[HUN] Hirtenberger Defence Systems Company (HDS) / HDT Védelmi Ipari Kft.

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

  • Az elmúlt évek tapasztalatai alapján, és a kialakult helyzet kapcsán szeretnénk elkerülni a (többek között az ukrán topikban is tapasztalható) információs zajt, amit részben a hazai sajtóorgánumok hozzá nem értő cikkei által okozott visszhang gerjeszt. Mivel kizárható, hogy a hazai sajtó, vagy mainstream szakértők többletinformációval rendelkezzenek a fórumhoz képest a Wagner katonai magánvállalat oroszországi műveletével kapcsolatban, így kiegészítő szabály lép érvénybe a topik színvonalának megőrzése, javítása érdekében:

    • a magyar orgánumok, közösségi média oldalak, egyéb felületek hírei és elemzései (beleértve az utóbbi időkben elhíresült szakértőket is) nem támogatottak, kérjük kerülésüket.
    • a külföldi fősodratú elemzések, hírek közül az új információt nem hordozók szintén kerülendők

    Ezen tartalmak az oldal tulajdonosának és moderátorainak belátása szerint egyéb szabálysértés hiányában is törölhetők, a törlés minden esetben (az erőforrások megőrzése érdekében) külön indoklás nélkül történik.

    Preferáltak az elsődleges és másodlagos források, pl. a résztvevő felekhez köthető Telegram chat-ek, illetve az ezeket közvetlenül szemléző szakmai felületek, felhasználók.

K

kamm

Guest
Ez vontatott, nem a hátadon viszed.
Hat, a kep alapjan a Broncos az nagyon nem towed (ami az eredeti elnevezese a vontatott tuzersegnek), hanem max mobile, de leginkabb mounted lenne szerintem - legalabbis utoljara meg a D-20 is azert volt vontatott, mert utana lehet kotni valaminek (pl volt kereke hozza stb.)

Ha ez is vontatott lenne, akkor viszont mi a "Sanyi", a kerekes ruszki, amit linkeltem? :)

És nem erre írtam, hogy a bronco az aknavetővel lenne a tökéletes? Autómata is vontatott is legalább valamit írhatnál, hogy a kamm féle irány a jó vagy az enyém. Ennyit írhatsz, melyik áll közelebb a megoldáshoz és ezt a vitát le is zárhatjuk.
Figyelj Kriss tudom, hogy kamm-mal egy platformon lenni nagyon kellemetlen, de ha neki van igaza akkor dicsérd meg (legalább a frizuráját) és ebből értünk és így nem mondtál semmit.
Higgadj mar le, ocskos. Tippeltel, eppen rosszul, ez van, elofordul mindannyiunkkal, nem kell ezen ennyit porogni - plane fejezd be a szemelyeskedest, senki nem bantott.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
Hat, a kep alapjan a Broncos az nagyon nem towed (ami az eredeti elnevezese a vontatott tuzersegnek), hanem max mobile, de leginkabb mounted lenne szerintem - legalabbis utoljara meg a D-20 is azert volt vontatott, mert utana lehet kotni valaminek (pl volt kereke hozza stb.)

Ha ez is vontatott lenne, akkor viszont mi a "Sanyi", a kerekes ruszki, amit linkeltem? :)



Higgadj mar le, ocskos. Tippeltel, eppen rosszul, ez van, elofordul mindannyiunkkal, nem kell ezen ennyit porogni - plane fejezd be a szemelyeskedest, senki nem bantott.
Az öcskösödést gyorsan fejezd be először is. Igen mindenki tippel itt okoskodik, ezért senki nem szokott rajtad kívül személyeskedni kioktatni bárkit. Meglátjuk ezt is kinek lesz igaza, várjuk ki a végét, nem logikus az amit te betettél, de meglátjuk.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
Van egy aknavetőgyárunk, és mástól vennénk aknavető?
Az autómata 120 az közös fejlesztés a szingapúriakkal, és mivel ők feltették a broncóra ebből lett kiókumlálva egy megoldás arra a hivatalos kijelentésre, hogy lesz vontatott 120 vásárolva. erről megy a diskurzus.
 
  • Tetszik
Reactions: SilvioD
K

kamm

Guest
Az öcskösödést gyorsan fejezd be először is.
Hat talan akkor kommunikalj felnott modjara...
Igen mindenki tippel itt okoskodik, ezért senki nem szokott rajtad kívül személyeskedni kioktatni bárkit.
vs
Vontatott nem látsz a szemedtől, hívhatod aminek akarod és milyen aknavető van rajta baszki? Kivel tárgyalt Szííjártó és lengetett be lehetséges üzletet? Hát az ST -vel (jó ezt már csak mi következtettük ki a háttér logóból. Ugyan arról beszélünk már megint de te megint itt kötözködsz a faszságokon leragadva.
:oops:
Meglátjuk ezt is kinek lesz igaza, várjuk ki a végét, nem logikus az amit te betettél, de meglátjuk.
En nem tettem be semmit. :rolleyes:
Probalunk rajonni, mit takar a vontatott tipusleiras, pont errol van szo. Egyelore nem tudjuk, viszont @Azzurro emlekezni velt egy lehetseges Hirtenberger vontatott tipusra, en azt kajtatom online...
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
Hat talan akkor kommunikalj felnott modjara...

vs

:oops:

En nem tettem be semmit. :rolleyes:
Probalunk rajonni, mit takar a vontatott tipusleiras, pont errol van szo. Egyelore nem tudjuk, viszont @Azzurro emlekezni velt egy lehetseges Hirtenberger vontatott tipusra, en azt kajtatom online...
Ugyan ezt írtam én is és ez a legfaszább, hogy közbe nem tudsz kioktatás nélkül írogatni.
 
  • Vicces
Reactions: kamm
K

kamm

Guest
Erdekes, itt azt irjak

1. a 120as SRAMS az (autotoltos) egy korabbi ST mortarnak tunik erdetileg, a HDS-sel kozos verzio csak kesobbb jott - esetleg a sw kapcsan?
2. a szingapuriak eredeti, sajat broncos verziojan kivul az araboknal is rendszerben van, de ott 4x4 tettek1
3. a HDS fire control sw eleg korrektul hangzik, 9kmig mindent szamol...

agrab-001.jpg


"The system can be installed on 4x4 platforms or ‘Hägglund’-type vehicles retrospectively, as well as of course on the whole range of 6x6 and 8x8 multi-purpose wheeled or tracked multi-purpose vehicles.

Subsequently, for customers – unlike with self-propelled artillery – the budgetary and logistical effort to tender, acquire and operate a whole new and dedicated vehicle is avoided. On the other hand, in utilising a heavier system like a 120mm, larger vehicles or more support-vehicles are required to carry a sustainable amount of ammunition. And with CONFRAG you need less ammunition, which will make a difference in the 120mm mortar market.

“It’s a good situation for customers to not have to qualify everything from scratch – no qualification of the weapon and independent qualification of the ammunition. We can, therefore, anticipate an increase in demand from customers, while the market for mobile and vehicle-mounted mortar systems and via third-party vehicle manufacturers also looks convincing. Taking the recent success of the Rheinmetall/KMW Boxer in Australia and the UK’s interest, we’re closely following these developments.”

Prior to the agreement with HDS, the SRAMS system already became operational with the Singaporean Armed Forces on the Bronco all-terrain tracked carrier (ATTC), and with the UAE on its Denel OMC RG31 Mk.6E mine-protected armoured vehicle (MPV), called the Agrab (Scorpion) MK2. The UAE bought 46 Agrabs in a 2007 contract, then worth 390 million Dirham (US$ 106m). The 3-man operated 10-ton vehicle carries 46 mortar rounds in two carousels and has two further racks for another 12 rounds.

While TV images captured the system deployed in the Yemen War, UAE’s ammunition is not from HDS but from local manufacturer International Golden Group. HDS’s fully electronic Arc Fire fire control system – with components from Rockwell Collins – allows a completely autonomous use of the effector and opens up a range of application variants. The computer-assisted fire control automatically takes the data from the handheld of the forward observer – who may be out in the field dismounted or in another vehicle (or a helicopter) – and marks targets up to a distance of 9,000m out while computing the relevant ballistic data. It uses laser target acquisition, a GPS navigation system and a digital map."
 

blogen

Well-Known Member
2010. április 20.
16 020
26 550
113
Ez a vontatott aknavető nem a területvédelemnek megy?
ter-letv-delmi-feloszt-s.jpg

Ugye lesz hét ezredünk, mindegyikben három zászlóalj, az elvben:
  • 21x8 = 168 db 120mm-es aknavető zászlóaljtüzérség
  • 21x3x2 = 126 db 60 vagy 81mm-es aknavető századtüzérség
Szerintem a vontatott 120mm ennek a tétele lesz. Már csak a mennyiségre vagyok kíváncsi! Remélem nem a tüzérségen spórolnak, mert ha van, ami olcsó, akkor az a vontatott aknavető és a területvédelemnek nem csak az eszköz olcsósága, hanem könnyű szállíthatósága, kis helyígénye, jó rejthetősége és a területvédelem által vívott harc (helyiségharc alapvetően) jellege miatt is pont ezekre van szüksége!
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 107
113
Az autómata 120 az közös fejlesztés a szingapúriakkal, és mivel ők feltették a broncóra ebből lett kiókumlálva egy megoldás arra a hivatalos kijelentésre, hogy lesz vontatott 120 vásárolva. erről megy a diskurzus.
Értem miről szól.
A hirterbergernek van 120as. Nem vontatott de gondolnám azt azért egy kis fejlesztőmunkával meg lehet oldani.
 
  • Tetszik
Reactions: LMzek 2.0

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 247
14 107
113
Erdekes, itt azt irjak

1. a 120as SRAMS az (autotoltos) egy korabbi ST mortarnak tunik erdetileg, a HDS-sel kozos verzio csak kesobbb jott - esetleg a sw kapcsan?
2. a szingapuriak eredeti, sajat broncos verziojan kivul az araboknal is rendszerben van, de ott 4x4 tettek1
3. a HDS fire control sw eleg korrektul hangzik, 9kmig mindent szamol...

agrab-001.jpg


"The system can be installed on 4x4 platforms or ‘Hägglund’-type vehicles retrospectively, as well as of course on the whole range of 6x6 and 8x8 multi-purpose wheeled or tracked multi-purpose vehicles.

Subsequently, for customers – unlike with self-propelled artillery – the budgetary and logistical effort to tender, acquire and operate a whole new and dedicated vehicle is avoided. On the other hand, in utilising a heavier system like a 120mm, larger vehicles or more support-vehicles are required to carry a sustainable amount of ammunition. And with CONFRAG you need less ammunition, which will make a difference in the 120mm mortar market.

“It’s a good situation for customers to not have to qualify everything from scratch – no qualification of the weapon and independent qualification of the ammunition. We can, therefore, anticipate an increase in demand from customers, while the market for mobile and vehicle-mounted mortar systems and via third-party vehicle manufacturers also looks convincing. Taking the recent success of the Rheinmetall/KMW Boxer in Australia and the UK’s interest, we’re closely following these developments.”

Prior to the agreement with HDS, the SRAMS system already became operational with the Singaporean Armed Forces on the Bronco all-terrain tracked carrier (ATTC), and with the UAE on its Denel OMC RG31 Mk.6E mine-protected armoured vehicle (MPV), called the Agrab (Scorpion) MK2. The UAE bought 46 Agrabs in a 2007 contract, then worth 390 million Dirham (US$ 106m). The 3-man operated 10-ton vehicle carries 46 mortar rounds in two carousels and has two further racks for another 12 rounds.

While TV images captured the system deployed in the Yemen War, UAE’s ammunition is not from HDS but from local manufacturer International Golden Group. HDS’s fully electronic Arc Fire fire control system – with components from Rockwell Collins – allows a completely autonomous use of the effector and opens up a range of application variants. The computer-assisted fire control automatically takes the data from the handheld of the forward observer – who may be out in the field dismounted or in another vehicle (or a helicopter) – and marks targets up to a distance of 9,000m out while computing the relevant ballistic data. It uses laser target acquisition, a GPS navigation system and a digital map."
Ok de ez nem vontatott.
 

pöcshuszár

Well-Known Member
2019. március 21.
23 350
46 155
113
@kamm @Giskard Higgadjatok már le! :D
Én vagyok a Bronco legnagyobb prófétája itt a fórumon, de sajnos ez nagyon úgy néz ki (remélem csak egyelőre), hogy nem Broncora kerül majd.
@Nemerson különben már belinkelte a Hirtenberger 120mm-es portfolioját, és ugyan a honlapon tényleg nincs vontatottra utalás, a honlapra kitett bossúrában ott van benne az utánfutózható 120mm-es aknavető. (2. oldal bal alsó sarok)
Az anyag azt mondja, hogy 45mp alatt tűzkésszé tehető az aknavető. Az nem rossz, de azért messze nem SRAMS kategória.
Szerintem attól sem kell elbúcsúzni, de arra még kicsit várni kell, hogy felkerüljön egy 4x4-re, vagy egy Lynxre.

Van még különben egy tippem, hogy ez az egyik első jele a költségvetési vágásnak.
Ez az utánfutós verzió lényegesen olcsóbb megoldás lesz, mint a félautomata SRAMS. Ha eleinte a páncélozott erőkhöz rendszeresítik is, később biztos vagyok benne, hogy át fog menni a tartalékos, és a szittya alakulatokhoz, miközben az előzőeknél modernebb cuccokkal váltják őket.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
@kamm @Giskard Higgadjatok már le! :D
Én vagyok a Bronco legnagyobb prófétája itt a fórumon, de sajnos ez nagyon úgy néz ki (remélem csak egyelőre), hogy nem Broncora kerül majd.
@Nemerson különben már belinkelte a Hirtenberger 120mm-es portfolioját, és ugyan a honlapon tényleg nincs vontatottra utalás, a honlapra kitett bossúrában ott van benne az utánfutózható 120mm-es aknavető. (2. oldal bal alsó sarok)
Az anyag azt mondja, hogy 45mp alatt tűzkésszé tehető az aknavető. Az nem rossz, de azért messze nem SRAMS kategória.
Szerintem attól sem kell elbúcsúzni, de arra még kicsit várni kell, hogy felkerüljön egy 4x4-re, vagy egy Lynxre.

Van még különben egy tippem, hogy ez az egyik első jele a költségvetési vágásnak.
Ez az utánfutós verzió lényegesen olcsóbb megoldás lesz, mint a félautomata SRAMS. Ha eleinte a páncélozott erőkhöz rendszeresítik is, később biztos vagyok benne, hogy át fog menni a tartalékos, és a szittya alakulatokhoz, miközben az előzőeknél modernebb cuccokkal váltják őket.
egy ilyen verzió vajon mennyivel lassabb mint a félautómata? Persze ez ember függő is. Igen ez valszeg annak a szittya alakulatoknak lesz az alap zlj tüzérsége. Végül is egy hilux is elbírja ahogy nézem.
 
  • Tetszik
Reactions: pöcshuszár
K

kamm

Guest
@kamm @Giskard Higgadjatok már le! :D
Én vagyok a Bronco legnagyobb prófétája itt a fórumon, de sajnos ez nagyon úgy néz ki (remélem csak egyelőre), hogy nem Broncora kerül majd.
@Nemerson különben már belinkelte a Hirtenberger 120mm-es portfolioját, és ugyan a honlapon tényleg nincs vontatottra utalás, a honlapra kitett bossúrában ott van benne az utánfutózható 120mm-es aknavető. (2. oldal bal alsó sarok)
Az anyag azt mondja, hogy 45mp alatt tűzkésszé tehető az aknavető. Az nem rossz, de azért messze nem SRAMS kategória.
Szerintem attól sem kell elbúcsúzni, de arra még kicsit várni kell, hogy felkerüljön egy 4x4-re, vagy egy Lynxre.

Van még különben egy tippem, hogy ez az egyik első jele a költségvetési vágásnak.
Ez az utánfutós verzió lényegesen olcsóbb megoldás lesz, mint a félautomata SRAMS. Ha eleinte a páncélozott erőkhöz rendszeresítik is, később biztos vagyok benne, hogy át fog menni a tartalékos, és a szittya alakulatokhoz, miközben az előzőeknél modernebb cuccokkal váltják őket.
image.png



Jah, ez azert nem az automata toltos SRAMS, az biztos, viszont egyreszt megteremti a kepesseget, masreszt abban biztosak vagyunk mar ma is, hogy lesz mortar verzio vagy a Lynxbol, vagy a 8x8-bol, vagy a Gidranbol, valamelyiknel meg konkretan emlitettek is tervek kozott.
 

ijasz

Well-Known Member
2013. január 23.
1 895
4 405
113
Kétféle 120 mm-es av van. Vontatott és önjáró. A lövegektől eltérően a vontatott aknavetőt a legtöbb típusnál leszedik (lebillentik) a taligáról. Nélküle is szállítható, de a súlya miatt már nem az emberi erővel mozgatható kategória.

Fura lenne, ha nem a Hirtenbergerét vennénk meg. Amúgy nem létezik ezeknél olcsóbb tűztámogató eszköz.

A Lynx esetében említették az önjáró av modult ezért nem gondolom, hogy hosszú távon oda szánnák.
 

Giskard

Well-Known Member
2021. szeptember 25.
4 177
13 649
113
Kétféle 120 mm-es av van. Vontatott és önjáró. A lövegektől eltérően a vontatott aknavetőt a legtöbb típusnál leszedik (lebillentik) a taligáról. Nélküle is szállítható, de a súlya miatt már nem az emberi erővel mozgatható kategória.

Fura lenne, ha nem a Hirtenbergerét vennénk meg. Amúgy nem létezik ezeknél olcsóbb tűztámogató eszköz.

A Lynx esetében említették az önjáró av modult ezért nem gondolom, hogy hosszú távon oda szánnák.
Mekkora ennek a személyzete?
 
K

kamm

Guest
Általában 5-6 fő.

A szabályzat szerint az 1943 M esetében:
  • Rajparancsnok
  • Irányzó (raj pkh)
  • Töltő
  • Gyújtóállító
  • Lőszeres
(+vontató sofőr)

Nagyon nem térhet el a többi sem.
Ennek alapjan mennyi lehet majd az automatizalt (SRAMS stb) modellek szemelyzete, 3 fo...?