[HUN] Lánctalpas gyalogsági harcjárművek beszerzése

  • Ha nem vagy kibékülve az alapértelmezettnek beállított sötét sablonnal, akkor a korábbi ígéretnek megfelelően bármikor átválthatsz a korábbi világos színekkel dolgozó kinézetre.

    Ehhez görgess a lap aljára és a baloldalon keresd a HTKA Dark feliratú gombot. Kattints rá, majd a megnyíló ablakban válaszd a HTKA Light lehetőséget. Választásod a böngésződ elmenti cookie-ba, így amikor legközelebb érkezel ezt a műveletsort nem kell megismételned.
  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján házirendet kapott a topic.

    Ezen témában - a fórumon rendhagyó módon - az oldal üzemeltetője saját álláspontja, meggyőződése alapján nem enged bizonyos véleményeket, mivel meglátása szerint az káros a járványhelyzet enyhítését célzó törekvésekre.

    Kérünk, hogy a vírus veszélyességét kétségbe vonó, oltásellenes véleményed más platformon fejtsd ki. Nálunk ennek nincs helye. Az ilyen hozzászólásokért 1 alkalommal figyelmeztetés jár, majd folytatása esetén a témáról letiltás. Arra is kérünk, hogy a fórum más témáiba ne vigyétek át, mert azért viszont már a fórum egészéről letiltás járhat hosszabb-rövidebb időre.

  • Az elmúlt időszak tapasztalatai alapján frissített házirendet kapott a topic.

    --- VÁLTOZÁS A MODERÁLÁSBAN ---

    A források, hírek preferáltak. Azoknak, akik veszik a fáradságot és összegyűjtik ezeket a főként harcokkal, a háború jelenlegi állásával és haditechnika szempontjából érdekes híreket, (mindegy milyen oldali) forrásokkal alátámasztják és bonuszként legalább a címet egy google fordítóba berakják, azoknak ismételten köszönjük az áldozatos munkáját és további kitartást kívánunk nekik!

    Ami nem a topik témájába vág vagy akár csak erősebb hangnemben is kerül megfogalmazásra, az valamilyen formában szankcionálva lesz

    Minden olyan hozzászólásért ami nem hír, vagy szorosan a konfliktushoz kapcsolódó vélemény / elemzés azért instant 3 nap topic letiltás jár. Aki pedig ezzel trükközne és folytatná másik topicban annak 2 hónap fórum ban a jussa.

    Az új szabályzat teljes szövege itt olvasható el.

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 380
67 510
113
[
de-az-illeto-latott-par-osszeskuvesekrol-szolo-videot-amikor-eszervekkel-69672-1-1.jpg
/SPOILER]
Aztàn a valósàg meg pont ezen a gúnyon túl amit ideröffentettél és amit lényegében @LMzek 2.0 kifogàsol az az, hogy alapjàraton hülye voltam és akàr hazudni is próbàltak egységfrontba tömörülten azon fórumtàrsaink mondjuk a Marder kapcsàn, akik ma azt mondjàk, hogy gondolkodàs nélkül lecserélnék a BTR-t Marder-re. o_O

Ja, és technikàval felszerelt, hàborúra kész haderônk még mindig nincs.
 

krisss

Well-Known Member
2014. február 21.
28 787
122 708
113
Aztàn a valósàg meg pont ezen a gúnyon túl amit ideröffentettél és amit lényegében @LMzek 2.0 kifogàsol az az, hogy alapjàraton hülye voltam és akàr hazudni is próbàltak egységfrontba tömörülten azon fórumtàrsaink mondjuk a Marder kapcsàn, akik ma azt mondjàk, hogy gondolkodàs nélkül lecserélnék a BTR-t Marder-re. o_O

Ja, és technikàval felszerelt, hàborúra kész haderônk még mindig nincs.
Most nem azért de azért szerintem azért változhat az emberek véleménye az ahogy a világ halad.

Én is azt hittem a gazdasági fellendülés amivel tudjuk finanszírozni kitart.

(Mondjuk szerintem én meaculpáztam is miatta párszor)
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 380
67 510
113
Most nem azért de azért szerintem azért változhat az emberek véleménye az ahogy a világ halad.

Én is azt hittem a gazdasági fellendülés amivel tudjuk finanszírozni kitart.

(Mondjuk szerintem én meaculpáztam is miatta párszor)
Nem is neked szólt leginkàbb, ugyanakkor nem hiszem, hogy egy pillanatig is szarul kellene éreznem magam az elôrelàtàs miatt aminek a mondandójàt pont a most tàrgyalt gúnyos hülyeséggel igyekeztek elnyomni. És ha màr évekig ugyanez a Marder hülyeség volt tôlem, holott az indoka semmiben nem különbözött, csak akkor ugye olcsó lett volna, akkor pàr évig hadd viszonozzam mindegyiküknek ahogy sorra elkezdenek szàmukra jó ötletnek tûnni ugyanazok a dolgok, ugyanazon okból csak sokkal rosszabb kondíciókkal.
 
W

Wilson

Guest
Aztàn a valósàg meg pont ezen a gúnyon túl amit ideröffentettél és amit lényegében @LMzek 2.0 kifogàsol az az, hogy alapjàraton hülye voltam és akàr hazudni is próbàltak egységfrontba tömörülten azon fórumtàrsaink mondjuk a Marder kapcsàn, akik ma azt mondjàk, hogy gondolkodàs nélkül lecserélnék a BTR-t Marder-re. o_O

Ja, és technikàval felszerelt, hàborúra kész haderônk még mindig nincs.
Nem tudtam, hogy te vagy @LMzek 2.0 kolléga fogadatlan prókátora , de látom , hogy vagy nem érzékeled vagy nem akarod látni , hogy LMzek 2.0 gondolkodás nélkül beleáll (teljesen random módon) bárkibe, sokszor teljesen valótlan dolgokat (pl összesküvéseket) feltételezve a másikról, ha az illető nem osztja az ő nézőpontját, amit az a hozzászólása is prezentál amellyel kapcsolatban reagáltam.

Nem szorul sem @krisss sem @Ocses az én védelmemre de szerintem nyugodtan el lehet mondani róluk, hogy sokszor gyakorolnak kritikát (Krisss aktív katonaként) (sokszor önkritikát is) egy túlhájpolt beszerzéssel vagy egy korábbi álláspontjukkal kapcsolatban. És az én szememben ha valaki képes beismerni és kimondani azt, hogy tévedett az egy értékes emberi tulajdonság.
 

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 380
67 510
113
Nem tudtam, hogy te vagy @LMzek 2.0 kolléga fogadatlan prókátora , de látom , hogy vagy nem érzékeled vagy nem akarod látni , hogy LMzek 2.0 gondolkodás nélkül beleáll (teljesen random módon) bárkibe, sokszor teljesen valótlan dolgokat (pl összesküvéseket) feltételezve a másikról, ha az illető nem osztja az ő nézőpontját, amit az a hozzászólása is prezentál amellyel kapcsolatban reagáltam.

Nem szorul sem @krisss sem @Ocses az én védelmemre de szerintem nyugodtan el lehet mondani róluk, hogy sokszor gyakorolnak kritikát (Krisss aktív katonaként) (sokszor önkritikát is) egy túlhájpolt beszerzéssel vagy egy korábbi álláspontjukkal kapcsolatban. És az én szememben ha valaki képes beismerni és kimondani azt, hogy tévedett az egy értékes emberi tulajdonság.
Elég alaposan leoltottam LMzek kollégàt amikor elszàllt. Egyéb szinten semmijen relevanciàja nincsen ezen tévedésed javítàsàn túl ennek a vàlaszodnak az én vàlaszomra amit a gúnyos képedre adtam.
 
  • Tetszik
Reactions: fip7 and LMzek 2.0

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 380
67 510
113
Te milyen tévedésemről beszélsz?
A fogadatlan prókàtorról, hiszen nem védem mindig. Ugyanakkor ha jeen esetben a hozzàszólàsom ilyen hatàst keltett benned, tedd fel magadnak a kérdést, te magad akkor vajon milyen joggal szóltàl bele a nem veled folytatott vitàjàba? Ügyeletes kibic? Nem volt túl konstruktív ugyebàr az a kép, legalàbbis technikai szempontból, nem is volt túl BMP, csak lesajnàló gúny, amit maga LMzek és jómagam is sokat kifogàsolunk.
 
W

Wilson

Guest
A fogadatlan prókàtorról, hiszen nem védem mindig. Ugyanakkor ha jeen esetben a hozzàszólàsom ilyen hatàst keltett benned, tedd fel magadnak a kérdést, te magad akkor vajon milyen joggal szóltàl bele a nem veled folytatott vitàjàba? Ügyeletes kibic? Nem volt túl konstruktív ugyebàr az a kép, legalàbbis technikai szempontból, nem is volt túl BMP, csak lesajnàló gúny, amit maga LMzek és jómagam is sokat kifogàsolunk.

Na álljunk csak meg egy szóra, emlékeim szerint te voltál az aki megszólított, mit vársz ezek után, hogy nem fogok reagálni rá? A fogadatlan prókátort pedig azért írtam mivel megvédted LMzek 2.0-t. Így aztán én is megkérdezhetném tőled, hogy akkor te is ügyeletes kibic vagy? Hiszen egyáltalán nem te voltál az aki szóba került...
 
  • Vicces
Reactions: fip7 and Pogány

Pogány

Well-Known Member
2018. április 26.
20 380
67 510
113
Na álljunk csak meg egy szóra, emlékeim szerint te voltál az aki megszólított, mit vársz ezek után, hogy nem fogok reagálni rá? A fogadatlan prókátort pedig azért írtam mivel megvédted LMzek 2.0-t. Így aztán én megkérdezhetném tőled, hogy akkor te is ügyeletes kibic vagy?Hiszen egyáltalán nem te voltál az aki szóba került...
Szomorú dolog a paranoia, de azért lehet rajta nevetni is. Azt gondolom a képes hozzàszólàsod magàért beszél.

@Terminator légyszíves eltàvolítani minket a szimàptiàsba. Köszönöm.
 
  • Tetszik
Reactions: Ocses

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
Azért a tárgynál maradva, két kacarászás között @Ocses bedobhatnád a vita-tárgya --nem létező-- kijelentésemet... :oops:

Ilyen naiv dolgot, mint "Bocs, tévedtem..." nem is várok már el, bár mintha 1+ éve már megtetted volna egy korábbi hasonló-történetünknél, hasonló tévedésednél.

"Semmi gond"ű: "Új idők vannak", már nem kell ilyen idejétmúlt dolog, ezért "csak" idézd be nekünk, az' @Ocses látta/olvasta ezt a hülyeséget...': "Az APS nem kell..." :oops:



U.I.: Lassan közelítem az egy-tucatot, amikor nem is a fórum téma-vonalát törtem meg egy hiba-javítással, közbe-kérdezéssel, esetleg egy félreérthető hsz. írásával hanem privát-üzenetben rendeztük a mellékszálat, és volt, hogy mivel a másik fél is így látta logikusabbnak, még meg is köszönte.

Ez csak javaslat azokra az esetekre, amikor a privát-üzenetes megoldás is elég, jobb, logikusabb, mint megszakítani egy folyamatban lévő konstruktív téma-szálat.

.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 526
14 746
113
Azért a tárgynál maradva, két kacarászás között @Ocses bedobhatnád a vita-tárgya --nem létező-- kijelentésemet... :oops:

Ilyen naiv dolgot, mint "Bocs, tévedtem..." nem is várok már el, bár mintha 1+ éve már megtetted volna egy korábbi hasonló-történetünknél, hasonló tévedésednél.

"Semmi gond"ű: "Új idők vannak", már nem kell ilyen idejétmúlt dolog, ezért "csak" idézd be nekünk, az' @Ocses látta/olvasta ezt a hülyeséget...': "Az APS nem kell..." :oops:
Jaj istenem. :rolleyes:

Normális hangnemben szólítottalak meg.

Miután írtál egy táblázatot pár harcjárműről.
Fasza.
Csak a saját szájad íze szerint írtad meg.
Pl. Nem írtad meg, hogy a lynxnek mit bír a pancèlzata.
Mert.
Nem írtam kiemelve mert a "mai" kategória-átlagot hozza kb.

Mint a többi jármű amit előtte beraktál, az akkori kor szinvonalát hozta.(achzarit kb minden szempontból más tèszta, hisz HK az alap. Ja ès 44t. Kb mint a lynx.
Nem 33:rolleyes: De gondolom nem hazugság, csúsztatás csak elütès.:cool: )

Ebben minden csúsztatást tárgyi tèvedèst látsz?:rolleyes:
oldalról 12.7-14,7 mm-ig védett (kb.)
14.7?
Ugye 14.5 ellen vèd. Kb?:D
Mi az, hogy kb?
A többi járműnèl mièrt nem írtál kb-t?:oops:

Azt meg ugye hozzá sem teszed, hogy aknavèdelemben a többi mennyivel marad el.:p

De vissza tèrve arra amin hisztizel.
Azért a tárgynál maradva, két kacarászás között @Ocses bedobhatnád a vita-tárgya --nem létező-- kijelentésemet... :oops:
Szóval magyarázd el ez a kijelentèsed mit takar.
utólag APS-t kaphat, még nincs is rendszerben Itthon/sehol, +mint minden más is, ezért nem különleges/fontos infó, ez csak gyártói marketing(árdrágítás),
Tárgyi tèvedès.

Hiszen rendelkezik aps-el. Most. Hiszen azzal rendeltük.

Azèrt nem lènyeg mert más nem rendelkezik vele? :oops:

Olyan vèdelemmel sem mint az achzarit.
Azt mègis kiemelted, mint pozitívum.o_O

Szóval ha 50milis gèpágyú lenne rajta azt sem írnád?
Mert máshol nincs.:rolleyes:

De míg a többinèl leírod a fegyverzet.
Addig itt kihagyod a 7.62-t.
A 12.7 est.
Ès az atgm-et. :cool:
Ezek sem fontos infók.
Ennèl az egy járműnèl!:oops:

Szóval.
csak gyártói marketing(árdrágítás),
Ezt mikènt kène èrtelmezni èkes magyar nyelv szerint minthogy nem kell????

Vagy csak marketing,árdrágítás de vegyük?:D


Szóval most jó az aps vagy nem?

Vagy csak ez nem jó?

Ha ez nem jó szerinted,(miből szűrted le???o_O Forrás?) csak árdrágítás,marketing akkor azèrt úgy gondolod vegyük?

Szóval APS kell de nem ez?

Hanem a trophy?
Akkor írd azt!
Vagy fejlesszünk azt is?
Magunknak?

Akkor írd azt.

Mi lett volna ha Izrael azt mondja másfèl èvtizede, hogy csak ardrágító marketingfogás a trophy?

Lehet pár merkavaval már kevesebb lenne nekik.

Lassan közelítem az egy-tucatot, amikor nem is a fórum téma-vonalát törtem meg egy hiba-javítással, közbe-kérdezéssel, esetleg egy félreérthető hsz. írásával hanem privát-üzenetben rendeztük a mellékszálat, és volt, hogy mivel a másik fél is így látta logikusabbnak, még meg is köszönte.

Ez csak javaslat azokra az esetekre, amikor a privát-üzenetes megoldás is elég, jobb, logikusabb, mint megszakítani egy folyamatban lévő konstruktív téma-szálat.

Nekem is írtál már.:cool:
Nem másolom ide be az engedèlyed nèlkül.
Pedig nagyon tanulságos volt. Akkor nem válaszoltam.
Most utólag is köszönöm.:D


Érzelmileg viszont még annak tartja magát !

Egyrèszt biztos van igazságod ebben.

Masrèszt úgy gondolom 12 èv a seregben 6 külszolgálat után, èn kicsit jobban átlátom a sereg működèsènek egy rèszèt, mint a nagy átlag itt a fórumon.

Amikor megfogalmazok egy vèlemènyt ezt így teszem.
Úgy hogy most is vannak katona barátaim is, ès rokonom is.
Akikkel beszèlgetünk a seregről.
Ha nem is ez a napi tèma.

Ennèl fogva sokszor minimálisan jobban belelátok egy-egy beszerzès hogyan sikerül, nem sikerült.
Vagy ki mit hiányol mèg,èn mint volt katona mit tennèk előrèbb beszerzèsek szintjèn.

De azèrt ez
I.: Megjegyzem; nemtom' mit várom az objektivitást egy aktív hivatásostól (bármelyik területen), mikor szerződés/eskü/minden alapján tilos nekik a hivatalos ellen szólniuk aktív(+pár év) idejük alatt!!!

...csak ilyen alapon akkor "kicsi" kilóg az lónak a lába, mikor egymást magasztaljátok.

Ezt nem tartom túl korrektnek Tőletek sem, és a lehetséges Megbízóitoktól sem

A titoktartásom amire volt 5 èvig szólt.
Akkora nagy titkokat azèrt mint lövèsz szkv azèrt csak nem tudtam. :D

Nincs objektivitásom?
Miben is?

Ebben?
  • BMP-2 --orrmotoros konstrukciójú(civil motorral: jééé, mint a Lynx is),
  • +1-2 "plussz-áramos-egység" elrendezésű(jééé: mint a Lynx/Gidran is),
  • MT-LB-s lánctalpas(fajlagosan jobb mint a Lynx !),
  • BMP-3 (közeli) fegyverzetű(fajlagosan sokkal jobb mint a Lynx !),
  • ERA, +NERA, +APS (az IDF-Achzarit példa után: fajlagosan sokkal jobb mint a Lynx !)
...izraeli-ügymenetes-(Merkava/Achzarit/Tyran...)LEGO-zást másolva már javában gyártód(hat)na!

Ebben hol az objektivitás?

Bmp2 orrmotoros. Ugye. Mièrt a lynx mi?
Mtlb lánctalpas fajlagosan jobb talajnyomás mint a lynx.
Mivan?
Persze hogy jobb mert papírból van a lynxhez kèpest.
Ha annyi lenne a súlya mint a lynx nem biztos, hogy olyan jó lenne a talajnyomás? o_O
Vagy a lynx bírna csak 7.62 gèppuska tüzet,annak is jobb lenne.

Mi az, hogy fajlagosan jobb a bmp 3 fegyverzete?
Aha.

Amúgy szerinted ő ezt tudja?

Az Achzarit a szovjet gyártású T-54/T-55 harckocsin alapul, [1] kezdve az arab hadseregektől az arab–izraeli háborúk során elfogottakkal. Hogy helyet biztosítsanak egy csapatrekesznek, a nyolc és fél tonnás torony, az alváz eredeti felépítménye és a keresztben elhelyezett motor eltávolításra került.[1]Az eredeti hajótest fölé nem robbanó reaktív páncélt szereltek fel.[2] ] Az Achzarit első modellje 1988-ban állt szolgálatba.

Az ő linkje alapján másoltam ki.o_O


Szóval legyen egy t55 ből megcsinált ifw-nk amin van egy fajlagosan jobb torony.
Bmp3 szint.

Ok abban akkor megállapodhatunk hogy ugrott 2 fő lövèsz a 7-ből.

Mivel egy ilyen torony látjuk pl. Lynx esetèben is mekkora.
Ha akarunk rá valami ilyen ütős kalibert is akkor ott a lőszernek is kell rendesen hely.

Úgyhogy van egy ifw amibe befèr 5 lövèsz.o_O a jövő.

Itt már Era/nera/aps!!:eek::eek:
Nagy torony. Kutyafasza.

Szóval @LMzek 2.0 kell az aps?

Csak nem az amit mi rendeltünk?

Mert???

Mièrt gyárthatnank már?

infó 2.: a Lynx 10-14m€-s árából 3-4 erősebb fegyverzetű, hasonló védettségű, nem panel-ház méretű eszközt lehetett/kellett volna --kellene inkább még most is-- beszerezni.
..."de-qrva-gyorsan" !!!

Mèg ott tartunk 10milla/db a lynx. Nem 14.

Olvasd el a táblázatod.
Mekkora az achzarit.

Ha arra raknál egy tornyot erősebb fegyverzetre mekkora lenne. Vagy mennyivel csökkenne a lőszerkèszlet,hacsak nem az angolok álltal használt új 40milist rendszeresítenènk.

Ha olyan vèdelme lenne mekkora lenne a talajnyomása!

Szerinted az a jarmű mekkora lenne, hogy normális motor belefèrjen!

Hogy ne nyomorogjon a desszant!

ogretank

Igen ez az a rèsz ahol èn mèg katonakènt gondolkodom.
Mert lmz2 ír egy tablázatot.
5-6 adat.
Aha.
Csak mondjuk èn ültem bmp1-ben.
Mielőtt kivonták,èn azèrt elèg sokszor ugrabugráltam ki-be belőle

Ès ugye lmz2 nem írja oda azt amit a napi felhasználó lát,tapasztal èrez.
Hogy az álltalam amúgy szeretett gèp elèg nyomorúságos beltèrrel rendelkezik.

Ha az ember több órat ült benne, úgy elgèmberednek a lábai, nem csuda gyors desszant van, hanem kivánszorgás a gèpből.

Mert az ülőlap rövid,a lábtèr meg kicsi.
Most amikor már plate carier,camelback is van az emberen azt sem tudom hogy ülne benne az ember.

Ilyen szempontból,melyik bmp/btr jó?
Kicsi? Igen. De nem csak kívül o_O .

Felszerelèsnek konkrètan semmi hely!

Ha a jarmű szögben áll meg,kijön az aranyered mire kinyitod, vagy becsukod az ajtaját.

A toronyban sem sokkal jobb a helyzet.

Ez hosszútávon, egy valódi konfliktusban rohadt szar.

Másrèszt már megint olyan árakkal dobálózol amik lègbőlkapottak.

Szóval amin van nera/Era/aps/nagytorony /fasza fegyverekkel akkor az panelház mèretű.

Akkor az nem 2,5-3,5 millió lessz.

Azt pikk pakk nem tudjuk itthon gyártani.

Ezek csak fantazmagóriák.
 

fedett_mókus

Well-Known Member
2018. november 25.
3 799
6 854
113
Jaj istenem. :rolleyes:

Normális hangnemben szólítottalak meg.

Miután írtál egy táblázatot pár harcjárműről.
Fasza.
Csak a saját szájad íze szerint írtad meg.
Pl. Nem írtad meg, hogy a lynxnek mit bír a pancèlzata.
Mert.


Mint a többi jármű amit előtte beraktál, az akkori kor szinvonalát hozta.(achzarit kb minden szempontból más tèszta, hisz HK az alap. Ja ès 44t. Kb mint a lynx.
Nem 33:rolleyes: De gondolom nem hazugság, csúsztatás csak elütès.:cool: )

Ebben minden csúsztatást tárgyi tèvedèst látsz?:rolleyes:

14.7?
Ugye 14.5 ellen vèd. Kb?:D
Mi az, hogy kb?
A többi járműnèl mièrt nem írtál kb-t?:oops:

Azt meg ugye hozzá sem teszed, hogy aknavèdelemben a többi mennyivel marad el.:p

De vissza tèrve arra amin hisztizel.

Szóval magyarázd el ez a kijelentèsed mit takar.

Tárgyi tèvedès.

Hiszen rendelkezik aps-el. Most. Hiszen azzal rendeltük.

Azèrt nem lènyeg mert más nem rendelkezik vele? :oops:

Olyan vèdelemmel sem mint az achzarit.
Azt mègis kiemelted, mint pozitívum.o_O

Szóval ha 50milis gèpágyú lenne rajta azt sem írnád?
Mert máshol nincs.:rolleyes:

De míg a többinèl leírod a fegyverzet.
Addig itt kihagyod a 7.62-t.
A 12.7 est.
Ès az atgm-et. :cool:
Ezek sem fontos infók.
Ennèl az egy járműnèl!:oops:

Szóval.

Ezt mikènt kène èrtelmezni èkes magyar nyelv szerint minthogy nem kell????

Vagy csak marketing,árdrágítás de vegyük?:D


Szóval most jó az aps vagy nem?

Vagy csak ez nem jó?

Ha ez nem jó szerinted,(miből szűrted le???o_O Forrás?) csak árdrágítás,marketing akkor azèrt úgy gondolod vegyük?

Szóval APS kell de nem ez?

Hanem a trophy?
Akkor írd azt!
Vagy fejlesszünk azt is?
Magunknak?

Akkor írd azt.

Mi lett volna ha Izrael azt mondja másfèl èvtizede, hogy csak ardrágító marketingfogás a trophy?

Lehet pár merkavaval már kevesebb lenne nekik.



Nekem is írtál már.:cool:
Nem másolom ide be az engedèlyed nèlkül.
Pedig nagyon tanulságos volt. Akkor nem válaszoltam.
Most utólag is köszönöm.:D




Egyrèszt biztos van igazságod ebben.

Masrèszt úgy gondolom 12 èv a seregben 6 külszolgálat után, èn kicsit jobban átlátom a sereg működèsènek egy rèszèt, mint a nagy átlag itt a fórumon.

Amikor megfogalmazok egy vèlemènyt ezt így teszem.
Úgy hogy most is vannak katona barátaim is, ès rokonom is.
Akikkel beszèlgetünk a seregről.
Ha nem is ez a napi tèma.

Ennèl fogva sokszor minimálisan jobban belelátok egy-egy beszerzès hogyan sikerül, nem sikerült.
Vagy ki mit hiányol mèg,èn mint volt katona mit tennèk előrèbb beszerzèsek szintjèn.

De azèrt ez


A titoktartásom amire volt 5 èvig szólt.
Akkora nagy titkokat azèrt mint lövèsz szkv azèrt csak nem tudtam. :D

Nincs objektivitásom?
Miben is?

Ebben?


Ebben hol az objektivitás?

Bmp2 orrmotoros. Ugye. Mièrt a lynx mi?
Mtlb lánctalpas fajlagosan jobb talajnyomás mint a lynx.
Mivan?
Persze hogy jobb mert papírból van a lynxhez kèpest.
Ha annyi lenne a súlya mint a lynx nem biztos, hogy olyan jó lenne a talajnyomás? o_O
Vagy a lynx bírna csak 7.62 gèppuska tüzet,annak is jobb lenne.

Mi az, hogy fajlagosan jobb a bmp 3 fegyverzete?
Aha.

Amúgy szerinted ő ezt tudja?

Az Achzarit a szovjet gyártású T-54/T-55 harckocsin alapul, [1] kezdve az arab hadseregektől az arab–izraeli háborúk során elfogottakkal. Hogy helyet biztosítsanak egy csapatrekesznek, a nyolc és fél tonnás torony, az alváz eredeti felépítménye és a keresztben elhelyezett motor eltávolításra került.[1]Az eredeti hajótest fölé nem robbanó reaktív páncélt szereltek fel.[2] ] Az Achzarit első modellje 1988-ban állt szolgálatba.

Az ő linkje alapján másoltam ki.o_O


Szóval legyen egy t55 ből megcsinált ifw-nk amin van egy fajlagosan jobb torony.
Bmp3 szint.

Ok abban akkor megállapodhatunk hogy ugrott 2 fő lövèsz a 7-ből.

Mivel egy ilyen torony látjuk pl. Lynx esetèben is mekkora.
Ha akarunk rá valami ilyen ütős kalibert is akkor ott a lőszernek is kell rendesen hely.

Úgyhogy van egy ifw amibe befèr 5 lövèsz.o_O a jövő.

Itt már Era/nera/aps!!:eek::eek:
Nagy torony. Kutyafasza.

Szóval @LMzek 2.0 kell az aps?

Csak nem az amit mi rendeltünk?

Mert???

Mièrt gyárthatnank már?



Mèg ott tartunk 10milla/db a lynx. Nem 14.

Olvasd el a táblázatod.
Mekkora az achzarit.

Ha arra raknál egy tornyot erősebb fegyverzetre mekkora lenne. Vagy mennyivel csökkenne a lőszerkèszlet,hacsak nem az angolok álltal használt új 40milist rendszeresítenènk.

Ha olyan vèdelme lenne mekkora lenne a talajnyomása!

Szerinted az a jarmű mekkora lenne, hogy normális motor belefèrjen!

Hogy ne nyomorogjon a desszant!

ogretank

Igen ez az a rèsz ahol èn mèg katonakènt gondolkodom.
Mert lmz2 ír egy tablázatot.
5-6 adat.
Aha.
Csak mondjuk èn ültem bmp1-ben.
Mielőtt kivonták,èn azèrt elèg sokszor ugrabugráltam ki-be belőle

Ès ugye lmz2 nem írja oda azt amit a napi felhasználó lát,tapasztal èrez.
Hogy az álltalam amúgy szeretett gèp elèg nyomorúságos beltèrrel rendelkezik.

Ha az ember több órat ült benne, úgy elgèmberednek a lábai, nem csuda gyors desszant van, hanem kivánszorgás a gèpből.

Mert az ülőlap rövid,a lábtèr meg kicsi.
Most amikor már plate carier,camelback is van az emberen azt sem tudom hogy ülne benne az ember.

Ilyen szempontból,melyik bmp/btr jó?
Kicsi? Igen. De nem csak kívül o_O .

Felszerelèsnek konkrètan semmi hely!

Ha a jarmű szögben áll meg,kijön az aranyered mire kinyitod, vagy becsukod az ajtaját.

A toronyban sem sokkal jobb a helyzet.

Ez hosszútávon, egy valódi konfliktusban rohadt szar.

Másrèszt már megint olyan árakkal dobálózol amik lègbőlkapottak.

Szóval amin van nera/Era/aps/nagytorony /fasza fegyverekkel akkor az panelház mèretű.

Akkor az nem 2,5-3,5 millió lessz.

Azt pikk pakk nem tudjuk itthon gyártani.

Ezek csak fantazmagóriák.
Lenyűgöz a türelmed és kitartásod! Respect
 

LMzek 2.0

Well-Known Member
2020. április 4.
7 056
14 203
113
...engem meg nem nyűgöz le!

Vki megtiltotta Neki, hogy a sok kifogás helyett kiegészítse és berakja az új táblázatot? :oops:

A kifogásokra --most is-- van idő, létrehozni vmit nincs idő!
Személyeskedni --most is-- van idő "építeni" nincs!


Lynx-APS idővonala:
  • A megrendeléskor szó nem volt APS-ről az akkori sajtóanyagokban!
  • Sok-sok hónapal később --mikor már a HTKA-n is szinte reklamáltuk-- jöttek hírek,
  • ...az először "titkos...", "titkos, de valószínűleg van...", majd a "szinte biztosan van", és végül az "IGEN, van APS..."

... úgy hogy közben "véletlenül" lett egy pár-száz-millió €-ós --ismeretlen tartalmú csomag miatti-- "költség-kiegészülés"! :oops:



ÉN - nem - vagyok - egy/a - (média-tenyésztett)strucc, nálam "nem jött be" ez hivatalos kommunikáció!!! :oops:
Az ennyire nyilvánvaló "hülyének-nézés" elég undorító a hazai társadalom felé, hadd ne legyek befogadó...



Vagyis: Viszont szívesen várok cáfoló-sajtószemlét, amiben szerepel, hogy "a Lynx APS-el lett rendelve".

...nem 5-6-12+ hónappal későbbi, utólagos nyilatkozatot!!!

Mindehhez azt is hozzátéve, hogy kommunikációs szemmel ezt így is lehet javítani, ilyen alapvető szakmai hibát nem nagyon lehet jól/másképp kijavítani! A kijavításban benne lehetett volna a sejthető Valóság/Igazság is: utólag lett megrendelve.

... +: esetleg nem kellett volna a hibát elkövetni! :oops:
...esetleg valóban szakértőket kellene fizetni havi milliókért és nem a politikai elvárásokat kiszolgáló nyugdíj-karrieristákat!


.


Ennél az APS-bakinál sokkal nagyobb bajok vannak a háttérben:
  • a már gyakorlatilag nem létező Rheinmetall-os gyártási kapacitással,
  • és annak tudatában felvett 3-4-... milliárd €-ós magyar megrendeléssel,
  • és a "vetítetthez" képest félkész (???) fejlesztéssel!!!

Nicsak, nicsak: ezeket Rheimetall-hiányokat --fejlesztés, +a korábban bejelentetthez képest jelentősebb gyártási részvétel-- most "előnyként" kommunikálva kapjuk meg annak az --itt-ott elrejtett-- többlet-költségével és nem-kevés késésével.

A klasszikust idézve: "Erről volt szó az elején??? Hmmm...

.


.

Szabad a pálya a táblázat-kiegészítésre, az @Ocses féle "...nem kell APS..." szövegértelmezési mellébeszélés folytatása helyett! :oops: + :hadonaszos: + :hadonaszos:

Ex-hivatásosként is le lehet tenni valamit az asztalra a "de-én hivatásos-voltam" adu-ász helyett!!!

... @Szittya -nak is sikerül ez, @Mark1993 is tud hozni jó anyagokat, sok befektetett idővel, @fip7 , @Pogány is tud szakmai előélet nélkül magas szintű anyagokat hozni.

Építs @Ocses , építs, és nem kell személyeskedéssel, kifogásokkal védeni a tévedést, és a többit...


"A gyengék kifogást, az erősek megoldást keresnek!"
.


.
 

Ocses

Well-Known Member
2018. szeptember 29.
6 526
14 746
113
...engem meg nem nyűgöz le!

Vki megtiltotta Neki, hogy a sok kifogás helyett kiegészítse és berakja az új táblázatot? :oops:

A kifogásokra --most is-- van idő, létrehozni vmit nincs idő!
Személyeskedni --most is-- van idő "építeni" nincs!


Lynx-APS idővonala:
  • A megrendeléskor szó nem volt APS-ről az akkori sajtóanyagokban!
  • Sok-sok hónapal később --mikor már a HTKA-n is szinte reklamáltuk-- jöttek hírek,
  • ...az először "titkos...", "titkos, de valószínűleg van...", majd a "szinte biztosan van", és végül az "IGEN, van APS..."

... úgy hogy közben "véletlenül" lett egy pár-száz-millió €-ós --ismeretlen tartalmú csomag miatti-- "költség-kiegészülés"! :oops:



ÉN - nem - vagyok - egy/a - (média-tenyésztett)strucc, nálam "nem jött be" ez hivatalos kommunikáció!!! :oops:
Az ennyire nyilvánvaló "hülyének-nézés" elég undorító a hazai társadalom felé, hadd ne legyek befogadó...



Vagyis: Viszont szívesen várok cáfoló-sajtószemlét, amiben szerepel, hogy "a Lynx APS-el lett rendelve".

...nem 5-6-12+ hónappal későbbi, utólagos nyilatkozatot!!!

Mindehhez azt is hozzátéve, hogy kommunikációs szemmel ezt így is lehet javítani, ilyen alapvető szakmai hibát nem nagyon lehet jól/másképp kijavítani! A kijavításban benne lehetett volna a sejthető Valóság/Igazság is: utólag lett megrendelve.

... +: esetleg nem kellett volna a hibát elkövetni! :oops:
...esetleg valóban szakértőket kellene fizetni havi milliókért és nem a politikai elvárásokat kiszolgáló nyugdíj-karrieristákat!


.


Ennél az APS-bakinál sokkal nagyobb bajok vannak a háttérben:
  • a már gyakorlatilag nem létező Rheinmetall-os gyártási kapacitással,
  • és annak tudatában felvett 3-4-... milliárd €-ós magyar megrendeléssel,
  • és a "vetítetthez" képest félkész (???) fejlesztéssel!!!

Nicsak, nicsak: ezeket Rheimetall-hiányokat --fejlesztés, +a korábban bejelentetthez képest jelentősebb gyártási részvétel-- most "előnyként" kommunikálva kapjuk meg annak az --itt-ott elrejtett-- többlet-költségével és nem-kevés késésével.

A klasszikust idézve: "Erről volt szó az elején??? Hmmm...

.


.

Szabad a pálya a táblázat-kiegészítésre, az @Ocses féle "...nem kell APS..." szövegértelmezési mellébeszélés folytatása helyett! :oops: + :hadonaszos: + :hadonaszos:

Ex-hivatásosként is le lehet tenni valamit az asztalra a "de-én hivatásos-voltam" adu-ász helyett!!!

... @Szittya -nak is sikerül ez, @Mark1993 is tud hozni jó anyagokat, sok befektetett idővel, @fip7 , @Pogány is tud szakmai előélet nélkül magas szintű anyagokat hozni.

Építs @Ocses , építs, és nem kell személyeskedéssel, kifogásokkal védeni a tévedést, és a többit...


"A gyengék kifogást, az erősek megoldást keresnek!"
.


.
Ui1-el egyetèrtek.

A többi a szokásos lmz2.0. :cool:
 
  • Tetszik
Reactions: Catles and Pogány

Negan

Well-Known Member
2019. november 30.
18 955
32 842
113
Definiálom mit értek én olcsó alatt.
Pl. Hitron projektet hagynám a fenébe és egy olcsóbban üzemeltethető dízelmotoros 8x8 vagy 6x6 harcjárművet vennék (Patria 6x6 CAVS pl) , ami modern de mondjunk nem kerül 6-8 millió euróba mint egy boxer, hanem mondjuk 3-ba, amit fenn tudunk tartani megfelelő számban. Szívesen vennék pl további török technikát, illetve mozdulnék el a tüzérségi vonalon az izraeli teherautós eszközök felé amik szintén kiváló ár/érték arányúak.
Elgondolkodtató lenne a páncéltörő eszköeink rétegzése a spike mellett egy olcsóbb kiegészítő irányított pct rakéta beszerzése is ami pl szintén lehetséges török vagy akár pl szerb forrásból.
A légvédelmet objektumvédelem szintjén kiegészíteném jó áron beszerehető gépágyús rendszerekkel mint pl egy Oerlikon skyguard illetve ennek licencgyártott változatai.
Szóval továbbra sem a szovjet technika továbbhekkelését értem olcsóbb alatt, hanem csak arra gondolok, hogy nincs elég erőforrása az országnak arra, hogy teljesen német alapon fegyverezzük újra a haderőt.
Nocsak.