[HUN] Helikopterbeszerzés

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="marton">:D
Na ja...jogos..
pontosítok: NAGYJAVÍTÁST akarok az 5 minyónak!!

Akkor már a Mihuknak is!</blockquote>

Felejtsd el a Mihukat, azok már nagy részben a kohókban végezték. :-( Az úszta meg, amelyeket itt-ott lelkes repülősök/amatőrök rendbehoztak és kiállítottak (Zánka gyerekváros, Kecel, Szolnok, Pápa, Berekfürdő, én ennyit tudok).
 

Star Trek

Active Member
2010. április 19.
1 252
6
36
WASHINGTON, Nov 18, 2015-re - a Külügyminisztérium tette jóváhagyása egy esetleges külföldi katonai értékesítés, Argentína-Bell 412EP helikopterek és kapcsolódó berendezések, alkatrészek és logisztikai támogatást a becsült költsége $80 millió meghatározása. A védelmi biztonsági együttműködési Ügynökség szállított a szükséges igazolást értesítését az esetleges értékesítés kongresszus November 17-én 2015-ig.

Az argentin kormány kérte egy esetleges eladása négy (4) Bell 412EP helikopterek, Bell 412EP helikopter fő összetevőit, alkatrészek, eszközök, publikációk, pilóta és karbantartó személyeket kiképző, a légi jármű előkészítése szállításra, a földi kiszolgáló eszközök és az amerikai kormány technikai segítségnyújtás. Becsült ára 80 millió dolláros.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
<blockquote rel="marton">:D
Na ja...jogos..
pontosítok: NAGYJAVÍTÁST akarok az 5 minyónak!!

Akkor már a Mihuknak is!</blockquote>


Mil-Mi-24-112_2__www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mil-Mi-24-007-3_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Mil-Mi-24-006-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="tomsinner"><blockquote rel="marton">:D
Na ja...jogos..
pontosítok: NAGYJAVÍTÁST akarok az 5 minyónak!!

Akkor már a Mihuknak is!</blockquote>

Felejtsd el a Mihukat, azok már nagy részben a kohókban végezték. :-( Az úszta meg, amelyeket itt-ott lelkes repülősök/amatőrök rendbehoztak és kiállítottak (Zánka gyerekváros, Kecel, Szolnok, Pápa, Berekfürdő, én ennyit tudok). </blockquote>

Elnézést, egy komoly "túlélő tételt" kifelejtettem: amiket a MH eladott külföldre (Etiópia, 12db).
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
http://mno.hu/belfold/ex-mentohelikopterek-a-honvedseg-szamara-1318509

Előbb is eszükbe juthatott volna, de végre egy kis jele a normális hozzáállásnak és gondolkodásnak! Ave.... - nem tudom ugyan kinek, de megérdemli szerintem.
 

eevil

Active Member
2015. július 3.
240
70
28
<blockquote rel="tomsinner"><blockquote rel="marton">:D
Na ja...jogos..
pontosítok: NAGYJAVÍTÁST akarok az 5 minyónak!!

Akkor már a Mihuknak is!</blockquote>

Felejtsd el a Mihukat, azok már nagy részben a kohókban végezték. :-( Az úszta meg, amelyeket itt-ott lelkes repülősök/amatőrök rendbehoztak és kiállítottak (Zánka gyerekváros, Kecel, Szolnok, Pápa, Berekfürdő, én ennyit tudok). </blockquote>

Egy nyugállományú ismerősöm - idézem - "a saját kezével rakott össze" egy (ha jól emlékszem) németből érkezett gépet Szentkirályon és annak az engedélyei is megvoltak, mert helyben saját felelősségre repülték be. Oldalszámot ne kérj. Ennyit tudok csak.
Én sem tudok ezzel az információval mit kezdeni. Reménykedek benne, hogy az említett gép valahol le van konzerválva. Nagyobb esélyt látok rá, hogy eladták, bár erről nem olvastam sehol hírt. Nagy a titkolózás a vadászok körül sajna...
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Ezekből a gépekből varázsolni repképeset ? 20 évig álltak, csak nálunk.
http://lhsn.hu/elpazarolt-ajandek/
 

ghostface

Well-Known Member
2010. június 20.
2 883
10 014
113
"<i> Azonban a Dunai Repülőgépgyár tájékoztatása szerint a 2 db Mi-24P helikoptert hasonlóan a több száz korábbi általa kibocsájtott helikopterhez szakszerűen nagyjavította. Semmilyen alkatrészhiány nem volt, ezeket a szokásos csatornákon a gyártóktól beszerezték, illetve saját gyártással helyettesítették. A további gépek nagyjavítása csupán azért nem valósult meg, mert azt a Magyar Honvédség nem rendelte meg. A Dunai Repülőgépgyár a teljes gépparkot képes lett volna megjavítani.</i>"

Az ilyen dolgok nagyon felidegesítenek engem. De valószínűleg az én dühöm sehol sincs a műszakiak vagy a pilóták dühéhez képest.
 

Panzerfaust

Well-Known Member
2010. április 21.
6 145
5 003
113
Szentkirály bezárása után előre lehetett látni, hogy ez lesz.
Eladták valami olasz "befektetőnek" aztán "természetesen" nem lett belőle semmi.
http://index.hu/gazdasag/magyar/szntksz0803/
http://autovezetes.network.hu/blog/kozlekedes_klub_hirei/repter-szentkiralyszabadja-nem
http://hvg.hu/itthon/20100911_repuloter_eladas
https://veol.hu/hirek/tovabbra-sincs-vegleges-dontes-a-szentkiralyszabadjai-repuloter-ugyeben-1514445
http://kameraaltal.blog.hu/2014/01/06/mn_6690_87_bakony_harci_helikopterezred_szentkiralyszabadja
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
Kár érte, nagyon jó helyen van az a reptér. Valaha arrafelé volt a haza védelmének szíve. Balatonfűzfő, Hajmáskér, Nagyvázsony,Tapolca,Székesfehérvár,Börgönd stb. A tőle északra lévő raktárak,pl Nagyegyháza, a légvédelmi rakéta ütegek, a lokátoros állomások, Tata, Pápa, Komárom, Almásfüzítő,Dorog, Esztergom, stb. Hadianyaggyártó üzemek,raktárak,laktanyák,vasúti csomópontok.
 

tomcat1

Well-Known Member
2014. december 30.
2 418
2 767
113
Akkor jövőre lesz 2 AS 350 gépünk?
Mennyi üzemidő lehet még bennük? Csak oktatásra használnánk?
 

antigonosz

Well-Known Member
2013. június 30.
29 238
67 920
113
Akkor jövőre lesz 2 AS 350 gépünk?
Mennyi üzemidő lehet még bennük? Csak oktatásra használnánk?

Földi tansegédlet lesz az egyik, a másik meg múzeumi kiállított darab. Mindkettővel növeljük a képességeinket. Potom 26 éves gépek ,napi használatból...
 

emel

Well-Known Member
2013. február 11.
9 085
15 029
113
<blockquote rel="tomcat1">Akkor jövőre lesz 2 AS 350 gépünk?
Mennyi üzemidő lehet még bennük? Csak oktatásra használnánk?

Földi tansegédlet lesz az egyik, a másik meg múzeumi kiállított darab. Mindkettővel növeljük a képességeinket. Potom 26 éves gépek ,napi használatból... </blockquote>

Hát az nagy marhaság lenne! Helikopter-vezetői alapkiképzésre tökéletesen megfelelne, és sokkal alacsonyabb költséggel, mint a Mi-8/17 nagyvas! Ha valaki motorozni akar megtanulni, az se 2000ccm Harley Davidsonnal kezdi, hanem jobb ha megtanul először biciklizni.
 

borisz

Well-Known Member
2012. május 25.
8 339
11 268
113
Skacok, folyik még hajózó képzés?
Aligha hiszem.
Típusjártasságit meg nem igazán lehet ezen fenntartani.