[HUN] ELM-2084 (IAI - Elta)

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

Denomation

Well-Known Member
2019. január 27.
80
390
53
A decemberi Aero magazin lehozta a KC390 - Nasams storyt, de a cikk végén tényként közli az IAI /Elta ELM-2084 család F-MMR beszerzését, 2022-2023 - as érkezéssel.
Én aludtam el valamin, vagy ez már tudott volt?
Product%20Gallery%20825X515%20ELM-2084%20MMR%2002.jpg


Illetve ő lenne az?

https://www.iai.co.il/p/elm-2084-mmr
 

Denomation

Well-Known Member
2019. január 27.
80
390
53
A decemberi Aero magazin lehozta a KC390 - Nasams storyt, de a cikk végén tényként közli az IAI /Elta ELM-2084 család F-MMR beszerzését, 2022-2023 - as érkezéssel.
Én aludtam el valamin, vagy ez már tudott volt?
Product%20Gallery%20825X515%20ELM-2084%20MMR%2002.jpg


Illetve ő lenne az?

https://www.iai.co.il/p/elm-2084-mmr

"Az év vége előtt tető alá hozott beszerzések között találunk egy nemkülönben sürgőset is. Hosszas huzavonát, többszöri nekifutást követően végre sorra kerültek a lokátorok is..... Több gyártó több típusának vizsgálatát követően itt az izraeli IAI/Elta ELM - 2084-es család teljes méretű többfunkciós radartípusára (F-MMR) esett a választás, ami kis túlzással ideálsi megoldásnak tűnik.... A többfunkciós radarok első példányai legkorábban 2022-2023-ban érkezhetnek Magyarországra"
 

Anti

Well-Known Member
2018. december 29.
4 791
12 122
113
"Az év vége előtt tető alá hozott beszerzések között találunk egy nemkülönben sürgőset is. Hosszas huzavonát, többszöri nekifutást követően végre sorra kerültek a lokátorok is..... Több gyártó több típusának vizsgálatát követően itt az izraeli IAI/Elta ELM - 2084-es család teljes méretű többfunkciós radartípusára (F-MMR) esett a választás, ami kis túlzással ideálsi megoldásnak tűnik.... A többfunkciós radarok első példányai legkorábban 2022-2023-ban érkezhetnek Magyarországra"

Nem irja hany darabot? A csehek hasonlobol(vagy ugyanebbol) 8 darabot vasarolnak.

https://www.defensenews.com/industr...-inks-125m-contract-for-israeli-radar-system/
 
K

kamm

Guest
Valaki megmondja Coldvelnek, hogy ezt nem egy összegben fizetjük... ? :)

Ettol függetlenül a radarokban igaza van. En ezen morogtam a NASAMS kapcsan, hogy rendelhettuk volna normalis, modern radarokkal is, de @pocshuszar leoltott, hgy jo lesz az a sok mediocre Sentinel, majd RAIDben fault tolerant modban hasznaljuk oket. :D
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Ettol függetlenül a radarokban igaza van. En ezen morogtam a NASAMS kapcsan, hogy rendelhettuk volna normalis, modern radarokkal is, de @pocshuszar leoltott, hgy jo lesz az a sok mediocre Sentinel, majd RAIDben fault tolerant modban hasznaljuk oket. :D
Dehogy oltottalak. Csak az az általános használati szokás, hogy a Sentineleket ÉS a közepes/nagy hatótávolságú radarokat EGGYÜTT használják.
Mint pl.: a fentebb említett Elta radart, vagy SAAB, esetleg a Hensoldt radarjait
A decemberi Aero magazin lehozta a KC390 - Nasams storyt, de a cikk végén tényként közli az IAI /Elta ELM-2084 család F-MMR beszerzését, 2022-2023 - as érkezéssel.
Én aludtam el valamin, vagy ez már tudott volt?
Product%20Gallery%20825X515%20ELM-2084%20MMR%2002.jpg


Illetve ő lenne az?

https://www.iai.co.il/p/elm-2084-mmr
Nem az MS-MMR-re gondoltál/gondoltak?
 
  • Tetszik
Reactions: kamm

hunemperor

Well-Known Member
2020. június 14.
810
2 098
93
Szerintem örüljünk neki. Valamennyire tudják ellensúlyozni a Zengőre nem telepített eszköz hiányát?
 
T

Törölt tag 1586

Guest
2084-es család teljes méretű többfunkciós radartípusára (F-MMR) esett a választás,
A 2084-es család elég sok méretben kapható a kicsi, alig 100 km hatósugarútól, a majd 500 km hatósugarú változatig
Ha a kicsit vettük akkor az eleht a NASAMS mellé Sentinel helyett, ha a nagyot akkor az leginkább egy mobil negy teljesítményű radar, de nem NASAMS mellé való
Meg mi az a "F-MMR" : nem lehet hogy esetleg a Multi Sensor MMR-t jelöli?

Lesz e olyan gyártási / fejlesztési együtműködés mint amit a Csehek kaptak / vettek?
A Cseheket bevonták a még a GaN T/R modulok gyártásába is!!
 
  • Tetszik
Reactions: vasszekely
K

kamm

Guest
A 2084-es család elég sok méretben kapható a kicsi, alig 100 km hatósugarútól, a majd 500 km hatósugarú változatig
Ha a kicsit vettük akkor az eleht a NASAMS mellé Sentinel helyett, ha a nagyot akkor az leginkább egy mobil negy teljesítményű radar, de nem NASAMS mellé való
Meg mi az a "F-MMR" : nem lehet hogy esetleg a Multi Sensor MMR-t jelöli?

Az az MS-MMR, amit @pöcshuszár is emlitett mar.

Lesz e olyan gyártási / fejlesztési együtműködés mint amit a Csehek kaptak / vettek?
A Cseheket bevonták a még a GaN T/R modulok gyártásába is!!

Kizart, mar regen tele lenne vele a sajto, ha lenne. No meg ha veszunk is 8-10 darabot, akkor azt jo sansszal a cseh oldalrol latjak majd el - most ok voltak a gyorsabbak, ez van.

Dehogy oltottalak. Csak az az általános használati szokás, hogy a Sentineleket ÉS a közepes/nagy hatótávolságú radarokat EGGYÜTT használják.
Mint pl.: a fentebb említett Elta radart, vagy SAAB, esetleg a Hensoldt radarjait

Nem az MS-MMR-re gondoltál/gondoltak?

Szinte biztos, mert nincs olyan, hogy F-MMR.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 116
45 429
113
Azt hittem, amerikai radart vettünk mindenben.
Az nem jobb?
Minimum (!!) 5-6 féle különböző radarból fog összeállni a radaros érzékelő rendszer.
Felszíni battlefield radarok (A Pro Patria már eddig is szállította), a Sentinelek (most lett a NASAMS-szal bejelentve), a tüzérségi radarok (létfontosságú, állítólag a KMW csomagbam van), akkor a még hivatalosan be nem jelentett izraeli réskitöltő multi-mission radarok (most csak úgy megjelent egy újságban), a modernizált nagy hatósugarú orosz eredetű radarok (egy kicsit még biztosan velünk lesznek), és a telepített légtérellenörző radarok (a hegytetőkön). És akkor még jönnek a passzív radarok, illetve a szenzorfúziós megoldások. Ha ehhez hozzádobunk egy Globaleye jellegű "low budget" felderítő rendszert, akkor látszik, hogy már csak fizetni kell....
És akkor még eltekintettem egy lehetséges ABM rendszer saját radarjaitól, meg mondjuk egy dedikált drónelhárító járműre felkerülő közelfelderítő radartól! :rolleyes::cool:
 
T

Törölt tag 467

Guest
Minimum (!!) 5-6 féle különböző radarból fog összeállni a radaros érzékelő rendszer.
Felszíni battlefield radarok (A Pro Patria már eddig is szállította), a Sentinelek (most lett a NASAMS-szal bejelentve), a tüzérségi radarok (létfontosságú, állítólag a KMW csomagbam van), akkor a még hivatalosan be nem jelentett izraeli réskitöltő multi-mission radarok (most csak úgy megjelent egy újságban), a modernizált nagy hatósugarú orosz eredetű radarok (egy kicsit még biztosan velünk lesznek), és a telepített légtérellenörző radarok (a hegytetőkön). És akkor még jönnek a passzív radarok, illetve a szenzorfúziós megoldások. Ha ehhez hozzádobunk egy Globaleye jellegű "low budget" felderítő rendszert, akkor látszik, hogy már csak fizetni kell....
És akkor még eltekintettem egy lehetséges ABM rendszer saját radarjaitól, meg mondjuk egy dedikált drónelhárító járműre felkerülő közelfelderítő radartól! :rolleyes::cool:

A SAMOC rendszer beszerzése elég nyilvánvalóvá tette, hogy a légvédelmi rendszer érzékelőben és effektorban is többrétegű lesz.
 

vasszekely

Well-Known Member
2020. május 9.
4 527
8 079
113
Most az van akkor, hogy a NASAMS-hoz Sentinelt vettünk, mobilnak meg ELTA-t? Jól értem?
Mondjuk Hensoldt-nak jobban örültem volna.
 

Terminator

Well-Known Member
Szerkesztőségi tag
2010. április 19.
37 507
72 496
113
K

kamm

Guest
Minimum (!!) 5-6 féle különböző radarból fog összeállni a radaros érzékelő rendszer.
Felszíni battlefield radarok (A Pro Patria már eddig is szállította), a Sentinelek (most lett a NASAMS-szal bejelentve), a tüzérségi radarok (létfontosságú, állítólag a KMW csomagbam van), akkor a még hivatalosan be nem jelentett izraeli réskitöltő multi-mission radarok (most csak úgy megjelent egy újságban), a modernizált nagy hatósugarú orosz eredetű radarok (egy kicsit még biztosan velünk lesznek), és a telepített légtérellenörző radarok (a hegytetőkön). És akkor még jönnek a passzív radarok, illetve a szenzorfúziós megoldások. Ha ehhez hozzádobunk egy Globaleye jellegű "low budget" felderítő rendszert, akkor látszik, hogy már csak fizetni kell....
És akkor még eltekintettem egy lehetséges ABM rendszer saját radarjaitól, meg mondjuk egy dedikált drónelhárító járműre felkerülő közelfelderítő radartól! :rolleyes::cool:

A SAMOC rendszer beszerzése elég nyilvánvalóvá tette, hogy a légvédelmi rendszer érzékelőben és effektorban is többrétegű lesz.

Az egeszben az a legjobb, hogy az egyseges, integralt, multilayered rendszernek koszonhetoen igy baromi nehez lenne kiutni a radartamogatast (a klasszikus amerikai doktrina szerint), mert peldaul az ELM-2084 is tud tuzersegi ellencsapast kiszolgalni, hiaba utik ki esetleg a COBRAt, ami a PzHkkal jon, max nem lesz annyira pontos azonnal (gondolom, lesz tartalek kalkulalva ilyen helyzetre is, azt esetleg at kell sorolni stb.)
 
  • Tetszik
Reactions: Törölt tag 467