen,de hálálkodni neki is maximum akkor fogok,ha végre bejelent egy új beszerzést,és legalább pár napra véget vet az őrültekházának,ami a fejlesztős topicban elszabadult a pangás alatt...:D Részemről a politikát ezzel le is zártam végleg,így is túl hosszan szétoffoltam a Gidránt,arról szól a topic,és az sokkal fontosabb...
Spec én ezt a Gidránt ugyan rossz választásnak tarom-de sokkal jobb mint a semmi.
Z plannak vannak ugyan szerintem problémái-de sokkal jobb mint a semmi.
A legnagyobb baj,hogy a politika mindent eluralt,ráadásul ez a fél (még csak nem is 2) bites ordinálé agitprop fajtája.
Legjobb példa az országvédelmi képesség.Szerintem teljesen nyilvánvaló,hogy ez a fejlesztés nem arrol szól.Doktrina változatlan,a NATO majd megvéd bennünket.Csak az oroszok krimi/ukrajnai ténykedése után már nem lehet a kötelezetségeket "viztisztitó" képességekkel megúszni.Muszál egy minimumot teljesiteni.Z plan erről szól.
Aztán óriási probléma,hogy ha az ember szól,hogy ez vagy az azért nem úgy van,ahogy az agitprop súlykolja,akkor már ezek a "hivők" lassan már a Dunába lőnének érte.OV szent és tévedhetetlen.Pont.Közben valójában a sereg mélypontja 2010 és 15 között volt.
Különben Maróthit ügyes tárgyalónak tartom.Nem is olvashatsz egy rossz szót sem tólem róla.De azért az,mit itt belemagyaráznak eszetlenül,és az agitproptol hajtva,a dolgokba,egyszerűen nem igaz.
Politikailag meg egyik oldalhoz sem tartozom.Azt szeretném,ha végre lenne már egy rendszerváltás,mert a gengszterváltásokkal tele van a pirosmintás napozóm.És az egész tolvaj hazug önhitt politikai osztályunk eltünne már a sűlyesztőbe.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
27 816
117 976
113
Pont.Közben valójában a sereg mélypontja 2010 és 15 között volt.
Amúgy ott az volt ígéret, hogy 2010-2014-közt befagyasztják a honvédelmi költségvetést amíg tart a gazdasági válság utáni romeltakarítás. Aztán elkezdenek költeni a honvédelemre és ezt az ígéretet megtartották. A 2015-ös bérrendezésekkel majd a Zrínyi program elindításával. Szóval bármennyire is fájdalmas volt ez az időszak nem róvom fel nekik érte.